Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

janula18
17. dec 2010

@vecernice ten hematom je nejakých 2,5 cm. A čo som videla tak je vedla bábatiek, takže neviem či ich ohrozuje, dr. mi nič moc nepovedal, len že by sa mal vstrebať ale ak začnem špiniť tak do nemocnice. Tak si vyber 😒
Kým pôjdem na kontrolu pôjdem ešte na 8 dní do práce, tak hádam to zvládneme. A dúfam že potom mi dá PN. Len ja som ešte v skúšobnej dobe tak neviem.

vecernice
17. dec 2010

@eustoma tu gravitaci bych pochopila, jen me mate, ze pokud me to vzbudi do peti, tak je spineni, pokud spim az do sesti, tak je cisto. proste to ma svoji hodinu. no nevadi, nenechavam se tim znervoznit 😉

eustoma
17. dec 2010

@vecernice mozno to suvisi s pohybom zizal 😉. ked nespinis tak mozno spinkaju 😉

vecernice
17. dec 2010

@eustoma ten jeden cert nespi snad nidky, ten druhej furt 😀

eustoma
17. dec 2010

😉 😉 😉 😉

janicka
17. dec 2010

ahojte babulky.. tak dneska je toho trosicku menej... a to som bola aj v obchode... a trosku sa prejst... no samozrejme som nic tazke nedvihala ani tak... 🙂
No ale uvidime co bude zajtra...je to dost nevyspitatelne... hm

vecernice
17. dec 2010

@janicka halvne klid!!! mimca uz mame velky, pockej, az na tebe bude v utery mavat 9cm clovicek 😉

janicka
17. dec 2010

vecernice, dakujem. Davate mi tu hrozne velku nadej a tiek klud... takze verim, ze to dobre dopadne... I ked to nase mimco bolo fakt neplanovane, uz teraz sa strasne on bojim...chcem len, aby vsetko dobre dopadlo... aby sme boli vsetci zdravi...

petrunka01
17. dec 2010

Ahoj holky..už nějakou dobu to tu pročítám,tak jsem se rozhodla vám taky napsat.Mám čtyřletýho chlapečka a taky jsem špinila v těhotenství.Bylo to hned nějak zkraje-asi 6-7 týden.Dostala jsem Utrogestan a Ascorutin,ležela jsem pár dní a bylo to dobrý.Malej se narodil na termín a zdravej.Teď jsem znovu těhotná-osmý týden a znovu jsem špinila-víc,jak týden.A i chvílema docela dost.Měla jsem taky hematom.Na poslední kontrole v úterý mi dr řekl,že část hematomu odtekla a malá sraženinka tam pořád je.Ale snad už by mimčo ohrožovat neměla.Tak jsem docela v klidu,i když stát se může cokoliv.Co jsem se tak ptala,tak naprostá většina známých v těhu špinila a všechny mají zdravé děti.Snad to tak dopadne i u nás všech tady..

weronika187
17. dec 2010

Ahojte, aj ja sa k vam pridam. V 10tt som zacala spinit, tak som utekala k lekarovi, nakolko je to moje prve tehu a bola som poriadne vylakana. Dostala som Duphaston a Ascorutin a nechal ma na PN - klud na lozku. Postupne to slablo a po nejakych 2 tyzdnoch uz nic - asi tak na 5 dni a potom to znovu zacalo..ale nastastie aj preslo a teraz uz 2 tyzdne nic 😀 ale stale som PN.. nebojte, vsetko bude oki 😀

rimona
18. dec 2010

ahojte,,,,chcem sa opitat...22.11. som bola u zenskej ta mi dala knizku pre tehotne a vravela ze som asi tak v 5 tizdni.potm som prisla o mesiac uz som mala byt tak v 8 tizdni aj to dala s otaznikom ale vravela ze plod sa neuchitil a treba ist do nemocnice ale predtym som isla na ultrazvuk tak mi nenasli nic,iba mali miom co treba sledovat.moja doktorka ze som na 100% tehotna,zobrala mi 3 krat krv co vislo stale ze som....medzi tym som mavala tmavo hnedy vytok..a teraz som dostala aj menzes a vravela ze v pohode sa plod vyplavy s krovou a mohla som byt asi tak v 4 tizdni...ale nemusela som byt tehotna ze kto to tvrdi...mam aj prsia ako skala,podbrusko napuchnute...tak povedzte je ta doktorka normalna...teraz som si vybavila u znamej ultrazvuk a vysetrenie co mi povie a odchadzam od nej....ale poradte...

rimona
18. dec 2010

cakam odpoved ale asi som to zle poslala...

p3tra11
18. dec 2010

@rimona este by si mala asi pockat...cas vsetko vyriesi...ale ak niesi spokojna s doktorkou a nedoverujes jej, tak ju urcite zmen...

vecernice
18. dec 2010

@rimona podle meho to spravny postup neni. podle ceho poprve poznala, ze jsi tehotna, kdyz nic nevidela? delala ti ted kontrolni hcg, ze uz kleslo k nule? je jeste riziko mimodelozniho tehu, takze bych zkusila mozna testik, jestli se hcg ztratilo, melo by to byt v pohode, pokud ne, tak radsi na vysetreni. v jine diskuzi to mela holcina tak, ze mela druhou carku slabsi, za par dni spinila a prisla ms. carka ale stale byla, za dva tydny nakonec zjistili v nemocnici, ze to bylo mimodelozni, bohuzel, jeji doktorka to vubec predtim neresila. drzim palce.

janicka
19. dec 2010

Ahojte babulky. tak sa vam opat hlasim... uz mam len 2 dni do navstevy lekara a po troch tyzdnoch som uz naozaj nervozna. Bojim sa, co mi povie, ale stale dufam, ze bude vsetko v poriadku aj napriek mojmu spineniu, ktore trva uz treti tyzden. Je sice uz slabsie, ale hlavne rano ked vstanem a idem na wc, tak po utreti na papieri najdem dost takej tmavo hnedej zrazininy... tak preto sa bojim. Cez den je toho minimum, len par malych fliacikov na vlozke, ale to rano...to ma vzdy vylaka a zdeprimuje, lebo uz cakam a dufam, ze to bude lepsie a ze na tom papieri rano uz nic nenajdem... Ach jo... snad bude mimco ok... ☹

eustoma
19. dec 2010

@janicka drzim pestiky, urcite pisni co a ako na kontrole.

vecernice
19. dec 2010

@janicka neboj, bude to dobre!!!! ja mam taky vic po ranu, ac tedy vim, ze i kdyz nekdy pres den nespinim, ze to tam uvnitr je, upozornila me na to doktorka 😉
take drzim pesti a pak se pekne nahlas 🙂

eustoma
19. dec 2010

holky ja mam radost uz 3 den nespinim, ani nekrvacam. mam radost. no na druhu stranu dnes som zacala mat vytok, taky mazlavy, hlienovity a farebne je bielo-zlty. uz aby bol cas na kontrolu, nech i dr. povie ze je vsetko ok. nikdy som neccela aby vianoce a silvester utiekli rychlo. no teraz by som velmi rada aby uz bolo po. kontrolu mam prvy tyzden v januari. no je to za dlho.

janicka
19. dec 2010

vecernice, dakujem za utechu 🙂
Pevne verim, ze to naozaj bude dobre a ze lekar mi v utorok povie, ze mimco je ok a tak... 🙂
no snad to tak bude. Urcite dam vediet.

monka88
21. dec 2010

ahojte,chcela by som sa vas opytat,chodim do GF,mam po uspesnom KET,dnes som bola na akciu srdiecka,vsetko je ok a kazali mi postupne vysadzovat Utros aj Estrofem...
Ostala som trosku zaskocena,lebo kedysi sa to vysadzovalo ovela neskor.
Neviete,ako to teda je? A kde mam vlastne problem?Problem je v tom,ze som doteraz uz dvakrat krvacala a raz spinila a tak mam trosku strach ten Utros vysadzovat,lebo mi pride ako Duphaston,ktory sa dava na udrzanie plodu,ze?DOkedy vam ho kazali brat?
Isla by som aj k svojmu gynek.ale ma dovolenku aj cez sviatky...
Dakujem za kazdu radu.

mirm
21. dec 2010

@monka88 gratulujem ti k uspesnemu ket.
ja som utros brala do 12tt, a to az ked som mala peknu placentu. Ja by som na tvojom mieste nevysadzovala, resp isla za inym lekarom lebo utros drzi plod a je zevraj lepsi ako duphastom.

vecernice
21. dec 2010

@janicka tfuj tfuj drzim pesti!!!

@monka88 ahoj 🙂 asi co doktor to nazor. estrofem jsem nemela, ale utros beru od potvrzeni tehotenstvi furt, mela jsem nedodastek progesteronu, takze pro jistotu jsem ho dostala, pomaha udrzet zarodek. takze ja bych radila nevysazovat utros, dokud ti to nepotvrdi tvuj lekar, ja si tedy davky taky upravovala sama 😉 tedy v nemocnici, kdyz mi je zacali snizovat. rikam si, i kdyby to melo fungovat jen jako placebo, tak pro klid moji duse. dokonce mam utros i ted, kvuli opetovnemu spineni a krvaceni, pry uklidnuje delohu 🙂 tot ma rada, urco to nicemu neuskodi!

monka88
21. dec 2010

@mirm ;@vecernice dakujem za nazor a info,tiez dalsia kamoska mi odporucila radsej ho nevysadzovat...tiez mam taky pocit,zeby to nebolo dobre. Len problem mam taky,ze ak sa nedostanem co najskor k mojmu dokymu a neukeciam ho na ten Uros,ako sa k nemu dopracovat?Lebo mam uz len jednu krabicku viac mi v centre nedali :(

vecernice
21. dec 2010

@monka88 no bohuzel bez predpisu to nejde ☹ takze ukecat dokyho, myslim, ze to nebude takovy problem, navic, jestli si uz spinila. a kdyztak to zkusit, ze budes klidnejsi a klid prece potrebujete 🙂

janicka
21. dec 2010

vecernice, dakujem za podporu... Uz o 2 hodinky mam byt u lekara...neviem sa dockat, ale sa aj bojim... Vcera som za cely den vobec nezaspinila...ani pri utreti...uz som sa tesila... a dnes od rana...bac... znovu... som uz zufala, ale dufaj, ze aj napriek tomuto mi lekar povie iba dobre spravy... ☹

alex9966
21. dec 2010

@monka88 určite by som ho nevysadzovala. odporúča sa užívať do 12 teho týždna. mne môj gynekológ kázal brať utrogestan do 16 tt.

monka88
21. dec 2010

@vecernice tak dufam,ze dokyho ukeciam 🙂
inak s tym spinenim,mam aj ja problemy,hlavne koli tomu by som nerada ten Utros vysadzovala...
a stala sa mi este taka vec,dnes ako som bola na akcii srdiecka,ako som dosla domov,tak som zacala trosku spinit...myslite zeby to mohlo byt aj z toho UZV,ako ma pozerali?
Lebo tiez mam z toho nervy...v prvom tehotenstve mi totizto nic nebolo a teraz...

janicka drzim palce,aby si u dokyho dobre dopadlaa! ;)

vecernice
21. dec 2010

@janicka ufff, ja uz byla nervozni, kde jsi, a ty mas kontrolu teprv pred sebou. drzim pesti, neboj, me se to na par dni taky uklidni, a pak znovu. ale nejak me to nechava klidnou 😉 ver malickemu, ze tam proste usilovne roste, a treba se v noci mega roztahoval, tak zas podrazdil delohu 🙂 pak se tu u nas pekne nahlas 🙂 at mi palce nezmodraji 😉

@monka88 no tim spis bych utros brala dal 😉 jak ho beres? tedy davkovani?
jinak po kontrole muze byt spineni, preci jen je to tam dole prekrveny, takze ten utz to muze trochu podrazdit 😉 masjinak klidovy rezim?

monka88
21. dec 2010

@vecernice utros beriem 3x2 denne...tiez si myslim,zeby to mohlo byt po tej kontrole,lebo mi zatlacila aj na jednom mieste,kde ma to trosku zabolelo..ale cloveka to aj tak vystrasi.Spinila som v piatok trosku a odvtedy uplne nic az teraz...
a kludny rezim,asi taky,aky sa da dosiahnut s dvojrocnym dietatom 🙂 ale nastastie teraz spi a muzicek sa bude ponahlat domov,tak snad to nejako zvladneme...
diky moc inak hlavne za psychicku podporu,cloveku to dost pomoze..uz som kludnejsia a maly drobcek hadam tiez 🙂
tak sa drzkajte babenkyyyyy ;)

mirm
21. dec 2010

@monka88 ja ked som zacala spinit tak som sla na pohotovost, tam mi predpisali ascuritin alebo ako sa to vola, ale ja som utros mala, takze aj tam ti mozu predpisat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre