Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

junovka
29. aug 2008

JA SOM MALA ZNIZENU STITNU ZLAZU 😉

tinkaaa
30. aug 2008

Čaute baby,no mala som sa čím chváliť dnes som prišla domov z nemocnice.Lieky nestačili a ja som začala v noci riadne krvácať tak som tam bola 4dni na injekciách a liekoch,ale hlavné je,že sme sa predsa domov vrátili dvaja 🙂

effi
31. aug 2008

ahojte holky, kdyz ste spinily tak jak dlouho to bylo?? Ja jsem ted asi v 6-7tt a spinim uz 7 den, kdyz to zacalo sla jsem hned k dr, dal mi ascorutin a rekl, ze je vse ok, ze se to nekdy stava a ze muzu krvacet i do intenzity ms, ale, ze kdybych mela krece a krvacela mam hned jet do nemocnice.
ascorutin beru 3xdenne a spineni je porad stejne, nekdy i silnejsi, jak dlouho jste spinily?? je to nejak nebezpecne, kdyz budu spinit napr cely prvni trimestr??

junovka
31. aug 2008

effi, ja som spinila vkuse cely mesiac, na chvilu to ustalo a potom znova, dokopy som spinila hadam do 3/4 celeho tehu 😉

muska
31. aug 2008

Ahojte dievcata, rada by som sa s Vami poradila. Minuly tyzden som si urobila 3 tehu testy a vsetky boli pozit. Kedze som bola na sluzobke mimo mesta, nemohla som navstivit svojho lekara a teraz je predlzeny vikend... Stale vsak spinim, asi tak 2x za den, taky bledohnedy vytok, nie je ho vela. Naordinovala som si vit. c a duphaston (nasla dom doma jedno necele balenie, ale uz mi konci), ked si ho dam, situacia sa zlepsi. Neviem, ci mam cakat do utorku alebo mam ist na pohotovost? Ide o to, ze tehu mam zistene zatial iba z domacich tehu testov a o mimco sme sa snazili uz vyse 2 roky, nechcem nieco podcenit ale zaroven ani robit z toho vedu. Veeelmi pekne dakujem.

mareka
31. aug 2008

Ahoj holky,
tajk já taky špinim
effi jsme na tom stejně , byla jsem u dokyho a ten mi nic nedal a řekl že do 3 měsíce s tim ani nic dělat nemůže , tak nevim, já tady tomu doktorovi nevěřim , mám ráda toho co k němu jdu 3.9 tomu to řeknu a uvidím co ten mi řekne .
Já špinim jen když jdu na wc , ale to je vše jen když jdu na malou ale pak zas nic celý den, tak uvidíme , musíme si držet palečky a vydržet to , aby to dobře dopadlo a měli pořádné miminka a hlavně zdravé , ted jsem měla knedlo vepřo zelo , jsem pěkně nafouklá ale sedlo mi to jídlo po dlouhé době 🙂

amatula
31. aug 2008

muska hned chod utorok k lekarovi,aj ked spinenie nemusi babu uskodit.ja som krvacala v druhom mesiaci a teraz mam stvor mesacneho prcka 🙂 vtedy mi lekar na pohotovosti povedal ze dnes krvaca kazda druha tehulka ☹ ale treba to v kazdom pripade sledovat odbornikom ved na to su.ja som tam chodila kazdy den a vyplatilo sa....a neordinujte si sami lieki neviete co mozu sposobit 😒 Mareka ja som mala utrogestan od siesteho tyzdna je to na udrzanie teho....ten by ti lekar mohol dat a mala som aj ascorutin a babo je zdrave krasne.inak ten utrogestan mi dost liezol na nervi aj tak som spinila ale pomohol 😉

cordoba
31. aug 2008

Ahoj holky, jsem na tom podobně jako effi, jsem v 5 tt, špiním už 6 den, hned jsem šla k doktorce, ta mě docele polekala, ale na utz se nic nenormálního neukázalo,dostala jsem ascoruin a je mi dobře a nemám ani žádné křeče nebo krvácení. Akorát jsem si myslele, že po těch tabletkách to špinění zmizí a pořád nic, ale zase se to nezhoršuje. V sobotu máme jet na dovolenou do Itálie a jsem z toho dost nervózní, doktorka se nejdřív tvářila, jako že v žádném případě, ale po utz docela ustoupila, tak to snad bude v pohodě. Jinak díky za diskuzi, docela jste mě uklidnily, že je to docela běžné.

amatula
31. aug 2008

cordoba urcite zajdi pred dovolenkou k lekarke aby ta uistila ci je vse ok,spinenie je sice normalne ale ja mala pred druhim teho...potrat a nic prijemne.a prisiel celkom necakane ☹ pri druhom som dost casto spinila ale ako som uz pisala bola som u lekara ako doma

effi
31. aug 2008

jej holky, to jsem rada, ze v tom nejsem sama
junovka-moc diky za uklidneni, snad to teda bude ok.
mareka-jo me rekl dr neco podobneho, ale svemu dr verim.. doufam, ze to dopadne dobre
cordoba-jj.jsem na tom podobne, doufam, ze je to teda normalni, uzij si dovcu 🙂

no ja kdyz doma odpocivam, tak je to docela ok - spineni je jen slabe, ale kdyz je pracovni tyden (hodne cestuju) tak je to horsi, na dalsi ultrazvuk jdu az za10dni to bych mela byt 8tt, doufam, ze uvidim srdicko a ze vse bude ok.

holky, moc diky za reakce

vlasta23
31. aug 2008

effi, jdi k doktorovi. Spineni je sice normalni, ale nekdy ne. Doktor musi videt. Ja spinila v 6tt 7 dni vkuse. Za mesic znovu a pak znovu. Pak to ale byl uz problem, takze s kazdym spinenim k doktorovi. Kdybych ja nesla, tak myslim, ze mimi uz nemam. Taky je dulezity klid, kdyz spinite. Zadne cestovani effi. Ja take cestovala a pracovala, jak jsem zustala doma, spineni prestalo i bez leku.

effi
1. sep 2008

cauky vlasti 😉
no u dr jsem byla hned prvni den, kdyz se to objevilo, dal mi ascorutin, ale ja pozoruju presne to co pises, kdyz jsem v klidu doma tak spineni skoro neni a jakmile zacnu cestovat do prace tak to zas zacne a cim dal cestuju tim je to silnejsi... a vcera jsem ascorutin ani nebrala a bylo to podstatne lepsi, chmm

tinkaaa
2. sep 2008

ahoj baby,tak ja už zase špiním,mám ascorutin aj duphaston,a k tomu všetkému riadnu nádchu Neviem či to môže byť aj tým,že si namáham brušné svaly.Je to skôr také hlienové,bledohnedé,no dnes po wc toho bolo viac,síce tmavšie ale bolo.Zajtra sa konečne môj gyn,vráti z dovolenky,ani nebudem čakať,proste za ním pôjdem a pokiaľ by som mala riadne špinenie idem ešte dnes.Veľmi sa bojím,bola som tam 4dni,v prvý deň mi dali injekciu,vyšetrili a lieky a posledný deň ma vyšetrovali,ide mi to na nervy s takým prístupom strašné ☹

effi
2. sep 2008

tinkaaa,myslim ze na spineni je nejlepsi byt co nejvice v klidu a odpocivat. ja jsem dostala od dr asocrutin, ale uz ho neberu a od vcerejska nespinim, vzala jsem si v praci volnno.
Brisni svaly namahas v praci?? to bys urcite nemela..
jinak takove spineni jak popisujses jsem mela cely tyden.
Doktor rikal, ze se muze objevit spineni a i krvaceni, rikal, ze deloha se ruzne roztahuje a prizpusobuje prckovi a te krvaceni muze byt az do intenzity menstruace, dokud nejsou krece je to vetsinou vporadku. Proste rikal, ze spineni nevadi, vadi, kdyz je spojene s krecema a velmi silnym krvacenim.

Pokud ti nesedi pristup doktora, neuvazovala jsi nad zmenou??😕
Tinkaaa odpocivej, nic lepsiho nemuzes udelat. Urco to bude v poradku, drzim palecky. 😉

zanulienka
2. sep 2008

caute,ja som v 8 tyzdni a tiez spinim.nie vela,nie vzdy,ale aj tak to vylaka.v piatok idem do poradne,kde si vypytam nieco na to.snazim sa co najmenej chodit a stat,ale navarit a upratat predsa musim.

tinkaaa
2. sep 2008

effi,ja som nemyslela namáhanie v práci,ale namáhanie z toho fúkania nosa,mám fakt neskutočne upchatý nos,neviem môj osobný názor na toto špinenie počas tehotenstva,či silného či slabého je,že pokiaľ mamička začne špiniť niečo určite nieje v poriadku,no čo musí zistiť len lekár a bohužiaľ nie vždy sa to podarí ☹

junovka
2. sep 2008

zanulienka, nic nemusis-ani varit a dokonca ani pratat 😒 Dolezite je to babo, co v tebe rastie.A ver mi, viem o com hovorim.Ked som to zvladla ja bez vsetkych tychto ritualov v domacnosti, moja cesta bola jedine WC a kupelna, a to nehovorim, ze som mala uz 5 rocnu dcerku, tak zvladnes to aj ty 😉 🙂

Tinkaa, fukanie nosa to nema nic spolocne so spinenim 😉 🙂

vikitino
3. sep 2008

ahojte babenkuy obraciam sa na vas som po potrate bs 25 maja mi robili kyret a v auguste som znova otehotnela som asi v 4 tt a teraz som prisla z pohotovosti trosicku spinim tmavohnedy vytok som z toho sklamana duphaston beriem asi dva tyzdne teraz mi k tomu dal ascorutin a dicyone ale na liekoch sa pise ze sa v prvom trimestri nesmu uzivat tak som z toho mimo bojim sa ist co i len na wc aby som nezazila to co pred troma mes. velmi sa bojim tesime sa na dietatko ale mam pochybnosti

ibi
3. sep 2008

viki tabletiek sa neboj,to je bezna liecba.Ascorutin su v podstate vitaminy,neboj berie ho dnes kazda druha tehulka ked spini.Ja som ho brala od 9tt do cca20tt.

ibi
3. sep 2008

Tinka ja som to mala podobne ako Ty(ako tak citam) a spinenie sa mi zhorsilo vacsinou po velkej,teda ten tlak mal vplyv,preto myslim,ze silne smrkanie moze trosku prispiet. Mna si v 13tt nechali v nemoc.2 tyzdne a brala som okrem Ascor.a Duph. aj Pambu(niekto berie aj Dicynom)-na zastav.krvac.a pomohlo.Dnes si plne uzivam tehu 🙂

vikitino
4. sep 2008

ahojtye dievky to spinenie sa mi trosku zhorsilo a spinim iba ked sa utriem ked som na wc uz som na papierinasla aj take huste zrazeninky mam bolesri v podbrusku joj idem teraz za svojim gynekologom co povie ... vcera si ma chceli nechat v nem. tak ked sa neozvem lezim tam ☹

modrica
4. sep 2008

vikitino, ja som tiez brala ascorutin a duphaston lebo som tiez takto spinila, dokonca mi predpisal cipky zastupujuci lekar, ktore sa nesmeli prve 3 mesiace... 😠 , tie lieky su ok, to sa nemusis bat, ale tie cipky by som uz nikdy takto nebrala... 😖 . Drzim prsty, aby to preslo, aby ste boli obaja v poriadku

vikitino
4. sep 2008

AHOJ PRAVE SOM DOSLA DOMOV ZDA SA MI ZE JE TO SILNEJSIE .... VELMI SA BOJIM ALE BUDEM LEN LEZAT A STRIKOVAT:d
😒

modrica
4. sep 2008

a co na to lekar, aky dovod spinenia udal? babatko je v poriadku?

amatula
4. sep 2008

ahoj vikitino tiez som po kyrete hned otehotnela a tiez som spinila bolo to strasne plakala som zze sa to zopakuje ale lekar ma nadopoval liekmi a na stastie je s toho krasne babatko 🙂 co ti povedal lekar ako to vyzera

effi
4. sep 2008

myslim, ze na spineni je nejlepsi byt co nejvice v klidu a hlavne odpocivat, me to zabralo vice nez leky.
drzim palce

muska
4. sep 2008

Ahojte baby, citam tu vase prispevky a citim sa fakt hrozne. Nikdy som si nemyslela, ze tolko zien moze mat podobny problem v tehotenstve. Ja som asi v 5-6 tt /podla sona 4-5 tt/ a spinim uz dost dlho, dokonca mam pocit, ze sa to posledne dva dni este zhorsilo. Babo este nevidiet, iba dutinku / ako to dr nazyva/ Tiez beriem duphaston, doteraz som brala iba 1 tbl. denne, dnes mi predpisal 3 tbl. denne a ak ani to nepomoze, idem v pondelok do nemocky ☹ . Drzim vam vsetkym palceky.

vikitino
4. sep 2008

ahojlky lekar povedal ze sa nemam velmi znepokojovat ked je to take slabe mam brat lieky a o tyzden idem na kontrolu ze to sa sliznica odlupuje a mam dufat ze to po liekoch prejde som v 5tt a srdiecko este nevidel tak uvidime o tyzden a

muska: pozitivne mysli lez dopuj sa vitaminy nohy hore a lez ked nepreejde alebo sa ti zda ze uz krvacas chod hned na pohotovost

vikitino
5. sep 2008

dievky dnes som vstala a rano to bolo horsie trosku ale potom uz nic v noci som nespinila iba stale vecer a rano poctivo beriem lieky lezim ale pochybujem nemam ist na pohotovost??? je to taka tmava krv take zrazeniny

amatula
5. sep 2008

vikitino urcite ak sa ti nieco nezda chod za lekarom!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre