Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

mamanadruhu
23. mar 2010

Lamarika, popozeraj na internete alebo aj na koniku, nieco ako Kojenie a dalsie tehotenstvo, co o tom pisu dievcata. Ja len z vlastnej skusenosti, co mi o tom hovorila moja doktorka, ked som chcela druhe babo (ale zaroven som nechcela odstavit syna, lebo som mala vela mlieka a chcela som kojit co najdlhsie).

lamarika
23. mar 2010

mamanadruhou: Tak jsem pro jistotu napsala laktační poradkyni. Děkuju, neměla jsem o něčem takovým ani páru 😒 Doktor věděl, že kojím když jsem mu říkala, že bychom chtěli druhé mimi a nic mi neříkal, tak jsem myslela, že to nevadí. To krvácení by pak mohlo být opravdu od toho. Syna jsem chtěla odstavit v roce a půl. . .

mamanadruhu
23. mar 2010

Ak si po cisarskom menej ako rok, aj to povedz. Tiez je to dolezita informacia. Konzultuj to.

vavrenka
26. mar 2010

Ahoj, Brblinka -
kde si lezala? ja som bola v tom case na antolskej - potratila som - a ak je ta fotka tvoja - tak sme boli zrejme spolu na izbe 😉
hovorila som ti o mojej maserke... 😉

dadinka
29. mar 2010

ahojte kocky...ja som tiez na zaciatku 7tt a vcera som mala take silnejsie spinenie..tak som isla na pohotovost kde mi predpisali duphaston...robili mi utz a sdiecko nastastie bilo...len na velkost mi pride trosku mala, ze 4,7mm.....dufam ze bude secko ok, teraz som na pn a utorok idem na kontrolu a sono....je to super ze tu je taka tema, a hlavne ze sa da dobre pokecat 🙂

lamarika
29. mar 2010

dadinka: s tou velikostí si nelam hlavu, určitě je to v pořádku 😉 Snad ti ty prášky brzo zaberou a rychle to přejde 🙂 Já jsem u prvního těhotenství (a teď taky) měla taky ze začátku menší plod a nakonec byl ze syna obr 😀

dadinka
30. mar 2010

lamarika, dakujem....dnes je uz trosku lepsie..aj to spinenie uz je slabsie..beriem ten duphaston kazdych 6 hodin az kym to neprejde.....len to nic nerobenie..to je otrava..esteze si mozem takto pisat........je to proste super vyrozpravat sa niekomu...

lamarika
30. mar 2010

dadinka: Tak to je fajn, že už je to lepší. Jen si užívej toho nic nedělání 😉 Až přijde mimi, tak se budeš modlit za chvilku kdy si jen ta sedneš a dáš relax 🙂 Já se jí domodlila právě teď 😀

erikoj
30. mar 2010

Ahojte,
moze mi niekto poradit kto bol v podobnej situacii??uz asi tyzden spinim..mam tmavy vytok. Menzes som mala este na zaciatku marca...normalne mi skoncil a po dvoch tzydnoch som zacala spinit. dalsi menzes mam dostat az 6.aprila. Moze to znamenat, ze som tehotna?
Dakujem

momin
30. mar 2010

Tak holky mam taky dotaz....
S pritele "pracujeme" na druhem miminku...
Uz sem si myslela ze se nam to povedlo,mela sem tyden zpozdeni MS.. Ale dnes sem zacla spinit.. Neni to normalni MS,je to takove tmave hnede a strasne slabe...
Tehu test sem si delala je negativni,ale ony ty testy na me nejak spatne reagujou... 😅 U danielka mi to ukazalo ze sem tehotna az nekdy ve 13 tydnu... 😕

lusinkaj
31. mar 2010

ahojte,chcela by som aj j nieco napisat o spineni...ja som po ivf a cakam dvojicky 🙂
zacala som spinit min.tyzden tak som isla k dr.povedal ze je tam hematom,nasadil lieky duphaston a ascorutin ale povedal ze treba ist do nemocky si polezal...ja som to oodmietla a lezala som doma,po dvoch dnoch to spinenie prestalo ale potom zacalo zase a terza to mam stale...zajtra idem k dr.na kontrolu tak som zvedava co povie... 😒
trosku sa bojim,ale verim ze su ok a vsetko bude ako ma byt a spinenie prestane... 🙂
mali ste aj vy take?ako dlho ste spinili???

dadinka
31. mar 2010

ahoj lusinkaj..ja som v nedelu zacala, ale bolo to dost silne, najprv taky mokry mokry pocit a ked som sa pozrela, tak to bolo uplne tmave. tak som kukla na modreho konika a kazda kocka radila ist hned k dokimu ;) tak som zbehla na pohotovost a tiez si ma chceli rovno v nemocnici nechat....sme sa dohodli s dokim ze v pondelok skocim k svojmu lekarovi pre pn a dostala som duphaston,...dnes je streda a vyzera,ze to spinenie prestalo..este uvidim vecer, lebo rano mam najmenej, skor sa to roybehne poobede......drzim ti prsteky,aby bolo secko fajn....na kontrolu idem az v utorok..tak tiez dufam, ze sa to uz upokojilo a bude vsetko ok 🙂

dadinka
31. mar 2010

este ma kocky napadlo....kedze mame to spinenie...to asi sex neprichadza do uvahy co?......neviete ako dlho sa potom nemoze?

mnatasa
31. mar 2010

ahojte chcela by som vas poprosit o radu v januari som mala spontanny potrat a teraz pred 2tyzdnami som 3dni spinila 1. den iba trosicku, 2 a 3 den uz silnejsie dala som si aj malu vlozku a bola krvava nie zas moc tak som si urobila test a vysiel negativny volala som teda dokymu a sestricka sa ma spytala ci som tehotna a ja som povedala ze nie a ona mi povedala ze to uz nesuvisi s potratom ze uvidim ako sa budem neskor citit a uz 4den mi meska mrcha. vsetci mi hovorili ze som vtedy asi prechladla, ale teraz neviem.

lusinkaj
31. mar 2010

dadinka,vobec sa neodporuca mat sex ak zena spini,kludne to moze byt z toho....
ja som zacala spinit ako som uz pisala pred tyzd.ale mne dr.zistil hematom,potom som prestala a teraz zase...ale to je asi ze sa vyplavuje ten hematom ale fakt uz neviem co si mam mysliet....no uvidim na zajtra na kontrole

dadinka
1. apr 2010

ahoj lusinkaj...no co? ako dopadla kontrola? som celkom zvedava...dufam ze je uz vsetko v poriadku....inak ten sex....to spinenie nemam urcite z toho :( lebo ziadny nebol.....ale strasne mi chyba....myslis ze ani taky iny druh sexiku nemoze byt? ..ako sa to da tak dlho vydrzat? a este ohladom toho hematomu...ako ti to zistil lekar? drzim prstiky 🙂

lusinkaj
1. apr 2010

ahoj dadinka,tak sme doma hematom je uz uplne dole taze preto este mam take slabe spinenie lebo sa pekne vyplavuje...ine nic nenasiel ziadne ine krvacanie taze som velmi rada 🙂 drobci su tam krasne nam podrastli zase tak sa tesime 😵
no co sa tyka sexiku ani ja neviem vydrzat ale musim...mi za tie 3 mes.co som uz tehu sme mali asi 3-4x ale to take 10 min.proste uplne pomalicky....ale teraz nemozem vobec kedze este spinim,ale asi ani nebudme tak skoro moct..... 😒
tak ak spinis urcite ti ziaden sex neodporucam,neriskuj aby si sa nerozkrvacala a neprisla o babo 😒 predsa si este maly tyzden...
hematom tak zistil ze som zacala spinit isla som hned k dr.urobil utz a tam to nasiel

skajjuska
3. apr 2010

ahojte ...ja sem pisem prvy krat a tiez mam problem so spinenim som 10tt prve babo a minuly tyzden v piatok som jednorazovo krvacala hned som utekala ku gyn., nasadila mi duphaston a ascorutin a samozrejme musim lezat .!!lezim uz osmi den ale stale spinim ..volala som aj doktorke a ta mi povedala ze to moze trvat aj tyzden kym sa to ukludni ale som uz z toho dost nervozna nakolko naozaj dodrzujem lezanie a branie liekov a spinenie sa sice trochu zlepsilo ale nezmizlo uplne ..na kontrolu idem az buduci piatok 😒 ..chem sa spytat ci mate niektora skusenosti s dlhodobim spinenim a ci je to normalne ..??...babo bolo minuly tyzden ked som krvacala v poriadku 🙂 ...velmi sa bojim a dakujem za kazdu skusenost 😉

andelik
3. apr 2010

Ahojte...aj ja sa pridavam so svojou skusenostou so spinenim...som v 5tt a vcera, ked som prisla z prace, tak som na spodnom pradle malu hnedastu skvrnu, tak sme s manzelom hned bezali na pohotovost a tam mi kazali odpocivat a objednali ma na sono v stredu...moj pripad je o to horsi, ze zijeme v Anglicku a anglicania spinenie v tehotenstve nejako neriesia liekmi tak ako u nas...strasne sa bojim o to nase babo a neviem ci by som nemala navstivit gynekologicku u nas doma na SK...v noci som zase mala na papieri hnedu skvrnu, tak ma zacala chytat panika a aj som si poplakala, pretoze nam sa podarilo otehotniet po 3 rokoch snazenia....neviem sa rozhodnut ci mam ist na SK alebo nie...ci ta dlha cesta by mi este neposkodila...drzim vsetkym tehulkam palce a prajem,aby to tehulkovanie bolo bez stresov 🙂

lu.lu.
3. apr 2010

andelik- je mi luto,ze sa musis hned zo zaciatku takto stresovat....ale viem,cim prechadzas,bola som na tom rovnako, tiez zijem v anglicku.

zacala som spinit v 5tt,ale mna nechceli ani len pozriet na early pregnancy unit,pretoze som nebola min.6tt a ze to by nebolo nic vidiet,ja som k tomu mala este aj bolesti,som sa bala,aby to nebolo mimomaternicove tehotenstvo...tak som isla na pohotovost,tam mi konecne vzali aspon krv na hcg a urobili uzv,potvrdili,ze sa jedna o vnutromaternicove tehotenstvo,ale ako hovoris tu do 12tt nechavaju vsetko na prirodu....ja som isla zhodou okolnosti na Slovensko v tom case,kde ma lekar pozrel,ale bohuzial u mna to dobre nedopadlo.... 😢

tak ak mas moznost,istotne chod na slovensko a hlavne,ked sa uz tak dlho snazite,moc moc ti drzim palce,ak chces kludne mi naps IP,rada ti poraim,ak budem vediet 😉

lamarika
3. apr 2010

skajjuska: špinila jsem týden a pak to přestalo. Jenže jak jsem přestala brát ascorutin, tak jsem špinit opět začala. Tentokrát jenom dva dny a od té doby (něco málo přez týden) mám pokoj. Myslím, že už ti to brzo přejde. Jen byť trpělivá a hlavu vzhůru 😉

andelik: Tam v citzině je to opravdu na prd. Pár holek psalo jak to chodí v Americe nebo v Anglii 😒 A co kdyby tvoje máma nebo někdo jiný koho máš na SK zavolal doktorce a zeptal se jí jestli ti v tvém případě doporučuje cestovat do SK nebo ne. Moje známá co bydlí v Německu měla taky nějaký komplikačky na začátku těhu. Z nějakýho důvodu vždycky plod vypudila a potratila. Pokud o to nechtěla znovu přijít, tak musela brát nějaké prášky a být pod neustálým dohledem. Jenže tam se s tímhle problémem taky nic nedělá. Tak jak zjistila, že je opět těhu (už po třetí) tak se okamžitě vrátila zpět domů a má krásnýho chlapečka. Držím pěsti aby ti to všechno dobře dopadlo 😉

andelik
3. apr 2010

Momentalne nic nerobim, len oddychujem a zatial sa zda, ze je vsetko ok...brusko ma pobolieva v podstate od kedy som mala dostat MS, ale nie je to nic strasne...chvilku bopoli a potom prestane a zase dookola, ale nemam ani krce a aj chrbat v krizovej oblasti ma trosku pobolieva...uvidim co sa bude diat v noci...snad to prestane uplne a vsetko bude v poriadku...aj vy ste mali nutkanie robit si tehotensky test kazdy den, len aby som tam videla // a bola pokojnejsia, ze ten hormon tam stale je?...neviete nahodou ci ten duphaston sa neda zohnat aj bez receptu?...ale asi nie, co?... ☹

andelik
3. apr 2010

lu.lu...je mi luto, ze to u teba nedopadlo dobre a som rada, ze vies pochopit co prezivam, lebo tiez tu zijes...nikdy som doteraz nemala problemy s anglickzmi lekarmi, ale toto sa mi vobec nepaci, ze zenu nechaju na pospas... 😠

lamarika...som prekvapena, ze aj v nemecku kaslu na zeny, tak ako aj UK...niekedy si myslim, ze by sa aj z inych krajin mohli prist k nam ucit ako sa spravne starat o pacienku...mozno sa len v druhych krajinach boja, aby sa nepremnozili a tak to nechavaju tak, aby sa o to postarala priroda 😒

skajjuska
4. apr 2010

lamarika:...dakujem za odpoved buduci tyzden dam vediet ako som dopadla u doktorky... 🙂

lamarika
4. apr 2010

skajjuska: dej, budu na tebe myslet 😉

lamarika
4. apr 2010

andelik: taky jsem si chtěla dělat pořád testy, ale někde jsem četla (myslím, že na koníkovi), že i když potratíš, tak máš zvednutou hladinu HCG do tý doby dokud nejsi úplně čistá. No, nevím co je na tom pravdy, ale z tohodle důvodu jsem si je nakonec nedělala. Já právě úplně koukám, že to snad všude funguje úplně jinak než tady u nás. . .

andelik
4. apr 2010

Ahojte baby...ako sa dnes dari?...ja stale trochu spinim najma rano a vecer...snazim sa oddychovat co najviac ale inak mam pocit, ze mam zaludok ako na vode...hovorila som vcera s mojou mamkou a hovorila, ze zavola mojej doktorke, ze by ona doporucovala...tak uz aby bol aspon utorok...inak som mala take plany na Velku noc, ze co vsetko si porobim a nachystam, aby sme mali pekne sviatky a nic z toho sa nedeje a ja lezim a oddychujem a myslim na to ako sa ma nasa fazulka

Prajem krasne sviatky vsetkym a nech je vsetko v poriadku....drzim palce 😀

lamarika
4. apr 2010

andelik pokud máš nevolnosti, tak to je všechno na dobrý cestě. To je moc dobře, protože jde vidět, že děťátku se daří dobře 😉

Taky pěkný svátky

asus
6. apr 2010

ahojik holky jdu nakouknout a trochu pročist rady jsem těhu 7 týdnu a krvacela jsem pak špinila a prkrat i sražena krev myslite že je vše ztracene?? ☹ žadne bolesti břicha ani křeče nemam doktor mě dal leky ascorutin a ležet doma vic pozname ve středu prý už jsem ale uplně s nervama v haji

andelik
6. apr 2010

Asus...musis verit, ze vsetko bude v poriadku a mysliet pozitivne, aj ked viem, ze je to tazke...ja som tiez riadne zpanikarila, ked som si nasla skvrnu na spodnom pradle, ale pokial sa z teba neleje, tak si myslim, ze to bude v poho...snaz sa nic nerobit a odpocivaj a hlavne mysli pozitivne....drzim silno palceky 😀
Ja idem zajtra s manzelikom na prvy lutrazvuk, koli tomu spineniu, tak sa trosku bojim, ci vsetko bude ok...ale musim tomu verit a uz neviem dockat, kedy tam uvidim tu nasu fazulku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre