Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

elanela
autor
4. apr 2008

tak babulky dnes som bola na kontrole a zase nič nové neviem ani ma nepozerala prstami ani vag.sono vraj to nechce dráždit kvoli tomu špineniu zakázala mi sex min.do 12tt.beriem duphaston ascorutin a kys,listovú v pondelok ma poslala do nemocnice na sono a podla toho sa rozhodne či mi dá tehot.,knižku a porobí ostatné vyšetrenia stále som na PN kludový režim neležím stále v posteli lebo je mi hrozne dlho dúfam že to nevadí ale nenamáham sa tak mi držte palčeky aby nám to dobre dopadlo

jahoda
8. apr 2008

ahoj Danka24, sme na tom obdobne, mne meskala 5 dni a teraz dosla. Tiez sa vsak rozbieha pomaly, tak este mm nadej....ale obavam sa, ze zbytocne...

dididi30
8. apr 2008

jahoda aj aj som pri prvom tehu mala prvy mesiac taku vselijaku mrchu tak mozno si tehu 😉

jahoda
8. apr 2008

ahoj dididi, dakujem, som z toho taka vselijaka. Nikdy mi totiz nemeskala a uz som si zacinala "namyslat"...tak neviem, uvidim, ako to bude pokracovat. Brucho ma tak divne boli, tak akoby sa roztahovalo, tak nejak inak ako pri MS.
Bojim sa ale, ze som mohla byt tehuu a ze sa vajicko teraz vyplavuje ☹ alebo ze sa uhniezduje? som z toho zmatena..........................

bianca
8. apr 2008

Ahojte.ja som tiez na PN koli spineniu.Mala som to uz druhy mesiac a vzdy iba jeden den.Az teraz mi zistili ze sa jedna asi o nizsie polozenu placentu tak mam opat Ascorutin a Utrogestan pre istotu,ale podtrebovala bi som podporu rov nako ako aj Vy

jahoda
8. apr 2008

drzim palce bianca 🙂 nech sa to zlepsiiiiiiii!!!

bianca
8. apr 2008

jahoda:dakujem 🙂 .Dr mi dal este aj Magnosolv tak dufam ze uz bude vsetko ok 😉

danka24
9. apr 2008

jahoda mne uz mrcha nastastie skoncila po 7 dnoch ...tak som na zaciatku uz som zacala dnes merat ...tak dufam ze sa tento cyklus skonci pozitivne 😉

jahoda
9. apr 2008

Dani, tak dufam pre nas obe 😉 Hor sa do snazilkovania, ja si na to musim este chvilu pockat...ale uz sa tesimmm

katkaklimka
18. apr 2008

ahojte, dostala som sa na toto forum, kedze som hladala nejake infosky o nepravidelnej menstruacii a spineni.. 😒 A rada by som sa s vami poradila..poslednu MS som mala 9.3., odvtedy som asi po 18 dnoch mala len 1 den spinenie /len na papieri, take tmavohnede/, potom po dalsich 9 dnoch 3 dni to iste a vcera znova len 1 den /po 15 dnoch/..Test som si robila asi 1-2 dni pred tym prvym spinenim a bola tam len 1 ciarka ☹ 6. maja mam ist k lekarovi, ale neviem, ci by som nemala ist skor...co myslite? ja som bola u lekara 19.3. s nepravidelnou MS, ale povedal, ze to je normalne po vysadeni HAK /9/2007/ a ze ma vysetri az v maji, kedy som mala poslednu prehliadku 😠 dakujem za vase nazory...

vejinka
18. apr 2008

katka..ja by som sa tak neponahlala k dokimu..pekne vydrz a za tyzden si sprav dalsi test podla mna si si ho robila priliz skoro niekomu neukaze hned..a potom zisti ze je v druhom alebo v tretom mesaici..stava sa to. ja som po vysadeni tiez mavala hrozne nepravidelne ale po dalsom roku sa to umudrilo. drzim palce aby ti to vyslo.to spinenie mohlo kludne znamenat ze sa vajicko zahniezduje cize produkovat HCG zacina az potom ..takze klud a ziadne nervicky.. 😉

katkaklimka
18. apr 2008

vejinka, dakujem...hned sa citim lepsie 🙂 pockam do tej prehliadky a uvidim...pekny den 🙂

petule.h
18. apr 2008

Ahoj, když jsem byla poprvé těhotná, tak jsem taky začala místo menstruace špinit, tak na 2 dny a pak nic a byla jsem těhotná, upozorňuji že po roce, tak hodně štěstí

lussyp
21. apr 2008

Ahojte kocky.Aj sa Vas chcem opytat na jednu vec.Viac ako rok sa s manzelom snazime o babo. Zatial neuspesne. Tento mesiac som presne v den menstruacie a dalsi den po nom mala take hnede krvacanie. 2 dni a potom uz nic. o 3 dni som si spravila test ale vysiel negat. ☹ Uzivam aj calibrum babyplan viac ako 3 mesiace. Myslite si, ze by som mohla byt uz konecne tehu? vcera a dnes som mala trosku taky biely vytok s hnedymi ciarockami. co poviete?

cokoladka44
21. apr 2008

tak babenky,ja sa znovu hlásim,tentoraz to pre mna skoncilo hrozne,najprv 2x do mesiaca to spinenie,nato mi lekari nepovedali nic,az pokym som v 10tt.neprisla v noci do nemocky so strasnymi bolestami-dg.mimomaternicove tehu.Na druhy den ma operovali teraz uz lezim doma,nemozem sa ani pohnut a ta rana na dusi 😔 tak sme sa na druhe babo tesili.Este tu ten irsky pristup,v 7tt.ta poslu s krvacanim domov pritom na utz nebolo nic vidiet,mohli sa dovtipit,nemusela by som prezit take peklo.Preto zienky nezanedbajte kazde spinenie a utekajte k dr.Dzkajte sa hadam sa podari druhe ☹

piskotka82
21. apr 2008

Ahoj holky,
pisu sem poprve a snad muzu k danemu tematu i neco rici.
Jsem tehu poctvrte a ted doufam,ze uz to konecne vyjde 😅
Bohuzel jsem i ted mela lehke spineni a docela jsem mela strach,asi jako kazda zenska co chce mimco.
Nastesti jsem si nasla fajn doktorku,ktera me chape a ktera mi moc pomaha...muzu ji kdykoliv,kdyz mam problem,zavolat.
Jsem tehu 5tt a jsem uz 14 dni na PN a vim,ze budu az do konce tehu,beru utrogestan 2x denne 2 tobolky.
Tak snad to tentokrat dopadne.
Jinak drzim vsem,co jsou tehu,palecky.
Zatim pa
Monca

gabika24
21. apr 2008

ahojte babenky.

cokoladka44 je mi to veľmi ľúto, ale určite to nabudúce vyjde. tiež som si prežila mimomaternicové a bolo to strašné, aj keď nejaké veľké bolesti som nemala...
piskotka82 držím palce.
elanela ty ako? dúfam, že všetko v poriadku.
babulky, držte sa všetky... 😉

nadad
2. máj 2008

Ahoj holky, přidám svoji zkušenost🙂
Na začátku listopadu jsem zjistila, že jsem těhotná, místo menstruace jsem měla slabé krvácení a pak jsem asi ještě 10 dní špinila. Dr mi předepsala utrogestan. Pak špinění přestalo, ale v 6. týdnu jsem 2 dny po sobě trochu zakrvácela. Mimi bylo v pořádku, ale zjistili, že mám hematom, který se musí vstřebat. Od té doby jsem na neschopence. Žádné jjiné problémy jsem neměla, nepoznala jsem, co jsou to pocity na zvracení ani únavu. Akorát jsem občas zašpinila, tak aspoň 1x za 14 dní- takový narůžovělý výtok. V 5. měsíci to bylo častější, ale vše podle utz bylo a je ok. Prostě se mi víc prokrvuje čípek. Teď jsem ve 30 týdnu a od 6.měsíce se špinění objevilo jenom 1x. Miminko je v pořádku a bude to chlapeček.
Takže- ne každé špinění musí znamenat vážný problém🙂 Jo, a nehledě na to, že ještě, než jsem byla těhu, tak jsem před každou mrchou poslední 2 roky krátce špinila, ale nikdy mi z hormonálního profilu ani z utz na nic nepřišli. O miminko jsme se snažili 10 měsíců.

zuzec
2. máj 2008

caute aj ja pridam moju skusenost...bola som priblizne v 6tt ked mi zacalo slabe spinenie a ja som vedela ze je to v tehu normalne, tak som len sledovala ci sa to nezmeni na krv a povedala som si ze ked to bude trvat viac ako 5 dni tak zajdem k doktorovi, ale bohuzial asi na treti den od spinenia som zacala mat mentruacne bolesti, aj ked som mavala kazdy vecer take jemne mestruacne bolesti, ale vedela som ze tieto uz nie su normalne, lebo boli intenzivne....utekala som na wecko a uz som krvacala..stalo sa to minulu sobotu, bol to spontanny potrat...nechcem tu niektore strasit, ale ja som si zobrala ponaucenie ze uz nebudem podnecovat ziadne spinenie, lebo nemozte vediet ci to zrovna je to klasicke spinenie alebo predzvest niecoho zleho ☹ a az neskor som sa docitala, ze ked mate spinenie na zaciatku tehotenstva, tak by ste nemali mat chvilku sex..no a to som netusila, snad som si to tym nesposobila ☹ ☹

snehulienka
14. máj 2008

baby, tak mne sa prave stalo ze som zistila ze spinim. v 5tt. volala som hned lekarke a povedala mi ze mam uzivat 3 x denne duphaston. nastastie mam balenie zo sebou, lebo som brala aj predtym na pravidelny cyklus a nizku vystelku.. tak som hned jednu teraz zjedla. strasne sa bojim. hadam to prestane a bude vsetko ok. asi zdrhnem z prace a budem oddychovat.

plus lekarka sa ma pytala, ci som nemala styk, takze to moze byvat aj z toho. ale toto nebol moj pripad.

mabe
14. máj 2008

Ahoj snehulienko, spineni na zacatku tehu je normalni. Pokud nejak moc nekrvacis, tak si myslim, ze je vse OK. Samozrejme je vzdycky lepsi se zeptat dr. Urcite to bude v poho. 🙂

katzi
14. máj 2008

snehulienka, taky se přidávám - hlavně klid, to špinění nemusí vůbec nic znamenat. Taky jsem to tak na začátku měla, později i jednorázově krvácela. Brala jsem ze začátku Utrogestan. Pokud máš nějakou stresovější práci, možná by stálo za to, alespoň na ten začátek, říct doktorce o neschopenku.

fitny
14. máj 2008

baby, ja som mala menzes normálne ako aj inokedy sprevádzané bolesťami na čo som bola zvyknutá. 😝 vtedy sme boli na lyžovačke a od rána do večera som stála na snowboarde, večer som plávala ako besná, lebo som chcela otehotnieť, ale keďže som dostala menzes od hnevu som sa trápila vo vode 😠 . keď sme prišli domov, vypýtala som si termín od dokiho a zistil, že som v 2.mesiaci s dvojičkami 😀 😀 😀
bol to šok, prekvapenie, radosť a potom som rozmýšľala, čo všetko museli chúďatká prežiť v mojom brušku práve v tých najháklivejších prvých mesiacoch. hneď ma doki vypísal na PN a odvtedy sa máme super už v 6.mesiaci 😵
baby, držte sa, uvidíte, príde to, keď na to ani nebudete myslieť 😅

katav
14. máj 2008

Dne 14. Květen 2008, 11:06 KataV napsala:

Dnes jsem si byla pro výsledky HCG, odebírané 2x skrze zjištění, zda jde o zamlklé těh.Výsledek z 1. odběru byl 8.936,17 a o pět dní později 2. odběr měl hodnotu 10.700, prý to mělo být už dvojnásobné, takže co to znamená? Je konec? Byť Hcg vzrostlo, ale ne o tolik?

adulkababulka
4. jún 2008

ahojte baby. Ja by som mala byt v 5 tt a dnes som zacala spinit, je to len taka mala hneda kvapocka... ☹ prave dnes mam cestu na gyndu, tak jej zrovna o tom poviem. Neviem len, ci sa uz mam dozadovat nejakeho Duphastonu alebo tak? co myslite?? u lekarky som bola pred tyzdnom, ale to mi tehu nepotrvdila, vraj je este skoro aby nieco videla...ani krv mi nezobrala.... baby, prosim poradte mi. Dakujem

mabe
4. jún 2008

Ahoj adulko, ja taky spinim asi tak od 5tt. Nejdriv to zaclo krvacenim a pak "jenom" spineni. Jsem doma na neschopence, uz je to 3 tyden a beru Utrogestan. Uvidis, co ti rekne dr. Me rikali, ze se to stava, ze spineni muze byt do 3 mesice. U me je to asi hormonalni pripad. Proste se to ve me bouri, telo je vic prokrveny, tak spinim. Zitra jdu na UTZ, tak snad bude vse OK. Ja bych to nechala na dr. Drzim palecky. 😉

elenamarek
4. jún 2008

ahoj adulka,ja som kvoli spineniu v decembri potratila,a teraz berem duphaston 3krat denne zase som zacala krvacat ale nenechala som sa odbit uz ho berem 4tyzden a zatial si mozem zaklopat vsetko je ok,snad bude aj nadalej,drzim ti palce nech ti vsetko dobre dopadne

gabika24
4. jún 2008

mabe tak sa zajtra držkaj a daj potom vedieť, ako si dopadla
adulkababulka to je divné, že ti doktorka ani nezobrala krv. no dnes by už mala byť na sone vidieť aspoň dutinka, tak snáď ťa pozrie. ak si tehotná, tak by ti mala niečo nasadiť, nech nekrvácaš. malé špinenie nevadí, ale nemôžeš vedieť, či to neprerastie do veľkého. drž sa a tiež daj vedieť,ako si dopadla... 🙂

trinitka
4. jún 2008

Pekny den, viem ze uz tu bolo toho mnoho povedane o priznakoch tehotenstva, ale aj napriek tomu by som bola rada, kebyze mi niekto odpovie....🙂 s priatelom sme mali „sex na ostro“ a od tej chvile som mala taky zvlastny pocit....odrazu som mala vlci hlad, ktory mam do dnes...pobolievalo ma podbrusko aj ma pichalo „v pravom vajecniku“. Odrazu mi prestal vonat moj oblubeny parfum a nos mam strasne citlivy na pachy. Dokonca sa mi zvacsili prsia a bradavky mam stale vystupene...aj alergia sa mi zhorsila... ale prisla mi taka divna MS-o2 dni skor...trvala tak 1 a pol dna a dalsie 2 dni bolo len spinenie...no napriek tomu ze vsetky priznaky pretrvavaju mi 3 tehot. testy vysli negativne...je sanca ze mozem byt aj napriek tomu tehotna? Ďakujem velmi pekne za odpovede

adulkababulka
4. jún 2008

mabe, elenamarek a gabika: dakujem za rady, problem je v tom, ze ja tej mojej doktorke moc neverim... doteraz bola ok, pretoze som si ku nej chodila len pre HAK. Ale ako ma odbila s mojim tehu, tak som zostala taka sklamana... mam k nej ist az 18.6 ☹ aby mi vobec tehu potvrdila. Ked som sa rozhliadla po jej ordinacii, tak som ziadne sono nevidela ☹ tak neviem ci radsej nezmenit lekarku hned na zaciatku. Co myslite? dnes k nej zajdem a bojim sa, ze ma odbije, tak uz sa chystam ze jej poviem nech mi da Duphaston alebo nieco.... uz davno, davno som raz potratila, myslim uz pred 8 rokmi, ale aj tak...bojim sa aby sa to nezopakovalo..... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre