Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

lamarika
8. mar 2010

dorik, tak jak jsi dopadla?

suik
8. mar 2010

ahoj, já se k vám taky přidám ☹ ....s krvácením a špiněním mám potíže už zezačátku, pak byl měsíc klid a dneska znova 😠 . Dneska mi tam našli malý hematom. Jsem už z toho fakt unavená a bojím se....no snad to bude dobrý.
Do mě teda strkaj železa furt ☹ , dneska to bylo hodně nepříjemný.

lamarika
8. mar 2010

suik: to mě je líto ☹ A dávaj ti na to něco? Neřekli ti z čeho je ten hematom?

suik
8. mar 2010

teď už nic nemám....ale víc jak měsíc jsem brala utrogestan, teď mi řekli, že mám jíst ascorutin, ale že to moc k ničemu není....
to mi teda neřekli, z čeho to může bejt. To se dá zjistit?
Já furt jen slyším, že v tomhle stádiu těhu jsou bezmocn, že to ovlivnit nemůžou a že se má čekat a šetřit. No moc optimisticky to nezní. Ale já už se snažím se nenechat vyděsit a věřím že mimi je bojovník, a že to zvládne. Ale znáte to, někdy mě přepadne pěkná úzkost. ☹

lamarika
8. mar 2010

suik: nevím jestli se to dá zjistit z čeho to je, možná jo. . . Ascorutin beru já a skoro po týdnu zabral 😉 Otázkou je jestli až ho přestanu brát, tak jestli zase nezačnu krvácet nebo špinit. Neboj, určo to zvládne. Ty už jsi ve 13tt, tak to už byste měli mít to nejhorší za sebou, ale opravdu se šetři a netahej nic těžkýho 😉

beatab369
9. mar 2010

no vidim, ze sme tu viacere, ktore prezivame strach a uzkost...ja som este len na aciatku 8 tt a uz som taka vystrasena, ze ani nehovorim...
od tej soboty co som si nasla na papieri take slabunke spinenie sa nic podobne neobjavilo, ale pre zmenu v nedelu vecer sa mi stala taka zvlastna vec, isla som na wc a na papieri som mala taku tenucku a kratucku krvavu cnuhu, ale neprislo mi to ako z vnutra, ale ako z povrchu...tak neviem ci to mohlo byt po tom sobotnajsom vysetreni na pohotovosti...
uz sa radsej nezamyslam, lebo ma to neskutocne vycerpava....ked som volala vcera mojej dr., ze co sa stalo...tak povedala, ze samozrejme dobre som urobila, ze som sla do nemocnice, ale ze teraz mi ona nemoze urobit utz - chcela som sa uistit, ze je vsetko ok 😔 , lebo ze vo stvrtok presne pred tym vsetkym mirobila a to je velmi skoro....takze cakam az do buduceho pondelka - des!
teraz lezi doma na PN a mam sa setrit, liecbu mam duphaston nic ine by mi v nemocnici vraj nepomohli...
a este povedala, ze aj je to zdrava gravidita tak to bude dobre a ak nie tak nic nezmozeme....smutne ☹
tak ja pevne verim, ze vsetko bude ok a ze dobojujeme....

suik drz sa, viem co prezivas...

askona
9. mar 2010

ahojte
Chcela by som sa poitat dneska som bola na utz a dr.tam nevidel ziadny plod a uz teraz mam y toho obavy
za tyzden idem na kontrolu.

xpetka1x
9. mar 2010

askona no neviem ak si teda v 8 tt ako ti pise uz by ti malo byt vidiet plod ja som bola v 5 tt a uz bolo aj srdiecko vidiet ako bije..ale neboj ved v pondelok uvidis ja viem ze to je dlho cakat ak tam nic nebude tak ide o bezplodove tehu.. ale hadam u teba to bude ok.. drzim palce

askona
9. mar 2010

xpetka1x dakujem pekne inac mi bralz 2 krat krv a bolo pozitivne tak neviem

xpetka1x
9. mar 2010

tak sa nebojkaj len treba cakat aj ja som druky krat musela cakat bo tam bolo nieco ale bez srdiecka a o tyzden uz krasne bilo

askona
9. mar 2010

dakujem za dobre spravy dufam ze bude dobre

lamarika
9. mar 2010

askonka: U prvního mi byl malej vidět už ve 4tt, teď jsem byla v 6tt a nic tam ještě nebylo. Doktor mi to vysvětlil, tak, že ovulaci nemusíš mít klasicky ve středu cyklu a tudíž se ti to všechno posouvá. Pak se ti vlastně neshodují týdny podle menstruace a ultrazvuku. Podle menstruace můžeš být v 8tt, ale podle ultrazvuku třeba o týden dva zpět. Tak si nedělej z toho těžkou hlavu, určitě je všechno v pořádku 😉

askona
9. mar 2010

lamarika .Ja som po IVF po ET som mala 30.1 a menstruaciu som mala 17.1 defakto podla ET som 6 tyzden
dufam ked pojdem na druhy tyzden tak tam bude srdiecko, som stoho velmi nestastna .

suik
9. mar 2010

Askonko: jak píš lamarika, to těhu může být menší. Já to mám taky o deset dní posunutý. Doktorka říkala, že to může vyjít i mimo ovulaci a mluvila o nějaký "speciální"ovulaci...

Beato: vím. Hlavně odpočívej a nenamáhej se. Máš to malinko. Mě se to po tom vyšetření taky zhoršilo, ani se nedivím, když se ve mě vrtali dva doktoři se železy.
U mě se to tak střídá, chvilku trocha kapek krvek, nebo víc, nebo špinění, pak nic. Většinou ale kdž jsem na wc, jinak moc ne, tak se uklidňuju tím, že to je relativně málo.

liliana82
9. mar 2010

suik držím palce, aby bol drobec ok, ináč máme spoločný termín, vidím, že Vianoce boli plodné 😀
Síce ma doktor posunul o týždeň skôr, že sme väčší, ale držím sa toho 16-teho zatiaľ.
Ja nekrvácam 8-smy deň, ale nemôžem povedať, že som kľudnejšia 😒
Úplne to všetko s vami baby prežívam

suik
9. mar 2010

lili: Vánoce ani ne 😀 ....já myslím, že mě se to naopak posune trochu dozadu.

dorik
10. mar 2010

lamarika, prepac za odmlku ale mam teraz take obdobie plne nevolnosti... 😖 predtym som sa strachovala a stazovala ze stale nic a od piatku mi zacalo byt opat nejak nevolno, v sobotu rano som aj blinkala a od nedele do pondelka som preblinkala celuuu noc a v pondelok som nebola ani pohybu schopna a dr. mi predpisal dake lieky ale vsetci vravia ze radsej nie ale kedze som mala aj strasne migreny tak som si dala 2x paracetamol a 2x daky liek co mi dal na zaludok ale na druhy den som zacala krvacat tak som sa nalakala tak som ich hned prestala brat a pijem uz len taky lepidlovy sirup na zaludok co mi dal ze by mal byt aj pre tehulky...
a ty sa ako mavas? vsetko v poriadku s vami? 🙂

ivikprvni
10. mar 2010

Ahoj holky, jsem tu dneska poprvé, donutil mě můj problém a vidím, že nejsem v tom sama. Špiním a krvácím od 6 týdne, ted jsem v 10 týdnu. Chtěli si mě i nechat v nemocnici, ale to jsem odmítla, neudělali by nic jen ležet a to můžu doma. 😲

katkav
10. mar 2010

ja som bola v nemocnici v 30 tt, pretoze som mala spinenie 4.krat, dostala som magneziove infuzie, dokonca po navrate z nemocnice mi kazali jest magnezium, tak si skus kupit magneziove tablety, mozno pomozu a snaz sa oddychovat. Na zaciatku od 9 tt som brala na predpis Duphaston.

ivikprvni
10. mar 2010

ahoj, a jak ti zjistili, že máš malo magnezia podle krve?

beatab369
10. mar 2010

dorik
to nie je sranda...mozem sa spytat v ktorom tt si? prepac este sa tu nevyznam....
a bola si aj u dr? robili ti ultrazvuk, alebo ta vysetrili?
drzim palce, hlavne oddychuj....ja tiez zatial neblinkam, mozno uz asi ani nebudem som terat 7-8 tt, tak ako som pisala som doma a cakam na pondelok aby mi po tej sobote urobili utz ci je vsetko ok...mam strach, ale uz nic nenarobim....

ivikprvni
mne povedala dr, ze do nemocnice ma da zbytocne,lezat mozem aj doma a mam aj liecnu duphaston, tak viac neurobia...nastastie som nekrvacala, len som mala na papieri take slabunke spinenie, skoro ho ani nebolo vidno, 2 x a tak som sla na pohotovost, tam ma vysetrili so zelezami a palpacne...ti poviem, ze to palpacne bolo neprijemne...mala som taky blby pocit, ci mi tam nemohol on nieco pobabrat, alebo ublizit mimi, ale hadam vedia co mozu...utz mi neurobil, idem az na buduci pondelok, lebo som bola vo stvrtok minuly tyzden, to bolo presne pred tou udalostou a nemozu mi tak casto vraj robit utz...takze v napati cakam domka, oddychujem...a dufam, ze vsetk je ok....

ivikprvni
10. mar 2010

ahojda jsem v 10 týdnu. minulý týden jsem začala kravace zase a vypadl ze mě velký kus tak jsem letěla do nemocnice , už jsem počítala s tím, že jsem to potratila, ale na ultazvuku bylo vše o.k. prý to byla krevní sraženina.

lamarika
10. mar 2010

ahoj dorik, tak to vidíš. . . Předtím ti ranní nevolnosti chyběly a teď už jsou. No, snad se ti trošku zmírnijou aby ti nebylo tak špatně 😉 Já dobrý, krvácení je už pár dní pryč, tak doufám, že jak doberu prášky, že už se neobjeví. Dneska mě strašně bolelo břicho. . . Malej mi dává trošku zabrat abych to neměla tak jednoduchý 😅 A kdy jdeš na kontrolu?

ivikprvni: To je dobře, že je to OK. A máš taky nějaký prášky? Nebo co s tebou doktor dělá? Od 6tt, tak dlouho?

suik
10. mar 2010

Ivik: jejda, to tě muselo pěkně vyděsit. Mě nemocnicí strašila vždycky doktorka, v nemocnici mi pak řekli, že v tomto případě nehospitalizujou. Že s tím stejně nic moc nezmůžou. Dřív se to prej dělávalo, ale výsledky se nezměnily. Je to ale pěkně o nervy ☹

enigma44
11. mar 2010

Ahojte!!! Posledny tyzden len brazdim na internete a hladam vseliake mozne stranky, otazky a odpovede na moju bolacku!!! Som prvy krat v zivote tehotna, velmi sa s manzelom na babatko tesime.. Vypada to, ze som v 9 tt tehotenstva - presne to neviem, lebo doktor mi to sam este neupresnil.... Zacala som spinit a postupne aj trosku krvacat.. Cez vik som bola na pohotovosti, gynekolog, kt. ma vysetroval mi povedal, ze mi plod odumrel pred 3 tyzdnami,nevidi ziadnu aktivitu, nic, takze hned v pondelok rano ma v nemocnici vycistia. A takto so mnou skoncil diskusiu.No nastastie sa unuval zavolat primarovi, kt. ma poslal domov, a ze mam ist pred zakrokom najskor este ku svojmu doktorovi.. Moj doktor mi povedal, ze babatko narastlo za posledne 3 tyzdne, co som bola u neho o 14 mm, co je aj stanovena norma a ze on vidi istu aktivitu, takze som nepotratila. Teraz som na PN, mam klud, lezim a nudim sa... No neviem, co si mam mysliet a komu verit.... V pondelok 15.3. mam ist na kontrolu a uvidi sa, ci babatko nieco podrastlo.. 😕

junovka
11. mar 2010

enigma, tak to je teda silna kava 😨 ...ze sa nehanbia!!!!!!!!!! 😠 😠 ...zajdi ak sa da este k jednemu lekarovi a uvidis.Drzim palce 😉

lamarika
11. mar 2010

enigma: Ještě si z toho nepřišla o rozum? 😕 Já bych už asi lezla hrůzou po zdi 😠 Pěknej pán doktor 😠 Pondělí už máš za chvilku, tak to buď vydrž a nebo bych pod nějakou záminkou (třeba, že se ti zhoršilo krvácení) zajela ještě jednou na pohotovost (bude tam jiný dotorr, jiný názor) 😉

xpetka1x
11. mar 2010

no super tak este ze ta tam nenechali lebo by ta vycistili a male by zilo... hroza

a tvoj doktor ked ti robil sono ti neukazal co tam vidi mne ano aj srdiecko som videla...??

suik
11. mar 2010

enigma: to je teda hrůza, já bych taky strachy šílela. Drž se holka! 😉 .....vydrž a rozhodně se nech ještě ujistit třeba i klidně třetím lékařem, kdyby tě někdo ještě tahal na revizi. Nedej se.

dorik
11. mar 2010

beatab369, ja som v UK a tu k tomu pristupuju trosku inak a to stylom ze na teba v podstate az pokial nekrvacas tak ze ti krv cez oblecenie nepresakuje (jak to bolo mne konkretne povedane) kaslu lebo oni tehu do toho 12-14tt vobec neberu ako tehu takze oni tu maju iny pristup takze mi len ostava cakat... teraz sme zacali 10tt. a na utz ma na velke naliehanie zobrali v 7tt+0 a vtedy to vyzeralo v poriadku tak dufam ze vsetko pekne napreduje a nebude plac tentokrat!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre