Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

andara
23. okt 2008

Ja taky nejvic rano,to pry jak se to v tobe pres noc nahromadi 😉

pointka
23. okt 2008

Ahojte, idem si Vas precitat, len predtym napisem a prosim Vas o radu, ci sa mam bat alebo nie.
Boze to su nervy, kazdy den sa objavi nieco, co ma vystresuje, ci je vsetko OK.
Vcera vecer a aj dnes rano som trosku spinila, ale je to fakt malinko, ked som sa utrela papierom, tak len taky jemny naznak takej kremovej farby, je to sice velmi slabunke, ale neviem, co si o tom mam mysliet. Nezintenzivnuje sa to.

cordoba
23. okt 2008

Ahoj holky, já jsem špinila od 5 tt, pak to docela přestalo, ale minulé pondělí jsem začala silně krvácet, tak jsme hned jeli do nemocnice, utz byl ale v pořádku, krvácení ustalo a v pátek mě pustili domů. V sobotu ráno jsem začla krvácet ještě víc než předtím a padaly ze mě velké kusy sražené krve, takže zpátky do nemocnice, utz opět v pořádku, tak jsem tam ležela, přes sobotu se to uklidnilo a v neděli večer zase to samé, silné krvácení, sražená krev utz vpořádku, v pondělí se to opět uklidnilo a v úterý večer už jsem tak nějak očekávala krvácení, taky že jo, ale na utz už bylo jen zamlklé těhotenství v 13 tt, tak jsem šla ráno na tu kyretáž, to bylo bez komplikací a je po všem. Ach jo.

lucinka1104
23. okt 2008

cordoba to mi je strašne ľúto, ale asito takmalo byť, aj keď tonie je žiadna utecha. Určite čoskoro otehotnieš zase a už sa ťa bábo nepustí. Veľa sily moja

pointka to je uplne normálne horšie je šistá krv takéto špinenie môžeš mať celé tehu 😉

pointka
23. okt 2008

cordoba je mi to luto, viem, cim prechadzas, tiez mam za sebou jeden missed ☹

Lucinka dakujem 🙂

maximm
23. okt 2008

ahoj cordoba aj mne je to strasne luto ja som to zazila dva krát ani nebudes vediet ako a budes znova tehohotna a stastna prajem vela sil ,drž sa..

kukutska
24. okt 2008

Cordoba, velmi, velmi mi je to luto ☹ Druhe tehotko uz bude idealne, uvidis.

Pointka, neboj sa nic, aj ja som spinila taky ruzovkasty vytok, dva dni na to taky hnedkasty a vcera som videla na sone 12mm fazulku. Aj ja som sa straaasne vylakala a ako citas viac dopredu, tak vela zienok preslo roznymi druhmi spinenia a maju alebo cakaju zdrave babo 😉

My s drahym tiez abstinujeme, do konca 12tt budeme musiet vydrzat. Co my, ale on!!! 😀 Ja sa sustredim na to, aby bolo vsetko ok a na keksik veru ani velmi nemyslim 😅

uk.ok
27. okt 2008

Ahojte. Jsem sotva v 5tt a když jsem šla 2x na velkou, tak jsem trošku začala krvácet na wc papír a pak pár kapek do kalhotek. Nemáte některá skušenost jesti je to normální a z čeho to může být?

kukutska
28. okt 2008

uk.ok, moze to byt aj zahniezdovanie, niektore zenicky pri tom spinia. Alebo ti praskla pri tlaceni cievka, ved pocas tehu je vsetko prekrvene a tlakom sa to kludne mohlo stat 😉

veronika1982
28. okt 2008

uk.ko ja som mala tiez ten isty problem ze na wc som zacala krvacat ale nebolo toho vela ale sla som pre istotu hned do nemocnice a po ultrazvuku mi zistili hematom tak si ma tam nechali. nasadili liecbu a hematom potom zmizol. povedali mi ze je to normalne ze praskne nejaka cievka lebo maternica sa rozsiruje. ale na tvojom mieste by som zasla za lekarom lebo diagnozu mi dali 020 co je hroziaci potrat.

muska
3. nov 2008

Ahojte! Sledujem tuto diskusiu, kedze mam podobny problem so spinemim. Rozhodla som sa, ze vam napisem svoju poslednu skusenost. Momentalne som na zaciatku 15 tt a spinenie sa u mna objavuje z casu na cas, vacsinou jednorazovo, beriem duphaston, najnovsie aj Magne B6. Vraj mam ale nejaky zapal, tak mi dal dr. lieky, ktore sa na noc vkladaju. Po druhej takejto tablete som rano objavila akoby vytok oranzovej farby. Myslela som, ze to prejde ako vzdy predtym, ale kedze sa ani na druhy den nic nedialo, isli sme v sobotu vecer na pohotovost. Lekar, kt. tam bol povedal, ze je to OK, ze ide o zvacsovanie maternice, ale napriek tomu si ma tam nechali. Lekarka, ktora bola na druhy den na vizite povedala, ze ide o krvacanie z hormonalnej priciny a ze to nic nie je. V pondelok bola primarska vizita, uz ma chceli pustit domov, ale primar sa rozhodol, ze mi urobi este stery, pretoze to spinenie je vraj zo zapalu, ktory drazdi sliznicu maternice a ona potom krvaca. Mozem si teda vybrat, ktora pricina sa mi paci najviac 🤐
Zostala som teda este v nemocke cakajuc na vysledky sterov a tie cuduj sa sa proste stratili, takze ma v stredu pustili domov. Lekar ktory ma prepustal si zase vymyslel (mimochodom tento ma vobec nevysetroval), ze vytok je iba fyziologicky a nechape preco mi moj dr. predpisal tie lieky na vkladanie! Takze opat 3 verzie: moj lekar mi predpisal lieky proti zapalu na zaklade sterov, primar v nemocnici mi robil stery este raz, zial, stratili sa a lekar, kt. ma prepustal a nikdy ma ani nevysetril povedal, ze je to OK a nemam nic brat!
No chapete tomu?
😲 😲 😲 😲 😲

kukutska
3. nov 2008

Muska, veru je to dost zvlastne a vela kludu ti to asi nepridava 😒 Nech uz je to akokolvek, hlavne aby bolo vsetko v poriadku 😉 Urcite nam daj vediet, na com sa nakoniec zhodli...

ditka1
3. nov 2008

caute vsetky,ja som v 23t,tiez mam za sebou krvacania a vsetky co to mate bezte k lekarovi!nic nezanedbavajte radsej ist 5x zbytocne ako raz a neskoro,ja som len spinila a lezala som 10dni v nemocnici a este raz som uz krvacala som lezala 4dni odvtedy nic,ale baby kazde spinenie je predpoklad potratu bezte cim skor viem o com hovorim,neriskujte a vela vela lezte.drzim palce kazdej papa

mimina321
3. nov 2008

dievčatá napíšem vám moju skúsenosť.v auguste som prišla o vytúžené bábenko a to som mala len zašpinený papier na wc.bolo to len jeden den a velmi slabučké,prijali ma do nemocnice,prestalo to ,ale bábenko odumrelo.preto nepodcenujte ani malé špinenie a rýchlo k lekárom!nechcem vás nijako srašiť,ale ja mám so špinením velmi zlú skúsenosť.všetkým držím palce-majte zdravé a krásne detičky

barbarka
4. nov 2008

suhlasim s miminou321. rychlo k lekarovi! ja som to odkladala, spinenie som povazovala za normalne, a tiez som o babo prisla. preto tiez radim nepodcenovat, riesit! drzim palceky.

animasoul
12. nov 2008

babulky ja som nova snazilka ...asi od leta.... chcem vediet ci som alebo nie tehotna ..teda meskalo mi to 12dni aneviem vcera som spinila a dnes krvacam..test bol / a druha slabulinka ..minuly tyzden mi doktor hovoril ze je to skoro mam dojst zajtra ..ja sa bojim ...na sone .videl zvecsenu sliz. maternice ci co.. a nieco malinke vnej..taka mala bodka. 😔

cervena_ciapocka
12. nov 2008

baby, aj ja som o babo prisla, ale aj tak si myslim, ze v skorom stadiu aj tak lekari nepomozu a ani lieky. Takze si ziadna z nas nema co vycitat, ze sla neskoro alebo vobec do nemocnice. Jednoducho vtedy je priroda silnejsia a aj keby vas lekari otocili dole hlavou tak vam nepomozu.
Ale tiez netvrdim, ze do nemocnice ist netreba. Vsetko je individualne.

arteph
12. nov 2008

Holky, taky řeším tento problém, Vy, co jste byly v nemocici, co tam s Váma dělali? Jen jste ležely nebo dávali nějaké léky?

kukutska
12. nov 2008

Arteph, ked som prisla do nemocky, pozreli moc, zmerali tlak, urobili sono. Na oddeleni mi pichli Kanavit a 2xdenne som uzivala Ascorutin a Duphaston. Ked mi skoncilo spinenie, poslali ma domov (bez sona!!!! 😠 ) a doma som pokracovala v uzivani Duphastonu.

Animasoul, ak tam nieco videl, urcite tam aj nieco je 😉 Tieto pociatocne krvacania mozu vznikat aj z toho, ze si telo nezvyklo na tehu a mas akoby menzes. Ak by to bolo len kratkodobe spinenie, moze ist zas o zahniezdovanie fazulky. Verim, ze tvoj pripad je jednym z tychto spomenutych.

Uplne suhlasim s Cervenou ciapockou, zial lekari nie su carodejnici, avsak aj napriek tomu treba bezat k lekarovi...

veronika1982
13. nov 2008

arteph. ja som lezala v 9 tt kvoli krvacaniu. tiez mi nasadali 3 x denne Ascorutin a Duphasto. na zaciatku mi spravili utrazvuk. na druhy den rano mi zobrali krv a moc a posledny den ked ma prepustali zase to iste plus ultrazvuk. duphaston som dnes dobrala a to som uz v 16 tt. podla mna ten duphaston velmi pomohol. a v stredu ideme do poradne na AFP testy tak hadam bude vsetko ok.

cervena_ciapocka
14. nov 2008

ja som duphaston a ascorutin stihla brat len jeden den 😒

andara
14. nov 2008

Mně taky řekli, že do 12tt je to pouze na přírodě.Nasadí léky, doporučí klid a pak se uvidí, jestli se mimčo udrží,ale pokud je v pořádku tak se prý udrží i přes silné krvácení, jsem četla. 😉

junovka
14. nov 2008

ja som to Andara, necitala...ja som to prezila na vlastnej kozi 😉

liliput
14. nov 2008

ahojte,

poslednu MS som mala 27.10....teraz by som mala dostatat az okolo 24.11. .....mala som uz asi necele dva tyzdne tehupriznaky....prsia, trochu zle, aj chut do jedla, bolesti v podbrusku tkzv.menstruacne......a proste taky ten tehupocit.

Dnes som dostala MS.....ale dnes je 14.11. ....cize o 10 dni skor...a to sa mi teda vonkoncom nestava.....a zabudla som, ze este tak kratko po tej prvej MS som spinila jeden den.....

Myslite, ze mozem byt tehu? 😕

liliput
14. nov 2008

no a ešte včera aj predvčerom som mala teplotu a dooosť zle mi bolo.

andara
14. nov 2008

Lili -moje kamoska si delala test a vysly dve //,mela radost,ale za asi 2dny to dostala a to pry docela silne,ale v noci se ji zdalo, ze je tehu a tak si udelala dalsi test a byly tam // a ted uz je ve 25tt a ceka chlapecka 🙂
Takze vidis,ze nic neni ztraceno - zkousej testovat. 😉

liliput
14. nov 2008

to mozem testovat aj ked mam MS?

liliput
14. nov 2008

lebo rano som ešte MS nemala aj som testovala a bola len jedna /

cervena_ciapocka
14. nov 2008

ako pise andara - ja som tiez silnejsie krvacala a ked som sla k lekarke uz som myslela ze je po vsetkom a bola som prekvapena ked m ilekarka povedala, ze som este nepotratila. No ale na druhy den to uz bolo inac.
Tiez si myslim, ze aj tak je to vsetko na prirode, nielen do 12tt.

liliput
14. nov 2008

tak, uvidíme...lebo naozaj...takto skoro MS som ešte nedostala a tie všetky príznaky.... ale veľa babuliek tu písalo...čo som si čítala...že aj napriek MS boli tehu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre