Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

janicka
15. dec 2010

a v ktorom tyzdni diagnostikovali MA tebe??? lebo ked to bolo po 7. tyzdni, tam uz je to urcite na 100% vidiet... takze tam by sa nedal spravit omyl... 🙂

p3tra11
15. dec 2010

@janicka 8-9... :( takze asi mas pravdu...ked som bola pred styrmi tyzdnami, tak doktor povedal, ze je vitalne a ze vidno aj srdiecko, a pred dvoma tyzdnami ze uz nevidi nic, ani nerastie... minuly tyzden som bola na zakroku... 😢

bosoriak
16. dec 2010

Ja by som len chcela upozornit, aby sa nestrhla teraz nejaka lavina odmietania kyretazi po MA na zaklade skusenosti @janicka. V drvivej vacsine je potrat diagnostikovany spravne, navyse sa robi niekolko kontrolnych ultrazvukov a robia ich rozni lekari (aspon take su skusenosti moje a mojich znamych, ktore si tym tiez presli). V stave nasho zdravotnictva a personalu sa samozrejme neda vylucit ani hrube zanedbanie alebo omyl, ale je to naozaj jeden priprad z obrovskeho poctu.
To cisto len kvoli tomu, ze falosna nadej a nasledne sklamanie potom boli ovela viac.

vecernice
16. dec 2010

ahoj holky, byla jsem vcera na KO, zizaly rostou, hematom pretrvava, ale je u delozniho hrdla, uz jsem mela par dni klid a po vcerejsim vylete zas spinim, ale uz me to nerozhodi 😉 drzim vse palecky, at mate problemy a trapeni rychle za sebou!!!
jina ja taky otehotnela po prvni porevizni, MA, kyretaz v 9tt, doktor dlouho cekal, aby neco neprehlid. a to jsem tehdy ani nespinila, nic. ale radsi tak, nez zjistit pozdeji treba VV ☹

janula18
16. dec 2010

Ahojte, chcem sa opýtať, dnes som bola na sone, čakáme dvojičky, ale mám pri nich hematom, ktorý je väčší ako oni.
Zatiala nešpiním, dr. povedal že by sa mal vstrebať, ale ak začnem špiniť tak mám ísť hned do nemocnice. Nedal mi žiadne lieky, akurát mi vysadil anopyrin, čo som brala. A chodím aj do roboty.
Dá sa niečo spraviť aby som pomohla tomu aby sa to vstrebalo, a nezačala špiniť?

janicka
16. dec 2010

ahoj janula18. Pokial ti nasiel hematom, myslim, ze bolo lepsie nechat ta doma na PN... ale to ja posudit neviem... mozno ze ked nespinis, nic nehrozi.. neviem to posudit. 🙂
A bosoriak: suhlasim so vsetkym, co si napisala 🙂
Ja o spravnosti kyretaze (teda vycistenia po MA) nepochybujem!!! 🙂
A teraz info o mne: stale trochu spinim babule...je to hnede... stale... ale je to 1 vlozka za den...nie viac... a aj to je na nej tak cca za 2 polievkove lyzice (sorry, som asi sprosta, ale neviem to inak popisat) !
Ale ako hovorim, tak z 50% ked idem na wc a utriem sa, tak je aj na papieri nieco... Takze stale pevne verim, ze to bude ok... v utorok idem na kontrolu, neviem sa dockat... mam aj trosku obavy co mi lekar povie ☹
Ale pevne dufam ze to bude ok... kedze ani ziadne bolesti nemam...

eustoma
16. dec 2010

@janula18 ja som pri prvom hematone doma nebola, chodila som do prace. az pri druhom ma rovno nechali v nemocnici - to zo mna tiekla cervea krv. prvy hematon bol vecsi nez gestacny vacok co v nom rastie mimco.
inak take babske rady co som ponachadzala: papat cecko, staci paprika, rjciny, alebo sa da kupit ciste cesko v lekarni. nepapat zbytocne vytaminy. pit viac tekutin, aspon 3 l. mat brusko v nie teplom, az horucom prostreti. ako normalne zahalene, len ho proste zbytocne nevystavovat teplu. ine babske rady na to nesu.

inak moje krvacanie prechadzajuce do spinenia - po 4 tyznoch sa zda, ze dnes prestava. uvidime behom dna. ale uz 3 cista vlozka.

janicka
16. dec 2010

jeee eustoma... to je super... ze z spinenie prestava... normalne zavidim 🙂

vecernice
16. dec 2010

@janula18 ahoj 🙂 taky cekam dvojcatka, a taky jsem mela hematom v 7tt, jen u me zacal krvacet. a je tam asi bidak do ted 😉
doporucila bych ti co nejvic se setrit, pokud mozno lezet, ac s praci to jde tezko. jinak si klidne kup ascorutin, je to vitamin C, ten nicemu neskodi. jak je ten hematom velkej a kde je? neohrozuje deticky?
@janicka super, ze to trohu ustava, uvidis, uz bude jen lip. jeste me napadlo - na kontrole ti delali utz pres bricho? protoze tim u me hematom treba videt neni .....

@eustoma parada, ze se to zlepsuje, vsak uz taky bylo nacase!!! tak drzim palce, at pokracuje pozitivni trend!

janicka
16. dec 2010

ahoj vecernice... no utz mi robili aj vnutorne... a nic nenasli... tak neviem... ale ako hovorim, posledna navsteva u lekara bola pred 2 tyzdnami... a teraz idem az v utorok...to je o 5 dni... tak som veeelmi zvedava... dufam, ze bude vsetko ok...a malinke bude zive... 😨

bosoriak
16. dec 2010

@janicka Ospravedlnujem sa, teraz som si vsimla, ze moj vcerajsi prispevok nema byt v suvislosti s tebou, ale s mimi21mimi. Zle som skopirovala nick.

janicka
16. dec 2010

bosoriak, nevadi 🙂
Inak... babule, ktore ste zhruba v 12.-15. tyzdni a mate problemy so spinenim... chcem sa vas len spytat, aka intenzita toho nspinenia je... Dakujem vam. 🙂

vecernice
16. dec 2010

@janicka mame stejny termin 🙂
jinak intenzita- ja to mam z hematomu. prvni tyden ranni zakrvaceni (zrhuba mezi ctvrtou patou ranni), par kapek a pa krev na toaletaku, pres den spineni, ale spis jen na toaletaku.
druhy tyden - ranni spineni, zas mezi ctvrtou a patou, to i nekolik kapek do wc, pak spineni na papire.
treti tyden - nektere dny i bilo, nektere spineni pres den - vzdy spis na toaletaku. ale jelikoz utrogestan zavadim, vim, ze uvnitr je hnedo, jen to asi tak rychle neodchazi.
pomohlo?

a mel jste nekdo taky zakrvaceni nebo spineni nad ranem a pres den spis klid?

janicka
16. dec 2010

no ja mam spinenie stale... behom celeho dna... nie vela, ale stve ma to ☹

vecernice
16. dec 2010

@janicka ja uz dnes zase taky, sice to nejde tak ven, ale uvnitr to je (pardon, toto popisovat 😕 ) ale musime verit, ze to prejde, jednou 😀 a do uterka uz ti to rychle utece, pak budes na chvili zase klidnejsi 🙂

janicka
16. dec 2010

vecernice, pevne verim a dufam, ze mas pravdu a ze to naozaj bude v poriadku... lebo miestami som z toho fakt zufala...

marissenka
16. dec 2010

@delapa dnes uz je to lepsie.myslim po dusevnej stranke a vlastne aj fyzicky sa citim lepsie. hovoris, ze do roka?? no uvidime. kazdopadne dam vediet.

vecernice
16. dec 2010

@janicka ja vim, ja si uzila svoje, ted jsem se s tim spinenim naucila zit, tak je mi lip. ale nervy to byly radny ☹

delapa
16. dec 2010

@marissenka dobře, počítám s tím, budu čekat na zprávu! 😀

janicka
16. dec 2010

ach bable... som na nervy... dneska toho sice na vlozke nebolo vela, ale ked som bola pred chvilou na wc a utrelasom sa, skoro som odpadla... na papieri bolo dost vela takeho tmavohnedeho hlienu... akoby zrazeneho... Mate niektora nieco podobne ☹ ?

andara
16. dec 2010

@janicka ja byla takhle s krvacenim 3x na pohotovosti (v 7,10 a 12tt), nikdy mi nic nenasli, tak to byla asi praskla zilka. Naposledy jsem spinila pres tyden a to tak, ze to bylo na vlozku-proste jako kdyz konci MS 😉
A pokud to neni cerstva cervena krtev, tak to bude v pohode, urco ti tam taky nejaka zilka praskla, ale pokud mas pochybnosti, jed na pohotovost.

janicka
16. dec 2010

andara, no ja takto uz spinim druhy tyzden... sice niekedy je toho menej... ale tie ,,kusy" ma vzdy vystrasia...
Tiez som s tym bola prvykrt na pohotovosti a nic nenasli...len povedali, ze ked to bude taketo, ani nemam chodit... potom som sla k svojmju gyn a ten mi predpisal duphaston a povedal, ze ked sa to nezhorsi, uvidime sa o 3 tyzdne...na konrole. Cize idem k nemu bud. utorok, to je o 5 dni... ale dovtedy asi zosaliem, ked sa mi toto bude diat...

andara
16. dec 2010

@janicka zkus byt klidu a ver miminku, bude to dobre.muze to byt opravdu srazena stara krev z nejake zilky, je to tam vic prekrvene atd. Ja mela i cystu.Sex jsme asi neprovozovali ne?

janicka
16. dec 2010

nene 🙂 sex mame zakazany uz 2 tyzdne...
mna len vyzdy vyplasi nejaky ten kus zrazenej tmavej krvi... fu... ☹
No ja pevne verim, ze uz teraz to mimco zvladne... ved je to uz predsa en 15. tyzden... ☹

andara
16. dec 2010

@janicka urcite, drzim palce🙂 Ja brala Utrogestan a Ascorutin

marissenka
16. dec 2010

@janicka skus mu aspon zavolat, uvidis co ti povie. pamatam sa, ze pri malom som mala tiez take hlieny.do hneda sfarbene. nebolo toho ale vela. len taky akoby soplik. uz si to moc nepamatam, ale zda sa mi ze som to nemala denne.hovorim, zavolaj a uvidis. drzim palce.

eustoma
16. dec 2010

@janicka ja som mala aj tie hlieny ako popisujes no a 3,5 tyzdna to bolo take divoko. 0,5 tyzdna to bola predtym cervena krv. inak relativne pohoda, iba hnede v roznych skupenstvach. jani, nic sa nedeje, to s teba odchadza zrazena krv. proste to cotam byt nema.

@vecernice to krvacanie rano silnejsie bude suvisiet s gravitaciou. v noci spis, lezis prevalujes sa. rano vstanes ide na toaletu a vytecie s teba vetko co sa cez noc nahromadilo. cez den aj ked sice lezis, tak sem tam vstanes, ic uz na tu toaletu, ci len napit sa vody, tak to odchadza postupne. neviem to len uvaha.

janicka
16. dec 2010

eustoma, zlatino, ale mala si to stale...? Kazdy den? Samozrejme v roznych mnozstvach... ? A vkuse 3,5 tyzdna? lebo ja som na nervy... nachvilu som zaspala... a viete co sa mi snivalo? Ze som prisla k lekarovi a povedal mi ze babo uz nezije... tak som sa prebrala... a som zase tu na tejto stranke... ☹
Ale zase si vravim.... ze keby uz take velke babo ,,odumrelo" alebo nieco, tak by som uz asi aj mala bolessti... ci nie? Uz som zmatena...

leila
16. dec 2010

nahodou som to tu otvorila, tak prispejem, lebo tiez som si tym presla. niekedy som krvacala, inokedy spinila od 7. do 20. tyzdna. tiez to bolo kvoli hematomom, stale sa tvorili, ked sa jeden vstrebal alebo vyplavil, tak sa objavil iny, pripadne aj viac, boli velke aj 5-6cm. zo zaciatku bolo zle, ze hematom bol vacsi ako gestacny vak, cim je vsak vyssi tyzden tehotenstva, tym by to malo menej ohrozit babo.
a tiez si myslim, ze maly hematom ani nemusi byt vzdy vidiet.
hlavu hore, myslim si, ze pri tychto vysokych tyzdnoch co tu mate, je to uz dobre 🙂

eustoma
16. dec 2010

@janicka poviem to asi tak po 4 tyzdnoch (0,5 cervena a 3,5 hneda krv) mam dnes prvykrat ciste vlozky. ako boli to rozne intenzity, rozne mnozstva a rozne skupenstva. sniva sa vecsinou to, na co myslis posledne pred spanim. ja vecsinou myslievam na nieco fajne, na detsku izbu, ako sa manza do prace nevyspi 😉 a tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre