Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

dorik
11. mar 2010

beatab639
ivikprvni
zmente si v "NASTAVENIA" uplne na vrchu stranky modreho konika stav:

Rozšírený profil
Tehotenstvo
"Stav": Čakáme bábo Snažíme sa Ani jedno ani druhé
Začiatok poslednej menštruácie:
a bude vam to ukazovat pri mene v ktorom ste tyzdni tehotenstva

🙂

dorik
11. mar 2010

enigma44, tak to je huste co pises to teda klobuk dole pred tvojou odvahou! ja by som na tvojom mieste obvolala miestnych gynekologov ze ktory ta je ochotny zobrat hned dnes pripadne zajtra ak si zaplatis v hotovosti - cca 10 euro (viac by to hadam nemalo stat) - ze chces pocut nazor ineho lekara na tvoj stav! mas tu moznost vyuzi to urcite lebo sa budes zbytocne stresovat do pondelka! prajem vela stastia a iba same dobre spravy! 🙂

dorik
11. mar 2010

lamarika, ahojky 🙂 tu sa kontroly nenosia takze som mala len moje prve stretnutie so sestrickou z miestnej porodnice ktora so mnou vyplnila kvanta papierom a ja som sa samozrejme nic nove nedozvedela len tolko ze mam tlak 102/68 a to je vsetko lebo na nic ine mi nebola schopna odpovedat... tomu sa hovori skoleny personal 😉 a teraz len cakam na papier z nemocnice v ktorom ma pozvu na prve oficialne sono niekedy v 10-14tt tusim spominala... tak som zvedava a hlavne plna obav lebo do vcera stavy strasidelne a dnes som napodiv (ako ja sa len tesim lebo zazivat znova tie nevolnosti, zvracanie a migreny to mi vazne nechyba) v poriadku tak som z toho cela nesvoja lebo si zase myslim ze je to poklesom hormonov a tak a navyse sa to blizi ku kritickemu dnu lebo v tomto stadiu tehu som vlastne prvykrat zistila ze babatku nebije srdiecko...
dufam ze vy ste v poriadku vsetci traja a s ocinom styria 🙂

suik
11. mar 2010

dorik: tak to by mi asi systém jejich péče moc nevyhovoval. 😒 Minulý rok jsem v UK žila a docela jsem ráda že jsem tu (teda co se týče tý těhotenský péče, jinak bych se vrátila všema deseti.. Pravda, oni s tím stejně nic nezmůžou, ale ty se na UZ můžeš přesvědčit že je všechno Ok a jsi pak trochu klidnější.
Jak rozpoznaj třeba mimoděložní? a když máš zamlklý potrat, tak to ten plod v sobě můžeš nosit pěkně dlouho, nemůže to bejt nebezpečný....?
Taky jsem byla ráda, když mi těhu potvrdili tak v šestým týdnu, i tak mi to přišlo dlouho.
Sice taky nejsem zastánce přehnaný péče, vyšetřování a testování, ale tohle mi přijde taky pěknej extrém.

dorik
11. mar 2010

suik, no ta zdravotna starostlivost tu nevyhovuje ziadnej tehulke ktora ma skusenosti s tym ako to chodi u nas... to iba anglanky z nizsich vrstiev su nadmieru spokojne si myslim a tie co mozu si platia sukromneho lekara ale na to tu len tak hocikto nema! ja by som sa uz do UK nevratila ked uz raz odidem a teda dufam ze ani donutena nebudem lebo okrem tych lacnych handier a lepsich platov tu nic neni co by ma fascinovalo....
ako rozpoznaju mimomaternicove? nooo to je dobra otazka lebo to by aj mna zaujimalo a to teda moze byt veeelmi nebezpecne! a v pripade zamlkleho tehu to poznaju az v tom 10-14tt ked mas prvy ultrazvuk ak do tej doby nezacnes silno krvacat! a tiez mi bolo u nas povedane ze to moze byt nebezpecne a hned ma operovali pri zamlklom tehu vraj moze hrozit aj otrava krvi ale vidis...
ja som tiez neni za prehnanu starostlivost ale vzdy je zena spokojnejsia ked vie co sa deje! 🙂
dufam ze u teba je vsetko v najlepsom poriadku 🙂

enigma44
11. mar 2010

Baby, ja ked sa pozeram do toho mojho nastavenia, tak mi vobec podla PC vypoctou nesedi moj tehotensky tyzden, mala by som byt v 9 tt, a vychadza mi 13 tt... 😖

ivikprvni
11. mar 2010

ahojda holky, tak jsem tu na chvili. Laramika : neberu žádné prášky jen mám brát vitamíny. Přesně tak suik nic by semnou neudělali jen bych platila prachy za nemocnici. dneska jsem byla na první genetice zatím jen odběr a v úterý jdu na ultrazvuk. 😉 😉 Snad to bude dobré. pak další genetika od 16 týdne

ivikprvni
11. mar 2010

to je hrůza co se v tom 21. století děje jsem jak 100 za opicemi. Asi se musíme spoléhat samy na sebe nebo co. Aby doktor nepoznal, že to žije no hrůza. 😠

suik
11. mar 2010

dorik: hm, je to fakt divné, tady jakmile zjistí že je o zamlklinu jdeš co nejdřív na revizi. Já osobně bych se chtěla ještě jednou přesvědčit, než bych se nechala kuchat, ale to jejich mi přijde fakt docela nebezpečné.
Já jsem tam byla docela ráda, lepší potraviny, větší peníze, hadříky 😵 , jen to bydlení je docela drahý, hlavně v Londýně. No, my zase jedeme za pár měsíců do Německa, tak jsem na to zvědavá, ale slyšela jsem zatím spíš chválu. Na UK zdravotnictví dříve moc chvály teda ne 😠.
jinak díky za optání, zatím je to dobrý, krvácení úplně přestalo, ťuk ťuk.

lamarika
11. mar 2010

Ahoj holky, tak jsem se sem konečně dneska dostala.
Suik dobré zprávy, jen tak dál 😉
Dorik jsme v pořádku, jen mě dneska zase bolí strašně břicho, ale to je asi od toho jak tahám malýho. Rostou mu zuby nebo co a už několikátý den na mně pořád jenom visí. Táta nám přijede dneska v noci, ale my mu zase v sobotu odjedem na hory, tak se uvidíme jen chvilku, ale nedá se nic dělat. Ti řeknu, že to jsou teda dobré kontroly, ale alespoň, že ten tlak je v pořádku 😀

dorik
11. mar 2010

enigma44, este raz si skontroluj ci si spravne vyplnila datum poslednej menstruacie a aj dlzku cyklu! 🙂

dorik
11. mar 2010

lamarika, tak to sa s tatinom moc teda nevidite... 😒 ale hory su super hned by som si dala povedat teda radsej nez v studenom meste s clapkanicou niekde na horach to uz hej 😉 no s tym drobcom sa tolko nenatahuj lebo si vazne ublizis a to by sme predsa nechceli! 🙂 tak sa drzte a hlavne opatrne na horach 🙂

lamarika
11. mar 2010

Já se tam budu jenom procházet a maximálně s malým sáňkovat 🙂 To se řekne opatrně, ale malýmu to nevysvětlíš 😒 Už se těším jak bude pořádně chodit 😀 Možná to vyjde a pojede táta s nama, uvidíme 😉

dorik
11. mar 2010

no ved patrilo by sa aby bola rodinka pekne pokope 🙂

lamarika
11. mar 2010

co vy, plánujete nějakou dovolenou?

dorik
11. mar 2010

akurat domov na rodnu hrud ak vsetko dobre dopadne 🙂

lamarika
11. mar 2010

určo jo 😉 Ty ještě pořád špiníš nebo už je to dobrý?

dorik
11. mar 2010

no dnes napodiv nie ale aj nevolnosti mi dnes na vecer u.stali takze zase panikarim jak obvykle ale uz som zvedava co ma zase caka zajtra... 🙂

enigma44
13. mar 2010

Ahojte baby!!! No konecne som sa sem dostala!!!! Bolo to hrozne!!! V piatok rano som zacala trosku viac krvacat, tak som volala svojmu doktorovi, hned mi kazal prist.... Ked som prisla na gyndu, bolo tam vela bab, tak som musela cakat v cakarni... Vtedy som tam dostala obrovske bolesti brucha, poprosila som sestricku, aby mi dala kluce od WC....no, zamkla som sa... Baby, bolo to nieco, na co asi nikdy nezabudnem, a uz nikdy v zivote to nechcem zazit...So mna sa zacala valit krv, bolo jej strasne vela a to co zacalo so mna vypadavat...radsej som sa nedivala do misy, lebo to by som uz fakt odpadla..... Nejak som sa pozbierala cela od krvy....hrozne... U mojho gyndaka boli este aj 2 praktikantky, takze tie tiez museli mat zazitok.... So mna sa to vsetko valilo, cela cakaren, ordinacia, nepomahali ani vlozky, nic...A este ma tam aj zacal celu taku krvavu pozerat z vnutra... No citila som sa hrozne bezradne...Samozrejme ma hned supli do nemocnice, bez veci, bez spodneho pradla, taku spinavu a tam....no hrozne...Uz to nikdy nechcem zazit, ani vidiet, to co so mna povypadavalo.... Je to hrozny pocit, hlavne ked sa clovek tesi na babatko, a takto ho strati.... A hlavne ked sa zena o seba stara, dava si pozor, rodina sa tesi na babatko.... Vycistili ma a dnes ma pustili domov.....
Zostal vo mne velky bol a strach z toho, ci vobec sa nam este s manzelom podari otehotniet a ci sa tento hrozostrasny scenar nebude opakovat..Doktori povedia, ze to je bezny samovolny potrat, no pre nas, co sme to zazili je to trauma na cely zivot... Teraz sa nam s manzelom fakt po dost dlhom skusani podarilo otehotniet, takze mam strach, co bude...........Ak vobec bude.... ☹

lamarika
13. mar 2010

enigma: to je hrozny!!!! Jeste ted se z toho co se ti stalo tresu. Muselo to byt uplne strany a jeste takto. . . Moc me to mrzi. Drz se a nevzdavejte to do budoucna

xpetka1x
14. mar 2010

enigma no urcite mas hrozny zazitok a je mi to velmi luto... ☹ ale taketo veci sa stavaju ja som potratila tiez v 8tt zacala som slabo spinit sla som do nemocky a tam som tiez zacala krvacat A V NOCI NA VECKU TO SO MNA VYSLO SAMO TIEZ PADALI TAKE HRCKY A POTOM MI ROBILI KYRET ALE TO UZ LEN FORMALNE BO VSETKO VYSLO NA WC ALE CISTIT SA MUSI BO BY SA DLHO KRVACALO...AK TA TO UPOKOJI TAK SA HOVORI ZE KED SA POTRATIN TAK PRETO ZE PLOD MA NIAKE VADY A TELO HO ODMIETNE ALEBO NEMA DOBRE PODMIENKY NA VYVOJ...
MI SME SI DALI PAUZU 3 MESIACE POTOM SOM ZACALA BRAT ACIDUM FOLICUM hned sa nam podarilo otehotniet zatial je vse ok jasne ze som sa bala na zaciatku tehu furt som kontrolovala papier po cikani ale myslim ze je to normalne po takej skusenosti len treba na to mysliet co najmenej...a este som mala vyhodu oproti tebe ze som uz mala jednu dcerku dvojrocnu doma takz to nebol potrat prveho dietatka tak som to neprezivala niak zle..
drzkam palce a poznma take co cakali len mesiac a uz maju krasne deti 😉

dorik
14. mar 2010

enigma44, tak to ma moooc mrzi ze to predsa len nakoniec takto dopadlo 😢 ja dufam ale ze coskoro naberete aj s manzelom nove sily a ze sa pustite do noveho skusania! nic netreba uponahlat pokial sa na to clovek neciti ale ak by ste mali chut hned tak nemusite ziadne 3 mesiace cakat ako aj mne vraveli lekari v nemocnici lebo ono ak to telo na to pripravene nie je tak jednoducho neotehotnies takze ono si to uz priroda tak isto ako v tvojom smutnom pripade tak aj v pripade otehotnenia vyselektuje sama! hlavne ze ta ma kto podrzat lebo je vzdy lepsie ked ste na to dvaja a hlavne sa moc nestresuj tym ze sa to stane znova lebo sa to stava len ojedinele dvakrat za sebou take treba tomu troska verit! drzim paste!!! 🙂

suik
14. mar 2010

enigma: to mě strašně moc mrzí ☹ , taky je mi z toho ouzko! Drž se! Neboj, brzo nabereš sílu a určitě se to podruhé povede, budu držet palce.

lamarika
21. mar 2010

tak už zase špiním. . . To je na pytel 😠 První těhotenství v pohodě a teď pořád tohle. . . Ve čtvrtek mám jít na kontrolu za doktorem, tak asi pujdu dřív

mamanadruhu
22. mar 2010

Lamarika, myslim na teba, nech je to vsetko ok!

lamarika
22. mar 2010

mamanadruhou: Moc děkuju 🙂 Dneska už je to skoro dobrý, skoro nic. Tak to byl asi zase nějakej záchvěv. No uvidím. Nakonec jsem si řekla, že počkám do čtvrtka a tam se uvidí

mamanadruhu
22. mar 2010

A este stale kojis? Nebude to tym? Opytaj sa na to.

lamarika
22. mar 2010

mamanadruhou: jojo, ještě kojím. Teda jestli se to tak dá ještě nazývat, protože už kojím jen v noci a tak dvakrát přes den. Přijde mi, že už malýmu nic neteče a že jen dudlá. Ty myslíš, že to může být kojením? To mě nenapadlo 😕 Ve čtvrtek se zeptám

mamanadruhu
22. mar 2010

Ja som syna kojila do troch rokov a kvoli tomu sme stale odkladali druhe tehotenstvo, aby som nemusela skoncit s kojenim kvoli vyvijajucemu sa plodu, lebo som taky vrabec meter a pol a 45 kil. Vraj ta fazulka tym trpi (teda aspon mne to tvrdili).

lamarika
23. mar 2010

mamanadruhou: Tak na to se musím poptat. Teď jsi mě úplně zaskočila. Mně na to nikdo neupozorňoval

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre