Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

lussya
22. jún 2013

@tova dakujem. trochu si ma ukludnila. ak do pondelka neprejde to krvacanie, vzdy ho je len trochu, na toaletnom papieri, na vlozke nic... tak uvidime....

tova
22. jún 2013

@lussya drzim palce, ja som musela menit aj vlozky.

diginka29
23. jún 2013

@iva04 Já bohžel před 14 dni potratila v 10 týdnu ☹

lussya
23. jún 2013

@tova, tak zajtra idem na zakrok, je to missed abort. ale snad sa to raz podari... dakujem ti

tova
23. jún 2013

@lussya tak to mi je luto. Nepockas aspon tyzden a spravis utz znova uistit sa? alebo aspon potvrdit to 2-3 lekarmi?

lussya
25. jún 2013

@tova tak mam to za sebou, potvrdili to lekari na antolskej este pred zakrokom. nemala som na co cakat.... radsej teraz ako neskor...
a baby, je to bolest, ale zvladnem to.. mam doma krasnu dceru, ta ma sedem a budu prazdniny, tak nebudem mat kedy rozmyslat...
a v sobotu mam svadbu... tak tiez pridem na ine myslienky... svadobnu cestu prekladame na koniec augusta, zaciatok septembra a vtedy uz mozno..... uvidime....

dancaaa
30. jún 2013

Ahojte tehulky, som tu nova, 11tt som prave zacala a od sameho zaciatku mam problem so spinenim. Obcas riadne krvacanie, ale vacsinou hnedy vytok. Chodim ku dr. kazde dva tyzdne na kontrolu, urobi mi stale sono, zatial vsetko o:k. Mam za sebou 2 spont.potraty, oba v 12tt, tak mam strach velmi velky, nechodim uz do prace, kludovy rezim, ale tie nervyyyyy..... ☹ Dr.mi stale povie, ze je to uhniezdovanim, prasknuta cievka, atd. je toho vela.
Tak vam vsetkym drzim palceky a hlavne nestresujte sa, vidim sama, co to robi so mnou..

jadinka
3. júl 2013

Ahojte, ja som špinila v 14 tt asi 4 dni..Bol to skor taky hnedy výtok, na sone bolo všetko ok, dr. mi nasadila Duphaston. Ten zabral, prestala som tak za 3 dni špiniť. No v 17 tt sa mi skrátil krčok maternice, musela som na PN a dodržiavať kľudový režim..Možno práve to špinenie bolo akousi predzvesťou toho skrátenia krčka...a určite aj signálom nech sa viac šetrím, nakoľko v mojej práci som denne aj 20x behala hore dole po schodoch..no našťastie po zavedení kľudoveho režimu už bolo všetko ok.

babatenko82
15. júl 2013

ahojte, tak ja som 5tt+6dní a včera som bola na gynekologickej pohotovosti kôli slabému špineniu. predpísali mi duphaston a ak by bola krv, tak askorutín. nikto sa tam netváril že som prišla s blbosťou, aj ked som sa toho bála. s takýmto problémom netreba čakať. ležím a som pn. snažím sa nestresovať. dúfam že bude všetko ok.

janinka624
19. júl 2013

Ahojte žienky 😒 o tom špinení, je akurát piatok, čiže víkend.. a akurát som zazrela špinenie hnedou farbou, no pred tým sme mali s partnerom radovánky, ale pohl.styk sme nemali, on ma len tak prepáčte za výraz "robil rukou" no a na prstoch sa mu objavilo troška takého hnedého.. nebola to jasná krv. Dúfam, že sme tým neublížili nijak mimču, som v 14tt.

meritka
12. aug 2013

Ahojte, aj ja som začala špiniť v 5 týždni, lekár ma hneď nechal na PN, dal lieky a nariadil kľudový režim, chcela by som sa opýtať ,že ako dlho asi nechávajú na PN v takomto stave? vrátim sa ešte do práce? je takéto tehotenstvo potom brané ako rizikové alebo po stabilizovaní to bude všetko o.k. a bude to normálna tehotnosť? alebo budem musieť do konca tehotenstva už dávať pozor ?

pietra22
17. sep 2013

ahojte baby ja mam spinenie uz tyzden som v 6tt a doktor mi dal ascorutin ale vsetko je ok aj na sone.doktor ma ukludnil ze je to v pohode a niektore zeny mozu mat spinenie pocas celeho tehotenstva .netreba sa hned zlaknut ale len ist pre istotu ku gynekologovy

zabka79
1. okt 2013

ahojte,
ja špiním tmavú krv takmer 2 mesiace. Beriem aj duphaston, vit.C, magnezuim, ale nič na špinenie nezaberá.Teraz som v 11tt + 5. Bola som na niekoľkých USG, plod bol vždy v poriadku a moja doktorka sa tým už ani nezapodieva. Povedala, že ak bude čerstvá krv, mám sa ohlásiť. Neviem či tento postup je korektný, nemala by zistiť príčinu? Zo začiatku som bola dosť vyplašená, 30 krát za deň som sa kontrolovala a duševne sa pripravovala na nemocnicu, alebo ešte horšie, ale teraz keď vidím že s tým nič neurobím už to neriešim. Musím iba čakať na ďaľší USG či bude malinké zase v poriadku.... 😖

silvie001
13. okt 2013

Maminky,vcera sem mela s pritelem sex a po nem ze me vysla krev:( cervena,ruzovoucka.trvalo to jen chvilinku po sexu.Mam strach aby bylo vse v poradku:(

leni78
13. okt 2013

@silvie001 Ahoj, zaspinila jsem, jela jsem hned do nemocnice a zjistili mi na deloze hematomy, coz je vlastně následek odlucovani placenty a riziko potratu. V nemocnici jsem si polezela tři dny a pustili me s tím, ze žádné dalsi krvácení nepokračuje, ale hematomy jsou vr stejném stavu. Pokud by se rozjel potrat, zdravé miminko by bylo potraceno. Musím porad ležet. Teď pred pár dny jsem zase zaspinila tmavou krví, pak zas nic. To muže odcházet obsah hematomu. Zajdi k lékaři. Nesexuj. Beru utrogestan.

silvie001
13. okt 2013

Ja jsem celou dobu nespinila,nekrvacela nic ..akorat proste po sexu ze me odeslo trochu krve

leni78
13. okt 2013

@silvie001 a v jakém jsi týdnu ? Me se to stalo poprve na 11 týdnu. Bylo to zaspineni i s trochou čerstvé krve, do te doby nic. Každopádně s jakoukoliv krví bez k lékaři.

silvie001
13. okt 2013

Jsem 8 tt.ja doufam ze to nic neni.

lenuskaa33
13. okt 2013

ahojte baby, aj ja som mala špinenie (akurát som v 10.týždni), dr. mi dala tabletky s nejakym hormonom (presne neviem názov som v práci) a mala som lezat, po dvoch dnoch mi to preslo... tabletky teraz užívam už tretí týždeň, určite vám odporúčam ísť k dr. a on vám povie čo...ja som čakala dva týždne či mi to prejde a stále mi to neprechádzalo...

leni78
13. okt 2013

Já jsem jen zaspinila a pak nic a doktor mi tam našel hematomy a ležet. Neumím si představit k dr nejít a chovat se jako by nic. Po klidove léčbě jsem zaspinila az za tři týdny a ležím a zas dobrý.

andysek87
13. okt 2013

Ahoj ,chtěla bych se podělit také se svými obavami...Poslední ms jsem měla 8.9.Od března neberu anti a krásně se mi ms srovnala.Vždy to mam na den,teď je to týden co jsem ms nedostala.radím se s kamarádkou a myslím,že jsem těhu,mam píchání,dloubání v levém podbřišku,začínají mi vadit pachy,nižší tk ,občas se mi točí hlava.Od včerejška mam lehké špinění...tmavo hnědá krev.Jen velmi slabě.Beru Kys. listovou a piju kontryhelový čaj..Na testu se mi zatím nic neukázalo.Nechtěla jsem jít k doktorovi aby mě neposlal domu,že tam nic nevidí protože je brzo,ale to špinění mi dělá obavy... ☹ Děkuji za rady....

leni78
13. okt 2013

Týden po vynechani si myslim, ze uz bys mohla mít pozitivní test. Takhle to vypadá zvláštne.

andysek87
13. okt 2013

Tak už krvácím víc...ale už je to červená krev.Asi jsem to dostala...Je to divný.Nikdy jsem takovýhle problémy s ms neměla. ☹ Příznaky na těhu,týden zpoždění... ☹

leni78
13. okt 2013

@andysek87 To se stává...tak příště. 🙂

stastenka42
13. okt 2013

@leni78 Ahoj,aj ja som mala hematom,dr mi poradila uzivat homeopatikum Arnica 30 a pomohlo mi to ..vstrebal sa..

stastenka42
13. okt 2013

@andysek87 ten caj uz nepi....nema sa v tehu...

vercaz
13. okt 2013

uvidíš, zda to krvácení bude stejné jako ms, kdyby ne, tak si raději udělej těhu test...já měla 4 dny zpoždění (už pozitivní těhu test), pak přišlo špinění, za pár dní dokonce krvácení, které zase po dvou dnech přešlo ve špinění...a těhu trvá a plod se vyvíjí jak má....samozřejmě je možný, že jsi měla prostě jen zpoždění a přišla normální menstruace, ale možná je i druhá varianta, těhu test to rozsekne

andysek87
14. okt 2013

Asi jsem fakt měla jen zpoždění...No co se dá dělat,snad příště...

matuliatko1
21. okt 2013

@zabka79 ty si špinila stále? bola si doma alebo chodila do práce? Ja som v 8tt a mám špinenie, občas aj slabé krvácanie dva týždene. Beriem Duphaston Ascorutine Magnezium vit.C, nič nepomáha. Každý týždeň chodím na usg, zatial bolo všetko ok, len lekárka nevie zistiť príčinu ☹ už dva krát som mala dni keď som nešpinila vobec, a keď som sa už vytešovala, tak znova to prišlo ☹ som z toho už unavená. Stále sa len kontrolujem a prestávam veriť, že to vobec skonči a dobre dopadne.

zabka79
21. okt 2013

@matuliatko1 - asi ťa sklamem, ale ja som skončila so zamĺknutým potratom v 13tt. Áno špinila som v kuse bez prestania od 4tt, potom to ustalo v 13tt a zmenilo sa to na žlté a ja som si povedala "konečne". Za pár dní som sa dozvedela zlú správu 😢 Ale každá sme iná, tvoj prípad bude určite odlišný odo mňa. Moc Ti prajem, aby si sa týchto problémov čo najskôr zbavila a všetko nech dopadne dobre, lebo viem aké sú zlé myšlienky dotieravé. Koľko som sa naplakala od strachu a nakoniec sa mi to stalo. Mne doktorka nedala ani péenku a špinenie brala ako keby nič, neriešila to...Nabudúce to budem riešiť inak, nenechám si už plod mesiac rozkladať v bruchu 😠 Dobre že chodíš na usg tak často, ešte vydrž mesiac a to najväčšie riziko budeš mať za sebou 🙂 Držím palce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre