Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

bittka13
7. júl 2009

hnedoocka - tak aj ja mam kontrolu zajtra a dufam teda ze bude vsetko ok, ja tak spinim na preskacku 2-3 dni ano, potom 2 dni nic a potom zase.... ako na kolotoci... 😝 . tiez sa ukludnujem, ze to nic nie je ale nervy su to v kazdom pripade... boze clovek najprv sa k tomu tehu ledva dopracuje a potom este taketo stresy namiesto toho aby sme si to mohli vychutnavat 😠 😝 😠

jaruska74
7. júl 2009

ahoj bittka chcem sa ta opytat ty si po ket, ci IVF? zdalo sa mi ze som ta videla v teme cakanie po transfere. teraz si v 7 tyzdni? kedy si mala transfer? ja som mala ket 19. 6. ....to v ktorom som teraz tyzdni? ako sa to pocita?

handm
7. júl 2009

Ahoj, přidám se, i když sama nechci panikařit. Spíš je milé se o tu zkušenost podělit... nejspíš jsem těhu, udělala jsem pro jistotu 4 testy a všechny //. Na zítra jsem objednaná k doktorce, ale dneska jsem začala slabounce špinit, tak jsem zvědavá, co to je a proč ☹ tyhle nepříjemnosti nemám ráda, snad je naše "fazolka" v pořádku... držím palce i všem ostatním

hnedoocka23
7. júl 2009

holky všem vám držím palečky a zítra po kontrole dám vědět...
všichni mě utěšují,že to nic neznamená...že to většinou v 1.měsíci těhu dělá 😉

marcciik
8. júl 2009

Ahoj holky já jsem v na konci čtvrtého týdne taky začala špinit a pak dokonce dva dny trochu víc krvácela hned jsem mazala k dotoroce a miminko bylo v pořádku říkala že je to tím jak se pořádně zakusuje a muže porušit nějakou cévku že ta děloha je celá prokrvená a naběhlá jak se připravuje na zvětšování taky jsem měla nervíky ☹ ale je fak že když tohle začne chce to zalehnout a ležet a ležet dokud to nepřejde a opravdu se šetřit.Nasadila mi utorgestan 6 tablet děnně a magne b6 podle bolesti bříška až třikrát denně.Tak že to chce hlavně fakt se hodit do pohody a věřit ža je vše v pořádku stres muže jen uškodit 😉 Ale vysvětlujte to doktorce že jo když už se to konečně povede 😉 tak držím všem palečky at je vše ok

bittka13
8. júl 2009

jaruska - ahoj mas pravdu, bola som zo zaciatku v tej teme, ja som po IVF, ET som mala 4.6. dnes som zacala 8 tyzden... neviem presne ako sa to pocita ale ked si zadas sem do konika udaje (datum poslednej mrchy) tak ti to bude ten system pocitat automaticky 😉

bittka13
8. júl 2009

babenky, idem k doktorovi na kontrolu drzte mi palce .......... !!!!

handm
8. júl 2009

Ahoj, tak jsem zpět od doktorky. Všechno by mělo být v pořádku, ale dala mi pro jistotu prášky Utrogestan, na podporu těhu. Jinak jsem prý teprve ve 4. týdnu, já si napočetla 6. Ale asi jí budu věřit 🙂 Snad i ostatní oka!

marcciik
8. júl 2009

Handm tak to je dobře že vše v pořádku taky nechápu jak se to počíta já si myslela že jsem v ve 4 týdnu a doktorka mě vyvedla z omylu že jsem v pátým ted jsem začala 6 týden a tomu nerozumím ale to je fuk hlavně že mimisek je ok

handm
8. júl 2009

Díky! Jinak za týden se tam mám jít ukázat znovu, dokonce mi nabízela, že mi napíše neschopenku, ale mě nic není, žádné obtíže nepociťuju! Takže se budu šetřit a uvidíme. Navíc mám příští týden dovolenou, tak se budu snažit odpočívat 🙂 jak dlouho jste se snažili?

hnedoocka23
8. júl 2009

ahoj holky,já byla dneska na kontrole,jsem 20den po ET..nebylo przatím nic vidět,mám další kontrolu za 10dní..sliznice vysoká,vaječníky mírně zvětšené...po kontrole jsem začala už i krvácet slabě,mám bolesti břicha..tak mám nervy,snad se to nerozjede,mám velikánský strach a raději ležím v klidu..ale už jsem si i pobrečela...dneska jsem testla ráno a čárka je pořád silněkší jak kontrolní,tak nevím,co to má znamenat sakra...utrogestan nemám zavádět,ale polykat...odebrali mi hcg a zítra budu mít výsledky..pokud budu mít kolem 50-100 je to špatné a jestli nad 300,tak to je dobré......
marciik:asi si měla stejný problém..snad mi to taky dobře dopadne..

holky opatrujte se........ 🙂

jaruska74
8. júl 2009

bittka tak ako bolo u lekara? inac ja som bola na KET dva tyzdne po tebe, ale nezda s ami ze by som uz mohla byt v 6 tt

bittka13
8. júl 2009

ahojte kocky, tak dnes som bola na kontrole a vsetko je ok, na spinenie ani nevedeli najst pricinu, vsetko vyzeralo byt v uplnom poriadku 😀 , babatko je nadherne a ma dokonca uz 1 CM !!!!! sama som bola prekvapena 😀, boze babenky nadherne mu bilo srdiecko a vsetko vyzeralo byt uplne ok az ukazkove... tak teraz vazne nechapem z coho kurnik mozem mat to spinenie... 😝 ?!? doki mi povedal ze len kludovy rezim, trochu mi zvysil davku duphastonu z 2x1 denne na 3x1 denne a inak ze nemoze nic viac odporucat len sa hlavne NESTRESOVAT, ze to moze babatku ublizit uplne najviac... takze poslucham, lezkam, relaxujem a moj drahy ma obskakuje ako kralovnu 😀 😀 😀

hnedoocka23
8. júl 2009

bittka super,gratuluji a opravdu odpočívej a nech se obskakovat 😵

jaruska74
8. júl 2009

supeeeeer, tesim sa s tebou. ja uz mam jeden neuspech za sebou, takze sa bojim kusok viac 😒

bittka13
8. júl 2009

hnedoocka - ty kedy budes mat vysledky ? 😕

jaruska - hlavne mysli pozitivne !!! 😉 stresovat sa moze len uskodit 😖 urcite tentokrat vsetko dobre dopadne 😉

hnedoocka23
8. júl 2009

zítra kolem 10,30hod..ale moc tomu nevěřím 😔

jaruska74
8. júl 2009

ver.......drzim silno palce aby bolo vsetko OK

hnedoocka23
9. júl 2009

ahoj holky,tak testík je pořád ukázkový,krásné tlustice...bolesti ustoupily,už nekrvácím,jen špiním...ale i to mi na náladě nepřidá ☹
Za chviličku budu volat do Caru na hcg a nervy mám řádné!!!!!!!!!!

jarusko díky moc,ale je to těžké věřit.....

bittka13
9. júl 2009

hnedoocka - drziiim palce z celej sily, hned sa ohlas ked budes mat vysledok 🙂 !!!

hnedoocka23
9. júl 2009

holky 2411 hodnota HCg 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 já tu brečímmmmmmm 😵 😵 😵 😵

m.o.n.i.k.a
9. júl 2009

hnedoočka mooooc moooc gratuluji a neboj vše bude v pořádku 😵

marcciik
9. júl 2009

Tak moc gratuluju hnedoočka 🙂 🙂 🙂 bittka to je fajn určitě špinení brzy ustane moje segra špinila do 12 týdnu bez příčiny taky dva dny jo pak zas ne a pořád dokola a pak to ustalo a dnes má krásnýho už 3 letýho 😉 kluka.No se týká mě příští paet jdu na kontrolu tak jsem zvědavá jestli miminko povyrostlo 🙂 Handm mi se snažily přes pět let a bylo to dost náročný jak finančně tak hlavně psychicky už jsem ani nedoufala že by se to někdy povedlo a na ten pátý pokus mě prakticky přemluvil doktor a vida zrovna se zadřilo ted jen překonat těch 12 týdnu a bude to fajn 😉

handm
9. júl 2009

Tak to je neuvěřitelný! Tak držím palce Marcciik, at vsechno jde dál v pořádku..!!! 🙂 taky doufám, že do těch 12 týdnů vydržíme! My totiž vysadili prášky, že to začneme zkoušet a hned bum.. tak jsem z toho v mírným, i když hodně pozitivním, šoku .)

bittka13
9. júl 2009

hnedoocka - graaaaaatulujem !!! ja som to tusila 😀 😀 😀 ! bomba !!! 😉

bittka13
9. júl 2009

handm - tak to je super, to si jedna z tych stastnych, my sme sa tiez hodne dlho snazili kym sa zadarilo ale chvalabohu nam vyslo hned 1 IVF, lebo musim uznat, ze uuuplne obdivujem kocky ktore to zvladnu viac krat... mne to dalo tak ci tak poriadne zabrat... 😖 ale teraz som uz happy... uz len to hlupe spinenie aby prestalo a bude to uplne dokonale 😀

handm
10. júl 2009

Bittka to chápu, včera mě to přepadlo zas, o něco silněji, ale dvakrát jakoby denně. Dneska zatím v pohodě, tak doufám, že už to vydrží tak! Držím palce!!

cambrige
10. júl 2009

Ahojte,
som tu nova a chcem pocut aj vas nazor. Pred par dnami som zistila ze som tehotna tak som isla k lekarke no na utrazvuku zatial nebolo vidiet nic tak mi vzala krv a vyslo ze hladina hormanu je nieco nad 300..no zacala som trosku krvacat hlavne rano..je to ine ako menstruacia, je to skor tmavohnedej farby..lekarka mi predpisala utrogestan a duphaston a v pondelok mam ist na krv...mozem hoz zacat brat hned? a viete mi povedat naco to vlastne je..lekarka mi k tomu zatial nic nepovedala a som dost vystrasena ci je vsetko ok..dakujem za kazdu odpoved.. 🙂

hnedoocka23
10. júl 2009

cambridge ahoj......mám stejný problém jako ty..příští týden bych měla být 4týden asi,proto na UTZ nešlo nic ještě vidět...já beru taky utrogestan 6denně,zaváděla jsem je,ale tedkom je polykám....je to na podporu těhotenství i ten duphaston...utroš je prý ale lepší...dává se do 12tt..takže neměj strach,neuškodí ti ba naopak 😉 at ti to dopadne dobře 😉

cambrige
10. júl 2009

dakujem..napodobne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre