Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

buducamama
4. máj 2010

popelka, spinenie je ked mas hnedy vytok. Biele alebo zltkaste je asi normalny vytok potom.

popelka
4. máj 2010

ahoj buducamama,ale neviem ja som taky vytok nikdy pred tym nemala,aspon nie v takom rozsahu.niekedy ma tak vela az mam spinave gatky z toho,take mazlave to je az take kusky su to,zeby som bola tam doke nachladena,alebo co.ked som bola slobodna tak som take problemy nemala.nikdy az teraz ked som sa vydala.niekedy ked sa utriem s toaletnym papierom tak take kusky si vytriem .nechapem to...pa

simisi
4. máj 2010

ahojte,snad vas trosku povzbudim,ja som zacala silno krvacat jasnou krvou v 7.tyzdni,myslela som,ze som potratila.Hospitalizovali ma 3.tyzdne som lezala v nemocke a brala lieky,minuly stvrtok ma pustili a momentalne je vsetko ok.Mala som velky hematom,ktory sa nastastie vyplavil a babinko zostalo 🙂 teraz som doma na pn,beriem este utrogestan a verim,ze to dopadne dobre.Drzte sa a hlavne myslite pozitivne,aj ked je to tazke/mam za sebou dva potraty/

lulu2407
5. máj 2010

Ahojte tehulky, tak sa k vam pridam. Som 12tt+4dni a tiez spinim. vacsinou je to tak, ze 2dni nic a potom spinenie. teraz na navsteve u nasich, ale vzal ma jeden lekar na sono a vravel, ze mimi aj placenta je v poriadku. ze je to normalne, do toho 16tt by sa to malo ustalit. este stale sa zvacsuje maternica aj placenta a praska tam nejaka cievka. uzivam duphaston, ale som z toho nervozna. mam v podstate klud, aj ked je pravda, ze s vylozenymi nohami nelezim. som na materskej a mam doma takmer 3r.chlapceka, takze to zvladam pomalicky. bojim sa, pocula a citala som vela pribehov, ale snad to bude ok.

melinduska
8. máj 2010

... tak ja som tiež mala problémy so špinením... som tu písala, že sa bojím o bábo... potratila som a som z toho psychicky na dne. Viem, že treba myslieť pozitívne a všetko sa upraví ale veľmi ma to mrzí. Všetkým Vám ale držím palce nech to dopadne lepšie ako u mňa. Držte sa!

lisetta
8. máj 2010

Ahojte dievcata,ja som tiez mala problemi so spinenim ale nakoniec sa to skoncilo mimomaternicovym musela som ist na laparoskopiu,teraz uz to mam za sebou,tiez som bola na tom psychicky na dne ale zivot ide dalej a musime bojovat az do vytuzeneho konca,netreba stracat nadej,melinduska drz sa tak to malo byt musime pokracovat dalej.

lulu2407
8. máj 2010

melinduska: v ktorom tt si zacala spinit? nedalo sa to zachranit? islo u teba len o spinenie alebo doslo aj k bolestiam a ku krvacaniu?
lisetta: to ti zistili predpokladam hned na zaciatku tehu, ze ide o mimomaternicove tehu, vska? no ja som v 13tt, zatial sa to ukludnilo, uzivam ale do 16tt duphaston.

lisetta
8. máj 2010

no ked som zistila ze som tehotna tak som mala ist na ultrazvuk o dva tyzdne ale medzitym som spinila aj trochu krvacala.Aked som prisla k doktorovi na 6tt tak tam nic nevidel a mna strasne bolelo na lavej strane to bolo rano a poobede som uz bola na operacke ☹

melinduska
9. máj 2010

....no ja som začala špiniť asi tak v 6. týždni, som bola večer na pohotovosti keď to začalo ale všetko bolo v poriadku. Bilo už aj srdiečko. Všetko sa to ale skončilo v 8. týždni keď som bola na kontrole u môjho Dr. Nebilo srdiečko a myslela som, že sa mi zrútil svet. Bola som na kyrete a všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo. Fyzicky nijaké bolesti ale psychicky je to horšie. Aj by som chcela skúšať po kontrole druhé bábo ale neskutočne sa toho bojím. Zase tŕpnuť či bude všetko o.k. Ako sa to dá zvládnuť?

elinka84
12. máj 2010

Ahojte, ja som sem písala asi pred 10 dňami že som začala krvácať. No dnes som bola na kontrole a zdá sa, že je všetko v poriadku...aj knižku som dostala.. 🙂 . Stále som na PN...ale ak to má pomôcť tak radšej budem doma sedieť aj do konca. Držte mi palce 😉

lulu2407
12. máj 2010

ahoj elinka, a jmne uz to spinenie preslo, klopklop. zatial je vsetko ok, 28.5.mam druhu poradnu, tak dufajme, ze je vsetko ok. Uzivas duphaston? ja som ho do dnes uzivala 3x/den a teraz uz len 2x/den do 16tt. Je super, ze sa mas ok aj ty aj malinke 😉

smolka
12. máj 2010

ahojte baby,
prepacte ze sa Vam montujem do debaty,ale tiez mam podobny problem a rada by som si precitala aj Vas nazor.
S manzelom planujeme babatko,a povedali sme si ked vystreli motyka budeme sa tesit. Nakolko mam OVU kazdy mesiac iny den, snazime sa na 10den odo dna zaciatku cyklu (niekto mi hovoril,ze to je najplodnejsi 😅 ) potom sme na 12sty a 13den,stym ze kedy bola OVU netusim,Dr povedal,ze skor na zaciatku,teda ak bola..pretoze som unho bola na 14sty den a vajicka boli male. Ide oto,ze 5 den od toho 10dna,ma stale boli podbrusko a spinim..Vzdy spinim 4-5 dni pred kramamy a takto je to uz 2 tyzden. Vcera som mala aj trocha krvi. Na sone mi Dr povedal,ze to sa neda zistit ci som tehotna,je to velmi skoro..tehotenske testy mi vysli negativne,ale tie neriesim..Myslite si,ze ide o niaky mikropotrat, alebo sa mi tam to male uhniezduje? ja uz fakt neviem co si mam otom mysliet..stale inak jem,aktivne cvicim,prsia citlive nemam,ale citim sa taka plnsia, sem tam sa mi toci hlava a je mi blbo..ale nechem si namyslat tak si vravim,to je asi z pocasia 😒
Mozte mi poradit?

lulu2407
12. máj 2010

Ahoj smolka, len sa kludne montuj 😉 ved je to verejna tema. precitala som si tvoj prispevok, trosku som ale zmatena, ale z tho si nic nerob, ja som len mimo z tych ovu dni, pred a po atd...tomu som sa nikdy nevenovala.... 😀 tazko povedat co to moze byt, moze ist kludne aj o uhniezdenie fazulky, aj to ze ta boli podbrusko, to som mala aj ja na zaciatku, to sa zvacsovala maternica a placenta. Prsia je citit neskor a tie chute, no u kazdeho inak. Ja by som na tvojom mieste skusila ranny a citlivy tehu test. mozno nebudu obe silne ciarky, ja som mala jednu veeeelmi slabulinku, ale bola tam 😵 ale si poziadaj u lekara vysetrenie z krvi na potvrdenie tehu ak na sone nic nevidel, ak ide o skore stadium, naozaj tam este nic neuvidi. Tak drzim palce a daj info ako to dopadlo.

smolka
12. máj 2010

lulu 2407
stou OVU je to tak...robim si OVU testy a jeden mesiac ju mam jeden nie...no a menila som doktora a isla som k nemu na 14den odo dna zacatia kramov..na sone som mala male vajicka,co povedal ze si mysli,ze som skor po ovulacii,ze ju mam asi skor..teda hned po cykle..Teraz ak dostanem kramy,mu mam zavolat a idem chodit na sono a ide mi zistovat kedy ju vlastne mam tu OVU.Len dufam,ze ju mam...stymi dnami..Kedze neviem kedy som mala v apili OVU tak sme sa muzom smajchlovali na 10den odo dna zacatia kramov, potom este na 12,13 a dalej si nepametam..Ide oto ze pat dni nato (na toho desiateho dna) ma stalee boli to podbrusko a atd..co som vyssie pisala..Vcera som mala dokonca krv po smajchlovani,ale pri tom smajchlovani mi bolo dobre,ako keby mi to robilo dobre na to podbrusko..dnes bolo trochu krvi len rano a cely den ziadne spinenie..spinenie je takej hnedej farby,no a vcera bola ta krv..
V pondelok by som mala dostat kramy,ale isto budem aj volat.. co sa tyka tych testov,uz som ich poskusala a dost vela kamaratok mi vravelo,ze to je bud hop alebo trop...im vysli negativne a boli tehotne aj 2.mesiac.. 🙄
Bodaj by tam bola fazulka bodaj by.... 😀

lulu2407
12. máj 2010

eh ha...no azaujimavo to znie, normalne som zvedava 😵 ja som mala tiez spinenie, ale to som uz vedela ze som tehu, bola som v 11tt. potom prislo malo jasnej cervenej krvi a potom opat tyzden spinenie, ale vsetko je ok. bola som na sono, babo aj placenta je ok. len som sa bala aby neslo o umlcany potrat, resp. o odlucovanie placenty, ale vsetko je ok. teraz 28.5.idem na poradnu, tak uvidime, ale uzivam duphaston. spinenie preslo, mam teraz biely mliecny vytok, co je ok. tak sa drz a hod potom ino hoci aj do IP 😉 budem drzat palceky, nech je to o fazulke.

smolka
12. máj 2010

dakujem velmi krasne 😅

smolka
13. máj 2010

no tak som si rano robila vysiel negativne,aj mi zacalo riadne spinenie ako pred kramamy,tak to beriem tak bud tam to tam je a spadam do skupiny,ktorym test je nanic 😀 ,alebo ak to bolo narusene,tak telo to vylucilo..
po kramoch pokracujem dalej, ja sa nedam 😎

marion
13. máj 2010

melinduska, ja ta chcem povzbudit..minuly rok som ostala tehu, ale nebolo srdiecko, potom v 8t.t. som zacala krvacat a skoncila v nemocnici. Tam sa srdiecko ukazalo, a vsetko bolo OK. O 4 tyzdne som opat spinila, a ukazalo sa ze babetko zaniklo ani srdiecko nebolo... ☹ ☹ A to som bola uz akoze v 12t.t. Bola som na kyrete....kedze som bola este doma s prvym synom, psychicky som to zle znasala, lebo s nim som sa nemohla porozpravat... ☹

Ale mesiace ubiehali a po 4 mesiacoch sme to opat skusili...a presne po 5 mesiacoch to vyslo...aha, a uz som v 19t.t. a tesime sa z kazdeho dna...verime, ze vsetko pojde a v oktobri budeme 4. 🙂 🙂 🙂

Tak hlavu hore....cas vsetko vylieci, musis mysliet pozitivne, vsetko je to aj o psychike...tak vela stastia 😵 😵

andelik
13. máj 2010

Smolka...ja som tiez mavala spinenie pred kramami asi 4 dni a postupne silnelo az kym som nezacala krvacat....ked som otehotnela a este som nevedela, ze mozem byt tehu, tak to spinenie zacalo normalne ale po dvoch dnoch uplne slablo a v ked kedy som mala dostat mrchu som vobec nespinila a bolo mi strasne zle a bola som uplne bleda...takze uvidis ako to bude prebiehat v najblizsich dnoch...drzim palce, aby to bolo uhniezdovanie fazulky 😀

Baby ja som tiez na zaciatku mala problem so spineniem v tehu a nastastie to po tyzdni prestalo ale dnes sme s manzelom mali tutumutu a ked som sa utrela tak som mala zase hnedasty hlien a odvtedy nic...myslite, ze je to len tym sexom?...nemate s tym niektora skusenosti?

smolka
13. máj 2010

andelik
dakujem za povzbudenie,no dnes rano to bolo riadne spinenie trocha aj s krvou,potom som sla do fitka a nic ani intimku mi neni treba..Ale dnes mi je aj troska blbo. A zacalo ma pichat okolo pupka,ale neviem ci to mam z cvicenia ci co.. Presne toto mam co ty tie 4 dni pred kramamy..ja by som sa vobec nenahnevala,kebyze ju pondelok nedostanem a ostanem pri spineni 😵 Len najhorsie je natom to, ze ked spinim tak manzel ma nervy pri sexe,ze fuuuj krv uz nechcem... asi su precitliveni sa mi zda 😀 😀

slavkazv
13. máj 2010

ahojte baby, chcem pridať svoj príspevok do tohto fóra a trošku vás povzbudiť. Minulý rok som potratila v 6tt. Doktori mi nevedeli povedať čo sa stalo. Po vyše 7 mes. snažilkovania som zase otehotnela. Všetko bolo v poriadku až do 4. mesiaca. cca 14 tt. Vtedy som z ničoho nič začala krvácať (jasná červená krv) a myslela som si, že som o mimi prišla. Chvalabohu sa tak nestalo a po 4 dňoch v nemocnici to prestalo. Nasadili mi ascorutin a dufaston a aj náznaky špinenia pretali. Teraz som v 18tt... všetky si držme palce,aby sme to dobojovali ku krásnym bábätkám. 😉

luckar
13. máj 2010

andeli: mně se to stalo taky naposledy minulý pátek...bylo to též po sexu a jenom při utření, potom už nic. Prý se to může stát, tak se roztahuje děloha, tak může prasknout nějaká žilka. Pokud prý to není krvácení jasnou krví mělo by to být v pořádku.

elinka84
13. máj 2010

Ahojte, no ja som to asi zariekla...dnes ráno som začala krvácať (jasno červená krv). Volala som hneď doktorovi že čo teraz a povedal, že pokiaľ nemám bolesti, tak mám poctivo brať lieky..Duphaston zase 3x za deň a Ascorutin..(povedal, že hneď ako prestanem krvácať mám Acsorutin vysadiť..vraj je to zaberák na ladviny - moje) a hlavne kľud na lôžku! Povedal že hospitalizácia je zbytočná, tam by mi dali presne tie isté lieky v tých istých dávkach..a doma mi je veru lepšie. Mám pocit, že to môže mať spojitosť so včerajším vyšetrením...aj predtým som po vyšetrení krvácala. Ale teraz večer je to už lepšie, na intimke je iba " hnedy fliačik" a červené je iba keď sa utriem..tak dúfam, že to bude slabnúť...lebo včera som to už svokrovcom oznámila aj fotku zo sona videli.... - no skoro ma zadusili jak ma boškávali a stískali.. 😀
Dúfam že to dobre dopadne... 😕

miriam11
14. máj 2010

elinka, urcite bude vsetko v pohode, len hlavne odpocivaj. Mne sa stalo prestne to iste, ja som vsak vtedy zacala krvacat dost vecer, celu noc som prerevala, lebo som si myslela, ze je uz vsetko v haji. Rano som sla k lekarovi, dal mi presne tie iste lieky, co uzivas aj Ty a potom to ustupilo. Musela som vsak odpocivat a lezat, nebola som nastastie hospitalizovana, do 16 tt som bola na PN aj kvoli nevolnostiam. Teraz som stastna, ze tehu a porod mam za sebou a tesim sa z uzasnej dcerky. Vsetko dobre, drzim palce. 🙂

denne73
14. máj 2010

Dievčatá neviete my to vysvetliť?? Minulý mesias mi mrcha meškala skoro 10 dni . ja som sa už vytešovala že testik a tak. jasne došla. ☹ mávam 25 dnove cykly. Tento mesiac mi začalo na 21 dc špinenie, no adnes 22dc som začala slab. krvacať velmi slabulinko ale bolesti žiadne ako pre mrchou a teplota 37. Čo to môže byť?? Včera a predvčerom som mala 36,8 dnes vystupila na 37 a ja zač. krvácať. je to skorá mrcha?? či čo?? mala som dostať až 19.5 2010. jemniky ja už ničomu nechápem.

lulu2407
14. máj 2010

denne73: no to je otazka pre lekara, ale mne to pride ako potrat, nechcem ta strasti, ale nepaci sa mi hlavne to spinenie, krvacanie a hlavne teplota. Niesi chora? je to len tak teplotka? zavolaj svojmu lekarovi, pre istotu. Pocula som uz o pripadoch, kedy došlo k špineniu a k zvysenej teplote a islo o zamlcany potrat. Bodaj by som nemala pravdu, ale zisti si fakty cim skor a daj potom vediet.... 😖

lulu2407
14. máj 2010

denne: alebo to bude ten lepší pripad, ze ide o uhniezdenie fazulky 😉

denne73
14. máj 2010

jeminky a to je čo?? ten zamlčany portat to snad nie. ja som trolinku dostala zo seba pri cikaní krvi taká ružová , hned som di dala vložku aked som došla domov a bola opť cikať nič. je to preč. ja som myslela že sa spustila mrcha .

denne73
14. máj 2010

lulu dufam že sa rozumieme ja hovorím o bazalnej teplotke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre