Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

lindda
23. jún 2009

cafte neviete mi poradit uz sa chceme zacat snz ,ale uz 3 den spinim a uz som vlastne aj prestala zatie sme si davali pozor ale stat sa moze myslite ,ze by som mohla byt tehu robila osm si test a nic ale este su nikdy takto nespinila mieto menzesu ☹

lucylulu
23. jún 2009

ahojte tak mam zlu spravu vcera vecer som potratila ☹ este poobede sme boli u doktora mala som hrozne bolesti a vecer to vsetko samo zo mna vypadlo , bolesti zmyzli ale krvacanie pokracuje ako normalna ms.Je my zvlastne ze vsetky pisete ze ste dostali tabletky na zastavenie krvacania a duphaston ale mne nedali nikde nic asi to vsetko beru inak no co uz urcite si dame pouzu a zacneme skusat odznova 🙂

allinka79
23. jún 2009

riamim - hlavne klud a porozpravaj sa s nou. ja som este do konca tyzdna doma a potom hajde spat do prace

allinka79
23. jún 2009

lucylulu - velmi ma to mrzi ☹ ja som z tych tabletiek neni nadsena, ale ak maju trosku pomoct, tak ich radsej budem brat. Keby zase mali umelo nieco udrziavat, tak nie... prepac ☹
drzim palce na dalsie... urcite informuj

riamim
23. jún 2009

Ahojte,
práve som sa vrátila od doktorky, všetko je v poriadku, bola aj akcia srdiečka!!! 🙂
Na to špinenie mi pre istotu nasadila Duphaston.

venka2
24. jún 2009

riamin -tesim sa s tebou, viem aky je to pocit, tak len stastlivo dalej.
lucylulu- je mi to velmi luto, hlavne sa snaz dat sa dokopy. Zaujalo ma len, to ti nerobili ziadne cistenie, kyret?
Ja som mala tiez vraj ojedinely spontanny potrat absolutny ci aky, jednoducho som vytalcila babatko az do posvy ale aj tak mi robili pre istotu cistenie maternice. Nepodcenovala by som to, kvoli dalsiemu tehotenstvu.

majula28
24. jún 2009

lucylulu neboj nebolo to súdené... ☹ a keď sa to má potratiť tak sa to stane či s liekmi alebo bez nich... ☹
tak držím palce, aby sa ti podarilo otehotnieľ zase 🙂

seb
24. jún 2009

riamim: mám radost, že ti kontrola dopadla dobře, mě říkala dr. , že špinění v začátku těhu je běžné, hlavně v době kdy by měla být mens.
lucylulu: moc mě to mrzí, ale ted si tělo už zvyklo na hcg hormony a napodruhé už to zvládne, neboj

marcciik
2. júl 2009

Ahojky mužu se přidat?Zrovna ted prožívam hrozný obavy o svoje mimnko jsem po 5 Ivf a poprvé v životě je muj test pozitvní jenže po necelých 4 tydnech mé radosti začína strach dnes jsem začala trochu krvácet a mám obavy že jsem o miminko přišla zítra jdu na ultrazvuk ale ze zlou předtuchou máte někdo podobnou zkušenost muže být mimisek jetě na svém místě? ☹

perla200
2. júl 2009

marcciik...utekaj na pohotovost....aj aj som to mala taký ružový výtok a už som v 37t...hlavne mysli pozitívne a nečakaj do zajtra

nevesta
2. júl 2009

Marcciik chod na pohotovost, mimi moze byt ok, ale potrebuje podporu... Sup, sup 😉

Ja som teraz spinila do 10 tt... Ale tiez som 2 x po spineni potratila...

bittka13
3. júl 2009

ahoj kocky - som tu nova i ked posledne dni som vas trochu citala... 😉 som 7 tt a zacala som spinit/krvacat, nie je to katastrofa ale nepotesi. Samozrejme bola som u dokiho pravil mi UTZ a nasiel zakrvacanie pod babatkom... takze beriem utorgestan a duphaston a mam prisny klud na lozku... ☹ lezim este len 3 den a mozem vam povedat ze ma dost statocne poraza... 😀 . Mate taketo skusenosti ? Ako dlho moze trvat kym to krvacanie prestane ???

bittka13
3. júl 2009

marcciik - ja mam to iste uz 3 den spinim a na vecer krvacam, tiez som po IVF a babatko na kontrole bolo uplne ok, srdiecko bilo len sa zacal ciastocne odlupovat vacok... vraj to je dost bezny nalez na tento cas v tehotenstve a najma po umelom oplodneni... takze hlavu hore, ziadne depkovske nalady 😉 a hlavne ak ti mozem nieco poradit tak zatial do zajtra sa snaz len lezat, nebehaj nic nebor, lahni si k telke a klud... Ono okrem liekov je to aj tak jedina "liecebna" metoda na taketo problemy a aj najucinnejsia 😉

mazlik.xxx
3. júl 2009

bittko, tak mám podobný problém. .. v pondělí potvrzené těhotenství, ale dnes jsem začala malinko špinit, není to ani krev, ale je to prostě strach... nevím co mám dělat. Ještě že můj doktor ordinuje i o víkendu, kdyby náhodou,

bittka13
3. júl 2009

mazlik - no ja by som k doktorovi isla, sice sa moze stat ze niekedy vyzeras ako nekonecna otrava a hysterka... 😀 ale ono ti to moze byt jedno 😝. mne tiez to spinenie zacalo len tak trolinku hnede len pri utierani na vecku raz za den ale potom sa to trosku zhorsilo, nehovorim ze nejak dramaticky ale predsa... tak som tam bola u dokiho najprv v utorok kedy mi to zacalo a druhy krat dnes ked som mala pocit ze sa mi to zhorsilo... v utorok este na UTZ nevideli nic okrem babatka ale dnes tam uz bolo evidentne zakrvacanie pod vackom... takze k povodne nasadenemu utrogestanu mi dali este aj Duphaston. A samozrejme lezat a lezat a lezat a lezat........ 😝. I ked ma hned aj ukludnili ze tento nalez je dost bezny v zaciatku tehu a zatial nie je dovod na ziadnu paniku.

marcciik
3. júl 2009

Ahojky tak dnes jsem byla na ultrazvuku a miminko je tam sice jsem po vyšetšní trochu víc krvácela ale už se to zas ustáluje dotala jsem utrogestan na podporu těhu tak snad krvácení brzy přestane a za 14 dní bude stale vše ok taky mě uklidnily že je to z počátku těhu běžné tak jsem už jsem se hodila zase do pohody 😉 Díky za podporu a všem držím palčky

lara75
3. júl 2009

ahojte, idem vás ukludniť, lebo podobný problém som mala v júni a zdá sa, že kľudový režim fakt "vylieči" tento problém. Som po KET a v 8. týždni na bežnej kontrole mi zistili veľký hematóm (zakrvácanie) v maternici, bolo dvojnásobne väčšie ako embryo! Síce som nekrvácala ani nešpinila, mala som iba krčové bolesti v podbrusí, navrhli mi aj hospitalizáciu, ale som sľúbila, že doma budem poctivo ležať (vydržala som do ďalšej kontroly) a o týždeň sa hematóm vstrebal na polovicu a o ďalšie 2 týždne skoro vôbec zmizol. Teraz som doma 5. týždeň a už od budúceho týždńa sa vrátim do práce. Ináč brala som Utrogestan 3x2 vag. a Duphaston 2x1, plus Magne B6 podľa potreby.
Oplatí sa zostať doma a poctivo ležať, iba relaxovať, lebo u mňa hlavne stres bol základom problémov.
Bittka, mne povedala doktorka, že hematom sa vstrebe cca za 1 mesiac, alebo vykrváca, ale v tom prípade je to lepšie ako nie silným prúdóm, ale iba tak špinením. Hore hlavu a relaxujte, treba myslieť pozitívne 🙂

popelka.miri
3. júl 2009

Lara, já ho měla taky, hematom a začala jsem špinit, taky jsem musela do špitálu, doma mě nechat nechtěli ☹ , ale ležela jsem tam 6 dní a po týdnu opět, zase špinění...ve 23.tt jsem už hematom neměla, ale amniální pruh...taky, klidový režim, ale lehce se to řekne, ale hůř udělá...já se tak bála, že jsem byla stresovaná dost 🙄 a do toho problémy doma...
Důležité je miminko si moc přát, věřit v něho i v sebe a odpočívat 😉 Taky jsem brala Utrogestan a Mg, ale dr. mi pak řekl, že ten utrogestan zas tolik nefunguje, jak si myslím, že je to spíš o psychice...jakože máš pocit, že ti to pomáhá 😅

marcciik
4. júl 2009

Holky po kolika dnesch u vas krvácení přestalo ? Sice už ze sláblo o protoi včerejšjku ale pořád neustává ☹

bittka13
4. júl 2009

marcciik - ja som spinit zacala v utorok a dnes sa zda - zatial - ze to prestalo, uz v noci som nemala nic a dnes od rana vobec nic, ale poctivo lezim cely den a beriem lieky.

nika251
4. júl 2009

Ahojte. Aj mna postretlo spinenie v tehu. Spinila som do 15tt. Pri prvom tehu- nic. A teraz pri druhom sa dostavila MS- sice slaba ale ja som to akosi nebrala do uvahy. Ale ked sa drzala BT tak som urobila test a sup ho tam //. Potom zacalo spinenie asi po 20dnoch od MS, prestalo, zacalo znova a toto sa mi opakovalo do 15tt. Potom vymizlo uplne. Moj Dr. mi predpisal utrogestan, kludovy rezim pri synovi neprichadzal do uvahy, navyse som do 15tt aj vracala. Spinenie nemusi znamenat hned katastrofu ale k Dr by som isla hned

marcciik
4. júl 2009

Díky za odpověd taky jsem běžela hned d kotorovi je to lepší něž něci podcenit 😉 taky poctivě ležím cely den a zítra budu pokračovat dokud nepřestanu špinit uplně 🙂

hnedoocka23
6. júl 2009

ahoj holky,jsem dneska 18.den po ET..čárka se mi ukázala už 8.den po Et..dneska ráno jsem testovala a už je silnější jak kontrolní..ALE od včerejška odpo špiním(lehce,svět.hnědé)..na noc to přestalo a po dnešním zavedení utrogestanu zase,jen tak lehce,nic strašného..i přesto mám strach..bříško nebolí,jen mám pocit takového menšího tlaku,ale to už trva min.12dní 😉 kontrolu první a odběry krve mám tedkom ve středu,tak už se těším..snad mě uklidní a nic to nebude 🙂 snažím se od včerejška polehávat,nikam nechodím a nic těžkého nezvedám..pokud by se to zhoršilo a začalo by mě bolet i břicho,raději si zajedu do nemocnice..maminka i manžel mě pořád uklidnují,že to nemusí nic znamenat a že je to v ranném těhotenství normální 🙄
Všem držím palečky

hnedoocka23
6. júl 2009

a beru utrogestan 6tabl.denně..nevím jestli je to pravda,ale slyšela jsem,že se může špinit i z utrogestanu..

m.o.n.i.k.a
6. júl 2009

hnedoocka už dlouho pozoruji Tvé album 😉
Máme stejný vkus kočárků 🙂
Je mi líto, v tomhle Ti moc neporadím, ale všimla jsem si, že máš dvě //, takže těhu 😵
Gratuluji. Držím Ti moc palečky at je vše v pořádk a pokud nekrvácíš, tak si myslím, že by mělo být vše v pohodě, hlavně se nenamáhat a nestresovat 😉

xxveronikaxx
6. júl 2009

Ahojte,, ja som v 24 týždni krvácala ale našťastie sme rýchlo došli do nemocnice tak dieťatko zachránili,,

m.o.n.i.k.a
6. júl 2009

xxveronikaxx já ve 26tt a taky mě odvezli rychle do nemocncice a měsíc jsem ležela na udržování přímo na porodním 😖 Naštěstí pro nás vše dobře dopadlo 😉

xxveronikaxx
6. júl 2009

m.o.n.i.k.a
mňa zas držali len 6 dní v nemocnici lebo nezistili od čoho bolo to krvácanie veľmi som sa bála lebo veľmi išla zomňa krv ale mne tak vraveli že to bolo nedostatkom železa sa mi uvoľnila placenta.

m.o.n.i.k.a
6. júl 2009

Tak to je fajn, že to tak dopadlo 🙂

hnedoocka23
7. júl 2009

ahoj holky,no snad jo...zítra mám kontrolu,snad bude vše v pořádku 😉 špiním stále a nevím,co si mám o tom myslet sakra...... ☹ jsou to ale nervy!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre