Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

marion
19. jún 2010

@majamat a ked ti robili sono nenasli tam nejaky maly hematom, to je vlastne krvna zrazeninka. Kym je plod malinky tak je riziko, ale ked bude vacsi tak uz je to OK. Ja som mala hematom 0,8x 1,2 cm. 🙂 Hlavne oddychuj a nenamahaj sa...

petkave
19. jún 2010

@majamat skús aj jablkový džús... niektorým ľuďom to pomáha.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marion
19. jún 2010

@majamat tak len davaj pozor a setri sa.... 🙂 🙂

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petkave
19. jún 2010

@majamat tak aspoň vieš, čo by to mohlo byť... teraz už len fakt dávať si pozor...

andadd
21. jún 2010

Ahojte buduce maminky. Chcem sa spytat, ci nie ste nahodou niektora taky "pripad" ako ja, lebo som uz dost zufala z mojho tehotenstva, resp. z mojho vecneho spinenia.
V 10.tt som po 1.krat spinila (nastastie len 1 den)- u dr. mi povedali, ze je vsetko ok, dal mi Duphaston+kludovy rezim, potom v 12.tt - vypadli zo mna doslova kusky krvi (akokeby zrazeniny) a na vlozke som mala pocas dna hnedu krv, trvalo to asi 2-3 dni, kym to vymizlo uplne. Vtedy som letela na pohotovost a tam mi tiez povedali, ze babo je ok, ale vraj sa mi tam vytvorila krvna zrazenina (hematom), ze je to z toho.
Tyzden som mala pokoj (cista vlozka) a potom znova spinenie takmer kazdy, prip. kazdy druhy den (niekedy zo mna vysla hneda krv). V 14.tt som bola na kontrole u svojho gyn. a kedze spinenie neprestalo, Duphaston mi zatial nechal a povedal mi, ze teraz na UZV hematom nevidi, lebo je tam placenta, ale ze to spinenie moze byt z mykozy. Tak mi dal tbl. Clotrimazolum a mast. No spinenie mam stale.
Moj dr. mi povedal, ze ked spinim, nemusim hned kvoli tomu utekat k nemu (to by som tam bola za posledne 2 tyzdne kazdy den 🙂 Ale ze staci az o 2 tyzden zase kontrola.
Tak sa vas chcem spytat, ci ste nahodou niektora nespinili tak casto ako ja. Predsa uz som v 2.trimestri, kedy by som ocakavala, ze tehu bude prebiehat bezproblemovo. Mam uz 2 deticky, ale taketo divne tehu som teda este nemala...

moniciak
21. jún 2010

myslite si ze je normalne pichanie v pravom vajecniku??? nie je to caste asi tak raz-dva x za den a trva asi tak minutku niekedy pripomina menstruacne bolesti... 😖

mrso
21. jún 2010

Ahojte. Som v 8tt a dnes po sexe som asi take dve hodinky spinila.nebola to cista krv .ale bolo to cervene ale nie silno. Nevedeli by ste mi prosim poradit ci je to normalne alebo nie?? dakujem

elinka84
21. jún 2010

Ahoj andadd...ja som špinila podobne ako ty..ale trvalo to od 6-9 tt...Dva - tri dni krv..aj hnedá..aj červená, potom týždeň úplne nič...potom zase 2-3 dni krv...a potom bohužial kyretáž..Ale ty sa držíš super, už si v 15tt a babo je v pohode, takže to bude buď hematom, alebo ti stále praskajú nejaké cievky...Hlavne byť v kľude, to znamená ani šálku po sebe neumývaj...
Pre mrso - radšej so sexom počkaj aspoň do 12-13tt....mne ho doktor zakázal hneď keď zistil že potom krvácam..oplatí sa vydržať.. 🙂

studanka789
21. jún 2010

mrso určitě radši se sexem počkat já ho měla zakázaný až do 16 týdne. 😒

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petkave
22. jún 2010

@andadd s hematómom som ležala v nemocnici a nielen ja. Kočka, ktorá tam bola, hovorila, že potom, čo prestala špiniť, z nej vypadli kúsky zrazenín... O dva týždne už bola v nemocnici znova... zase špinenie, ale jasná červená... pokiaľ je to hnedá, je to zrejme v poriadku.... ja som na hnedo špinila ešte aj teraz v 7. mesiaci... vraj prasknutá cievka... ale vieš si predstaviť, aké nervy som mala...

@mrso po sexe to nie je nič výnimočné... predsa len, maternica aj vagína sú dosť prekrvené a citlivé... asi to bude tým... ale ja som mala sex tiež zakázaný aspoň do konca 1. trimestra.

janemari
12. júl 2010

ahojte,mam na vas otazku ci tu nieje nejaka babenka co ma/alebo mala rovnaky problem ako ja.Som 9 den po ET a od 6 dna spinim,ale je to skor tmavohnedy vytok,alebo tmavohneda krv neviem.Ked lezim v klude tak skoro vobec nespinim ale ked sa pohybujem tak viac.Testiky su zatial negativne.Uz nedufam,ze sa to podarilo.Ale vase skusenosti mi urcite pomozu.

vejkadu
21. júl 2010

@andadd ahoj ja som začala šiniť teraz v 16.tt a môžem sa priznať, že som sa teda dosť nalakala. Prvýkrát to začalo v nedelu, to som si iba raz našla na toaleťáku také slabohnedé potom už nič. V pondelok som nezbadala nič a včera aj dnes zase hneď ráno, ale už toho bolo viac, taký tmavohnedý výtok, ktorý pomaly vymyzol. včera som bola u svojej gyndy ale nič nenašla, nevedela povedať z čoho to je. Ja som si vypočítala, že by som mala mať menštruáciu myslíte že to môže byť z toho ? Ale až takto neskoro prvýkrát som začala špiniť a ráno som sa teda fakt preľakla, bolo tam toho dosť. Doktorka mi dala lieky, že do pondelka uvidíme a ak sa to zhorší mám ísť rovno do nemocnice. neviem či vydržím iba tak čakať ak to bude každý deň takto. Dala mi duphaston a ascortin. Je to podľa Vás ok ? každé ukľudnenie mi pomôže, i vlastná skúsenosť.

medan29
21. júl 2010

@vejkadu ahojka, já jsme začala špinit od 13tt a měla jsem to až do konce těhu a v květnu jsem porodila 😀

mb
29. júl 2010

ahojte ja som v 19 tt a cakam dvojicky.spinim uz skoro 6 tyzdnou hnedou krvou.niekedy toho ide dost a to hlavne rano.som v nemocnici sledovana a co je hlavne deturence su v poriadku.pekne rovnako rastu.ma niekto nejake skusenosti s takym dlhodobym spinenim?

mb
29. júl 2010

@medan29 ahoj medan ako to u teba prebiehalo?ja tiez spinim uz dlho a dufam,ze to nebude do konca.diky

majka27
29. júl 2010

ahojte, neviem, kto mi poradi. som na dovolenke mimo sr, som na konci 6teho tyzdna. dnes rano som si nasla na toal.papieri taky krvavy vytok, nie cira krv, ale vytok sfarbeny krvou do ruzova. mam vyhladat lekara, alebo este pockat? mali ste niekto takyto problem? vsetky prispevky su vacsinou o sfarbeni do hneda... dakujem za akukolvek pomoc

gabka79
29. júl 2010

majka27@ Ahoj, chod k lekarovi alebo na pohotovost. Moze to znamenat problem no nemusi.. Na tvojom mieste by som isla ihned. Ja som mala MA v marci a mala som aj hnedy aj cerveny vytok.... tazko povedat no v kazdom pripade by si ta mal pozriet lekar. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne!

cajka13
29. júl 2010

Nechcem strašiť ale určite vyhľadaj čo najrýchlejšie doktora, ja som to mala tiež v 8. týždni a bol to hroziaci potrat aspoň tak mi doktor povedal, ale všetko dobre dopadlo, brala som lieky mesiac a kľud na lôžku a teraz mi už malinké kope v brušku, takže sa ani nejako nestresuj ale určite vyhľadaj lekára. Držím palce nech to všetko dopadne!!!!

cukor
29. júl 2010

.......nerozumiem tomu...načo sa tehulky trepú niekam mimo slovensko......nemusí sa nič stat ,ale ked príde problém ako u majky ?to si si fakt nevedela odpustit jednu dovolenku?myslíš vôbec na to babo?

k.jolanka
29. júl 2010

@cukor šmárja, tak jela na dovolenou, je těhotná ne nemocná...byla jsem v chorvatsku s kamarádkou, co měla měsíc před porodem, takže majka určitě neni první ani poslední a hl. si sem nepřišla pro výčitky ale pro radu...už je mimo sr teď s tím nic neudělá a tím že se tu do ní budeš obouvat, tím už taky nic nevyřešíš...sorry, můj názor 😉
@majka27 jak píšou holky, jestli máš možnost tak někam zajdi, ale na konci tt ještě asi nebude srdeční akce, tak nevím jak se pozná, zda je plod ok, ale to ti určitě všechno už řekne doktor a držím palečky

k.jolanka
29. júl 2010

@majka27 chtěla jsem napsat na konci 6tt 😉

imzadi
29. júl 2010

@majka27 ahoj, tak ja Te trosku uklidnim, spinila jsem od 6tt do 10 tt - na kontrole nic nezjistili, spineni bylo ruzove, obcas do hned, nikdy ne jasna krev...bricho me bolelo jako pri MS, doktorka mi rekla, ze to u nekoho je normalni, souvisi to s rozpinanim delohy a jak se to dole vsechno prestavuje...

ale samozrejme to muze byt i jinak, ja taky stresovala. drzim palce, hlavne to chce klid!

majka27
29. júl 2010

ahojte, velmi vam dakujem za vsetky rady a snahu o pomoc... aj za vycitky, hoci cukor, nepoznas ma, nepoznas moje dovody ohladne dovolenky, som tu so starsim synom, pre ktoreho je tato dovolenka rehabilitaciou... mas pravo na nazor a ja ti ho neberiem.... vdaka imzadi, gabka, kjolanka, cajka, za vase postrehy a rady. nateraz mi to prestalo, lezim cely den, mam magne b6, mate s tym niekto skusenost? Maja

gabka79
29. júl 2010

Majka27 - Neviem, mne predpisali hned Duphaston, je to na udrzanie tehotenstva ale su to hormony len na lekarsky predpis. Magne B6 ti urcite neublizi ale neviem ci pomoze...

majka27
29. júl 2010

@gabka79 ja beriem hormon na stitnu zlazu, cize asi by som to mala konzultovat aj s endokrinologickou.... vdaka.

junovka
29. júl 2010

@majka27 prikladaj si na podbrusko lad aspn na 15-20 minut, potom daj pauzu 15-20 minut a opakuj to az po kialsi nebudes ista, ze sa to ustalo.Ja som takto to pratizovala celu noc v nemocke.To Magne B6 som brala 3x denne, dalej Ascorutin a Duphaston....a tiez somm brala Euthyrox cele tehiu.Drzim palce 😉

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre