Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

krakulka
19. júl 2009

Dakujem babule za podporu. 🙂 Ja verim, ze vsetko bude ok. 🙂 🙂 🙂 🙂
Handm ja som cca v 10tt a zle mi nebyva, teda len ked som hladna, inak nie. Takze sa nemusis obavat, ze tento priznak este nemas. Ja som tiez dlho frflala, ze chcem, aby mi bolo blbo, ale ked to prislo, moc som sa netesila. 😀 😀 😀
aj mate nejake bolesti pri spineni?

lucka.adis
19. júl 2009

Ahoj kočky, jášpiním od Pondělka, vlastně od té doby co jsem byla na prohlídce u mé dr. a něco mi tam dělala s dělohou a bolelo to 😠 už dvakrát jsem s tím byla radši na pohotovosti a nic, miminko je krásně zdravé, už se nám i hýbe... říkali mi, že je to v těhotenství běžný, ale pokud by se vyskytli u toho nějaké bolesti a vyloženě krev, tak na nic nečekat a radši dojet na pohotovost. Takže vám držím palečky aby jste to všechny zvládali tak jako my 😉 a bylo všechno v pořádku..

handm
20. júl 2009

Dobré ranko, holky, tak já dneska nějak víc ☹ už mě to unavuje, jsem z toho nervozni jako pes..
zítra jdu konečně ke SVÉ doktorce, dvakrát jsem byla u její kolegyně, narychlo, tak jsem zvědavá, co mi poví ona.. dneska jsem si volala na to HCG, jen mi řekli, že je to OK, že test je pozitivní 🙂) hehe, to vím, když jsem viděla fazolku na UTZ 🙂)

ojo
20. júl 2009

ahoj holky, jdu vás podpořit 😉

já špinila na začátku těhu docela často...někdy i čerstá krev, ale nikdy toho nebylo hodně...vždy jsem jela na pohotovost a vždy bylo mimčo v pořádku 🙂 špinění trvalo někdy do 20tt, pak ustalo úplně 🙂 můj dr. říkal, že se to často objevuje, tak vždy když přijde špinění, lehnout a dát nožky nahoru a nijak se nepřepínat... 🙂 já jsem kvůli tomu zůstala doma na rizikovém těhu...normálně jsem o to na začátku požádala a bylo mi vyhověno 🙂 🙂

teď máme krásnýho Tomáška 😵

držím všem palečky 🙂 🙂

marcciik
20. júl 2009

Handm taky tomu nerozumím 🙂 stejně je to jen předběžný odhad doktor mi říkal že se to počíta jinak že podle nich to prakticky nosíme skoro 10 měsíců 😨 tak jsem jen mávla rukou vem to čert hlavně aby byly fazolky v pořádku 😉 Já měla malé těh. příznaky posledních 14 dní mi bylo špatně po každém jídle ne že bych zvracela ale měla jsem žaludek jak po flámu. ☹ Ted už to trochu ustalo jen se mi občas zvedne ale to je vše jinak mám citlivá prsa na dotek to je vše ale to nic neznamená moje 2 ségry kdyby nepřibíraly ani by nevěděli že čekali mimčo to byl jedinej příznak co měly 😉 takže bud spíš ráda že to máš bez problému.Jinak jsem taky doma na rizikovým od začátku .

handm
20. júl 2009

Ahoj Marcciik, ani se nedivim, že seš na rizikovým - jak jsem koukala do těch info v pase, tak to bylo komplikovany..
Jak říkám, uvidím, co zítra doktorka.. já bych na rizikový nechtěla (ráda bych "normálně" fungovala, dokud to půjde), ale samozřejmě podle toho, co fazolka na to a doktorka 🙂
A jinak taky doufám, že budu po mámě (podobný průběh jako tvoje sestry), říkala, že tak dobře jako v těhu ji už nikdy v životě nebylo 🙂) ale o mě to ještě nevíííí, chci ji to dát v půli srpna k svátku

krakulka
21. júl 2009

Ahojte, tak spinenie prestava, uz len rano a vecer, tak sa tesim. Len ma od vcera nejak viacej pobolieva (su to take obcasne bolesti - pichanie ) v pravej strane. Neviete, co to moze byt. K Dr. sa bojim ist. Hrozne sa bojim, co by bolo na utz, ci je vsetko ok. ☹

poseidonka
21. júl 2009

krakulka radšej sa odhodlaj a chod, aspon budeš pokojn á a keby sa niečo DR nepáčilo dá ti tabletky na udržanie plodu, berie icch skoro polovica tebhotných

krakulka
21. júl 2009

Poseidonka, ja uz tabletky mam. Bola som v stvrtok u dr., lebo som zacala spinit - taku tmavohnedy vytok. Dr. sa zdalo, ze je tam nejaky nalez mozno hematom. Tak mi dal Duphaston a kys. listovu. Spinenie prechadza, len to pichanie ma nejako znepokojuje... Ak si dobre pamatam, tak je to na tej strane, ako bol ten hematom.

lucka.adis
21. júl 2009

Ahoj kočky, tak já to mám se špiněním už v pohodě, akorát když někde fakt lítám a jsem potom K.O tak jenom trošinku zašpiním, ale potom je to hned v pohodě, když se uklidním a lehnu si 😉 jinak nemám žádné bolesti, krom toho..když se teda přecpu nebo do sebe narvu nektarinky a potom mám ve střevech fakt průvan 😀 😀

Krakulka, já se taky bála, ale moc jsem chtěla vědět, jak na tom mimčo je a tak jsme radši jeli na tu pohotovost a bylo vše v pořádku. Dr.říkala, že pokud mě nic nebolí a vyloženě nekrvácím, tak je to dobrý, že se to v těhu objevuje docela často a že se to může i v pozdějším měsíci klidně vrátit..takže si tam radši zajeď a uvidíš, že i ty budeš klidnější 😉

lucka.adis
21. júl 2009

Jinak já beru už druhý týden Utrogestan 😉

marcciik
21. júl 2009

Ahoj holky pobolívání podbřišku je pry normální když je jen občas znamená to že se děloha zvetšuje a připravuje se na rust miminka aspon tak mi to vysvětlil doktor.Jinak já beru utrogestan už 2 měsíce a ted když už nekrvácím snížily mi ho na 2x2 denně tak že je to pohoda akorát mi ho doporučily fakt jen v kládat prý má vetší učinost nevím ale je fak že jsem ho na týden vysadila pač mi to doktroka špatně vypočítala hned se mi krvácení rozjelo 😒 tak mi ho zas naSDILA 2 TABLETY 3 X DENNĚ A DO DVOU DNU bylo krvácení pryč 😉 a budu ho brát až do 12 týdne dneska už jsem bez krvácení a špinění pomalu 3 týden a nevadí mi ani lítání po městě 🙂 Co se týka nektarinek Lucí jsem na tom podobně 😀 Krakulka taky bych si došla k doktorovi já jsem si kolikrát říkala at si o mě myslí co chce že tam, chodím s každou podle nich hloupostí tak ať je to vymodlený mimi a oni mi jiný nedají hlavně že jsem byla pak v klidu to fazolce prospívá nejvíc 🙂 Handm tak to bude pěkný překvápko co ? No já to bohužel neutajila po těch všech procedůrách to ani nešlo ale to je fukt hlavně že se konečně zadřilo 😀

lucka.adis
21. júl 2009

marci, já měla taky tak předepsané prášky, ale teď jak jsem byla na pohotovosti, tak mi ho dali na 1x-1x-1x a je fakt, že to zabralo i tak. Dr. mi taky říkala, že to budu brát do konce 12tt ale uvidíme jak to bude vlastně vypadat. Potom se většinou dává prý Ascorutin, ale to nevím jistě 😕 tak snad to přestane a jinak to chce určitě trochu klidu a né nějakou velkou námahu, za to mimi to přece stojí.. no ne?

Tak držím všem palečky a ať nás to brzy opustí a začnem si to pořádně užívat, i když ty teploty venku mě stejně v těhu zabijí 😀 😀

andrejusa
21. júl 2009

ahojte, aj ja by som sa vás chcela opýtať... už pár dní mám na nohavčkách asi 2-3 malé škvrnky ako keby bieleho výtoku. Ale fakt len málinko. A niekedy keď sa utriem mám na wc papieri tiež ako keby slabulililinko hnedý pásik. Myslíte že je to normálne? 😕

lulu4
21. júl 2009

juuj moja neviem kedy ides na kontrolku ale radsej sa na vsetko pytaj dokiho aby si nic nepodcenila

andrejusa
21. júl 2009

až 27.7, dovtedy má dovolenku. ten hnedý pásik bol možno len môj dojem, niektoré wc papiere majú také ako keby škvrnky

lulu4
21. júl 2009

tak hej to je pravda my mavame vzdy nejaky farebny wc papier takze by som ani moc nevidela nejaky farebny pasik alebo skvrknu po vytoku alebo krvi..... ved tato moja nova lekarka ide akurat 27.7. na dovolenku do 5. augusta aj tak budem musiet cakat aj keby testik ukaze // a inak mi povedala ze toho lekara co mam teraz ze on nechce vyradovat pacientky ze budem mat problemy s nim ako ostatne, ze by mi mal dat dokumentaciu do ruk ale som zvedava, hovado jedno ak bude blby sa s nim pohadam normalne

andrejusa
21. júl 2009

ja som mala ten istý problém. Som si bola pre kartu a nechcela mi je špina dať, ale máme nárok na kompletné prefotenie karty, všetky výsledky testov ti musí dať a len to čo je napísané si má nechať, ale musí ti to prefotiť. To je normálne v zákone. Ale mne nakoniec dala kartu, lebo sa jej nechcelo prefocovať. No musíš mať od novej dr. papierik, že si ťa vyžiadava. Na sone je aj tak vidieť malá fazuľka až v nejakom 6tt, takže dovtedy je jedno ak aj nepôjdeš k dr. 🙂

lulu4
21. júl 2009

no tak to by mi akurat vsetko pekne vyslo.... no dobre ze to pises to som nevedela ze mam narok na prefotenie dokumentacie, tak si to dam prefotit ak mi to nebude chciet dat blbecek...
dam ti potom vediet kuknem na nete ako robi tento tyzden mozno tam este skocim....
len vies ze ja to mam na prd aj s pracou nechcem tam nosit papiere priepustky ze z gyndy aby si nezacali nieco hned mysliet, blbe je to ze som tam nastupila 1.7, ale je mi to srdecne jedno ked ma budu chciet vyhodit nech to spravia ja som stastna ze drahy sa odhodlal mat babo lebo on je taky nerozhodny a nebudem to odkladat neviem dokedy ked ho chceme teraz

handm
21. júl 2009

ahoj holky, tak po kontrole konečně u své doktorky spokojená 🙂 Všechno by mělo být oka, i přes to špinění a na kontrolu až za 14 dní. Dokonce říkala, že vlastně můžu fungovat normálně, nic těžkýho netahat a tak, ale jinak nemusí se ani ležet.. příroda si to prý zařídí sama! Ale šetřit se samozřejmě! Podle UTZ bych měla být prý 6+1, podle MS asi 7+3, ale stejně je prý brzy na cokoliv určovat 🙂 já jen že bych si myslela na BEránka - po manželovi🙂
Marcciik, teď nějak nevím, jestli to mamce jako překvápko stihnu dát, v polovině srpna rozhodně nebudu po těch "rizikových" 12 TT, tak... jsem z toho v rozpacích.. ale uvidím. ZAs máme takový vztah, že jí vykecám hned všechno, tak to asi nevydržím!
Dovedu si představit, jak si musela být happy, že se zadařilo! Tak se hlavně šetři, ať se drží!
A prášky mám dál jíst, snad se to uklidní...

andrejusa
21. júl 2009

lulu, ale musíš mať tú žiadanku od novej doktorky. A on nech ti to pekne prefotí, na jeho náklady. Na to máš nárok. Najlepšie keby ti dal celú kartu. Ja som sa s hentou dosť pohádala a potom ju po mne hodila, takže to stálo za to. Ja mám v robote na dobu neurčitú a tiež som to radšej ešte nedala vedieť. Asi až keď to na mne bude vidieť.

lulu4
21. júl 2009

no ved nakoniec sa obavam ze sa to skonci tiez hadkou lebo oni sa teraz kvoli peniazom z poistovni biju o kazdu klientku....
no aj mne dali na dobu neurcitu zmluvu ale robim tam len necely mesiac, ja viem ze do takeho tretíeho, stvrteho nemusi byt nic vidno ale aj tak aby to nebrali potom odo mna ako podraz toho sa bojim, ze nova nastupi a hned sa necha nabuchat len aby sme jej matersku platili ale tak to vobec nie je, skratka zijem pre pritomnost a nie pre to co mozem anemozem....

sixtine
21. júl 2009

Baby, nedivte sa lekarom, ze Vam nechcu dat kartu do ruk - to oni priamo zo zakona nemozu! Viem, ze casto sa to tak robi, ale oficialny postup je taky, ze sa prihlasite u noveho lekara a on si vyziada kartu od toho povodneho. Vela lekarov sa uz boji davat karty priamo pacientkam, lebo potom z toho maju problemy a pokuty. Takze hlavne ked sa chcete vyhnut neprijemnym scenam, len si pekne najdite noveho lekara a nech to on vyriesi za vas.

marcciik
22. júl 2009

Ahojky děvčata Handm tak teď už odpvídájí i ty mm fazolky já bych podle MS měla být už na konci 9tt koukam občas na netu a v 7tt by měla mít už těch 13 mm takže se vyvíjí moje fazolka zatím dobře musím to zaťukat 😉 já ted začala 8 týden a na konktrolu jdu 31. a už bych prý mohla dostat knížku 😀 na práci jsem se ho jen zeptala tak se na mě vyděšeně podíval a prý nepřipadá v uvahu 😅 tak jsem mu jen řekla že to byl hloupý dotaz začal se naštěstí 😀 Ale nejdřív to vypadalo že mě pěkně 😠 😀 Tak to veřím že by jsi chtěla beránka po manželovi mě to vyšlo já budu mít po manželovi rybyčku tak jsem ráda.Jinak bych řekla že těch 14 dní už nebude hrát takovou roli aby jsï to mohla mamince říct ne ?Já bych to určitě taky nevydržela máme s mamkou stejný vztah a jsem vlastně prakticky ráda že jsem to tajit nemohla 😉Koukala jsem že jsi Prahy z jaký části ? Mě vlastně v Praze pomohly po IUI a 4IVF pokusech vTeplicích jsem to vzdala a jela jsem do Pronatalu v Hodkovičkách jsou tam super 🙂 a hned na poprvé to vyšlo 😀
Devčata co se týká těch karet od doktorů tady u nás v čechách vubec nehrozí že by ti jí daly do ruky a když si o ní žádá tvuj nový lékař ještě hrozně prudí ale vydat jí musí 🙂 Je tu fakt dost málo kvalitních lékařu tak se drží pacienty zuby nehty i když pro ně nedělají nic já měnila gynekologa 2x než jsem našla pořádného 😉

handm
22. júl 2009

U mě to asi taky odpovídá, jen mám pocit, že pokaždé když přijdu k doktorce, tak mi řekne, že je to zas o něco míň .-)) jak upřesňují ten UTZ 🙂
Jinak beránek by byl fakt super, mám to tak, že manžel je 25, mama 26 a bracha 31, tak že bychom se snad mohli trefit někam správně! Jsme beraní rodina, kromě mě.. já vyvažuju🙂

Uvidím, jak vydržím, a jestli mi doktorka dá obrázek z UTZ, chtěla bych jí to udělat fakt na nějaký překvápko 🙂 NEbo si o obrázek musím říct?? Jsem úúúplně nezkušená matka, je to moje první mímo i první těhu, i když je mi 30 🙂)
Jsem z PRahy, bydlíme na 8 (směr Teplice), ale jinak z jižních Čech a stavíme barák právě směrem na jih z prahy.. Už se nemůžeme dočkat, až tam budem - a snad už mimo pujde rovnou tam!
Tak hlavně že se to vám v Praze povedlo!! Nám taky, ale naštěstí bez Pronatalu a pomoci..!!!

lucka.adis
23. júl 2009

Ahoj kočky,

koukám, že to téma nějak upadá 😕 tak jak jste na tom se špiněním, je to lepší?
Já se včera rafla s manželem ale fakt hóóódně a dneska jsem za to měla následek na toal.papíře, opět jsem začla špinit. Díky bohu nekrvácím, jen špiním..takže dneska zase nic nedělám a budu jenom ležet. V Pondělí jdu na kontrolu, tak se na to dr.zeptám a snad je mimčo v pořádku, ale kdyby nebylo, tak vím, že bych musela mít nějaké bolesti a vyloženě krvácet, což ťuk, ťuk nekrvácím 😔

handm
23. júl 2009

Já to musím zaklepat, ale včera už jen maloučko ráno a dneska zatím snad ani nic.. Tak doufám, že po těch 14 dnech, co už to mám, to konečně přechází...
A Luci, hlavně se nenervovat, nerafat 🙂) Ať jste ty i fazole v klidu!! Se jí evidentně ta hádka nelíbila...

lucka.adis
23. júl 2009

handm, Jj... potom mě nebylo moc o.k ale bylo to dobrý-nešpinila jsem, až dnes nad ránem 😠 ale snad to bude dobrý. Utrogestan beru pořád a dneska jsem to řekla i manželovi, že nechci už žádné hádání, že mám potom toto.. 😔 Jinak já vlastně špiním už taky cca 14dní, ale né teda každý den, teď jsem měla od špinění 3dny klid, takže doufám, že v Pondělí uvidím krásného mimiňouska a že bude všechno v pořádku 😉

Držím palečky, aby tě to taky přešlo 😉 a ty čekáš mimi kdy.. nemáš to ani pase a ani v albu

jani80
23. júl 2009

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Psala jsem sem v pátek. Od té doby pořád trochu krvácím. Není to moc, ale už mám z toho trochu nervy. Pořád se kontroluju, jestli se to nezhoršuje. Na kontrolu jdu až 3. 8. Nechci tam otravovat dřív, protože posledně po té prohlídce jsem krvácela trochu více. A taky tam vždy aspoń hodinu čekám, než na mne přijde řada 😒 Můžu se zeptat kolik berete Utrogestanu? Já jenom 2 večer. A mám je polykat.

marcciik
23. júl 2009

Ahojky holky já zatím bez špinění už 3 týden tak snad už nezačnu 😉 Lucí včera byli asi nějaké erupce na slunci taky jsem se rafli a taky hooodně ale naštěstí se to obešlo bez následků akorát mě pak chvíli bolelo břicho.Lucí přeji ti aby už byl klid a špinění ustalo na pořád určitě to bude v pondělí ok uvidíš já jdu na UTZ až příští pátek zdá se mi to vžydcky nekonečný.Handm já si o obrázek musela říct taky jsem nezkušená 😉 a to je mi 35 let.Jížní Čechy jsou skvělý jezdíme tam, každý rok na dovču už 7 rokem a pořád je co objevovat.Jinak vám přeju kočky at už máte taky klid od špinění a držím moc palečky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre