Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

majuska81
12. feb 2010

Miru, mne tiez ide cely den telka aj internet, ale napriek vsetkemu sa neviem zbavit tych myslienok....na stastie dneska sa to nezhorsilo, ale v nemocnici mi naznacili, ze sa to moze hocikedy vratit..aj ked v miernejsej forme...No dakujem pekne....Dufam, ze ked budem poctivo lezat, tak sa to nestane....Dneska ked manzel prisiel domov, ja som sa pustila do placu....aj sa mi potom ulavilo...a dala som si jahodovy nanuk Carte D´Or...

Dida, vies co, mne bolo lepsie v nemocnici ako doma...viem ze je to blbe...ale mali sme tam dobru partiu, podobne problemy, kecali sme, ubehol nam cas a stale bola nejaka novina...rodili mamicky, pustili nas aj za babatkami....ze sme proste stale nemysleli na TO....Rozmyslam, ze budem citat literaturu, aj tak som na strednej nestihla 😠 ...
Vravis, ze aj mesiac moze potrvat, kym sa to vycisti uplne?? Manzel dneska volal primarovi, aj on vravel, ze kym to nie je krv, mam sa upokojit...Ten homeopaticky liek aj mna zaujima, daj potom vediet...

Mojalili...aj ja som to tak ratala, ze minimalne mesiac budem lezat do 16.tt....dufam, ze potom bude lahsie...Len to psychicky prezit.... ☹

Chudaka manzela lutujem este, ktory musi upratovat, riad umyvat a vsetko ine...este ze mam po ruke svoju mamu, ktora navari a vyzehli....Neviem si predstavit s touto diagnozou maminu s malym dietatom... 😕

dida11
13. feb 2010

majuska ja som doma uz mesiac...... a este asi aj budem... ja som na tom niekedy psychicky tiez tak blbo, ze sa neviem dockat kym pride manzel z roboty a mozem sa mu vyrevat..... ☹ hlavne ma strasi to co aj ty pises, ze krvacanie sa moze kedykolvek spustit z toho hematomu........toho sa bojim uplne najviac.

my sme s manzelom nastastie zatial tiez iba dvaja...neviem, co by som robila ak by som mala uz jedno baby....manzel chodi nakupovat, upratuje (aj ked tento tyzden sa mu nechce ale nevadi, ved mi aj tak tolko pomaha, co uz bordel budeme musiet prezit....). Ja iba navarim, dam oprat, ozehlim. Ale kedze sme iba dvaja tak staci raz za 2 tyzdne (prat myslim, nie varit hehe).

ja by som v nemocke zomrela. ja mam dost velku fobiu pred nemocnicami. naposledy ked som bola kvoli mandliam, mi museli davat ukludnovaky, lebo pre mna je nemocnica asi taky stres ako pre klaustrofobika zavreta mala skrina... ☹ verim, ze porod bude prilezitost, kedy mi to ale nebude vadit 😉

majuska odkial si?

dida11
13. feb 2010

miru, neviem nejaky ten klasicky chat ako pokec alebo tak. mohli by sme sa tam prihlasit, dohodnut na nejakom case a pokecat

zuzka0222
13. feb 2010

Aaaaahojcek baby. Ahoj Miru mam sa v celku ok,lezim furt,ale nasla som si dobry program v telke na eurosporte OH v Canade,aspon ubehne cas.Zapriahla som manzela do vysavania,na nakup a do varenia ,,at to jede! Ja nebudem robit nic,hoci ma to niekedy strasne taha 😉 Taaakze LEZAIU ZDAR! 😀

denisocka
13. feb 2010

baby,ved nemáte skype? si popíšte kedykolvek ked budete online 😉 a držte sa, ja viem že to je ťažke,ale ak to ma dopadnuť dobre,tak ani hematom vam to šťastie neprekazi 😉

oliras
13. feb 2010

ahojky holky tak jsem vám sem koukla a vidím že máte stejné problémy taky už měsíc ležím kvůli hematomu manžel doma všechno dělá nejvíc se nudím dopoledne kdy jsem sama doma aspon teda pes je semnou.

denisocka
13. feb 2010

dievčata,ale budte radi že možte doma ležať, ja som musela byť 2x v nemocnici a veru doma by sa ležať nedalo a nedá pri malom. v tomto mate ešte výhodu, že okolo vás nebeha male bábo a vyžaduje si vašu pozornosť . to by sa vam ležalo ovela horšie,ked by ste vobec ležali 😉

oliras
13. feb 2010

no taky já ležela už 2x v nemocnici s krvacením a taky protože jsem první miminko nakonec díky hematomu a krvacení potratila v 17tt tak ted opravdu poctivě ležím i doma jo kdyby byl prcek fakt nevím jak bych to dělala a ani po pravdě nevím jestli další mimi budu mít jak to budu dělat když v každém těhu jsem zatím měla tenhle problém takže otázka je zda druhé mimi vůbec bude

denisocka
13. feb 2010

oliras,ja mam stale strach, všetko sa može stať . sranda je ,že pri malom som nemala žiadne problemy,už som si po 2potratoch neverila,že udržim babo a porodim. a tera zas do 12tt uplne žiadne problemy , ýiadne zvracania a krvacania a zrazu bum,našťastastie hematomy nevznikli.ale už sa musim aspon šetriť, kedže ležať nie je možne

dida11
13. feb 2010

oliras, fju ale si ma teraz vystrasila..... ☹ a ja ze ked sa dopracujeme do 12 tyzdna budeme uz celkom za vodou.... aky bol tvoj priebeh potratu? ja som prvy krat tehotna a mam hematom 2,5 x 0,8 cm....a kazdy den sa modlim, aby som nezacala krvacat.....

denisocka
13. feb 2010

dida,bab čo so mnou ležala mala od 6-9tt hematom 2,5 x 5cm a dalšia 2,5 na 1,5 . obe su doma už z nemocky,špinia ale babatka sa držia a hematomy sa zmenšuju,drž sa

oliras
13. feb 2010

dido nechtěla jsem strašit jen říct že nic se nemá podcenovat a i když přestanete špinit tak se prostě radši šetřete 🙂
jinak příběh mám v albu jak mě štětí potkalo jen se otřelo a zase zmizelo

dida11
13. feb 2010

ahojte babenky, takze som zistila tie homeopatika pre lepsie vstrebanie hematomu: arnika alebo hamamelis.
hned v pondelok idem kupovat.

dida11
13. feb 2010

miru ako?? dnes sme od teba ani nepoculi.

oliras
13. feb 2010

jo na homeopatika čekám od léčitelky ale nevím zda jsou to tyhle 🙂

dida11
13. feb 2010

oliras tak daj vediet, ake si dostala ty 😉 a ake davkovanie.
Mne sa rozhodovala medzi arnikou alebo hamamelisom ale rozhodla sa pre hamamelis 9 CH 3 gulicky denne.

oliras
13. feb 2010

jo dám ale nevím kdy to bude 🙂 čekám už 14 dní

denisocka
13. feb 2010

ja mam doma arnica mantana 15CH ale baby v našom force písali že 9CH a 5guliek v prípade

medan29
14. feb 2010

Ahojka, tak jsem si říkala že se mi už špinění nevrátí a ráno jsem zas trochu špinila, ach jo, ve středu jdu na kontrolu tak snad bude vše ok

oliras
14. feb 2010

medan to jsem si říkala tolikrát a vždycky se to vrátilo já snad budu slavit až se to nevrátí 🙂 ale jakmile to není čerstvá krev tak jsem v klidu špiním jen hnědě tak snad odchází ta mrcha hematom

majuska81
14. feb 2010

Oliras, mna si tiez na smrt vystrasila....ja som teraz v 13.tt....pustili ma vo stvrtok z nemocnice, vtedy som uz 3 dni nespinila. Den som bola doma a v piatok zase, v sobotu nic a dneska zase. Je to iba taka hneda vodicka a je toho malo...ale idem sa z toho zblaznit...
Aj mne povedal doktor, ze sa to musi vycistit a kym to niemje krv tak si to nemam vsimat....ale zial nejde to....Ja beriem este Prednison 2,5 mg na imunitny system, lebo v Prahe mi zistili, ze vytvaram protilatky na embrio....tak len dufat mozem, ze tu placentu fakt udrzim....Mam strasne obavy.

Medan, ktory si tyzden?? A kolkokrat sa ti to uz vratilo???

Tie homeopatika idem tiez preverit...urobila by som hpcico, len aby to pomohlo....aj v posteli vydrzim, len aby so nespinila uz....Lebo potom pridu tie sproste myslienky...no hroza...

medan29
15. feb 2010

Tak já mám tenhle problém od 13tt, takže od listopadu jsem doma, prvni jsem byla v nemocnici ale po chování doktora, kdy mě nechal čekat 2hodiny na chodbě a on si vegetil, protože to bylo v so ráno, a pak mi jen řekl hodně krve a že asi o mimi příjdu a že mám jen ležet jsem podepsala revers a šla domů, nějak jsem to ustála, pak byl na chvilku klid, a na kontrole u mého lékaře už bylo vše ok, pak se to zas vrátilo a byl tam už i hematom, pak zas klid a pak zas špinění ale doktor tam nic neviděl, tak říkal že neví proč špiním., ted jsem měla snad něco přes měsíc klid a teď v so trochu a dnes brzo ráno zas, ve středu jdu na kontrolu takj jsem zvědavá, doktor taky říkal dokud to není čistá krev tak mám jen ležet a nechodit k němu, jinak jsem ted ve 28tt

dida11
15. feb 2010

majuska, neboj ja dobre viem o com hovoris, ze sa neda byt v poho pri akom kolvek spineni. Ale u teba to vyzera skutocne na cistenie, co si zober je dobry znak.
ja chodim s uplnou hrozou na zachod, co tam zas objavim a velmi sa modlim, ze mi tie homeopatika, lieky od lekara a klud na lozku rozpustia ten hematom a vstrebe sa.... ja idem o 2 tyzdne na kontrolu a dufam, ze mi lekar povie, ze sa to aspon zmensilo (alebo uplne odislo 🙂 len 2 tyzdne je dlha doba dufam, ze nezacnem krvacat z toho hematomu. Dalsiu navstevu na pohotovosti psychicky asi nezvladnem.... 😖
majuska nie si nahodou z BA?

medan, wow 28tt.....tak to ty si uz daleko....uvidis to bude dobre a budes mat krasne mimi 😉

oliras, mne sa spinenie vracia od uplneho zaciatku tehotenstva... zial sa mi potom neskor do toho priplietlo aj krvacanie a teraz hematom 😠 a to som naposledy uz nespinila 2 tyzdne a zrazu bum: pohotovost, ach jaj. ale ja verim, ze nase male zlaticka su bojovnici/bojovnicky a zvladnu to spolu s nami 😅

dida11
15. feb 2010

miru, ty si sa nam cez vikend stratila? dufam, ze je vsetko ok....

oliras
15. feb 2010

holky já myslím že pokud je to hnědé špinění je to dobře jinak by jsme se toho hematomu nezbavili dlouho by to trvalo než by se vstřebal aspon já si to tak vykládám a bylo mi to tak i řečeno v nemocnici takže klid ten stres pro miminko taky není dobrý ležet a odpočívat nic jiného nám nezbývá
Já jdu na KO po měsíci ted 17 ve středu tak se taky bohím zda je vše ok zrovna jdu na screening tak snad vše dopadne dobře 🙂

oliras
15. feb 2010

majuško prednison beru taky ale 10mg denně ☹ kvůli střevům a taky těhu

majuska81
15. feb 2010

medan nestras ma, mne povedali, ze ked prejdem do 2. trimestra, tak sa to upokoji!!! Toho lekara co spominas si stretla v nemocnici??? Nechapem, ze taki bezcitni ludia ako mozu fungovat v takomto odbore...Mna tiez bolo treba skoro skriesit...sestricka co tam bola mi strasne vela pomohla... 😢 Inac stale lezis alebo aj chodis po byte...alebo aj von???? Lebo ja uz aj zatlacit na zachode (s prepacenim) sa bojim ☹ ☹ Ty to uz ale vydrzis, mas uz len krocik a budes mat mimi v naruci, uvidis... 😉 😉 😉

Didus, nie som z BA...200 km... 😝 ..

Mne inac ani nepovedali, ze by som tam mala hematom, len mi to naznacovali ze to moze byt dovod...Lekar povedal, ze nic nenaznacuje tomu, preco mam to hrozne krvacanie. Ziadne rozmery hematomu....Tak neviem co to bolo a od coho to bolo.....Dneska stale spinim stroska, ale menej ako vcera, naozaj len kvapky...aj tak ma to serie...

Oliras, a do kedy musis brat Prednison?? Az do konca??? Mne bolo povedane, ze to vysadime v 15.tt....ale bojim sa, aby potom nebol problem....Vlastne bojim sa to aj brat...aj prestat brat...Radsej sa idem upokojit a buchnem kladivom do hlavy 😝 😝 😝 😝 😝

Som inac velmi rada ,ze som vas tu nasla, aspon v tom nie som sama...

majuska81
15. feb 2010

Nejdem nikoho zavrazdit, buchnem SI do hlavy kladivom 😀

oliras
15. feb 2010

majuška mě zatím neřekli do kdy ho budu brát ale myslím že díky střevům asi až do konce i když bych raději byla bez ale lepší mít střeva v klidu než zánět ten by byl horší pro mimi

medan29
15. feb 2010

majuska81:potkala jsem ho v porodnici, když jsem začala mít ten problém tak na pohotovosti řekli manželovi at mě tam rovnou veze, já bulela na chodbě on kolem nás prošel věděl že na něj čekáme, byla jsem tam jediná a on si nás nevšímal 2hodiny pak vyšla jiná sestra a jak mě vidělě jak jsme K.o. hned se o to postarala, on byl hodně děsný tak jsem řekla že tam ani minutu nebudu, a jinak můj doktor říkal ať s tím počítám že se to může zas vrátit, jinak chodím i na malé procházky protože jsem sama doma od po do pá, tak se musím sama o sebe postarat, bylo to už hodně lepší ale od včera prostě depka, a snažím se hlavně ležet a odpočívat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre