Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

zuza2008
17. feb 2014

holky, já jsem špinila v průběhu těhotenství několikrát od začátku do konce a mám zdravého chlapečka. ale úplně živě si vybavuju, jaký je to stres. Jinak ascorutin se dá sehnat v lékárně i bez předpisu. Já byla na pohotovosti za celé těhu jednou, a to když jsem začala asi ve 28tt krvácet silně po styku - byl to děs, strašnej stres, ale miminko bylo v pořádku. Takže za mě určitě se zmínit u lékaře na kontrole, když je to slabé špinění, které ustane do cca dvou dnů a u silného bych hned frčela.
Držím všem pěsti, ať máte zdravá miminka!

bosoriak
17. feb 2014

@borkavan Ahoj, po mojich skusenostiach je to presne tak ako uvazujes. Ak sa ma plod udrzat, tak sa udrzi. A ak nie, tak nepomoze ani svatena voda. Ja mam za sebou 2 MA (jeden pred tyzdnom) a oba zacinali a prebiehali rovnako, takze uz so ziadnym spinenim nepojdem nikam. Nema to zmysel, telo dobre vie, kedy sa ma plodu zbavit a kedy ho udrzat. V oboch pripadoch je teda spinenie znamka nejakeho problemu, ale pokial je to skore stadium tehotenstva, tak s tym aj tak nikto nic nespravi. Lieky su skor take placebo, lebo pricin samovolneho potratu je velmi vela a lieky sa davaju len na zvysenie hladiny progesteronu a ten zabezpecuje vysoku vystelku maternice.

Ale na povzbudenie - otehotnela som s druhou dcerou mesiac po kyretazi a tehotenstvo bolo bez problemu. Rovnako to planujem teraz 🙂 Je to tazke, ale ja si stale opakujem, ze to tak malo byt a radsej teraz same, ako neskor by som sa mala rozhodovat, ze pojdem na UPT kvoli poskodenemu dietatu.

Drzim palce.

borkavan
17. feb 2014

@little_frog ja som ešte len 5+5 tt. nie dnes už nešpinim. To bolo iba včera som som šla spať, tak som šla na wecko a na toaleťáku som si našla tmavohnedú krv. a pritom som celý deň ani nič nerobila. iba raz som si silno kýchla. Niekde píšu, že aj kychnutie môže uškodiť. Ale však ja beriem dufaston od 18 DC a teraz už dve denne. Tak nechápem, prečo včera troška tej krvi. No je to rôzne. Uvidíme čo bude môj prípad. Snažím sa byť kludná, lebo stresom aj tak nič nespravím. Keby to bol zamlkvy potrat, už sa nedá nič robiť. No dúfam, že nie, že je to OK. Normálne ma to aj rozčuluje, že takto sa musím stražiť. Iné ženy v pohode nič.

borkavan
17. feb 2014

@bosoriak dík. Tak ja si ešte stále nahováram, že je všetko v poriadku. Inak minulé tehotenstvo som začala špiniť neskôr a to po sexe. Teraz som ani sex nemala a špinim skôr. Len mňa máta vek. Ja už mám 38 rokov. Už bych konečne chcela bábatko. A presne to, aj keby to bol zamlčaný alebo iný potrat, tak s tým nič nespravím a ani doktor. Len mi to zas bude lúto.
Len ma zaráža, že prečo teraz tak skoro som si našla špinenie. Pri prvom to začalo až v 7 tt. A teraz už od začiatku. Toto je už druhý krat.
Aj si bola na nejakých vyšetreniach? Mne keby sa toto nepodarilo, tak sa chystám ešte na hematologiu.
Stale si hovorím, že kamoška jedna aj druhá, obe špinili a všetko je v najlepšom poriadku. Takže idem v ich šlapajach.

borkavan
17. feb 2014

@zuza2008 hovoríš, že ten ascorutin sa dá kupiť na volno? Myslíš, že bych si ho mala ísť kupiť? Teraz nemám vôbec nič, žiadne špinenie. To bola včera len kvapka na toaleťáku. A už nič. zaklopem si.

little_frog
17. feb 2014

Ty první týdny je to fakt strašnej stres, taky jsem se bála.... přeju @borkavan i ostatní, ať je vše v pořádku.

bosoriak
17. feb 2014

@borkavan samozrejme, moze to byt cokolvek. Nehovorim, ze treba prestat dufat. Len ta navsteva lekara podla mna nicomu nepomoze. Tvoje telo sa s tym vyrovna najlepsie.

Ja nejdem na ziadne vysetrenia, pretoze je to sice druhy MA, ale medzitym som mala normalne tehotenstvo, takze to beriem tak, ze to bol poskodeny plod. U teba by som ale v pripade, ze to nedopadne dobre, na nejake vysetrenie isla. Je velmi pravdepodobne, ze nic nezistia, ale za skusku to stoji.
Vela zdaru.

little_frog
17. feb 2014

@borkavan
@zuza2008
četla jsem si složení ascorutinu a jeho užívání a jestli můžu apelovat na zdravý rozum, tak nebrat. Zabraňuje pouze, aby se vlásečnice tolik nelámaly (laicky, aby žilky nepraskaly), tudíž aby se nekrvácelo, ale plod to v žádném pozitivním smyslu neovlivní, ani jestli se uchytí, ani jestli ne... takže mu tam hned ze začátku pošlete nějaký svinstvo akorát, který zastaví krvácení a tím i příznak, že se něco děje...

borkavan
17. feb 2014

@bosoriak
@little_frog inak jedno mi chýba. Také to spojenie s bábom. Pri prvom tehu som to cítila hned od začiatku. teraz to márne hladám. furt čakám fyzické príznaky tehotenstva a oni nechodia. NO lebo som bola v dobrej fyzickej kondícii pred otehotnením a aj sa relatívne zdravo stravujem. A tak som sa zamerala na vnútorné prežívanie tehotenstva a to som cítila, len tu chvílku, čo som videla malú fazulku na sone. Jupí. Ale potom mi zas povedal strašné veci... a tak som sa prestala zas tešiť. Ja vôbec mám takého gyna, čo ma furt vystraší. A to si vždy hovorím, že sa nedám. Inak neviem, prečo, ale aj tak si myslím, že sa mi narodí teraz v oktobri zdravé bábo. Proste historia sa opakuje ale v dobrom. Minule som vlastne mala byť slobodná matka, lebo priateľ odmietol mňa ako ženu, že iba sa o dieťa bude starať. To už bolo vela stresu pre mňa.
Teraz mám iného priateľa a ten sa teší na babo spolu so mnou. A aj lieky už beriem na štítnu zlazu a ten dufaston. Tak už by to malo byť v pohode. Neviem, čo to mrňa moje furt vymýšlalo. A navyše som stále hladná, no.

borkavan
17. feb 2014

@bosoriak a presne, tiež si myslím, že návšteva lekára ničomu nepômôže. akurát keby to bol fakt potrat, tak bych už letela na výškrab. A to sa mi nechce. Ja mám prázdniny teraz. Som totiť učiteľka. hehe

zuza2008
17. feb 2014

@little_frog neboj, ten ascorutin je hlavně vitamín C, fakt neublíží a jak píšeš, podporuje pevnost cév, takže tím snižuje krvácení. určitě máš pravdu že miminko to neovlivní, ale pokud krvácí třeba čípek nebo nějaká vlásečnice v pochvě, pak to zastaví a tím máš pak pokoj 🙂

zuza2008
17. feb 2014

@borkavan pokud už nic neteče, tak bych to nekupovala, ale pro příště to můžeš vyzkoušet. pomůže ti to minimálně i psychicky 🙂

borkavan
17. feb 2014

@zuza2008 a tak to si môžem nasadiť aj vitamín C, ked ascorutin je vlastne vitamin C. či nie? lebo práve od dnes som začala citrony ráno a aj do čaju a mám aj tabletky.

zuza2008
17. feb 2014

@borkavan na příbalovém letáku píší, že je to 100 mg céčka v jedné tabletě, tak bych podle toho koukla na ty vitamíny co máš, ať se zase nepřejíš céčka 🙂 já to užívala 3 x denně jednu tabletu, takže 300mg C denně.

missveru
17. feb 2014

Ahoj, já jsem teď byla na gyndě, protože jsem v 5tt+1, al emám poměrně silné bolesi podbřišku a ráno jsem trochu špinila. Nicméně prý je všechno v pořádku, jen musím doma ležet a za dva týdny jdu na kontrolu. Trochu mě ale zarazilo, že na UTZ byl vidět opravdu jen flek, podle doktorky ještě žádné embryonální struktury. řitom v 6. týdnu už by mělo tlouct srdce, ne?

ollako
17. feb 2014

@borkavan askorutin je vitamin C + rutin, na posilnenie cievnej steny

borkavan
17. feb 2014

@missveru ale nestresuj, nie každé tehonstvo je tabulkové od začiatku. Nektoré bábätká to dobehnú neskôr, a niektoré sú na začiatku parádne a bum... Takže dont worry. Tiež som bola presne na 5 tt u dr. a on bolo tam vedieť vak a ešte niečo vnútri. Tiež mi povedal, že tam ešte ...neviem čo neni vytvorené... ale pohoda.

missveru
17. feb 2014

@borkavan Děkuju, něco takového jsem potřebovala slyšet 🙂 Bojím se spíš těch bolestí a ještě do toho tohle.

jablkoham
18. feb 2014

@missveru aj mne bolo v 5 tt vidno len vačok a v 9 tt už malo 23 mm. Držme si palce 😉

borkavan
24. feb 2014

@missveru ahoj, no čo vidím, že už si v 7 tt, tak asi je všetko v poriadku, že? Ja som tiež dnes bola u dr. som 6w+3tt a bolo už aj srdiečko. teším sa. aj ked včera som mala tmavu krv a dnes už len špinenie. tak dúfam, že to prejde. ty máš nejaké problémy? či je všetko OK už?

missveru
25. feb 2014

@borkavan Já jsem teď 6+2, ale k doktorovi jdu až příští středu, takže srdíčko a vlastně ani embryo jsem pořád neviděla, na první kontrole ještě nic komě váčku nebylo vidět :( Snad je vše v pořádku... Teď ani moc problémy nemám, jen mě občas pobolívá břicho. Já jsem ale doma na neschopence, takže převážně ležím. Držím ti pěsti, ať jsi ty i malé v pohodě!

nikitaf
3. mar 2014

Ahojte dievcata, citam si vase prispevky a dufam ze to vsetkym dobre dopadlo. Momentalne mam podobny problem ako vy. Pri dcerke sa mi to nikdy nestalo. Teraz som spinila v obdobi ocakavanej mrchy. To preslo a zistila som ze som tehu. Radost mi ale pokazilo minuly stvrtok spinenie. Naskor bledohnede, potom ruzovkaste. Ked ti nepreslo ani v piatok, letela som na pohotovost. Tam este nevideli babatko, ale kedze je este aj skoro a pan dr. nijake krvacanie nevidel, tak ma poslali domov, ze to je ok. Nedali mi nic. Spinenie mi vsak rovnako pokracuje dodnes... nie silno, len par krat za den. Nemam ziadne bolesti, nie je to vyslovene krvacanie, tak sa snazim nepanikarit a dufam ze v piatok u môjho dr. uz bude vidiet srdiecko a ze vsetko bude ok. A keby nie... verim ze to tak proste malo byt... baby drzte sa, viem aky je to strach... 😔

miska860
4. mar 2014

Ahojte som v 7tyadni tehotna teraz som si nasla trosicku hnedy vytok na intimke mam pockat do zajtra ci ist hned

micicus
4. mar 2014

ahoj miska 860 ,zavolaj svojmu doktorovi čo ti povie ja mám podobný problém...som 5tt a spinim piaty deň beriem duphaston a bola som 4 dni v nemocke mala som bolesti ...a ževraj všetko ok vačok tam je tak uvidíme budúci týždeň idem na sono...

nikitaf
5. mar 2014

@miska860 daj mi prosim vediet co si vybavila... lebo ja som bola 2x na pohotovosti aj s miernym krvacanim a spinenim ale lieky mi nedali... len cakat, ze je este skoro kedze nie je vidiet srdiecko, nie je to vitalne tehotenstvo a lieky mi nedaju.....

miska860
27. mar 2014

@nikitaf ahoj o miminko som prišla už druhý krát je to hrozné som po čistení a neviem sa z toho spametat všetkým vám prajem zdrave detičky

miska860
27. mar 2014

@nikitaf a papala som duphaston a ascorutin a nepomohlo to

nikitaf
28. mar 2014

@miska860 to ma mrzi. neboj, raz to pride a budes stastna maminka, velmi ti to prajem.
Mne potom moj lekar nasadil duphaston, po 2 dnoch dokonca zdvojasobil davku,ale tiez nepomohlo, spontanne som potratila ☹ ale ja som sa vycistila bez kyretaze tak aspon to. Drzte sa babenky, je to tazke, ale se silne zeny...

chris92
3. aug 2014

Ahojte..chcem sa spýtať..končím druhy mesiac..a akurát dnes som v čase ms..a začala som mať také špinavšie výtoky..mám ich len ked sa utriem po WC..je to normálne? alebo nie..zajtra som objednaná prvýkrát na gyndu..ale neviem či mám dovtedy čakať alebo utekať na pohotovosť.. 😖

mnamko
3. aug 2014

@chris92 ja som išla na pohotovosť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre