Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

zufalka
3. okt 2010

ahojte,ja mam asi taky problem,že od začiatku tehotenstva stale krvácam,v podstate bez vložky ani nechodím,lekári mi nevedia odpovedat z čoho to mám,mimi sú zatial v poriadku,ale som z toho už zúfalá 😒

buffinko
3. okt 2010

@82timka, pokiaľ ťa vyšetroval doktor vaginálne, môžeš to mať z toho, krčok je už citlivý v tvojom štádiu. ale predsa len to je trochu dlho - pre istotu zajtra zavolaj alebo zájdi na gyndu, netreba podcenovať..

82timka
3. okt 2010

no to mas pravdu,pri prvom dietati som tiez uz v takom vysokom stadiu bola na vysetrenie no to som mala taky slaby troska krvavy vytok a len jeden den.teraz sa to vobec nepodobana vytok skor na tekutinu a aj ked sa utrem ,vydno jasnu pranzovu farbu na papieri.ja tam urcite zajtra zajdem.ale troska sa bojim,tak dufam,ze to bude ok.dakujem

majamat
3. okt 2010

@82timka ak je to na papieri a v zachode, moze to byt velmi koncentrovany moc, pripadne moze mat primes krvi. vysetrovli to moc? stacilo by papierikom v ambulancii.

82timka
3. okt 2010

prave,za nie nevysetrovali len ma poslali najprv na zachod za ma bude doctor vysetrovat a ked som uz tam sla tak doletela za mnou ze mam radsej do pohara,ze urobia rozbor no uz bolo neskoro a kedze som nepila cely den vodu lebo mi bolo hrozne zle a zvracala som uz sa mi to nepodarilo.vidis tak tomoze byt aj to ,to ma ani nenapadlo .som zvedava co mi povie zajtra,to by inak znamenalo ze som prechladena ci ako?

mmmarta
4. okt 2010

@marika1977 nehnevam sa, ale nepokadam za cynicke, ked mi niekto povie pravdu. Ako som napisala na zaciatku gynekologia je trochu alchymia, vela veci sa neda potvrdit ani vyvratit a niektore sa jednoducho nedaju liecit. Niekde som citala, ze zvierata vo volnej prirode nemaju problem s rozmnozovanim len zvierata v zajati a LUDIA.
Asi na tom nieco bude.
Dakujem za radu, ale 100% starostlivost mam, nemam problem ziadat pre seba maximum.
V piatok som samozrejme u lekara bola, dieta je zatial v poriadku, cely vikend som sa valala, snad uz z toho mam aj prelezaniny 🙂 .

marika1977
4. okt 2010

@mmmarta tak to ti drzim silno palceky!!!! 😀 nach sa ti dari lebo nieje nic smutnejsie ako ked matka pride o milovane dieta ☹ ☹ a mam vo svojom okoli takych zien az dost...ja sama som to nezazila ale dokazem sa vzit do ich koze.s toho ako si veci opisovala som mala taky pocit,ze sa tvoj lekar nestara dostatocne ale ked je to v poho tak sa ospravedlnujem za svoju spontannost.ja osobne som nemala dobre skusenosti so zenskymi(s terajsim nie,ten je uplne iny ako ti moji predosli)vies,ked sa dvaja zensky koli tebe pred tebou povadia,alebo jedn povie to,druhi to zas vyvrati a treti kruti hlavou nad nezodpovednostou toho prveho...hmmmm...co si mam potom mysliet 😨 ...ale to je hlavne ze ste v poriadku a zas 11tt to uz nieje tak malo tak ze len oddychuj,relaxuj a este raz,drzim palce 😀 😀

marika1977
4. okt 2010

@zufalka skus posurfovat na internete...zadaj si do google krvacanie v tehotenstve,nieco by si sa tam mala o tom dozvediet...neiktore zeny zvracaju tesne pred porodom,ze vraj to sposobuju kontrakcie a napete svali,ale neboooj ty uz si za vodou a babetka mas velke zivotaschopne 🙂 🙂 ja som mala tesne pred porodom silny zapal v krcku,to co zo mna tieklo bolo nechutne 😒pri porode ma napichali antibiotikami a chvala bohu od tedy som zdrava 🙂

renka77
4. okt 2010

Ahojte zienky prestala som spinit,ale zacalo mi byvat strasne zle,cely den mam zaludok ako na vode ,ale este som nezvracala,co by mi asi pomohlo,ale nic,ked uz,uz mam pocit ze musim utekat na wc,ze uz budem zvracat,pridem a zrazu ma prezenie a uz je povracani,ale zaludku to neulavi 😖 je to narmalne,ze ma tak prehana?ja mam sice vyoperovany zlcnik,pred tehu som mavala taketo problemy,so stolicou,ale neviem ci je to normalne teraz 😕

junovka
4. okt 2010

@renka77 ak mas na mysli, ze mas hnacky, tak to normalne zrejeme nebude....neuzivas nahodou Magnezium???, alebo nepila si nieco nizkokaloricke? 😕

renka77
4. okt 2010

@junovka ahoj ano beriem ho ,ale nie nejako pravidelne,niekedy si dam 2 za den niekedy len 1,ja mam tych liekov viac,utrogestan,duphaston a ascorutin,k doktorovi idem az buduci tyzden,tak neviem ci by som nemala skor,prezenie ma viac menej,ked sa najem

renka77
4. okt 2010

@junovka a nizkokalorickym napojom sa vyhybam pijem iba caje a neperlivu mineralku

majamat
4. okt 2010

@82timka ano, krv v moci a aj tmavy moc, mozu znamenat infekciu mocovych organov. mozno by ti bolo dobre, keby si si zo sebou vzala prvy ranny moc. ten je najkoncentrovanejsi.

@renka77 , s tymi hnackami je to tazko, ale myslim si, ze sa mozu vyskytut aj v tehotenstve. na jednej strane si mala uz traviace problemy, co moze vplyv aj na stolicu a na druhej strane v tehotenstve sa meni metabolizmus. funkcia traviacich organov sa spomaluje a navyse su casto utlacane zvacsujucou sa maternicou. skus probiotika a vlakninu a pre istotu to povedz aj Dr. nikdy nevies ci na teba neskocila nejaka infekcia.

junovka
4. okt 2010

@renka77 skus vyradit na par dni magnezium a uvidis, ...mna z Mg tiez prehanalo 😉

renka77
4. okt 2010

diky skusim ho vynechat a ak by to neprechadzalo zbehnem k obvodnej nech mi zoberie krv,alebo co,citala som,ze mozu byt problemy aj s funkciou pecene,len to nie 😨

alex9966
5. okt 2010

zufalka aj ja som začala špiniť, krvácať, špiniť od 5 týždna. beriem ascorutin a utrogenstan. odporúčili vám pri tejto kombinácii užívať aj kyselinu listovú?

renka77
5. okt 2010

@alex9966 ahoj ja beriem normalne kyselinu listovu a uzivam tiez utrgestan,ascorutin a duphaston,takze kludne mozes,su to vitaminy 😉

miriam11
5. okt 2010

renka, ked tak citam Tvoje pispevky, akoby som citala nieco zo svojho tehu. Aj ja som spinila na zaciatku tehu atd... a potom, ked toto prestalo nastupilo dllllheeeeee obdobie nevolnosti. Byvalo mi poriadne zle, aj taketo hnacky som mavala, som si myslela, ze potratim zakazdym. Lekar to vysvetlil tak, ze som OK, len sa vsetko v tele meni.... Najhorsie som to zvladala v noci, bala som sa zaspat, lebo som sa budila na to, ze ma napina na vracanie a ledvou som dobehla na zachod. brrrr tento stav som mala do zaciatku 7. mesiaca a jeden den som sa zobudila a bolo mi zrazu OK. Tak sa nakoniec vsetko na dobre obratilo. Drzim Ti palce, aby si nemala tieto stavy a vsetko prebehlo v pohode. 🙂

renka77
7. okt 2010

@miriam11 ahoj to som rada ze nie som sama a ze to tak moze byt,lebo to si uz clovek namysla kadeco 😕 ale uz je to ok,uz mam dobru stolicu,teraz pre zmenu asi trosku zapecenu,dufam,ze bude vsetko v pohode v pondelok idem na sono,toto cakanie na kontroly to je utrpenie 😒 tak si uzivaj malinku princeznu,ja si este pockam,ale uz sa veeelmi tesime 😵 a dakujem za palceky 😉

anikka
7. okt 2010

ahojte kocky, ja som momentalne v 9tt, v 6tt som zacala krvacat, vela jasno cervenej krvi, utekali sme hned do nemocnice, malinke bolo ok, ale dali mi ascorutin a odporucali lezat, okrem toho beriem utrogestan a kyselinu listovu. Chcem sa spytat ci je niektora z vas kvoli takymto problemom doma na PN a stale lezi? Bojim sa aby sa to nezopakovalo, aj ked uz az tak poctivo nelezim cely den....Doktor mi povedal ze minimalne do 12tt.

junovka
7. okt 2010

@anikka nechcem ta strasit, ale ja som zykla takto krvacat na cerveno do 20 tt a potom este na hnedo asi do 26 tt....a to som poctivo lezala v nemocke na injekciach alebo doma na liekoch 😝

anikka
9. okt 2010

@junovka uff, tak to neviem ako vydrzim tak dlho doma, ja viem ze musim vydrzat ale uz teraz sa doma priserne nudim a z toho ze nemozem ist na vzduch von som uz chora...

matilda2
9. okt 2010

Ahoj Annika, ja som mala tmavohnede spinenie od 5tt do 8tt. Odkedy to zacalo uzivam Duphaston. Teraz som na zaciatku 10tt a spinenie mi prestalo. Od 6tt som na PN, tiez v bloku zavreta, bez vychadzok a cerstveho vzduchu. Uz si na to zacinam zvykat. Musim to vydrzat minimalne do 12tt.
Prve tri tyzdne som podstivo lezala, teraz to uz tak striktne nedodrziavam. Snazim sa pretahovat ranny spanok do 1 poobede, potom sa pomaly zacinam pohybovat po byte 🙂. Ja viem, je to nuda. Najhorsie je, ze sa mi z tolkej necinnosti uz ani nic nechce. Mozem citat, pisat, surfovat na nete, venovat sa rucnym pracam 🙂 , pozerat filmy....milion toho je co sa da robit. ale ked lezim, stale ma lame na spanok... vravim si, ze takto som zivotom nemrhala ani nepamatam. Inak som dost aktivny clovek, mam pracu ktora si vyzaduje vysoke nasadenie a vela energie. Neustale si vsak pripominam, ze to nerobim pre seba, ale pre nase male....ach jaj, niekedy je tazke samu seba pocuvat.
Napis co tak cez den robis, mozno sa nam podari vzajomne sa inspirovat 😉 Ja som naordinovala vsetkym kamosom povinne navstevy, takze skoro kazdy vecer nam dojde navsteva a nieco spolu robime. Vcera sme piekli kolace. ja som asistovala zo stolicky a kamoska sa zvrtala v kuchyni 🙂
Myslim, ze taketo 'vaznenie' zien nie je vporiadku. Aj som Dr prosila aspon o hodku vychadzok. Hlavne ked uz teraz nespinim ani nekrvacam. Nie som nezodpovedny blazon co by behal po vonku a riskoval zivot malej fazulky. Myslim, ze par min pomalej chodze okolo bloku alebo posedenie na lavicke by nam neublizilo. Lenze Dr zaujal jasne stanovisko. Bud PN bez vychadzok alebo pekne do prace. Tak som si vybrala PN. Nejako to uz vydrzime, hlavne nech to nakoniec dobre dopadne.

majamat
10. okt 2010

@anikka ja som tiez spinila a som PN od 8tt. mam dobreho DR. vychadzky mam od zaciatku, no samozrejme, ze som lezala, ked bolo najhorsie. dlho som to nevydrzala, lebo ma v posteli vsetko bolelo. keby som mohla spat, ale nedalo sa. tiez som bola na nete, citala som knihy, lustila krizovky. dala som sa aj na strikovanie. doma som nic nerobila, ale varit som musela. no na zaciatku to nebolo moc prijemne. bolo mi z tych pachov na vracanie. urcite ti casom da vychadzky, ak pominie najvacsie riziko. ja som od 11tt fit a nemam tazkosti, ale do prace ma uz nepustil. teraz som v pohode, akurat som tiez nejak zlenivela. obcas som aktivnejsia, ale trapia ma klby a nemozem dlho chodit. mam problem uz ked idem busom k DR., ale aj tak vzdy vyuzijem, ze som u lekara a potulam sa po obchodoch. dokonca som raz vliekla tazky nakup domov. spolu s kabelou to bolo asi 12kg. bola som blba, ale nakupovala som vo viacerych obchodoch a vzdy som si to nechala u rodicov. ked som to dala dokopy, boli z toho 2 plne igelitky. nastastie sa mojej princeznej nic nestalo a ja som cele poobedie prelezala. pre istotu.

superfly
10. okt 2010

ahojte, ja som uz raz potratila a teraz som cca v 6.TT tehotenstva. Zacala som najprv spinit, tak som utekala doktorke, predpisala mi utrogestan a este nieco na zpevnenie zil a poslala ma na PN. Skoro to prestalo ale potom som bola objednana na test HCG a jak som prisla domov, zacala som krvacat, nic hrozne, slaba krv ale vydesilo ma to, kedze som uz predtym potratila. Utekala som k doktorke a ta uz proste zavelila diagnozu potrat. Nakoniec mi pre istotu urobila sono a zistila, ze mimi je ok. Pichla mi injekciu proti zrazanlivosti krvy a odvtedy mam take spinenie a vyplavuju sa zrazeniny krvy a niekedy to prestane uplne niekedy zacnem zase silnejsie spinit, dokonca akoby slaby menzes a vyplavuju sa sem tam zrazeniny...tak naozaj neviem co si o tom mysliet, za tri dni idem k lekarovi zase na kontrolu tak sa uvidi...Bolesti nemam vobec ziadne a dokonca citim cely cas take napatie vo vajecnikoch...

majamat
10. okt 2010

@superfly obavam sa, ze dr. uz viac nemoze urobit. este mozno Ascorutin by ti mohli dat ak ho uz neuzivas. skus citrusi. dobry je aj rutin (ten je aj v ascorutine) a nachadza sa v pohanke. urcite najdes na ete pohankove recepty. v obchode som tusim videla aj pohankovu kasu a vlocky. hlavne klud a oddychuj.

superfly
10. okt 2010

jj, pijem vela vody s citronom a lezim stale, ina to krvacanie/spinenie sa mi vzdy objavi v ranajsich hodinach a potom uz ustupuje. Ktovie ci mimi prezije, kazdopadne robime vsetko preto aby sa udrzalo. Ostatne je na prirode. Inak aj menzes som vzdy mavala taky zo zrazeninami a v pripade ze som pocas mesiacikov sportovala alebo vykonala vacsiu fyzicku namahu okamzite zosilneli alebo ak koncili tak sa vratili v plnej sile ://

marika1977
10. okt 2010

@superfly drzim palceky 😀 ono ak je zivotaschopne,urcite sa udrzi...vid moje dceri 😀 😀 ja som mala normalnu MS aj starsiu mi zistili az v 11tt..len ja som tusila ze som tehotna 😀 pri mensej som mala tak silny MS prvi mes.tehotenstva ze som krvacala ako konva a potom som bola 2dni doma co som stratila tak vela tekutin ze som v robote odpadla...jaj a to som tiez este nevedela ze baby je uz tam...udrzali sa 😀 ono,ked je zdravi plod podla mna sa matky drzi zubami nechtami...uvidis,pokym mu bije srdiecko tak mas velku sancu ze sa len tak nevzda skvrnatko male 😀 😀 😀

anikka
10. okt 2010

@matilda2 tak to sme obidve v 10tt 😉 u mna je zazrak ze po 3 rokoch som konecne tehotna, preto aj moj Dr je opatrny a nemozem s nim ani diskutovat ze by som isla pred 12tt do prace, hned by mi vynadal 🙂 aj ked uz by som rada isla medzi ludi. Bojim sa co mi povie koncom oktobra. Pred 2 tyzdnami v nedelu sme sa s manzelom vybrali na kratku prechadzku a hned doma som zistila ze mam tmavohnede spinenie. Trvalo to do druheho dna, odvtedy zase nic nebolo. Viem ze v praci by na mna nikto nebral ohlad, este to nemozem ani prezradit. Cez den uz ani velmi nelezim, pretoze potom ma zase boli hlava. Dokonca vtedy mam aj viac nevolnosti. Skor sa motam po byte, nieco uvarim, trosku upracem. Najhorsie je ze mam cely den pustenu telku a som s toho uplne osprostena, snazim sa aspon pozerat programy v anglictine aby sa na mna trosku nieco nalepilo. Tiez mi je luto ze nemozem normalne existovat a len prezivam zo dna na den. V noci nemozem spat, takze ani tak mi cas neutecie. Zo zaciatku som citila aj velke tahanie v bruchu, ako sa zvacsovala maternica, teraz posledne dni to prestalo. Mne ked je trochu lepsie tak hned spekulujem ci by som uz nemohla ist do prace 😉

anikka
10. okt 2010

@majamat ja sa obcas idem prejst aspon rano do obchodu, viem ze keby prisla kontrola tak mam problem, ale.... a ked je pekne, tak aspon sedim na balkone 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre