Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

majamat
10. okt 2010

@anikka ja nastastie mam vychadzky 2x2hod. najhorsie je, ze mi je to malo. nesnazim sa tulat, ale byvam mimo mesta a tam nemame dobry vyber v obchodoch. obcas treba ist na nakupy. dnes som bola v Tescu a v Kauflande a to su pri sebe. stihli sme to tak akurat. este sme museli natankovat benzin. chodime do obchodov s mm autom, takze sa nenamaham. obcas potrebujem ist do banky, soc. poist. a pod a to vsetko je v centre. tam sa neda parkovat, lebo je vsade plno. musime parkovat dalej a do centra ideme asi 10 - 15min. dalsi problem je odtial sa dostat a zvlast poobede. dopravne zapchy su vsade. ked idem na nakupy, nestiham sa zastavit ani u sestry. rodicia byvaju odo mna vzdialeny asi 6km a ked ich idem pozriet, tak mi tiez tie 2 hod. pre babatko treba robit vybavicku a taketo nakupy sa nedaju nechat na chlapa. ubehnu velmi rychlo. pripadam si ako vo vezeni. uz som doma 20 tyzdnov.

superfly
10. okt 2010

@marika1977 majamat dakujem vam za podporu. Dufam, ze to dobre dopadne 🙂 Este teraz tak vymyslet si nejaku zabavu v posteli, bo zosaliem :D Mam sice neobmedzene vychadzky ale nechcem to teraz riskovat a radsej poctivo lezim cele dni.

anikka
11. okt 2010

@majamat neviem preco musime mat takyto prisny rezim, ved kazda vieme ako sa citime a na kolko mozeme ist von. Tiez sa bojim ze budem doma cele tehotenstvo a vobec si to neuzijem. Neviem si predstavit ako budem nakupovat vybavicku. Dnes chcem ist k mojmu Dr. spytat sa ci mi moze dat vychadzky. Aspon ze mam vsetko par minut od bytu.

majamat
11. okt 2010

@anikka ked je najhorsie, kazda z nas lezi v posteli. a tie nezodpovedne, co lezat mozu a mali by a nedodrziavaju rezim, to budu robit bez ohladu na vychadzky. nevidim dovod preco by ti ich Dr. nemohol dat, ale je to vec nazoru kazdeho Dr. je logicke, ze za tolke mesiace si obcas nieco potrebujeme vybavit.

matilda2
11. okt 2010

@anikka kasli na pracu, ta si ta pocka 🙂 Dufam, ze sa ti podari najst nejaku prijemnu aktivitu, kym to vsetko prehrmi. My nemame telku, takze mi ostava kopec casu na ine cinnosti. Pozeram na nete Project Runway v eng, tiez kvoli 'kondicke'. Mrkni sa na to ak ta zaujima moda.
Moj manzel cez vikend prehlasil, ze strasne tuzi po psikovi, ze k babu sa bude hodit. Ja som vasnivy psickar a tak sme si vcera doviezli 6 tyzdnove steniatko. Vsetko sa toci okolo neho, takze s nudou doma je definitivny koniec 🙂 Bozeeee, je to len stena ale neviem sa na neho vynadivat. Ked sa nam narodi mimi, tak si snad oci vyocim 😀

anikka
11. okt 2010

@matilda2 ja mam tiez velmi rada psov, a takito malicki su taki zlati ze by som ich zjedla 😀 . Ked sa dlho nedarilo,tak mi znami odporucali nech si nejakeho kupime, ze prejdeme na ine myslienky 🙂 Ale trosku by som sa bala ze psik a babo spolu v byte....Ale asi to je otazka zvyku.

anikka
11. okt 2010

@majamat moj Dr. mi dnes napisal vychadzky, ze v prvych tyzdnoch sa to nezhodovalo s diagnozou ale ze teraz uz nie je problem. Nacmaral to na papier perom, to som si mohla aj ja doma🙂
Teraz zase lezim lebo po 2 tydnoch sa zase objavilo to mrcha spinenie..je to ako na hojdacke. Trosku sa bojim, lebo uz 2-3 dni necitim nic v bruchu, ziadne tahanie, pichanie. Snad je vsetko ok. To je hrozne toto cakanie. Mozeme len cakat a dufat ze vsetko dobre dopadne.

majamat
11. okt 2010

@matilda2 my sme mali roky psika a zaroven aj vlciaka na chalupe. dost som sa im venovala a bavilo ma to.

@anikka je to aj otazka vychovy. mat psa nie je len zabava, treba ho aj vychovavat. nasi psikovia nam nikdy nic doma nevyviedli a nemali sme s nimi nikdy tazkosti.

@anikka neboj, aj ja som mala lepsie obdobia. cim dlhsie si tehu, tym sa znizuje riziko potratu. a tie vychadzky by mal nahlasit aj do poistovne, takze sa to neda len tak napisat.

daddy113
11. okt 2010

Ahojte .
Volám sa Barbora.Mám dve krásne dcérky sedemročnú Kristínku a dva pol ročnú Nikolettku.A teraz čakáme tretie bábetko,som v šiestom týždni a tiež som začala špiniť ale nie tak ako aby som mala špinavé spodné prádlo iba vtedy keď som sa utrela po potrebe ale to iba trocha.Tak som volala svojmu lekárovi a ten mi povedal že aby som prišla.Špinenie ale už prestalo.Tak na druhý deň som išla urobil mi sono bábetko teda malá fazuľka je tam len sa mu nezdá ževraj je ten plod nejako malý.Tak sa bojím či vlastne plod žije....Ale asi ako doktor by mal vedieť či žije alebo nie lebo hňed mi dal pirule duphaston a kyselinu listovú,a myslím si že keby nebolo niečo v poriadku tak by mi asi nedal lieky .....Ale keby ste vedeli aký mám strach a o týždeň mám ísť na sono znova ,tak ževraj mi doktor už na 100% povie či to je v poriadku lebo by už malo vidieť srdiečko......prosím vás babenky načo sú tie lieky ten DUPHASTON lebo jedny mi povedia inak a druhý inak pribalový leták pri pirulách mi dcerka niekam dala.....Prosím vás vysvetlite mi to čo to je tie lieky teda liek. Budem vás strašne rada pozdravujem vás všetkých a vopred Ďakujem Pekný dník Barbora

mnamko
11. okt 2010

@daddy113 Duphaston je aby sa zabránilo potratu a mne ešte na pohotovosi kázala kúpiť si ascorutin,aby som sa nerozkrvácala

riamim
12. okt 2010

@daddy113 Duphaston je vlastne umelý progesterón a ten je potrebné užívať pri podozrení na nedostatočnú funkciu žltého telieska, v tehotenstve by teoreticky mal zabrániť niektorým potratom.

monika633
12. okt 2010

ahojte kocky...ja som uzivala na zaciatku tehotenstva UTROGESTAN ,vkladala som od spodu az do 13 tyzdn,to je podobne ako DUPHASTON.som po IUI. v HELIOSE MARTIN.alev 10 tyz,som zacala krvacat tak som sla do nemocnice a tam mi zistili abrupciu placenty,tyzden som polezala a sla domov..spinila som este asi 2 tyzdne takym hnedym vytokom...brala som ASCORUTIN zelezo a kys.listovu...a odvtedy si picham injekcie do bruska kazdy den...je to na lepsie prekrvenie placenty a prietoky a budem si pichat do konca...takze sa nebojte ,spinenie byva s placenty ked sa odlupi alebo zo stareho miomu,ale treba ist hned ku doktorke a nezanedbat to.

monika633
12. okt 2010

@daddy113 nie je to liek,je to tehotensky hormon potrebny pre babetko...niektore zienky ho maju menej preto daju ten duphaston..

daddy113
12. okt 2010

@monika633 Ďakujem ti za odpoveď pekný dník

daddy113
12. okt 2010

@riamim ďakujem lebo ja som mala vysoký tlak tak preto som mala rizikove tehotenstvá ale toto dalšie akési najhoršie strašne sa bojím o to malinké...Ale dakuejm za odpoveď

matrixmia
12. okt 2010

@pifina ahoj, chcela by som sa opytat aku mas skusenost, kolko pohanky je vhodne zjest ? V knihe liecba vyzivou som nasla, že 100g pohanky obsahuje 6,5 mg rutinu, dakujem za odpoved

pifina
12. okt 2010

@matrixmia neviem, ci je to nejak obmedzene, ja som si to dakedy varila miesto ryze ako prilohu 🙂 ale to som nemala problem, len mi to chutilo 🙂 ale mozem sa opytat mamy, ona to davala sestre, ked jej ascorutin nezaberal (pustala sa jej krv z nosa aj pri najslabsom tuknuti do nosa), len neviem, ci bude vediet gramy - vacsinou uvarila do maleho hrnca a bolo to tak na 2-3 dni 🙂 na jeden krat asi tolko zjedla sestra, kolko zmiesala s jogurtom, aby jej to chutilo (mozno 1:1? asi zalezi od toho, ako ti to bude chutit)

matrixmia
12. okt 2010

@pifina Dakujem za odpoved 🙂 aj ja si to davam podla chuti, tiez cca polku hrnčeka- preventivne, tak uvidim ako zafunguje prirodna liecba 🙂 este raz dakujem, ps.: jedla som to s jogurtom ako si pisala, plus jablko som si tam nakrajala, a je to inak aj dost sytne, takze aj fajn na večeru, raňajky, kedykoľvek...podľa chuti

ginger01
13. okt 2010

Ahojte tehulky,
dnes mi to nedalo a povedala som si, ze aj ja prispejem do tejto zavaznej temy. Par dni o tomto citam a mam tiez rovnaky problem ako vy... Kedze mam jedno 2 rocne zive chlapciatko, tak si viete predstavit ten zhon, okrem toho domace prace , nakupy a vsetko okolo toho. Do toho zhonu sa nam postastilo po dvoch snazeniach /ako prvy krat/ otehnotniet. SUper ! som si povedala, Ked to bude take ukazkove tehu, ako bolo prve, tak to hadam nejak pri tom zivom striebre zvladnem. Hop, ale nie. Od minulej stredy ,ked som bola v 6 tt som zacala spinit. Bolo to len po potrebe, v piatok mi to trochu ustalo, ale v sobotu znova.... Zacalo to ruzovym vytokom, az do hneda.. V sobotu som zacala mat uz trochu krvavejsi vytok, tak to uz som radsej sla na pohotovost, kde mi lekar sice potvrdil tehu, ale do diagnozy zapisal hroziaci potrat. No super ! Tak to som necakala. Dali mi hned injekciu na zastavu krvacania /nepomohlo/, potom ako aj vam Duphaston a Ascorutin a kludovy rezim...hehe pri tom malom decku, no neviem.. V utorok, teda vcera, som navstivila svoju gynku aj s papierom od lekara z nemocnice...tak ma vysetrila a tiez sa jej nepacil ten vytok, navyse bolo embryo a tyzden mensie akoby malo byt, ani srdce nebolo pocut.... ale hlavne je, ze tam zatial je...ona na to, ze sa asi chce embryo vypudit, preto to krvacanie.. Po vysetreni som zacala viac spinit, vyzeralo to ako menzes, mala som taky tmavo cerveny sliz...co ma uz fakt znepokojilo, tak znova na pohotovost. Totiz som si myslela, ze to ide prec.. Tam lekar na UTZ videl stale zltkovy vak, embryo, takze sa nemam nicoho obavat, je to len na prirode, ako sa to vyvrbi. A lezat ani nemusim, ono, ked sa to ma udrzat, sa udrzi... takze je to 50:50.... a krvacat mozem, moze to byt este vramci hniezdenia... talze jedine na co cakam , a to je horsie ako na smrt, je cakanie na porovnavacie vysledky HCG ...takze resultat az v pondelok....ak sa dovtedy nic neudeje. Takze babenky, prosim drzte mi palceky !
PS. Prepacte za ten sloh, ale musela som sa tu vypisat ...

pifina
13. okt 2010

@matrixmia je to syte, je to chutne a este aj zdrave 🙂 v Rusku je to jedlo chudobnych, kedze ryza je draha 🙂 u nas zial je pohanka dost draha prave preto, ze je zdrava, ale stoji to za to 🙂

matrixmia
13. okt 2010

@pifina urcite stoji za to 🙂 , inak este ma napadla jedna otazka ako dlho trvalo kam to zabralo Tvojej sestre na to krvacanie z nosa?

matrixmia
13. okt 2010

@ginger01 ja ti drzim palce, rovnako ako aj vsetkym ktore su to v tejto diskusii aj inde, ja som na tom podobne cakam ako sa špinenie vyvŕbi, beriem tiež Duphaston, Kanavit, na chvilu sa to ukľudni a potom vrati je to nevypočitateľné...príroda...ostáva dúfať a veriť, že napriek komplikáciam bude nakoniec hapiend 🙂

ginger01
13. okt 2010

diky matrixmia, snad to dobre dopadne, aj ked uz mam krce a kramy z dnesnej aktivity pri mojom decku, ale moja mama mala to iste, ked ma cakala,...co zistila az v 8 tt, takze hadam to bude len dedicne...

pami2
15. okt 2010

baby, chcem sa opytat trochu intimnu otazku-tiez som trocha spinila v 6tt, bola som na 5 dni v nemocnici, beriem ascorutin a utrogestan.teraz som v 9tt a spinim asi 1x za tyzden, ale to len tak, ze uvidim na toaletaku po potrebe..takze maalinko.
chcem sa opytat, kedy vam doki povolil pohlavny styk, v ktorom tyzdni...ja sa citim uplne fit, nemam ani typicke tehu priznaky ako napinanie, vracanie atd....no proste neviem si predstavit 9mesacnu abstinenciu,pardon za otvorenost.

majamat
15. okt 2010

@pami2 mne nic nepovolil, len zakazal. od 11tt som nemala tazkosti, tak sme to skusili v druhom trimestri, ale neviem presne od kedy a neprehaname to. len obcas.

ginger01
15. okt 2010

pami2, tak to sa radsej spytaj doktora, nie nas, nepozname tvoj zdrav. stav a ani nie sme gynekologicky..hehe
majamat, ked si bola tehu a spinila, mala si v prvom 3mestri aj normalny menzes "se vsym vsudy " ? mne sa to spinenie vlecie uz vyse tyzdna a vyustilo to do normalneho menzesu, ako som hore uviedla, dnes som myslela, ze uz to ustava, ale zas som sa trochu rozkrvacala aj so "slizom"....1. krv. vysledky zatial OK....uvidime na druhe v pondelok....bojim

superfly
17. okt 2010

@marika1977 tak mimi bohuzial neprezilo a musela som na zakrok ☹ este ze mam uzasnu polovicku, ktora ma vzdy v takejto situacii podrzi 🙂 robenie mimca sme sa rozhodli odlozit a skusime to mozno za rok 🙂

marika1977
17. okt 2010

@superfly neviem kolko mas rokov lebo vek sisi neuviedla ale dufam ze mate na babo este dost casu..je mi to veeelmi luto,asi bolo slabunke..pisem si s jednou babou s ktorou mame rovnaky termin porodu...ona tiez prve nestastne potratila a to bola uz v3tom mes...nevzdali to a onedlho sa im narodi syncek oliver 😀 😀 😀 neboj,vyde to aj u vas,drzim palceky 😀 ..ja bohu zial zo svojho okolia poznam strasne pripady nestastnych zien ktore prisli o viacej deticiek...tebe prajem vela stastia a zdravia a hlavne pozitivne myslenie...uvidis,babo pride a ostane vtedy,ked ho nebudete cakat 😀 tak ze az taky velky pozor z muzikom pri spolocnych chvilkach si zato nemusite davat 😀 😀 😀

majamat
17. okt 2010

@ginger01 ja som ms nemala. v 7-8tt som spinila. mala som svetlohnedy, az tmavohnedy vytok a trvalo to zhruba tyzden. v 11tt som krvacala, ale len trosku. pricinou bola asi zapcha. neviem ako to napisat, no odvtedy idem na WC - na velku, ked to ide samo. ten tlak nasilu, moze sposobit krvacanie. spinenie je pomerne caste a vela tehuliek to prezije a nepotratia. drzim palce a verim, ze si jedna s nich.

@superfly to mi je luto. nezazila som to, ale viem ake to je mat strach, ze sa nieco take stane.

ginger01
17. okt 2010

@majamat, ja som po spineni zacala mat MS...ale len take tri dni, no pred vcerom som zas zacala mat krvavy spotting..zajtra idem k doki, som zvedava, co mi na to povie a hlavne ake budem mat HCG... ale tiez som citala, ze coraz viac zien ma s tymto problemy.... cim to asi bude ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre