Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

gabuci
4. máj 2011

@veva82 Držím palčeky,potom sa ozvi ako ti už bude lepšie.Kedy ti to idú spraviť zajtra?ja si myslím treba mať pozitívne myslenie/je to čudné ale mne ked mi stále gynekologička hovorievala najmä pri druhom,že môže byť predčasný pôrod,jednoducho som si to nepripustila,stále vo mne vrtalo,že nič sa nemôže stať,je tam plno mamičiek,aj horšie na tom ako ja a vyšlo im to..tak prečo mne nie?teraz keby som mala v sebe toľko vytrvalosti..hajaj

reisi
4. máj 2011

@veva82 drz sa! Vlozky ti daju! A neboj sa po 30 tt uz sem budes pisat a dasie tehulky budu zase tebe v dobrom zavidiet, ze si to tak krasne zvladla a si skoro v zavere. Ja som sem chodila do roznych tem ...o serklazi a pod a v 20tt bolo mojim najvacsim prianim byt aspon v 30tt a taaaak strasne som zavidela babam, co uz to mali vsetko za sebou a uz len cakali na porod. Ten strach , aby sa babo predcasne nenarodilo je velky ale mysli pozitivne, to je polovica uspechu.

tinamar
4. máj 2011

Ahojte. Ja som prakticky vôbec nešpinila (len celkom málo na začiatku tehu) a potom už nič, ale včera som bola u gynekológa a dozvedela som sa, že som medzi 5-6 týždňom ale hrozí mi potrat, lebo okolo žĺtkového vačku mám krv. Povedal mi, že sa to môže skončiť všelijako. Dal mi Duphaston a Ascorutin a o 10 dní kontrola. Keď budem silne krvácať mám utekať na pohotovosť. Máte niekto aj takúto skúsenosť, že nešpiníte, ale máte krv vo vnútri?

gazovicka
13. máj 2011

ahojte. som v 16 tt a lezim doma na PN. v pondelok som bola u svojho lekara, lebo som zaspinila, a ten mi na UTZ uakzoval, ze na plodovom obale mam nalupnute nieco a to moze sposobovat to spinenie, ale ze to moze byt aj hematom, ktory mi nasli este v 10 tt. mam len utrogestan. 4 dni som spinila tak priebezne, iba rano okolo 4-5 a dnes trosku viac a zda sa mi, ze to tmavohnede spinenie je uz trosku bledsie, cize ruzovejsie. nie je to take spinenie, ktore by som mala vyslovene na vlozke, ale len ked sa na zachode utriem, mam to na papieri a niekedy aj s troskou hlienami. doktor ma upozornil, ze "mozno" spinit budem, ale ze drobec je zatial ok. na dalsiu poradnu mam ist az v utorok. takze mam pred sebou vikend. myslite, ze by som mala navstivit pohotovost a v akom pripade? nema niekto s tymto skusenost? pockali by ste do utorka na poradnu pokial by ste vyslovene nekrvacali? dakujem za rady...

martina_z
13. máj 2011

@gazovicka Zkusenost mam cerstvou, jsem na konci 10tt a hematom mam uz mesic. A pekne velkej. Skoro tyden jsem s tim byla prve v nemocnici. Rekli mi, ze mirne spineni je ok, ale kdybych silneji krvacela jasne cervenou krvi, tak k lekari. To se stalo prave vcera, stejne jako poprve odteklo narazove hodne krve a dneska uz jen mirne spineni. Jsou to nervy a bohuzel se s tim neda nic moc delat - jen klidovy rezim, 2-2-2 ascorutin a Utrogestan. I kdyz nekdo rika, ze je to spis jen placebo a ze po 12tt nema Utrogestan vetsi smysl. Jsi doufam doma a nechodis do prace?

li_la
13. máj 2011

@gazovicka Aj áno, aj nie... Neviem. Ja som tiež vložku mala čistú, ale na záchode zo mňa išla krv. Ale nebola sfarbená dohneda, ani inak. Proste normálna krv. Išla som, až ked zo mňa išla prúdom. Už bolo neskoro. Ale prste nešlo mojom prípade o špinenie, ale o čistú krv.

gazovicka
13. máj 2011

@martina_z ano som doma uz druhy mesiac, v 10 tt hematom, v 14tt silne krvacanie + pobyt v nemocnici 5 dni. no a teraz toto, tak neviem, ci sa mam bat, ci pockat do utorka na svojho doktora, ci to je ok. este v pondelok bolo babo v poriadku.

gazovicka
13. máj 2011

li_la nie je to cista krv, uz som raz krvacala cistou krvou pred dvoma tyzdnami a to som bola v nemocnici, zastavili mi to po 1 dni. je to skor hnede a iba na papieri. neviem.

martina_z
13. máj 2011

@gazovicka Jestli mas velky strach, tak radeji jed do nemocnice. Podle me se zlobit nebudou - kdyz to bude OK, budes pokracovat v dosavadni terapii, ale aspon Te uklidni, ze je male v poradku. Ja mam strach porad, kdybych uz aspon byla ve 2. trimestru... 😒

lauricka
13. máj 2011

mala som podobne, z nemocnice ma pustali s tym, ze hnede vytoky mozu byt, ide o cistenie po tom hematome, je to stara krv, to by nemalo vadit, asi sa docistujes. Cerstva krv vadi. Ak sa farba zmeni, chod na gynekologiu, kludne aj cez vikend priamo na lozkove na pohotovost. Pripadne si mohla zavolat svojmu gynekologovi, on by Ti povedal.

gazovicka
13. máj 2011

@lauricka ja som aj volala, ale som sa mu dnes nedovolala, prave preto, ze ide vikend, chcela som vediet, do akej miery to spinenie je normalne, kedze ma na neho upozornil. len stale rozmyslam nad tym nalupnutym na tom plodovom obale, ci to nemoze sposobovat prave cervenu krv...

gazovicka
13. máj 2011

@martina_z stale sa chodim na zachod kontrolovat, no ved uvidim, ako budem pokracovat. nasadila som dnes ascorutin, tak uvidime..... to som si aj ja hovorila stale dokola, ze boze, kedy uz budem v 2.trimestri.. a vidis, som uz v 2., a v 14 tt som mala krvacanie a doktorka v nemocnici mi povedala, ze rizikove sme vsetka az do konca piateho mesiaca... ono sa budeme bat stale niecoho... pocas celeho tehotenstva

odrik
13. máj 2011

@gazovicka
Ahoj, u mna to sice nedopadlo dobre, ale pokojne by som v Tvojom pripade pockala do utorka. Len dobre kontoluj mnozstvo na vlozke, prip. papieri. Hnede a svetloruzove zafarbenie moze byt. Zvlast, ze Ty mas hematom. Ja som spinila vyse tyzdna a to nebol problem. Kedze moj manzel je lekar, poctivo ma sledovali, ale nebolo to potrebne. Spinenie som si odsledovala aj sama. Dnes som vsak zacala uz normalne krvacat a o babatko som bohuzial prisla, bola som v 9tt. Ale to je uplne iny pripad! Takze ziadna panika, len sleduj spinenie, aby ho bolo priblizne stale rovnake mnozstvo. Moja priatelka spinila skoro celu tehotnost a ona aj babatko su v poriadku!!! Drzim Ti palceky! Vsetko je ako ma byt!!!

gazovicka
13. máj 2011

@odrik velmi pekne dakujem za povzbudenie, asi toho v noci moc nenaspim... vzdy najviac zaspinim nadranom... uz som to tu niekde citala, ze baby si vsimli, ze najvacsie spinenie je okolo 4-5 rano, je to zaujimave... potom uz nemusi byt nic ... este raz dik

gazovicka
13. máj 2011

@odrik to mi je velmi luto, vyzeras s tym vyrovnana (aj ked kazdy ma v srdci to svoje), aj ja drzim moc palceky tebe ....

odrik
13. máj 2011

@gazovicka
Nedakuj, nemas za co! U mna sa babatko od zaciatku nevyvijalo dobre a to spinenie bolo predzvestou toho, co som si dnes vytrpela! Ale uz som z nemocnice domka, liecim si dusicku a oddychujem! Ale Tvoje babulko je v poriadku a Ty sa musis dobre vyspat, aby si bola silna super mamina!!!ja viem, ze sa to lahko hovori, ale musis prekonat obavy a strach, pretoze teraz uz nejde len o Teba!!! Budem na Teba mysliet a v utorok si prosim stastnu spravicku!!!!

li_la
13. máj 2011

@gazovicka Ak je to vyslovene špinenie a je toho málo, nemáš horúčku, bolesť ani iné nepríjemné pocity (tam sa neráta prirodzený strach v takejto situácií), tak potom súhlasím s odrik. Oddychuj, nemysli negatívne a buď silná. Držím palce.

odrik
13. máj 2011

@gazovicka
A dakujem! S tym sa neda vyrovnat! Na to budem uz mysliet cely zivot. Ale ja som sa uz tolko minuly cely tyzden naplakala a nic som nespala ani nejedla, ze uz nemam silu. Tak musim bojovat sama so sebou a s prirodou!!! Lebo mam rodinu a ta ma potrebuje!!! A ja si vdaka nej liecim bolave srdiecko! Drz sa!!!

gazovicka
13. máj 2011

@odrik
@li_la
dakujem baby, moc ste mi pomohli, hned mi je tusim lepsie 🙂 v utorok dam vediet, ako som dopadla.... drzte sa aj vy

odrik
13. máj 2011

@gazovicka
Budem sa tesit s Tebou!!! A ak by si mala nejake pochybnosti alebo len tak by si potrebovala energiu napis hocikedy! Dodame!!! Pekny vecer!

gazovicka
13. máj 2011

@odrik este raz diky, si velmi zlata, aj tebe pekny oddychujuci vecer.... 🙂

gazovicka
13. máj 2011

@odrik ahoj, tak ta budem zasa otravovat, prave som lezala a pocitila som, ze trosku niecoho zo mna tecie, tak som isla na zachod a na vlozke som mala uz cervensie, co zo mna vyslo. nie je to uplne jasnocervene,ale ani nie tmavohnede. ja neviem, ja som z toho na nervy. ono to netecie zo mna stale, zeby som vyslovene krvacala, ale obcas to takto zo mna vyjde. mam ist na pohotovost?

odrik
13. máj 2011

@gazovicka
Vobec neotravujes!!! Ja nemocnicu nemám moc rada, no kto ma? Ja, pokial sa da, som doma! Mna lekar poctivo sledoval takmer denne, a aj tak mi to nepomohlo. Vies, ale u nas nebol problem ist za nim aj v sobotu, kedze je to manzelov kolega. Mozno by predsa len bolo dobre, nech v nemocnici skontroluju babatko! Oni Ta zbytocne nebudu hospitalizovat, pokial bude babulko v poriadku. A Tebe daju lieky, ktore uastavia krvacanie. Asi radsej chod, nech sa nieco nezanedba! Drzim palce! Urcite daj vediet!!!

maria30
13. máj 2011

@gazovicka ahoj.. ak môžem poradiť, tak radšej choď na pohotovosť, radšej zbytočne ako neskoro.. ja som v tomto tehu tiež špinila od ca 16-17tt a keby sa to nepodchytilo, tak by to dobre nedopadlo.. zistili mi 5cm hematóm na placente a musela som byť pod väčším dohľadom a hlavne prísny kľudový režim... trvalo to asi ca 7-8 týždňov... to tvoje špinenie tiež môže a nemusí niečo znamenať.. a keď ťa skontrolujú, budeš kľudnejšia 😉

tinki
13. máj 2011

@gazovicka choď na pohotovosť. Neboj sa, ak by bol potrat, tak by si krvácalo silno, zrejme máš hematom, na to ti nasadia lieky, nejakú injekciu a budeš ležať..Do nemocnice podľa zváženia lekára..ale ak tam budeš mať ísť..ber to z pozitívneho hľadiska, aspoň si oddýchneš..krvácanie a ani špinenie v tehotenstve nemá byť. Nemusí to znamenať nič strašné ale v žiadnom prípade nečakaj a určite choď. Priprav sa, že budú chcieť vidieť aj vložku.

gazovicka
13. máj 2011

@odrik
@maria30
@tinki ahojte,... dakujem za vasu starost,... prave som sa vratila z pohotovosti... vsetko je ok, drobec mi este aj zakyval 🙂 ... doktor povedal, ze nevie, z coho to je, nevidi ziadny hematom, ziadne odlupovanie, ziadny problem s placentou... kyvol len plecami, vraj mam prist ak by sa to zhorsilo, alebo ak by som krvacala vela.... takze som rada, ze som tam bola a ze je vsetko ok... tfuj, odlahlo mi 😀

odrik
13. máj 2011

@gazovicka
Nooo super!!! Moc sa tesim. Ja som vedela, ze to bude OK! Ale si spokojna a mozes sa dobre vyspinkat a bez zbytocneho strachu!

martina_z
13. máj 2011

@gazovicka Super zprava! To je moc dobre, ze nemas zadnou srazeninu a ze se nic neodlupuje. Pekne lez a odpocivej.

@maria30 Rikas 8 tydnu? Hm, tak to nevim, jestli se vratim do prace :-/ Uz si doma prijdu jako zdechlina, a to jsem chtela chodit cvicit, plavat, tancovat.. Pro miminko ale vsechno, rada to vydrzim, jen kdyz bude vsechno v poradku.

maria30
13. máj 2011

@martina_z no mne nedovolili vrátiť sa do práce.. niečo som si odležala v nemocnici a niečo doma.. musela som len ležať.. mohla som len na wc a späť 🙂 ale už cca 2-3 týždne mám povolené aj vychádzky.. ostala som už v rizikovej poradni a PN mám ukončenú k zajtrajšiemu dňu, lebo od nedele nastupujem na materskú... ak máš tiež takýto nejaký problém, tak by som to už v práci radšej neriskovala.. všetko dobré prajem 😉

martina_z
13. máj 2011

@maria30 Ono se to beze me nezblazni. Kdyz mi lekar rekne, at jsem dal doma, tak proste budu. Podle duchodove reformy mozna budeme v Cesku chodit do prace az v 70, takze se nebojim, ze mi prace utece. Jinak hematom mam 4*2cm, cili dost velky. Pred mesicem mi davali sanci 50:50 a uz me malem pripravovali na revizi, proste horor. Jen si rikam,jak je mozne, ze jsem zase krvacela a takhle silne.Doufala jsem, ze uz hematom mizi a ze odtece maximalne spinenim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre