Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

eustoma
13. dec 2010

@janicka u mna je lezanie na lozku hlavne preto, aby sa hematon neposuval k placente a teda aby nedoslo pretrhnutiu pupocnikovej snury. to ze mam lezat, tvrdil moj dr., dr. v nemocnici co ma prijimal, vsetci dr. v nemocnici co chodili na vizity. takze neviem. asi to zavisi fakt od daneho zdravotneho stavu.

janicka
13. dec 2010

eustoma, to je jasne... uprimne povedane... toto bolo vyjadrenie vyslovene k moju stavu, kde nic podobne ako hematon nenasli... mozno by som bola aj radsej, keby ho nasli a nariadili by mi klud na lozku... aspon by som vedela, co mi je...

eustoma
13. dec 2010

@janicka tak nic len vyzdrzat. mne v takych stituaciach pomaha, ked si robim plany na buducnost, rozpravam s mimcom no a cakam 😉. tak hodne trpezlivosti 😉

janicka
13. dec 2010

eustoma, asi to tak zacnem robit aj ja 🙂

vecernice
14. dec 2010

@janicka jani, dulezita je i psychicka pohoda, coz neustale lezeni zrovna nenavozuje, ja s tim mivam dost problemy. takze pokud doktor rika, ze lezet nemusis, tak se setri, ale zkus delat i neco, aby ses z kazdeho dne tesila. ja mam jako eustoma hematom, takze klid na luzku, at se vstreba. pak doufam, se zacnu zase hybat 🙂
ale kdyz jsem ted s obnovenym krvacenim volala doktorovi, tak aniz vedel co to je, rekl klid na luzku aspon na par dni, dokud to neprejde ...
no zitra jdu na kontrolu, tak treba prinesu nove poznatky 🙂

janicka
14. dec 2010

vecernice, dakujem za podporu 🙂
No neviem ako u vas, ale ja som po tyzdni lezania nezaznamenala ziadnu zmenu... proste spinim si dalej, sice je to rozne, niekedy viac, niekedy menej, najviac vsak rano ked vstanem.
Ale nevadi, samozrejme, ze sa snazim byt co najviac v pohode 🙂

vecernice
14. dec 2010

@janicka nezbyva nez vydrzet ☹ ja ted tyden krvacela kazdy rano, pak tyden spinila kazdy rano, a az treti tyden to vypada, ze to ustava. taky jsem si myslela, ze je to otazka par dni, a ono prd.
jinak ja abych se nezblaznila, tak jsem se dala na pleteni, hlavne v nemocnici 😉 takze zizaly uz maji kazda dva svetry 😀 jen doufam, zedobre tipuju velikost😀
drzim palce, at te to brzy prejde!!!!

janicka
14. dec 2010

dakujem krasne vcernice 🙂
Tiez dufam, ze sa z toho vsetky skoro dostaneme... a hlavne, ze to dopadne pre vsetky super!!!

marissenka
14. dec 2010

ahojte babule.
chcem sa spytat, ci niektora stretla s krvacanim a babatko bolo ok.
v piatok som slabo zakrvacala, no v sobotu uz toho bolo viac tak som isla na gyn..
na sone babatko bolo 5tt+3,babatku este nebilo srdiecko, nevedela mi povedat ci je ok. dr. v maternici krv nevidela. sama povedala, ze dost krvacam. dala mi ascorutin, hormonalne nie, lebo kojim maleho. bolesti nemam a ani nejak extremne nekrvacam.je to ako normalna menstr., ale trochu slabsie. ale je to cerstva krv, nie len spinenie. na kontrolu idem vo stvrtok. strasne sa bojim najhorsieho ☹ ☹ ☹ , ale v kutiku duse dufam, ze tam malicke bude a bude ok. pri malom som tiez krvacala. bolo to ale uplne na zac tehu.to som ani nevedela, ze som tehotna. asi 2tt po skonceni menst. uz si to moc nepatam, ale zda sa mi ze to trvalo asi 2 dni. booze. neviem co si mam mysliet. tolko som toho precitala. ☹ ☹

eustoma
14. dec 2010

@marissenka ja, janicka, vecenrnice krvacame a mimca su podla kontrol ok. inak ja som na zaciatku tiez krvacala. a uz som v 18 tyzdni 😉

eustoma
14. dec 2010

len dolpnim, ze viacej ludi pise o negativnych skusenostiach, takze tie dobre spravicky su na nete menej. ale su.

p3tra11
14. dec 2010

@marissenka neboj sa, uvidis, vsetko bude dobre...ja som mala tak ako pises ty, ale moje babo ani po dvoch tyzdnoch ascorutinu nevladalo...uvidis, ze tvoje bude v poriadku, drzim palocky 🙂) nech sa vam obom dari

domca21
14. dec 2010

ahojte, ja som uz druhy tyzden na PN koli krvacaniu.Zacalo to asi pred 2tyz. , teraz som v 10tyz. tehu tak dufam ze najhorsie mame za sebou a uz sa to dobre uhniezdilo.Ja com som pocula od svagrinej vo Francuzku, ze to tam tak vobec neriesia pokial je krv tmava je vsetko ok, horise je ked je cerstva svetlocervena.A ze sa neodporuca cestovat autom,casto sa zevraj spusit krvacanie znova.Zelam nam aby sme to stastlivo dotialhli do konca 😉

marissenka
14. dec 2010

dakujem vam. ste zlate. vo stvrtok sa ozvem co a ako. len dufam, ze od dr. nepojdem s placom. 😢 . veru tych horsich veci je tu viac a to cloveka vystrasi. moje prve tehu bolo ukazkove, az na koniec. to som mala tlak 140/100 a pred ocami mi behali hviezdicky, ale nastastie vsetko dobre dopadlo a teraz mi po dome beha maly huncutisko. 😲 moje zlatko samik!kebyze nemam jeho, neviem ako by som to zvladala.
jaaajha. baby, drzim nam palce, nech je takych huncutikov o par mesiacov viac. 🙂

janicka
14. dec 2010

marissenka, velmi dobre viem, o ako strese hovoris... ja som v takom uz asi 2 tyzden... a dalsiu kontrolu mam presne o tyzden... a tiez len pevne dufam, ze bude vseeetko v poriadku... 🙂
Kazdopadne vam dam kocky vsetkym vediet!!!!

nika222
14. dec 2010

Ahojte baby, tak idem vas utesit aj mojim pribehom a hlavne ukludnit 🙂
Ja som zacala krvacat v 13 tyzdni, doktorka mi nasla hematom a nariadila prisny kludovy rezim nastastie doma. Krvacala som aj na hnedo ale aj jasne cerveno. Hematom mal tusim 2 x 1,6 cm, velmi som sa bala. Za kazdym ked som isla na vecko som sa bala... do nemocnice som chodila so sbalenou taskou dva krat, ze ja som urcite potratila v noci. No priserny stres. Trvalo to 3 tyzdne kym som sa "vycistila" a potom to preslo. Brala som duphaston a ascorutin, vela citronu a vela som lezala. Ale zeby som extra dodrziavala kludovy rezim sa poveda neda. Obcas som aj nieco rychle navarila a sedela v kresle ... To lezanie bolo hrozne. No a vidite teraz chodim pomaly ako kacica a neviem sa dockat porodu. Maly kope o 106 a vsetko je ok. Hlavne sa nestresovat i ked sa to velmi neda ja viem.. Ale naozaj ak ma byt babeno zivotaschopne a zdrave tak prezije aj nejaky ten hematom 🙂 Sa tešte pomaly na kopanceky a ked si nieste iste a chcete byt kludne tak uz existje aj taka vecicka, ja som to teda nemala ale citala som . Je to nejaky typ domaceho ultrazvku tusim angel care ho vyraba. Mat o sluchatka a viete si skontrolovat ci malickemu bije srdiecko.
Drzim palceky a teste sa z tehu 🙂

vecernice
15. dec 2010

@marissenka ahtoj, ja jsem krvacela v 7tt a byla to cista jrev, ne spineni, v noci na tri vlozky ☹ taky jsem to videla uplne cerne a skoncila na hospitalizaci s hematomem 4cm ... pozdeji mi doktor rekl, ze neveril, ze to udrzime 😀 jeste ze tehdy mlcel 😉
takz zkus se co nejvic uklidnit, odpocivat, a necim zamestnat, at ta hlava furt nesleduje, co se deje dole. sama dobre vim, jak je to tezky, ale ten klid malicke potrebuje 🙂
a drzime vsechny palce, vlastne nam vsem tady.
ja mam kotnrolu odpoledne, jen vaham, jak se tam dostanu, chtela jsem autem, ale to bych asi nekde zapadla, tak asi po deviti tydnech zkusim MHD 😀 no doufam, ze nebudou zizaly proti 😀

vecernice
15. dec 2010

@nika222 jeee, to je jako ja, tedy s druhym hematomem 😀 mela si uz pak klid? ja v nej tak doufam, tak rada bych treba na prochazku, nemluve o tom, ze jsem chtela videt vanocni stromek 😀 nekde venku, ale co, pristi rok budou taky 😀

jo a jeste mi pomohlo, ze jsem si proste rekla, ze pokud doktori rikaji, ze mali jsou v poradku, tak ze proste spineni je bezna soucast meho tehotenstvi, takze uz jsem se toho tolik nedesila ....

marissenka
15. dec 2010

@vecernice a ako dlho si krvacala. dnes do rana sa to zhorsilo, je toho o dost viacej. moja dr. tam dnes neni, mam ist az zajtra. tak neviem, ci mam ist do nemocnice, alebo co. som doma sama s malym, muz v robote. a asi by mi ani nic nedali, kvoli kojeniu. a klud sa mi moc neda udrziavat pri malom.

nika222
15. dec 2010

@vecernice hej potom uz bol zo spinenim klud a teraz normalne fungujem. Som sice pn ale v dome je roboty az az takze uz ziadny kludovy rezim. Mam este skrateny krcok a kvoli tomu by som mala lezat tiez ale mam ho rovnaky uz od 17 tyzdna a neskracuje sa takže neriešim 🙂

vecernice
15. dec 2010

@nika222 neni nad pozitivni zpravicky 🙂

@marissenka promin, celel dopoledne jsem pracovala, tak jsem se sem dostala za ted. muzes si zajet na pohotovost, aspon by zkontrolovali, co se deje, ale je pravda, ze krom klidoveho rezimu ascorutinu nic delat neumi. jak to s tebou vypada?

mersinka
15. dec 2010

@marissenka
ahoj, ja len pridam svoju skusenost ☹ Prve tehu bolo ukazkove, ziadne problemy, fungovala som uplne normalne az do konca. Druhe tehotenstvo sa mi skoncilo vcera ☹ v 7 tt... Zacalo to minuly tyzden spinenim, doku mi nasadil duphaston a ascorutin, nariadil klud, no napriek tomu sa to zhorsilo a preslo do krvi, tak pohotovost, tak ma vysetrili vnutornym sonom, bolo to este malicke a nebolo vidiet ozvy, tak som v pondelok sla na kontrolu, ci sa malinke vyvija, no a zistili ze nie, takze vcera som bola na vycisteni a hned ma aj pustili domov nastastie.
Ja som uz cez vikend citila, ze to nebude dobre, proste som sa na to zacala psych. pripravovat, pretoze aj napriek kludu a nicnerobeniu a zvysenym davkam liekov to neustupovalo, skor to bol stale take akoby mierna MS, raz cerstva krv, inokedy taka tmava, ale krv to bola ☹ Brala som to tak, ze radsej sa pripravim na najhorsie a keby nahodou bolo vsetko ok, tak vyletim z koze od stastia...ale bohuzial... v nemocke na cakanie papierov som si poplakala a vcera po zakroku som definitivne skoncila so smutkom, proste to tak malo byt, priroda vie najlepsie, co robi a ani najlepsi lekari nevedia spravit zazraky tam, kde to nie je mozne 😒
Dolezite je, ze uz jedno dietatko mas a s nim je to ovela jednoduchsie zvladnut 😉

Trosku som sa rozpisala, lebo je to u mna este velmi cerstve. Chem ti len povedat, ze zivot ide dalej a nie vsetko ide podla nasich predstav. Drzim palce, aby to u teba dobre dopadlo 😉

vecernice
15. dec 2010

@mersinka ahoj, mrzi me, jak ti to dopadlo, a vim, jak se citis, ja mela zamlkle v 06/2010, revize v 10tt. ale tehdy zadny krvaceni, ani zaspineni ...
drzim palecky at je brzo lip a at to brzy vyjde, a tentokrat do uplnyho konce!!!!

mersinka
15. dec 2010

@vecernice dakujem a tebe drzim palce😉
Ja som si tuto temu studovala od zaciatku do konca, robila som si nadeje, aj som bola zufala, stale dokola 😖 Clovek v tej chvili cita vsetky mozne diskusie, porovnava a dufa, ze u neho to bude ten lepsi pripad...
Osobne som vdacna, ze sa mozem vykecat, aj ked cudzim babam, ale aspon sa vieme pochopit a poradit navzajom, ked nam je najhorsie. A som rada, ze konecne tato tema (myslim MA) nie je take strasidelne tabu a otvorene sa o tom vravi 😉

vecernice
15. dec 2010

@mersinka clovek ma vzdy hledat to pozitvni, pac nadeje umira posledni. a MA je bohuzel asi az prilis casty ☹
ale muzu te "potesit", ze nam to pak vyslo po prvni porevizni (ta si sice dala pekelne na cas, ale nakonec se nechala ukecat). tak drzim palecky, at se na vas stesti co nejdriv usmeje, to je asi nejlepsi lek na dusicku 🙂

kacii
15. dec 2010

ahoj holky, muzu se zeptat, urco uz to tu nekde je, ale nechce se mi to cele procitat...jsem asi 5tt a dneska jsem zacala slabounce spinit...ale jen kdyz jdu na zachod tak pak je to na papire...je to ve vytoku....vim, ze to muze byt usazovani vajicka, v obdobi kdy mela byt MS a nebo nizka hladina hormonu...dal vam na to doktor nejake leky? budu rada za kazde info, dekuju.... 🙂

mnamko
15. dec 2010

@kacii mne dal duphaston a acsorutin ale daj si to predpísať čo najskôr ascorutin ti predajú aj v lekárni bez predpisu 3xdenne

kacii
15. dec 2010

@mnamko dekuji...zitra jdu k doktorce, tak uvidim, co mi rekne...

mnamko
15. dec 2010

@kacii dúfam,že to zaberie si pýtaj lebo mne povedal doktor že nato nič neni,že sa príroda rozhodne ale som pritlačila a dal mi duphaston a na pohotovosti ascorutin

denulka28
15. dec 2010

ahojte.Ked som citala tieto riadky tak som sa trosku ukludnila.Zacinam 10 tyzden.Vcera som bola v praci a rano mi zacali strasne krce nedalo sa to vydrzat.Po 10 min to skoncilo a potom bolo uz dobre.Asi za hodku som sa postavila zo stoličky a ššššššššššššššš asi tri deci krvi zo mna doslova vyleteli.Bolo to strasne.V tom momente som si bola na sto percent ista ze som potratila.Tak som si zbalila veci osprchovala som sa a sla som svojej doktorke.S velkym placom som prisla,zobrala ma hned a spravila mi vysetrenie .Na moje prekvapenie a aj ona bola z toho mimo,bolo vsetko v poriadku.Male zije aj mi ho ukazala povedala ze na mna aj zamavalo srdiecko mu tlcie ako zvon na svoj vek sa vyvja dobre.teraz mam ist na kontrolu o tyzden.vypisala ma dala mi duphaston a ascorutin a mam aspom 2 tyzdne lezat asi sa v tej posteli zblaznim ale co nespravim pre to male,dufam ze ho udrzim tak mi drzte palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre