Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

bershka
30. jún 2008

adrioska: v mojom prípade sa báť nemusíš

adrioska
30. jún 2008

Bershka 😉 😎

vavenka
1. júl 2008

Ahojte baby,
ja som uplne ale uplne zmatenia z mojho tela, spinim uz od 13 DC - minuly piatok som si robila test a bol pozitivny, a to som bola estelen 20ty den cyklu...Vcera krv - hcg 170, na ultrazvuku nebolo nic vidiet....
Zajtra idem na kontrolne hcg ci stupa alebo nie, joj ma porazit ide......
Nestretli ste sa uz niekedy s takym niecim?
A to fakt sziaden sexik? 😲 😲

bershka
1. júl 2008

vavenka: no s tým som sa veru nestretla.

adrioska
1. júl 2008

to k tomu sexiku, to som myslela tak, ze ked uz zistite alebo Vam lekar potvrdi, ze ste tehotne a zacnete z nicoho nic spinit alebo krvacat, tak vtedy by ste sa nemali milovat...nemyslela som spinenie, ktore nastava z dovodu, ze sa zahniezduje oplodnene vajicko, aj ked som uz citala, ze vlastne pocas celeho 1. trimestra treba sexikovat velmi opatrne... 😉

junovka
2. júl 2008

aj ked spinis, adrioska 😉 ....nikdy nevies ci naozaj to spinenie je z dovodu uhniezdovania vajicka, nakolko ja som spinila od zaciatku tehu, lebo som mala problemy aj s palcentou 😉

miriamma
2. júl 2008

ahojte

bershka
2. júl 2008

junovka: nemyslíš že už v 6tt by sme mali byť uhniezdení dostatočne? 😕

junovka
2. júl 2008

neviem, co mas na mysli??dajako som to nepochopila 😀 😀 😀 😔

ibi
5. júl 2008

Ahoj kocky! Mam taku otazocku na tie, ktore krvacali (nie len trosku...ale dost) v tehotenstve. Stalo sa mi to v 13tt, bola som 15 dni v nemocnici, bolo to hrozne, ale nastastie babo je ok, islo to uplne mimo neho a vysledok - hematom pod placentou, nad brankou. Nuz tak sa setrim a verim, ze to bude vsetko ok. Teraz zacinam pomaly 16tt, doposial som mala vsetky testy ok, vratane NT a genetiky, ale cakaju ma triple testy a Dr v nemocnici ma postrasil, ze urcite budu zle vysledky alfa neviem coho, ze to byva po takom krvacani, ze sa potom nemam bat. To vsak len Dr dokaze povedat, ze sa nemam bat... nechcem amnio, tak sa uz vopred bojim ako prezijem zvysok tehu. Boli ste niektora v takejto situacii? Ake ste mali triple testy po krvacani? Dakujem*

andy21
5. júl 2008

Ahoj IBI mě se stalo to samé co tobě, 13tt krvácení, nemocnice, 15tt to samé, teď mám klidový režim...doktor mi říkal, že to může negativně ovlivnit tripple testy, ale já byla také na NT screeningu a ten vyšel OK, takže si prý nemám dělat starosti.....prý amnio mi v žádném případě nedoporučuje....
A hematom se ti vstřebal, nebo ho tam mmáš pořád? Já byla min.pátek na kontrole a ještě tam nyl, tak jsem zvědavá co příetě....

andy21
5. júl 2008

IBi a také jsem krvácela hodně....

ibi
5. júl 2008

Ahoj Andy, stale ho tam mam :( Z nemocnice ma pustili len pred troma dnami, stale trosku spinim, teda jedine rano trochu hnedeho... ale potom cely den nic. Vraj sa cistim, ze to je ok, tak neviem. Hematom ma 2,5cm a dufam, ze nenarastie. tebe narastol? Aj ja hrozne dufam, ze ked je NT ok, tak to bude v poriadku. Ozaj a ako dlho si ostala po navrate doma? Ja sa citim vyborne, ale je to urcite zradne, tak sa snazim lezat co najviac, ale nejako sa mi nedari 🙂)

andy21
5. júl 2008

IBI už jsem doma od 2.června, mám chodit jen na WC a do sprchy, ale posl.týden chodím malinko víc,a taky hodně sedim, já jsem přestala špinit minulý týden, předtím taky takové tmavohnědé špinění....muj hematom byl min.týden 3cm krát 1cm, na začatku 4cm krát 1,5 cm.....tak hodně lež, je to nuda viď?
Já jsem v lednu potratila, takže chci teď udělat maximum, aby to bylo OK....a už cítím pohyby, tak to mě uklidňuje

ibi
5. júl 2008

tak to mi je luto, ale dobre je, ze cakas hned babatko 🙂 Drzim palce, ale kedze sa zmensuje, to je dobre znamenie. Lezanie je hrozne, ked ta citam, mam pocit, ze asi sa privela hybem, lebo kazde rano pracujem take 2 hod na PC a urcite nie len WC a sprcha... bojim sa, aby sa to nezopakovalo, tak sa musim krotit. V pondelok idem k DR do poradne, tak som zvedava na uzv. Tie pohyby zavidim a tesim sa uz na nase 🙂) Drz sa!!!

anaconda
5. júl 2008

Ahoj Ibi, koukám, že máš stejný termín jako já. 🙂 Už jsi byla na genetice?

andy21
5. júl 2008

ibi drž se taky a napiš mi pak do IP jak ti dopadla kontrola... 😉

ibi
5. júl 2008

Andy urcite napisem!
Anaconda, cistocne, na NT a naslednej krvi ano a este nie na triple, prave to tu rozoberam, ze ma to trapi vzhladom na krvacanie v 13tt.

junovka
5. júl 2008

Ibi, ja sa pripajam s mojim storry krvacanim 😖 Stalo sa mi teraz pri 2 tehu s Nely.Pocas cele tehu som krvacala asi tak zhruba 4 x a to skoro kazd\ mesiac po sebe.Raz som prelezala v nemocke cely mesiac, nakolko ked ma raz prepustili domov, s ytm , ze uz tam hematom neni, tak som sa ten isty den asi tak po 3 hodinach pobytu doma musela opat vratit do nemocky, nakolko som zacala strasne krvacat a to tak, ze som cestou zaspinila aj sedadlo v aute od krvy-cerstvou, premocene nohavice boli, myslela som si, ze hadam ani na tu kozu vo vysetrovni nevijdem, pretoze zomna lialo a cestou na wc sa tahal pruh krvi za mno.Proste, bolo to strasne 😢 😢 😢 😢 .okamzite mi napichali hadam aj 6 injekcii na zastavenie, duplovku liekov a lad na podbrusko 😝 😝 😝 Kazali mi celu noc nic nepit, nejest, lebo si mysleli, ze som potratila.To som vtedy bola asi tak v 16tt, ale USG bol OK 😉 Potom vsetkom som mala narusenu placentu a taktiez plod.obal + hematomy 2.Nakoniec mi bolo zistene, ze som mala problem so zrazanim krvi, tak som si odvtedy pichala kazdy den az do porodu Clexane.Odvtedy bol pokoj 😉 Medzitym mi robili aj trippl testy a taktiez AFT/?/ test, vsetko negativne. 😉
Drzim palce.Hlavne klud na lozku.Ja som takto prelezala hadam do 30 tt 😉

iceqeen
6. júl 2008

ja som v 9.tyzdni a tiez mam spinenie zo zaciatku krv ale len jeden vecer ana druhy den rano som mala uz len taky hnedasty vytok.bola som na pohotovosti doktorka ma vysetrila vraj tam bola nejaka stara krv tak neviem ci to je potrat alebo nie.a esteze krcok maternice mam malicko otvoreny.zajtra idem na sono tak uvidim co mi povedia.co myslite mam sa bat?

dicinka1
6. júl 2008

iceqeen..nechcem ta strasit...ale ked je krcok otvoreny nie je to najlepsie....

funy
6. júl 2008

ja som vcera citila mokro a na nohavickach som mala len trosku takej ruzovo hnedej krvi. a velmi malinko.
veli som sa zlakla, nakoniec mi to nedalo a isli sme na pohotovost. povedala mi gynekologicka, ze aj s takym je dobre ze som prisla, aj ked to nebola krv a aj ked to bolo len raz a malo. vysetrila ma, krcok bol zatvoreny.
ak mozete tak vynechajte sexik. moze to byt aj tym. kazdemu radim ist aj s troskou spinenia za lekarkou. dali mi tri injekcie proti krvacaniu a nasadili kludovy rezim. lezat s nohami hore. a to som len spinila.
vsetkym zelam krasne bezproblemove tehotenstvo.
funy

katzi
6. júl 2008

Ibi, já jsem taky krvácela (hodně, čerstvou krví) v 12tt, pak týden v nemocnici. NT screening mi vyšel dobře, takže mi moje doktorka řekla, že na Tripple test už jít nemusím, není to povinný. Řekla, ať se rozhodnu sama, ale že ten NT je daleko přesnější a že ty Tripple testy v tom dělají akorát zmatek. Věděla jsem, že bych na amnino nešla, takže jsem se rozhodla nejít ani na ten Tripple test. Pak jsem šla až jen na velký ultrazvuk ve 20tt, kde se zkoumá kde co a bylo vše Ok. Přeju ať ti dopadne taky vše dobře.

modrica
8. júl 2008

baby ja som mala vcera cely den vytok akoby zmiesany so svetlou krvou, nebolo toho vela ale aj tak som sa prelakla. Dnes som chcela ist k lekarovi, lenze ten ma dovolenku a jeho zastupujuci lekar ma klinicky den. Mam sa obavat, som v 5tt?

andy21
8. júl 2008

No modrica já mám takovou zkušenost jet radši hned na pohotovost..... 😉

akras
8. júl 2008

Tak taky přidám čerstvou zkušenost. V neděli jsem začala špinit (o mimi jsme už jednou přišli - zamlklé těhu), takže k Apolináři, tam na UTZ vše v pořádku - žádné krvácení, spíš jen hnědý výtok, srdíčko bilo, byla jsem 7+3, ani mi nic nedali, pustili mě domů a já jsem se blbá ani nezeptala, kdy by to mělo odeznít. Tak jsem radši včera volala svojí doktorce a tam prý, že když mi nic nedali, tak asi vědí proč, ale ať si kdyžtak pořídím ascorutin a 3x denně zobu, tak jsem dnes začala a kdyby to do týdne nezmizelo, tak přijít. A taky klid, čím víc klidu, tím dřív to prý odezní. Takže tak, doufám, že bude vše OK, jsem z toho pěkně vyplesklá 😒
Rozhodně je lepší jet 5x zbytečně než jednou pozdě, takže určitě k doktorovi. Hodně štěstí vám všem 😉

bershka
8. júl 2008

modrica: leť do najbližšej nemocky. ja som bola v nedeľu v nemocke, lebo som špinila zase po troch dňoch čo mi to prestalo. tam mi dali aspoň injekciu. mám doma pekne čučkať

lindex
8. júl 2008

Holky, meůa bych takovou otazku. V 6tt jsem zakrvacela, pak uz jen spinila, lezela jsem tyden v nemocnici, brala leky Utrogestan a Magnesium. Pak to prestalo. Mela jsem hematom, ktery se vstrebal.
Ted jsem ve 20tt. vcera jsem byla na vysetreni a po vysetreni jsem zacala krvacet. Dr. rikala ze je to v poradku, ze se to muze stat protoze mam mozna vice prokrveny cipek. Ze by to melo prestat. Krvaceni prestalo hned a vcera a dnes porad jeste spinim. Trochu ale jeste jo. Myslite ze mam jit znovu k lekari ze spinim, nebo to muze byt porad z toho vysetreni a ted se to uklidnuje ??

lenikmmm
8. júl 2008

ahojte,ja som v 2Ott ,vcera sme sa dozvedeli že je to chlapcek,a doktor sa ma pytal ci nekrvacam ja že nie,a on že aj ked by som nahodou trosku nevadi,že to sa tam nieco cisti,ale ked dlhsie ako 2dni tak mam prist,

junovka
8. júl 2008

lindex, pokial si mala hematom, tak sa moze stat, ze este stale sa cistis.Ak by trvalo dlhsie to cistenie, tak si priloz na podbrusko lad na tych 15-20 minut, potom daj prestavku 20 minut a znova.Opakuj to pokialsa spinenie nezmierni 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre