Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

majamat
17. okt 2010

@ginger01 veru netusim, nase tela teraz nejak menej vydrzia. ja mam problem s cievami. mam krcove zily uz viac ako 20r. a zdedila som ich. vlastne sa nededia konkretne zily, ale menejcennost cievnej steny. to sa netyka len ciev na nohach, ale na nohach su najviac zatazene. to mohlo sposobit krvacanie.

solinkarka
18. okt 2010

Cawte baby...rada by som vedela ci mozem byt v tom ak som v sobotu dostala ms ale iba taku ani nie jednodnovu a dodnes nic iba trosku som mala rano slabunko ruzove aj to len na toaletaku. dakujem za kazdu odpoved 🙂

marika1977
18. okt 2010

@solinkarka mozes 🙂 pockaj si este 2-3dni a ak sa ti nepustia,kup test...uvidis,co ukaze

solinkarka
18. okt 2010

@marika1977 no aj ja si myslim..drz mi palce 🙂

marika1977
18. okt 2010

@solinkarka a chces babatko?ak ano,drzim palce nech sa vydari 😀 ja som mala ms pri vsetkych 3detoch 😀 na pociatku...ked mas cas,precitaj si par clankou co som tu pisala a co pisali aj ine baby 😀

solinkarka
18. okt 2010

@marika1977 jasne aj ked mam len 22 babo si obaja zelame 🙂

superfly
18. okt 2010

@marika1977 @majamat ahojky, dakujem vam za podporu, este mam casu dost do tridsiatky takze babo sa da odlozit a necham si predpisat antik. U mna asi podla vsetkeho ide o to, ze mam nedostatok hormonov aby som babo donosila, vzdy sa zopakuje ta ista klasika. Na zaciatku bolia a zvacsuju sa prsia, brusko, citim ze som tehotna a potom cca v siestom tyzdni to opadne prestanu boliet prsia,ja sa zrazu citim fajn, nic uz mi nie je zacnem krvacat a konec. A plod sa od zaciatku vyvija pomalsie, je malicky a nakonec sa prestane vyvijat uplne. Pravdepodobne ma aj tak cakaju nejake testy, kde mi potvrdia diagnozu alebo najdu nieco ine, kazdopadne to chceme odlozit, je to psychicky narocne dvakrat do roka potratit. Teraz sa uz ale citim lepsie, najhorsie bolo lezat v posteli a bat sa co bude zajtra tak drzim palce vsetkym, ktore zazivaju to co ja a verim, ze to dopadne dobre 🙂

ginger01
18. okt 2010

@superfly som s tebou, mna caka kyret zajtra rano....tiez som mala take symptomy ako popisujes, hoc uz mam jedno dieta, to tehu bolo fajn, ale toto som necakala.... asi mi to sposobila zmena prostredia, ked sa to podarilo...v Egypte.
som v 7tt... teda bola som... tak niekedy nabuduce...snad

danula2
18. okt 2010

@superfly
@ginger01 boze baby to mi je tak luto, ja tiez marodujem kvoli spineniu a neprejde minuta aby som nemyslela na tie najhorsie veci ☹ a potom ze nemaj stres, ale ako nato nemysliet
aj my sme nasho bubacika splodili v egypte 😉 drztee nam palceky
vam posielam vela sily

marika1977
18. okt 2010

@solinkarka este ti mozem odporucit stranku...test negativny a predsa tehotna...najdes to asi na 2-3strane fora...tam je toho tiez dost popisane...vela stastia 😀

marika1977
18. okt 2010

@superfly ked si taketo stresy absolvovala uz viac krat,nevahaj,a daj sa do ruk lekarom 🙂 to by si rozne testy ,liecbu a ja neviem co mohla absolvovat uz teraz,aby sa vam naozaj o ten rok uspesne podarilo babetko...velmi to prajem vsetkym zenam ktore maju problemi,je neskutocne nespravodlike ked tam kde ma byt,nie je a inde sa on nestaraju a nechcu ho....mam par kamosiek,ktore sa tiez pasovali s problemami a mam aj pripady co to po katastrofalnych fiaskach uplne vzdali.a s ich rozpravania viem,ze pokym je problem,treba riesit cim skor lebo niektore sa liecili aj 2-3roky a mam dokonca jednu 43rocnu co ma len teraz dietatko 😀 tak moja nevahaj radsej ozalej tych par eur pre lekarov,len nech vam pomozu 🙂 ono ked ti zistia presnu pricinu tvojich neuspechov,dokazu zvolit tu najadekvatnejsiu liecbu...situ priamo pre teba 😀 drz sa

superfly
18. okt 2010

@ginger01 drz sa, nie je to nic hrozne, sestricky su mile a je to rychlo za tebou 🙂 ja mam stastie ze zijem vo velkomeste kde je niekolko porodnic a nemocnic a starostlivost je na vysokej urovni. Clovek sa ale po zakroku citi omnoho lepsie a aspon konecne moze mysliet aj na ine 🙂 uvidis, ak uz mas jedno zdrave dietatko, tak sa ti podari aj dalsie a to uz bude bez problemov 🙂

@marika1977 jasne, testy si necham spravit aby sme vedeli naco sa pripravit, viem ze pokial su to tie hormony,tak rokmi to bude iba horsie, preto zase tolko casu nemame ale proste chceme trosku oddych. Ja som optimista a verim, ze raz sa nam to podari 🙂

@solinkarka tebe by som odporučila ist gynovi, jedna znama je zrovna cca v 7 tyzdni, ale na zaciatku nedostala MS, test bol negativny dokonca jej pichli vyvolavačku a nakoniec jej zistila ze je v tom :D

superfly
18. okt 2010

@danula2 neboj sa, dobre to dopadne 🙂 drzim palceky, aby to vyslo a narodilo sa krasne miminko 🙂

solinkarka
18. okt 2010

@superfly aj tak si myslim ze tak zavcasu by tam prd videl a este nemeska nejak dlho takze este pockam par dni 🙂

ginger01
18. okt 2010

@danula drz sa, diky za podporu, snad to tvoje "egypske" vyjde. Ak si tam nemala brusne problemy, malo by to byt ok...ved uvidis, co cas ukaze. vidim, ze si jedneho anjelika uz stratila, to si ale rychlo otehotnela, ked si uz v 8 tt...ze som taka smela, sa spytam, mala si vtedy normalny kyret , ci to bolo prirodzene vyplavene ?...reku, kedy ti odporucili sa znova pokusat o druhe baby..

@superfly, som z BA, o kyret nemam strach, nejak to prezijem....len ten blby pocit, ze preco ja... dik za positiv slova 🙂

matrixmia
18. okt 2010

ginger01, superfly ahojte, dnes som sa vratila pozriet co je nove v tejto teme a vidim, ze som na tom tak ako vy, idem tiez zajtra na kyret a to uz 2x toho roku, co uz... 😢 ostáva mi verit, ze to nabuduce vyjde...a tiez som rozhodnuta pobehat vsetky vysetrenia ake sa budu dat... drzte sa aj ja sa snazim drzat 😖

majamat
18. okt 2010

@superfly mozno by bolo dobre, ked sa budes snazit otehotniet, zacat s liekmi v urcitej faze cyklu. viem, ze sa to tak uziva, alebo je este ta moznost, ze sa das poriadne vysetrit. 2 potraty je dost. niekde musi byt pricina.

@ginger01 je mi to luto.

@matrixmia tiez m i je luto. drzte sa baby.

matrixmia
18. okt 2010

@majamat dakujem drzim palce nech sa mas s babatkom ok 😎

majamat
18. okt 2010

@matrixmia diky.

matrixmia
18. okt 2010

inak, viac veci, ktore si v predchadzajucej diskusii pisala mi prisli podobne ako som mala ja...chodis do viacerych diskusii ? teraz ficim na MK...je tu vela skusenosti zien...co je super

majamat
19. okt 2010

@matrixmia to bola otazka pre mna? ja chodim len na MK, ale do viacerych tem. obcas sa stane, ze si nieco najdem cez google a prispejem aj tam, ale to su skor take jednorazovky.

ginger01
19. okt 2010

tak uz mam po tom, ani to nebolelo, personal bol super....asi preto , ze to bolo sukromne centrum...uz len sa s tym vsetkym psychicky vyrovnat....
no a zajtra mame s drahym vyrocie svadby, "pekny" to darcek sme si dali ☹ ach jo..

majamat
19. okt 2010

@ginger01 je to tazke. ani neviem co na to napisat. snad len tolko, ze cas vsetko zahoji a raz sa podari.
teraz som si spomenula na pribeh, ktory som tu uz popisovala. mam kolegynu, ktora s manzelom nemohla otehotniet. snazili sa 20r. maly zblbnuty hormonalny cyklus. ked mala 42r., zacali sa jej robit opuchy na nohach. Dr. ju poposielala na rozne vysetrenia. ked jej urobili sono, zistili, ze je v 5m. tehotenstva. vies si predstavit aky to bol pre nu a jej manzela sok. nahovarali ju este na druhe, ale mala uz vyssi vek a bala sa, ze by sa o deti nemal kto postarat, keby sa imnieco stalo. jej manzel si po 20r. zacal davat pozor pri sexe.

matrixmia
20. okt 2010

ahojte, mam to za sebou ☹

ginger01
20. okt 2010

tak vitaj v klube a uz len si zazelajme svetlejsie zajtrajsky !
snad sa nam raz zadari 🙂
asi by sme sa mali prepojit do fora ...po potrate...

superfly
20. okt 2010

@ginger01 to je v pohode 🙂 my máme mať medové týždne a namiesto toho máme šestonedelie :P no čo už stáva sa 🙂

klamparovci
20. okt 2010

ahojte,pripájam sa aj ja,včera mi lekár napísal diagnozu podozrenie na anembryomola,podľa PM by to mal byť skoro 8tt,a vraj je to maličké 11mm a 6mm,ale ja si myslím,že som zostala v tom tak asi o 2 týždne neskôr,takže by to mal byť 5 týždeň aj pár dní,trochu špiním,takže pri silnom krvácaní do nemocnice na revíziu,alebo o týždeň na kontrolu či malinké rastie...som na nervy...nečakám prvé bábo,ale už keď sme sa rozhodli,že nejak bolo,nejak bude,teraz toto...odvčera čítam a čítam,asi to poznáte a čo lekár to iný názor a ten môj ma šokol,hneď ma posielal na revíziu,ani sa neunúval porozmýšľať,až keď som mu povedala,že som otehotnela pravdepodobne neskôr a potom vraj teda dá tomu šancu,tak o týždeň na sono...som zvedavá,ako dopadnem

majamat
20. okt 2010

@klamparovci nedaj sa. nedavno som citala clanok o zene, ktorej chceli urobit kyret, pretoze nebilo babatku srdiecko. ona sa nedala a nakoniec bolo zive. skoro on prisla. nic by sa lekarom nestalo, keby si to o nejaky cas potvrdili. neviem preco im to musi navrhnut tehulka. mali by to robit vzdy v takychto pripadoch. ved takato Dg je len podozrenie.

matrixmia
20. okt 2010

@ginger01 ja som uz zacala fungovat aj v inych diskusiach...tak sa tam mozno stretneme

matrixmia
20. okt 2010

@klamparovci pridavam sa k majamat...urcite kontrolne USG ziadaj...v kazdom pripade drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre