Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

maggie37
5. aug 2012

3-4 týždne to trvalo? a do kolkeho týždna si špinila? aj si mala kludový režim? som ti vdačná že to somnou rozoberáš, nemám sa ským o tom porozprávať

cicimon
5. aug 2012

@maggie37 tak uz si to nepamatam presne, ale to spinenie bolo cca od 7t do 10tt, tab. som brala do 13tt, kludovy rezim som nemala, pri malej sa to neda, aj ked som sa snazila setrit

moukuska
5. aug 2012

@maggie37 ja som tiez spinila dokonca krvacala z hematomu.

maggie37
5. aug 2012

@moukuska podla sona v maternici nie je žiadny...

evakva
5. aug 2012

@maggie37 Ja spinim s prestavkami od zaciatku tehu. Uzivam duphaston a ascorutin. Hematon nemam, nic sa neodlucuje. Vraj asi praskaju cievky v krcku. Som na PN, mam oddychovat a nenamahat sa. Treba verit, ze bude vsetko v poriadku, nic viac sa robit neda.

maggie37
6. aug 2012

@evakva možno hnusná otázka, ale to špinenie je akej farby prosím ťa?

evakva
6. aug 2012

@maggie37 Niekedy je bledo hnede, inokedy tmava hneda. Vraj ak nie je cervene, alebo to spinenie nesilnie, je to OK.

usacek79
6. aug 2012

@maggie37 asi ta nepotesim, ale u mna spinenie skoncilo dva krat potratom... Resp. spinenie bolo signalom, ze nieco nie je ok.
a vobec to nebola krv, len taky svetlucko hnedy vytok, velmi malo..
je to velmi individualne, fakt ziadna odpoved ti nepovie, ako to je v tvojom pripade - niektore spinia pomaly cele tehu a v pohode a ine spinia par dni a koniec..

ja som pri prvom tehu spinila od zaciatku, potom to prestalo a potom ked to opat zacalo, tak to aj cele skoncilo..

rachel36a
6. aug 2012

@maggie37 ahoj, čítam teraz tvoje problémy a nedá mi ti nenapísať, u mňa tiež nastalo slabé špinenie a teraz prežívam už tretí potrat za posledných 15 mesiacov, tentoraz MA a čakám na vypudenie plodu, mala by si svoj problém konzultovať s gynekológom, čím skôr...

emkab
6. aug 2012

@maggie37 ja ta mozno aj potesim- ja som tiez mala spinenie na zaciatku tehu, uzivala som Duphaston, aj Ascorutin, potom sa to spinenie zopakovalo este v 17tt, teraz som v 24tt a vsetko je v poriadku. Takze urcite to nepodcenit, ale ani nemusi byt este vsetko stratene 😉 Drzim palce a hlavne vela tekutin!!!!! (to mi prizvukoval lekar) a snaz sa nestresovat sa....

maggie37
6. aug 2012

@rachel36a ahoj, bola som ráno v nemocnici a povedal, že dutinka je tam kde bola a treba čakať, či sa potvrdí akcia, takže nemôžem robiť nič.. a červené nekrvácam, len hnedé špinenie... tak čakám. ja som mala MA vo februári a v juni biochemicke... takže tak..

maggie37
6. aug 2012

@emkab pijem pijem a snažím sa nestresovať sa, aj ked je to mega ťažké. dakujem za povzbudenie. uvidíme čo prinesu najbližšie dni..

kettm
6. aug 2012

Já jsem také špinila v těhotenství, hned na začátku, 11 dnů jsem si poležela v nemocnici a malý se udržel a teď je z něho krásný 3 letý rošťák, takže hlavu vzhůru!!Držím pěsti!

rachel36a
7. aug 2012

@maggie37 aj ja čakám ešte do pondelka či náhodou sa neukáže akcia, tak držím palčeky.....nám obom...

maggie37
7. aug 2012

@rachel36a držím ti palce.. a v koľkom tt si?

rachel36a
7. aug 2012

@maggie37 podľa MS by som mala byť v 8tt, ale ja mám hrozne nepravidelný cyklus takže to môže byť aj menej, preto čakám ešte týždeň, ale nevyzerá to dobre, lebo už začínam mať menštruačné bolesti, takže to je asi znova koniec

marusiacik1
7. aug 2012

@rachel36a ahoj ja som na začiatku tehotenstva špinila asi 3 týždne tak ma nechala lekarka doma a berem duphaston a už je lepie 🙂 male je v poriadku už sme na konci 12 týždna 🙂 drž sa a opatruj sa

rachel36a
7. aug 2012

@marusiacik1 Ďakujem, ale presne poznám tento scenár, za posledných 15 mesiacov to je už tretí krát... ale stále dúfame...

marusiacik1
7. aug 2012

@rachel36a ☹ moja vela vela šťastička prajem

rachel36a
7. aug 2012

@marusiacik1 ďakujem, a nech sa vám obom darí a rastiete ako z vody...

maggie37
7. aug 2012

@rachel36a nie, nesmieš sa takto opúšťať... ja som v 6tt a mám menštruačné bolesti každý deň a silné. skus veriť že to tento krát vyjde!!

rachel36a
7. aug 2012

@maggie37 bodaj by si mala pravdu, držkám palčeky...

viktorka555
7. aug 2012

ja ked som na začiatku tehotenstva špinila , pila som 3x denne askorutin a pomohlo

petjka
7. aug 2012

ja by som urcite sla k lekarovi, v 6 tt sa mi objavilo hnede spinenie, volala som lekarovi, povedal ze mam prist a kontrolu ale ak by vysla krv mam ist hned do nemocnice. Na kontrole nic nezistil no na druhy den sa objavila krv tak sme vecer o jedenastej leteli na pohotovost. Hned si ma nechali v nemocnici, ze pre hroziaci potrat. Napichali ma injekciami, naladovali liekmi, po tyzdni ma pustili domov. A teraz mame krasneho synceka. Vraj sa mi zacala odlupovat placenta od maternice, prvorodickam sa to stava ale pri vcasnom podchyteni sa da zabranit potratu. Urcite ziadne spinenie netreba podcenit a ist na vysetrenie. Hnedy vytoch je stara krv. Moze to byt prasknuta cievka ale i nieco vaznejsie

miselll99
7. aug 2012

Ahojte kočky. Lekár mi potvrdil 5 - 6 týždeň tehotenstva, mala som slabučké ružové špinenie. Nasadil mi tiež Duphaston. Máte s tým skúsenosti ? Budúci týždeň idem na vyšetrenie a dúfajme že sa prejaví "akcia". Ako som tu čítala vaše skúsenosti so špinením som sa trošku vylakala hlavne pri mojej stresovej práci. Viete mi poradiť čomu sa vyhnúť . Dakujem

petjka
8. aug 2012

@miselll99 duphaston som brala do 12. tyzdna, tiez sa u nas cakalo na akciu srdiecka, ktora sa objavila az niekedy v osmom tyzdni. Bud kludna, nestresuj sa, stres babatku nepomoze. Mna stresovali hlavne lekari, uz hlavne v nemocnici, ktori hovorili ze sa im ten plod stale dako nezda, ze by mal byt vacsi a ze este nema akciu srdiecka, ze je s vyvojom pozadu atd atd. No a nakoniec bolo vsetko OK. Maly sa narodil 4300 gramovy krassny chlapcek

miselll99
8. aug 2012

;) ďakujem krásne ;) tak uvidíme o týždeň či bude akcia - a reakcia ;)

miselll99
18. aug 2012

Tak už mám aj knižku srdiečko búcha o sto šesť ;) teraz bude 8 týždeň no zas som mala tmavo hnedý výtok boli sme na pohotovosti, bábo je v poriadku len ma to dosť desí. Lekár povedal že do 12 mesiaca je veľké riziko potratu tak aby sme teda ešte mesiac vydržali ;(

tatulienka
19. aug 2012

Ahojte.potrebovala by som poradit.dnes som 42DC a na 35DC som si robila test a bol negativny.menstruacia stale nechodila,tak na 40DC som si spravila druhy test a ten uz bol pozitivny.dnes rano som mala na papieri par kvapiek takej hnedej krvy a na gatkach bleducke spinenie.myslela som,ze pokial sa to uz nezopakuje a budem sa citit dobre,ze pojdem k dr az na buduci tyzden aby uz bolo aspon nieco vidiet.co myslite?

miriam0007
6. feb 2013

Ahojte babenky aj ja sa chcem opýtať otázočku mne mešká menštruácia už dlho naposledy som mala 22.decembra ked mi v januáriu neprišla šla som po týždni k lekárovi robil mi sono len mi povedal že zatial nič nevidí len dutinu mám zvýšenú čomu som moc nerozumela aj krv mi zobral ale prišla že nie toto isté som mala aj pri prvom dieťatku že mi na krvi nezistii aj na sone a po 2 týždnoch som už bola v 6 týždni a teraz mi dal vyvolávačku že ak nedostanem do 2 týždnoch mám prisť a zoberie mi znovu tak teraz v piatok to už budu 2 týždne pred chviľkou som bola na WC a našla som si toršku krvi a dosť sa bojím neviem teda či som alebo nie ☹ Mali ste daktorá takéto dačo aj vy??? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre