Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

lucka.adis
27. júl 2009

O.k

Holky, které znají mě i Marciiik a psali jsme si tady s vámi, tak za námi dojděte do nové diskuze: Od začátku až do konce spolu 😉

(budeme se tam na vás těšit.. 🙂 )

lucka.adis
27. júl 2009

Marci, tak si potom přelez do té diskuze... bude v diskuzi těhotenství a ten tvůj název 😉

handm
27. júl 2009

TAk já tedy přecházím taky 🙂))
A odpovědi v novém témátku!

marcciik
27. júl 2009

Hned jsem tam a holky ten zbytek hned za námi i když špiníte nevadí spolu to zvládnem tak šup šup

lucka.adis
27. júl 2009

Přesně tak 😉

handm
27. júl 2009

já už tam jsem, co tu děláte?? 😀

lucka.adis
27. júl 2009

jenom jsme napsali, aby za námi klidně došli i holky co špiní 😉 ale už jdeme do nového 😀

lulu4
28. júl 2009

ahojte dievcata, mozem vas poprosit o radu? poslednu MS som mala 30.6. teraz by som mala pomalicky o cca 2dni dostat dalsiu MS, ale dnes mam na nohavickach taky fliacik, take spinenie, nie je to krv ale take sfarbene trosku do ruzovksta... nemam potvrdene tehu ani neviem ci som tehu , zajtra rano si spravim testik... robila som si asi pred tyzdnom ale to bolo urcite skoro lebo vysiel negat.... o babo sme sa tento mesiac pokusali viac nez dost... takze neviem... dva tyzdne cca mam na striedacku bolesti podbruska ako pri MS co ma inokedy boli iba prvy a druhy den ked dotanem MS a prsia ma bolia cele, a cez vikend mi bolo na umretie a este aj kyselinu som mala akoby na zvracanie az v krku... tak neviem co si mam o tom mysliet? bojim sa ze bud v noci alebo zajtra sa mi naplno spusti MS a je po radosti... tak velmi by sme chceli babo...

lucka.adis
28. júl 2009

lulu, dojdi za námi do našeho nového téma: Od začátku až do konce spolu 😉

jarynek
3. aug 2009

Ahoj holky, prosím o radu, už jsem přečetla kde co...od minulého pondělka ( dneska týden) se u mě objevilo špinění. První den pár kapek červené krve, potom už jenom hnědé špinění. Není to za den ani na intimku. Dneska jsem 24 DC, takže na test brzo. Hlavně co mě děsí, že k tomu jemnému špinění ze mě odcházejí drobné kousky sliznice, které taky nejsou krvavé, ale hnědé... je to takové divné, hlavně ráno....nemáte s tím někdo zkušenosti...můžu být v tom..trošku mě zaráží ta sliznice.

mzuzka
3. aug 2009

ja sa chcem spytat,na dlzku spinenia. ja spinim uz 3ti tyzden. som v UK a tehu 7tyzdnov,obvodna doktorka mi vravi, ze pokila to je hnede, je to v poriadku. zatial je to stale hnede, ale v sobotu bolo 2tyzdne, teraz taham 3ti. zda sa mi to dlho, mal to niekto takto dlho?

lucka.adis
3. aug 2009

Holky, jestli chcete, tak za námi dojděte do diskuze jak jsem to už tady napsala.

Jinak mzuzko, tři týdny špinit je trochu divný. Nevím, jestli ti na to něco dr.dal, ale pokud ne, tak by určitě mel. Taky by si tě měl pozvat na nějaké kontroly a všechno zkontrolovat a udělat i UTZ a né to nechat jenom tak. Každopdáně, pokud je to jenom hnědý výtok, tak by to mělo být dobrý, ale jakmile se tam objeví krev, tak šup, šup na pohotovost !!!! Hlavně buď v klidu, žádný stres, námaha.. nejlépe je odpočívat 😉

Jarynek, měla by si určitě zajít co nejdřív k dr.aby se na tebe mrknul 😉

mzuzka
3. aug 2009

lucka, mozes mi sem dat odkaz? ja som tu novu temicku zial nenasla ☹

a dakujem za odpoved.

ja som v UK a tu je vsetko divne. som teraz na pN,ale uz neberiem vobec nic, vraj nech sa to udrzi same.kazal mi aj vysadit utrogestan, co som brala hned od zaciatku.tu mi pichali injekcie myslim ze agolutin alebo agopolin, take nieco.neviem presne.
zatial je to stale hnede, len 2x som mala take cerstve tenke ciarky krvy a to mi povedla doktorka, ze zato ze cakam dvojicky, tak sa maternica roztahuje rychlo a pukaju tam cievky, tak ze to moze byt aj z toho. ale kedze uz taham 3ti tyzden, riadne ma to znervoznuje.v stredu idem na sono, bola som uz 3x a zatial nic, na poslednom nasiel uz aj deticky,ale este nebili srdiecka, co by uz v podstate mohli( bola som vtedy 6t a 2dni). v stredu uz budem 7t a 3dni,tak uz musia.dufam...

marcciik
4. aug 2009

Ahoj holky mzuzka zaráží mě že ti doktor vysadil utrogestan ten je na podporu těhu dobrý a hlavně ho mužeš brát až do 12 tt.tak se ho na to ještě zeptej Jarynek jak říká Luca co nejdřív k doktorovi tím nikdy nic nezkazíš 😉 A pojdtě za námí do diskuse od začátku a ž do konce spolu
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

junovka
4. aug 2009

mzuzka, ak ta to trosku ukludni, tak ja som pri druhom tehu spinila a sem-tam sa objavila aj cerstva krv do polky tehu.Ja som brala Duphaston, Ascorutin, Magne B6, potom mi pichali Kanavit, Pambu...a neskor sa vlastne zistilo, ze krvacanie bolo sposobovane zlou zrazanlivostou krvi, tak potom som brala aj tusim Dycinone/injekcie/. 😉

xpetka1x
5. aug 2009

ahojte no mne nevyslo druhe tehu... zacala som trosku spinit tak som sla hned do nemocnice pychli mi kanavit a nasadili magnezium no a poxvili to preslo a potom zacalo este viac a krvacat sono mi nerobili vraj aby to netyrili no a v noci ked som xodila cikat isli so mna hrce krvy tak uz som vedela ze koniec.. potratila som v 3 mesiaci...ale preco to neviem??

ivuska55
6. sep 2009

ahojte..som tu nova..som v siedmom tt, a od vcera mam hnedocervene krvacanie..mam dojem ze dnes je to silnejsie ako vcera...bola som vcera aj dnes na pohotovosti, kde mi absolutne nic nerobili, akurat ma tak objednali na scan zajtra rano...zijem v UK, a neviem uz co si mam o tom mysliet..dufam ze nestracam nase babo...neviem...ale brucho ma zatial vobec neboli...ale strasne moc sa bojim, babo velmi chceme...dakujem

junovka
6. sep 2009

ivuska, musis mat kludovy rezim, lez co najviac a na podbrusko, pokial mas krvacanie tak si prikladaj lad, asi tak na 15-20 minut.Daj si pauzu 15-20 minut a potom opat.Mala by si to robit dovtedy pokial sa to neustaly...ja som uzivala Duphaston a Ascorutin, Magne B6 😉

lucka.adis
6. sep 2009

ivushko, to teda nechápu co tam teda s tebou dělali, i když vlastně prakticky nic 😖 fakt to nějak nechápu, co to tam máte za pohotovost!!! Já být tebou, tak bych se zbalila a jela do jiné nemocnice, když mě tam neumí ani prohlédnout!!!! Když se špiní tak to nemusí být až tak drastické, ale pokud se tam objeví vyloženě krev, tak tě přece musí vyšetřit ultrazvukem a pohmatem, aby zjistili, jestli je mimi v pořádku. A to jak čtu ti tam neudělali.

Jinak by jsi určitě měla mít klid a co nejvíc odpočívat, ale to ti měli říct tam a měli ti něco i dát, např. Utrogestan, Duphaston a Ascorutin se dává až v pozdější fázy těhotenství, protože Utrogestan a Duphaston se bere max.do konce třetího měsíce.
S ledem zkušenost nemám, ale já brala ten utrogestan a první den špinění jsem jela na pohotovost, kde mě pořádně vyšetřili a potom mi i píchli agolutin na podporu těhoteství.

Držím palce, aby bylo všechno v pořádku!!!

Jinak můžeš dojít za námi do naší diskuze: Od začátku do konce spolu... jsme tam s holkama z téma špinění v těhotenství 😉

gabap
6. sep 2009

dobry vecer holky,ja spinim uz 4 den,ve ctvrtek jsem byla u dr a dal mi utrogestan,ascorutin a nejakou injekci,jedinou dobrou zpravu co mi rekl je ze vacek roste 🙂
zitra jdu na kontrolu a hrozne se bojim ☹

lucka.adis
6. sep 2009

gabap, pokud jenom špiníš a není to vyloženě červená krev, tak to bude určitě dobré.. ty prášky ti pomůžou, uvidíš 😉 v těhotenství je to hold normální, že některá špiní od začátku těhotenství a některá třeba od půlky.
Dobrá zpáva je, že tě dr.prohlédl a všechno zkontroloval, takže víš, že mimi roste.

Držím palečky!!! Jinak já špinila 14dní od 7tt a teď už jsem v 17tt a je to všechno v pořádku.
Věř miminku, že to zvládne 😉

gabap
6. sep 2009

luci diky 😵
trosku krve tam bylo hned prvni den,2 dny to bylo jen slaboulinke spineni a dnes zase trochu silnejsi,ale prestalo me bolet bricho
no musim verit a zitra uvidime 😉

lucka_o
7. sep 2009

ahojte, ak sa smiem zapojit...baby vy ktore ste mali missed...boli ste na cistenie v nemocnici?
dakujem

ivuska55
7. sep 2009

ahojte babulky...velmi pekne vam dakujem za pomoc...ale pre mna uz asi bolo neskoro...vcera vecer sme museli volat pohotovost,uz to tieklo prudom, a krce boli na nevydrzanie...a tam to uz dokoncili...-((( teraz uz len smutim, a pockame kym sa podari dalsie mimi....dakujem este raz....papa

lucka.adis
7. sep 2009

ivusko, to je mi moc líto ☹ , ale určitě bych to tak nenechala.. jak jsi byla na té pohotovosti, tak ti měli pomoct a akorát se na tebe vykašlali a to se nedělá!!!!!! 😔 😔

zitaje
24. sep 2009

Ahojte baby,
neviete mi poradit, co si mam mysliet? 😖
Zazila som asi svoj najkratsi menzes v zivote - trval dva dni. Myslite ze mozem byt tehotna? Alebo ked som krvacala sice pomerne slabo, ale jasnecervenou krvou, tak to bola normalna menstruacia? Vdaka za odpoved.
z

kouzelnamyska
25. sep 2009

Zdravím všechny pisatelky, taky přidám něco málo do tého diskuze. S manželem jsme se snažili o miminko což se nám podařilo téměř hned. Měla jsem obrovskou radost, ale pak to přišlo - lehké špinění. Říkala jsem si to se stává i doktor mi to potvrdil. Na ultrazvuku bylo vše OK, srdíčko už bylo vidět. Předepsal mi Utrogestan, Askorutin a klid na lůžku. Bohužel to nepomohlo. V osmém týdnu jsem musela na revizi dělohy. Teď už jsem 2 týdny po zákroku. Je to těžké, ale člověk se s tím musí nějak vyrovnat. Teď počkáme než dostanu MS a budeme to zkoušet dál a budeme doufat, že se vše nebude opakovat. 😉

handm
25. sep 2009

Ahoj myško, drž se! Taky jsem tím prošla.. kdybys chtěla připoj se knám do diskuse ve snažilkách revize dělohy, tam jsme všechny, co tím prošly...
anebo tady jsou zamlklinky..
bolí to, ale čas to spraví a holky jsou tu super, ani se nenaděješ a budeš zase těhu.. měla jsem to hodně podobné jako ty..

hancule15
25. sep 2009

Dobrý večer, narazila jsem na tuhle diskuzi, a jen Vám všem chci napsat pozitivní zprávičky, abyste se netrápily špiněním v těhu....moje těhotenství nebylo jednoduché od samého začátku, poprvé jsem zašpinila v 7tt a do mého porodu mě to neopustilo.....celé těhotenství jsem špinila někdy i čirou krví a přesto mám zdravého krásného ročního chlapečka, který zabojoval a zvládly jsme to...jednu chvíli jsem ležela i v nemocnici, bo se ze mě valilo krve jak "z vola" (pardon za ten výraz) bylo to horší než menstuace, pravděpodobně mi praskl hematom nebo tak něco...ale i to jsme zvládly...
tak hlavu vzhuru, pozitivně myslet, i když vím, že občas je to fakt těžký, ale pomáhá to....všem Vám přeji at vše dopadne v pořádku a máte zdrvá miminka...

mikat
26. sep 2009

Dobry den, prosim Vas...som v 38. tyzdni a nasla som si trosku takej hlienovitej krvi na nohavickach, ale len veeeeeelmi malicko....uz sa zacina porod? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre