Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

sussie259
11. okt 2011

@silvia74 ahoj bola som nakoniec nas pohotovosti.. lebo ma zacalo navecer pichat nepríjemne v lavom boku..zobrali mi krv, dali ma na monitor, urobili najake dalsie vysetrenia a ultv. ..no a malicka ma nejako okopava na tu stranu ako je lava oblicka a mam ju aj nejaku zvascenu, a preto ma to boli, a to spinenie- asi z nachladnutia mam nejaky zapal- a z toho ten vytok- na preliecenie som dostala cipky :( nastastie nic vazne..ale tolko vysetreni mi este nikdy nerobili co teraz..a doktor zhodnotil, radsej 100dojst ako raz nedojst a lutovat to 🙂 a kludovy rezim a ziadne stresy

silvia74
11. okt 2011

@sussie259 -super, ze ste v poriadku, pozeram, ze si z Bratislavy a kde si bola na pohotovosti?ja som tiez z Blavy a termin mam podobne ako ty - 28.1.2012
ja som to spinenie mala uz pred 2 tyzdnami, tiez mi doktor povedal, ze zapal, tak asi z toho, dostala som nejake tabletky a dnes znova, tak neviem, a ake cipky si dostala?

sussie259
11. okt 2011

@silvia74 no bola som v ruzinove, boli velmi ochotní... hned ma zobrali..aj ked bolo vela ludi predomnou.. nejake marcillon? ci ako sa volaju..:( hnusne velke zlte..

silvia74
13. okt 2011

@sussie259 - no ja som schytala krem Dalacin a este mam ist na Kramare,´moj doktor nevie z coho to mam a uz vies, kde budes rodit?

sussie259
13. okt 2011

@silvia74 no ja urcite v ruzinove.. mam tam doktora..a uz som si tam aj polezala 2k
rat na gynekologii.. a boli tam strasne milí 🙂

marianna101
17. okt 2011

Dobrý deň, viem, že som nedočkavá, ale chcela by som sa opýtať, či niekto náhodou nemá podobnú skúsenosť alebo sa k tomu vie vyjadriť. Milovali sme sa s priateľom 7. večer, v noci zo 7. na 8. som už dostala menštruáciu. Po jej skončení cca 12. ale stále až do dnes (17.) špiním, výtok má tmavohnedú farbu a je niekoľkokrát denne a tiež mám na dotyk bolestivé prsia. Neviete, či to niečo naznačuje? Ďakujem Vám pekne za pomoc.

veselavrba
21. okt 2011

Ahojte baby ja som uz 11 den po vlozeni a dnes som mala trocha spinenie aj a vlozke sa mi troska ukazalo bledej krvi neviete cim to moze byt? Dnes by som mala dostat menzes ale beriemod zaciatku utrogestan, tak somcela hotoo z tohoRobila som si aj dnes test a negativny. Mate niektora s tym skusenosti?Volala som aj s doktorom dnes a povedal mi ze uvidime v pondelok na krvi co som tehotna alebo nie. Spominal ze mozem dostat aj ten menzes. Mala to tak niektora a bola tehotna potom aj tak?

stela01
21. okt 2011

Ahoj ,ja som od 8 dna po ket az 5 tyzdnou spinila , sem tam do hneda a sem tam krv ,okrem ustrogestanu som nebrala nic , a momentalne som 8 tt a babetko krasne rastie 🙂 a je vsetko v poriadku .....

majulosa
21. okt 2011

Ahojte. Babenky. Ja idem zajtra na sono 6tt a 5dní takže skoro 7tt už mi bude vidno aj niečo viacej ako v 5tt v tedy som tam mala takú malú 3mmguľku. Už sa neviem dočkať rána aby som videla sono. 😉 🙂

lubiduch
28. okt 2011

myslite ze spinenie v 4-5 TT je tak vazne ze treba ist na pohtovost? je piatok poobede...moja lekarka bude v praci az v pondelok. spinenie je take tmavsie, na toaletaku a vcelku slabe... tak neviem ci mam ist na pohotovost, alebo to je normalne....

naty1987
28. okt 2011

@lubiduch pokial je to tmave a slabe to nic nemusi znamenat asi len to ze sa drobec zavrtava a ty si pekne lahni a oddychuj ale kedy sa ti to zhorsilo a zacalo to by silnejsie alebo bola by to bola uz krv tak sup na pohotovost

naty1987
28. okt 2011

@majulosa 6tt+5 uz si 7 tyzden!!!! a mozno uz uvidis bit drobcekovi aj srdiecko 🙂

rockerbaby
28. okt 2011

@elanela ja som tiež špinila, ani to nebolo nijak tmavo hnedé, skôr bledunko hnedé, taká piesková farba a mám zrazeninu a teraz mi stále hrozí potrat, tiež mám nasadené magnézium a aj duphaston....

miminkad
28. okt 2011

@rockerbaby ahoj,aj ja mam zrazeninu,momentalne nespinim,ale som na tom ako ty. a aku velku ju mas?

rockerbaby
28. okt 2011

@miminkad no vidíš, tak sme na tom rovnako, ja ju mám 17x7 mm...a koľko máš ty?ja už tiež nešpiním, len normálny žltý výtok...

rockerbaby
28. okt 2011

@miminkad a koľký tt si?ja som 11 tt...

miminkad
28. okt 2011

@rockerbaby tak to nemas taku velku.ja mam 38x25mm ☹ ja tiez sem tam taky tmavsi zlty vytok

miminkad
28. okt 2011

@rockerbaby ja som len 5tt

rockerbaby
28. okt 2011

@miminkad uff,tam to ma mrzí,že ju máš takú veľkú, je to aj dosť...no si na začiatku, tak je to asi ešte dosť riziko, či čo ti povedali?lebo mňa už strašia teraz a to ju nemám takú veľkú....vraj aj donosím do 22 tt tak to už bude v pode potom isto, uff, takže som len v polke...

rockerbaby
28. okt 2011

@miminkad a máš aj nejaké lieky na udržanie tehotenstva?

miminkad
28. okt 2011

@rockerbaby dali nam 30% sancu.ale dr vraj videla aj vacsiu a ta zena porodila zdrave babo.hovorila,ze ak bude plod vacsi ako zrazenina,tak to bude uz lepsie.tak do 3 mesiaca je obrovske riziko.ale vraj sa mi vstrebava.ano,beriem utrogestan a picham agolutin

rockerbaby
28. okt 2011

@miminkad no to hej, to aj mne povedali, že je najväčšie riziko, kým je zrazenina väčšia jak bábo, tak držím silno päste, nech ste v poriadku...a je to prvé bábo?mne nakázali sa aj šetriť, no nakoľko mám 2 ročnú dcérku,tak sa to moc nedá, stále je okolo nej čo robiť, vždy ju treba zobrať na ruky a tak..a najhoršie je,že bývame na 3 ťom poschodí a nemáme tu výťah,tak davaj každý jeden deň, niekoľko krát denne hore dole po schodoch...

miminkad
28. okt 2011

@rockerbaby ano prve,podarilo sa nam otehotniet po troch rokoch,sme po IVF.aj ja mam kludovy rezim.len lezat,na vecko a do sprchy.tak to ti verim,ze pri malej sa to neda.no tak to mas riadne namahave.ale myslim,ze sa az tak bat nemusis.ja som ju mala v pondelok 6x1,5

rockerbaby
28. okt 2011

@miminkad super sa ti teda darí...zmenšuje sa krásne, ja ju už mám 3 týždne stále rovnakú, no je to tým,že som neustále na nohách, večer, keď už by som mala ležať, tak šup variť, poupratovať a tak,cez deň nič nestíham, najprv práca, potom starostlivosť o malú..tak ti to moc prajem,že sa vám to podarilo po toľkých rokoch, nám sa s priateľom podarilo po 5 tich mesiacov, tak sme až tak dlho nečakali..len najhoršie,že priateľ povedal,že ak sa nepodarí toto,že to už asi nebudeme skúšať, tak dúfam,že to nemyslel vážne,alebo že sa to podarí..

miminkad
28. okt 2011

@rockerbaby my sme skusili uz vsetko mozne.snad sa nam tento boj podari vyhrat.a este stastie,ze mam taku super svokru,vari,aj nam upratuje,perie.obrovsky nam pomaha

rockerbaby
28. okt 2011

@miminkad tak to máš super, pekne ležkaj, relaxuj,oddychuj a hlavne mysli pozitívne, prihováraj sa malinkému a stále mu opakuj,že ho mamička a tatinko veľmi chcú,tak nech pekne poslúcha a nech ostane tam kde má, veľa šťastia prajem a zdravíčka hlavne,..

miminkad
28. okt 2011

@rockerbaby dakujem,aj ja vam.

bambi86
4. nov 2011

Ahojte, ja som začala spinit v 5tt, najskôr úplne slabucke potom silnejšie a potom som už normálne krvacala. Na pohotovosti v ružinove tá lekárka je pomerne nepríjemná.... Ale tak našťastie babo sa udržalo a vyzerá ok, srdiečko bije. Ale aj tak má nechal lekar do konca 1trimestra doma.... Este odstrániť tie hrozné nevoľnosti a zacnem sa aj tešiť ;)

verca99
11. nov 2011

ja som teraz pomalicky uz v 12 tyzdni tehu a tiez na zaciatku do 8 ryzdna som spinila niekedytoho bolo vela niekedy nie a stalo sa ze jeden den som spinila potom dva dni nic ale lekar mi povedal ze sa nemam coho obavat ked jeto tmava krv tak je to v poriadku pretoze v maternici prebiehaju zmeny a tak ti mozu popraskat slabe zilky a kym krv dojde s maternice tak ztmavne ked ta nic neboli myslim podbrusko jasna vec mierne bolesti su ok ale ked nemas neake strasne bolesti tak je to v poriadku

pismenka
12. nov 2011

jak to zde čtu, hodně maminek krvácí na začátku těhotenství. Prožívám teď to samé a jsem z toho hodně nervozní, zda je to normální
dnes to mám docela tak, no nevím co je hodně,ale není to tmavá krev,taková světlá, podbříško mě trochu pobolívá,ale nic hrozného to není. Jen takové slabé. Beru léky na podporu těhotenství....ve středu jdu k MUDr.,mám docela strach, modlím se, aby to bylo ok.
myslíte, že je lepší zůstat doma nebo nevadí chodit do práce. Sedím v kanceláři a dojíždím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre