Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

maria30
13. máj 2011

@martina_z určite.. a nestojí to zato.. nech si zamestnávateľ hovorí čo chce.. ja som mala tiež veľký 5x2cm.. mne tiež hovorili, že je to nebezpečné a nikdy nevedia povedať na 100% ako to dopadne... a upozornili ma, že krvácať môžem pritom stále.. lebo že ten hematóm sa musí vyplaviť, vstrebať, alebo že tam môže aj ostať.. že je to rôzne.. mne našťastie niečo vytieklo a niečo sa vstrebalo... takže teraz je to ok.. hlavne ležkaj, oddychuj a uvidíš, že to bude dobré.. držím palce 😉

martina_z
14. máj 2011

@maria30 Tak drzim palce, uz to mas se chvili - se maaas 🙂

gazovicka
14. máj 2011

baby a stretli ste sa niekedy s tym, ked doktori nevedeli povedat, z coho moze byt krvacanie alebo spinenie?

martina2001
14. máj 2011

@gazovicka áno stretla som sa stým dokonca počas tohto tehu 2x ale bola som hospitalizovaná pre istotu

zuzi1982
14. máj 2011

@gazovicka Ahoj, áno ja som sa s tým stretla, som 22 TT a prvýkrát keď sa mi to stalo (asi 12TT), tak mi doktor po vyšetrení povedal, že mám nejakú ranku na krčku ale malé bolo ok, dal mi ascorutin, a ešte nejaké iné lieky proti krvácaniu a kázal oddychovať, znovu sa mi to stalo asi mesiac, tak som bežala na pohotovosť,,, a zase to isté... a už som to absolvovala asi 4x ale vždy mi spravili sono a vraveli že je všetko ok,,, že mi len asi praskla nejaká cievka alebo žilka,,, že teraz v tehu je dosť prekrvená sliznica... tak neviem a teraz mi naposledy dr. predpísal nejaké guličky čo si musím vkladať... tak neviem...

gazovicka
14. máj 2011

@zuzi1982 a stale spinis alebo krvacas? tie gulicky nie su utrogestan?

zuzi1982
14. máj 2011

nie povedal, že sú to nejaké antibiotiká, že proti zápalu, lebo som mala aj výtok,,, ale dr. vraví že to je v tehu normálne.. len už asi nevedel čo so mnou... ☹ tak mi predpísal tie guličky...

zuzi1982
14. máj 2011

ale cítim že malé stále kopká, tak aspoň tým sa ukľudňujem že to je ok 🙂

gazovicka
14. máj 2011

@zuzi1982 tak drzim palceky... to je super, ze ju citis, ja si este na toto kopkanie musim pockat 🙂

zuzi1982
14. máj 2011

@gazovicka neboj aj to príde, ani sa nenazdáš... 🙂

maria30
14. máj 2011

@martina_z ďakujem.. neboj... aj ty budeš ok a rýchlo Ti to ubehne... treba hlavne pozitívne myslieť, pretože aj to robí veeeeeľmi veľa 😉 držím palce 🙂

efiku
15. máj 2011

babudlky tak prečítala som si vaše príspevky , lebo som sa snažila najsť odpoved na moje špinenie....pri prvom vytuženom tehulkovani bolo špinenie doky mi nič nedala ale skončili to kyretom lebo vytvoril sa vačok ale bol prázdny, po velkej noci som si urobila testik a boli tam 2 paličky aj ked druha slabunka ale testiky druhe boli už fajn a tak som išla hned lekarke 2.5 lebo som mala trošinka ako keby praskla cievka ale asi to bolo pe sexiku,potom bolo všetko ok na ultrazvuk ma objednala až za 2týždne lebo to je skoro a niečo tam našla že 4mm, ale včera som mala niečo ako keby praskla cievka take špinenie ale na nohavičkach nič a aj dnes som to tak jemne mala na papieri,bojím sa či to bude ok lebo další kyret už nechcem absolvovať .v utorok idem na ultrazvuk a asi aj krvičku mi rovno zoberu .4.5 som bola na krvy a mala som hodnotu 1916 tak snad to bude v poriadku a posledny menzes bol 25.3.

maria30
15. máj 2011

@efiku ahoj.. to niečo, čo dr. našla je asi hematóm.. čiže aj z toho môžeš špiniť.. ak to máš len také slabé na papieri - ako píšeš, tak by to nemalo byť nič zlé.. ale uvidíš v utorok.. ak sa to špinenie zmení na krvácanie, tak choď radšej hneď.. hlavne oddychuj a mysli pozitívne 😉 držím palce 🙂

efiku
15. máj 2011

@maria30 mojko povedala že to môže byť babenko ale vraj som prišla skoro preto ma dala na odber krvičky a ta ukazala že som tehotna hcg 1916 a ultrazvuk kazala za 2týždne čo príde buduci týžden tak som zvedava a dufam že to bol aj nasledok po milovani alebo prasknuta nejaka cievka ved som si toho prešla už akurat dosť čo mi aj lekarka povedala 2xIVF...., kyret a ale tehulkovanie prišlo potom prirodzene s druhym partnerom lebo ten prvý ma opustil...

efiku
15. máj 2011

@maria30 Ja dúfam a pevne verím že toto bude v poriadku a urobím pre to všetko čo budem môcť 🙂 Dakujem za podporu ...

maria30
15. máj 2011

@efiku jaaaj.. tak ja som to zle pochopila.. ja som myslela, že okrem babatka videla ešte niečo... 🙂 tak držím palce, aby bolo všetko ok... ja som to v tomto tehu mala tiež všelijak na začiatku, dokonca aj testy mi vyšli negatívne a bola som tehu... a špinila som pri každom tehu na začiatku... držím palčeky a daj vedieť, ako si dopadla.. verím, že to bude ok 😉

efiku
15. máj 2011

@maria30 si pokladím určite sa ozvem a pevne veríme že to bude v poriadku je to vytúžené bbabenko a verím že to bude ok Dakujem moja ozvem sa pááá

efiku
15. máj 2011

@maria30 a čo ti dali na to špinenie ? nejake lieky ?

maria30
15. máj 2011

@efiku pri posledných dvoch som užívala Duphaston a megnezium.. 🙂

miriem
17. máj 2011

Ahojte dievky, dnes som sa zaregistrovala, pretoze by som potrebovala poradit. Som v 9tt, a v 7tt sa u mna prvy krat objavilo krvacanie- hned rano, ako som vstala z postele sa zo mna vyliala cerstva krv. Utekali sme na pohotovost, kde mi lekarka povedala, ze ak mam potratit tak aj tak potratim a ona mi nema ako pomoct. Mila osobka... Pichla mi nejaku injekciu a poslala ma domov. Na druhy den som isla k svoju gyn, ten ma vysetril a povedal, ze mimi je v poriadku, dal mi dufaston 3x1, vypisal na PN. Dalsi tyzden bolo vstko v poriadku, tak som sa potesila, ze to bol len nejkay plany poplach. V sobotu sa mi to ale opakovalo 2x (take iste krvacanie, cerstva jasna krv), tak isto v nedelu. Vcera som teda opat naklusala ku gyn, a ze je to v poriadku, babatko rastie, nic abnormalne tam nevidel, vraj mam len oslabene cievky tym, ako sa maternica roztahuje, ze sa nemam stresovat. Dufaston mi zvysil na 4x1. A dnes zas. To krvacanie nikdy netrva dlho, vzdy tak minutku dve, potom sa to zastavi a uz mam len hnedy vytok. Mali ste niektora nieco podobne? Nechem vyrabat zbytocnu paniku, ale ked vidim kazdy den tu krv, tak mi to nepride normalne, no doktor sa tvari, ze je to OK. Potrebovala by som pocut, ze niektora si tym presla a fakt to bolo OK 🙂 Dalsiu kontrolu nam az o mesiac a to sa dovtedy zblazim,ak budem krvacat kazdy den... Tento rok som uz raz potratila, nechcem si tym prejst opat...

solinkarka
17. máj 2011

@miriem ahoj mozem sa spytat kedy a v kolkom tt si potratila?

spagetka_
17. máj 2011

ahoj miriem, a mas aj bolesti? lebo az vtedy ide o potrat, ked je krvacanie spojene so silnymi krcami v podbrusku... ja som to citila akoby kontrakcie...

solinkarka
17. máj 2011

@spagetka_ tak to vobec neni pravda ze musi mat bolesti...ja som mala potrat v 10tt...ale povedali ze to skoncilo uz cca v 8tt..do toho 10tt mi nic nebolo, nebolelo a predsa sa to stalo

miriem
17. máj 2011

Potratila som v 5tt v marci tohto roku. Odislo to same s kravacanim, takze na reviziu som nemusela ist. A hned na to, zaciatkom aprila som otehotnela opat (taky maly zazrak). Bolesti teraz nemam ziadne, len to krvacanie. Pri tom prvom potrate som mala neskutocne krce.

spagetka_
17. máj 2011

solinkarka, ja som spinila 2x... pri tom prvom raze sa ma Dr. pytal, ci mam bolesti... kedze som nemala, videl to este nadejne... pri tom druhom spineni som uz mala aj bolesti, to sa vraj telo snazilo zbavit odumreteho plodu... tak isto mi babino zomrelo o 2 tyzdne skor, ale kedze islo o zamlcany potrat, zistili to az na zaklade toho spinenia a bolesti v podbrusku...
miriem, a kolko ste sa snazili o prve babo?

solinkarka
17. máj 2011

@miriem potratila si v marci a zaciatkom aprila si zas otehu??? 😕

gazovicka
17. máj 2011

@miriem ahoj... ja mam v podstate nieco podobne, vsetko v poriadku, len obcas krvacanie a spinenie, vraj nizko polozena placenta a hematom... takze len klud a cakat.... drzim palce... ozaj lez

gazovicka
17. máj 2011

@odrik a baby .... tak pisem ako som dopadla u dokiho... najprv ta horsia sprava,... mam nizko ulozenu placentu a zas hematom, preto spinim... v podstate od vcera nespinim, ale ked som pocula tuto diagnozu, mozem ocakavat zasa spinenie.... a potom ta druha sprava, .... lepsia... vsetko je ok a na UTZ nam drobcek ukazal svojho "pipika".... myslite, ze ked mam tuto placentu a hematom budem urcite spinit? aka je sanca na to, ze sa placenta zdvihne? pekny den vam prajem a diky

odrik
17. máj 2011

@gazovicka
Jejda, to mam radost!!! Tak pozdrav toho maleho chlapa v Tvojom brusku!!! Pri prvom syncekovi som mala placentu v poriadku, takze Ti neviem poradit! A nemala som ani hematom. Ale hlavna vec je, ze chrustik je v poriadku!!! Velmi sa tesim, strasne Ti drzim palceky!!! Pekny den!

miriem
17. máj 2011

@spagetka_ Nam to islo dost rychlo, v januari sme sa zacali snazit, v februari to vyslo a v marci som potratila. A v aprili opat otehotnela, ale to je doteraz pre mna zahada, lebo podla vypoctov, cez plodne dni bol manzel v kupeloch. Takze sa mi to asi po tom potrate nejak poposuvalo. Lekar mi povedal, ze 1 menstruacia po potrate moze prist az o 6-8 tyzdnov, tak som to meskanie ani spociatku neriesila, az ked mi zacali nevolnosti, tak mi docvaklo a to uz boli na teste uplne krasne //.
Lekar mi hned v marci povedal, ze ked si s tym telo poradilo samo a nebolo treba reviziu, nemam sa trapit, ze si mam povedat, ze to bola len "oneskorena menstruacia" a ze mame fungovat normalne dalej. tak sme fungovali dalej a.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre