Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

majuska81
26. feb 2010

Brblinka....je mi to strasne luto ☹ ☹ ☹ ☹

denisocka
28. feb 2010

Tak ja som vcera zas trochu krvacala.dostala som ascorutin a diazepam,a lezim doma.no a drobec nam ukazal pipika

bububu881
28. feb 2010

mile babenky ..potrebujem poradit..zijem v anglicku..uz 2 tyzdne ma pobolieva brusko ako pri menstruacii...po tyzdni som si spravila test..a bol pozitivny..toto som zopakovala nasledujuce 3 dni (naposledy v piatok)a tiez boli pozitivne...vcera vecer som jemne krvacala(jasna cervena) a dnes trosku spinim...problem je,ze si neviem vypocitat kedy som mala poslednu menstruaciu..myslela som si,ze by to bolo pred 2 tyzdnami(trvala 1 a pol dna),ale teraz som si nie ista.teho testy som si robila take,kde bolo napisanane,ze sa mozu pouzivat az do 4 dni pred mestruaciou..tak teraz neviem,ci som tehotna,alebo nie..kedze k lekarovi som chcela ist zajtra...2 tyzdne bolesti brucha..studene ruky a zapcha..dakujem

pia22
28. feb 2010

Bububu ak ti vysli pozitivne testy, tak su len 2 moznosti: si tehotna, alebo mas gynekol. problem pri ktorom sa zvysuje hladina Hcg. Kazdopadne k lekarovi chod a keby si zacala viac krvacat, tak okamzite.

bububu881
28. feb 2010

no tak som si to konecne nasla v spravach,este ze ich nevymazavam..prave teraz mam plodne dni(takze testy boli robene v dobrom obdobi)..mozem v tomto obdobi krvacat..niekde som to aj citala...

lamarika
28. feb 2010

jen pro ujištění: Jsem asi v 5. týdnu a dneska slabě krvácím (jasně červená). O menstruaci nejde, tu jsem kdyžtak měla dostat před týdnem (mám ji pravidelnou). Je normální abych slabě krvácela na začátku těhotenství? Při prvním těhotenství jsem nic takovýho neměla, tak nevím jestli je to OK . . .

mamanadruhu
28. feb 2010

Mam rovnaky problem ako "lamarika" a hned zajtra rano volam kvoli tomu doktorovi. V svojej velkej knihe o tehotenstve som vsak vycitala, ze v tomto stadiu sa to stava (som tiez 5tt). Ale kedze uz jedno dieta mam, a tento problem som nemala, radsej to idem hned riesit.

snazilkant
28. feb 2010

Ahojte kocky ja som takisto na zaciatku 5 tt tiez mam taky jemny ruzovucky vytok no ako som si vsimla mam ho vtedy ked vela chodim alebo sa namaham, nemam ho v kuse ze cely den len sem tam mala ciarka ruzova. Prosim poradte mi

lamarika
28. feb 2010

mamanadruhu: Též budu ráno volat doktorovi. U prvního jsem to neměla a jsem z toho lehce nervózní. Radši ať mě ujistí, že je vše OK

liliana82
1. mar 2010

Ahojte baby, mám rovnaký problém, už sme o jedno mimčo prišli, teraz som v 12tt a už od 7tt mám buď špinenie, alebo krvácanie, bola som u dvoch doktorov, ani jeden nevie prečo krvácam, všetko mám zakázané, doma mi už šibká, držím všetkým palčeky, nech nám tie "krevetky" nerobia starosti a bude všetko OK 😒

lamarika
1. mar 2010

Tak já jsem byla dneska u doktora. Na příčinu krvácení nemohl přijít, takže mám nějaký prášky na zastavení. . . 😒 Na ultrazvuku taky ještě nic neviděl i když by už měl, takže v pátek znovu. Chce vyloučit mimoděložní, protože od toho by mohlo být to krvácení. . . 😕

lamarika
1. mar 2010

liliana a nedali ti ani nic na to aby se to krvácení zastavilo?

mabe
1. mar 2010

holky, ja taky krvacela na zacatku tehu, dostala jsem Utrogestan 3x2 tobolky. jediny co dr. muzou udelat, dat tablety a cekat

mabe
1. mar 2010

drzim palce, at vam to dopadne dobre. je to na nervy, ale prejde to.

mamanadruhu
1. mar 2010

Bola som na pohotovosti. Na ultrazvuku sa ukazalo, ze plod nie je v maternici. Zobrali mi krv. Cakam na vysledky - ak nebude v krvi pritomny tehotensky hormon, moje krvacanie znamena, ze plod spontanne odisiel v 5tt. Ak v krvi tehotensky hormon je, moze ist o mimomaternicove tehotenstvo a budem musiet letiet naspat k doktorovi.

lamarika
1. mar 2010

mamanadruhou: držím pěsti aby ti nešel zatím vidět jako mně a ukázal se za chvilku a bylo vše OK 😉 Já doufám, že u mě to taky nebude mimoděložní a bude to OK

dorik
1. mar 2010

bububu881, ahoj ja som tiez v UK a mam taky isty problem ako ty. ak nevies presne v ktorom tyzdni skusi si kupit Clearblue Digital Pregnancy Test (maju ho v Boots) a jeden druh je dokonca taky ze ti ukaze dlzku trvania tehu (aj ked ja na to moc neverim kedze u kazdej zeny sa HCG zvysuje inak ale pre teba lepsie nez nic 🙂 ). ak sa rozhodnes ist s tym spinenim/krvacanim na pohotovost tak sa priprav ze tam ti nic nepovedia okrem pripadu ze by si mala otvoreny krcok maternice co by znamenalo mozny potrat ktory tu oni vobec neriesia tzn. nesnazia sa ho nijak pozastavit (pokial si neplatis sukromneho lekara) a poslu ta domov s tym ze mas prist na druhy den... potom ta poslu na scan ale pokial nie si aspon v 7tt tak ti ten scan nespravia a nechaju ta cakat. mne na scane neprisli na pricinu krvacania takze mi povedali ze mam ist spat do prace... welcome in england 😒 doporucujem ti vypytat si u GP svoju midwife ktorej hned pri prvom stretku popis svoj problem a pokial ti krce a krvacanie zosilnie tak bez na emergency! ak ti to aj tak neda navstiv stranky http://www.earlypregnancy.org.uk/ a vyhladaj si najblizsiu Early Pregnancy Unit. vela stastia prajem a neboj sa vsetko bude OK!!! 🙂

liliana82
1. mar 2010

lamarika v 7ttt, keď mi to začalo, mi dr. pichla Agolutin, špinenie prestalo, no o pár dní znova začalo , v 10tt som bola na pohotovosti v Ružinove , lebo sa mi pustila tmavohnedá krv a bolo jej dosť, moja dr mala voľno, tak ma poslala hneď na 9posch, že zavolá, dr., ktorá mala službu , ale tá na mňa doslova kašlala dobrých 10 min, nakoniec ma poslala na kozu, kde som ležala asi 5-6 min s obrovskými bolestami a ona si telefonovala kvôli nejakej svojej pacientke, nakoniec mi povedala, keď ma kukla aj na UZV, že nič nevidí, že to mám celé brať s nadhľadom, buď to víde, alebo nie a pichla mi nejakú injekciu do zadku a , moja dr, mi nakázala Duphaston 8 tabl. naraz.
odvtedy mám špinenie, ale už mi nikto nič nedáva, je to strašné na nervy, každých 5 min si čumím na nohavičky,či nekrvácam..už nech to je za mnou

lamarika
1. mar 2010

lilian: taky pořád koukám a běhám na záchod jestli krvácím a jak moc. . . Já jsem dostala tableky ascorutin na 17 dní. Snad pomohou. Doktor říkal ať se nedívám na příbalový leták. Je tam totiž napsáno, že se nesmí podávat těhotným a kojícím. Tak jsem z toho trošku nesvá, protože ještě pořád kojím, tak abych ještě neohrozila nějak svýho prvního broučka. No, jsem zvědavá na pátek jak mi dopadne vyšetření.
Snad ti to už konečně přejde a všechno bude v pořádku 😉 Ještě včera jsem myslela, že slabě krvácet na začátku těhotenství je normální. Dnes už vím, že ne 😒 Hlavně na sebe dávej pozot a ještě nějakou dobu vydrž nic nedělat a šetřit se 😉 Kdybych tohle zažívala při prvním těhotenství, tak bych asi zešílela. . .

mamanadruhu
1. mar 2010

Dakujem Ti za podporu, lamarika. Neverim vsak, ze by to bolo v maternici v 5tt neviditene a o par dni by sa tam mohlo ukazat. Pri prvom tehotenstve tam v tomto stadiu toho drobceka uz bolo vidiet. Uz krvacam velmi silno. Ty sa vsak drz! Kazda sme ina a tie bodky v nas tiez.

lamarika
1. mar 2010

mamanadruhou: U prvního těhotenství mi šel malej vidět už ve 4. týdnu. Teď jsem v 5. a stále nic. . . Doktor ale říkal, že je možný, že jsem otěhotněla o 2 až 3 dny později a už se to mohlo trochu posunout. Dnes ale nic neviděl ani nikde na cestě. U mě má spíš strach z toho mimoděložního, tak uvidíme.
Třeba to bude dobrý a jen tě to tam všechno zlobí. Když dochází ke spontálnímu potratu tak bys přece měla nějaký křeče neo bolesti? Nebo to tak není?

maharishi
1. mar 2010

Ahoj holky, přidám své zkušenosti se špiněním a krvácením.
Při prvním těhu jsem krvácela v 17tt celkem hodně červenou krví, příčina nízkonasedající placenta. Malá to ustála 🙂
Teď jsem těhotná po druhé (jsem ve 35tt) a špinila jsem už celkem 15x (začalo to kolem 7tt a naposledy v 27tt) a krvácela červeně asi 2x - jednou ve 14tt to bylo kvůli hematomu a přechodnému odlučování placenty - naštěstí jsme to ustáli. Zbytek krvácení či špinění se nevysvětlilo, buď to bylo z překrveného čípku, nebo z prasklé žilky v placentě. Skoro celé těhu jsem užívala ascorutin 3x denně a do 14tt Utrogestan. Je fakt, že jsem měla omezenější režim - tzn. žádná námaha apod., ale většinou se říká, že pokud se má těhotenství zachovat, tak se zachová i přes špinění či krvácení. Ale při každém krvácení byste se měly nechat zkontrolovat na UTZ, jestli je vše ok.

Tak holky přeji ať vás to špinění či krvácení moc nezlobí a ať se vás to brzo přejde!!

mamanadruhu
1. mar 2010

Budem mudrejsia, ked budem mat tie vysledky krvi. Jedno je vsak iste, je to stratene, lebo mam vsetky priznaky spontanneho potratu - teda aj s krcmi a bolestami. V podstate mi uz ide len o to, nech sa vsetko dobre vyplavi a hlavne - nech to nie je to mimomaternicove. Nech priroda urobi, co ma v umysle, a nech sa vo mne uz nemusia vrtat doktori. Kyretaz alebo laparoskopiu by som tazko znasala.

lamarika
1. mar 2010

Tak dej vědět jak budeš vědět co a jak. Já držím pěsti a pořád doufám, že to je dobrý 😉

mamanadruhu
2. mar 2010

Tak mam vysledky. Mimomaternicove to urcite nie je. Nebude treba ani ziadny zasah, prirodzene to vsetko ide von. Ked dokrvacam a trochu sa vzchopime, skusime to znovu. Drzim Vam palce. Idem hladat rubriku - nieco ako - ZASA SKUSAME... 😉 Vsetko dobre!

nanulik
2. mar 2010

ahojky. tiež by som prispela svojou skúsenosťou. včera večer som na nohvičkách objavila malý fliačik tak som pre istotu bola ráno u dr. našťastie je všetko v poriadku a dostala som dufaston. tak dúfam že to drobček vydrží do konca 😵

lamarika
2. mar 2010

mamanadruhou: Držím pěsti na budoucí 😉

mamanadruhu
2. mar 2010

Dakujem Ti, lamarika, nevzdavam to. V kazdom pripade Ti zelam, nech je tvoje babatko v poriadku a nech ho mas toho 1. novembra krasne zdrave v naruci. (Ja som tento isty datum musela skrtnut.) A hlavne v piatok - dobre vysledky! Ozvi sa potom, ci sa babo uz ukazalo a ci tie lieky pomohli, nech vedia ostatne.

lamarika
2. mar 2010

No, zatím léky nezabírají. Pořád ještě krvácím, ale snad už brzo zaberou. V patek dam vedet co a jak. Dekuju mamanadruhu

liliana82
2. mar 2010

lamrika držím palce, nech je všetko OK!
Nás zajtra ráno čaká NT vyšetrenie, kde bude všetko ok...musí byť 😒
a tebe mamanadruhu skoré uzdravenie a ďalšie bábo čo najskôr...viem, čo prežívaš, minulý rok som o drobca prišla 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre