Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

junovka
16. feb 2011

@rusalka9 podla mna, by si po ziadnom vytere nemala nikdy spinit, pokial nemas ine komplikacie sivisiace s tym 😕

bosoriak
16. feb 2011

@rusalka9 Mne tiez doktorka povedala, ze po stere z krcka mozem trochu spinit. Predpokladam, ze viac ako jeden den by to ale byt nemalo a malo by to ustupovat. Ak to tak nemas, chod radsej k lekarovi na kontrolu.

lucatko87
16. feb 2011

baby aj mne lekarka povedala ze po stere mozem spinit a aj som spinila a dost dlho plod je uplne zdravucky a krvaca len trosku krcok maternice...po kazdom vysetreni vaginalnom ultrazvuku sa moze spinit...

rusalka9
16. feb 2011

Babule dakujem pekne za odpovede spinenie je coraz miernejsie tak dorana snad bude po spineni.

veva82
16. feb 2011

@chinchilla hmmm to mi je ľúto :(
Neboj nabudúce sa to podarí dotiahnuť do konca

chinchilla
16. feb 2011

@veva82 dakujem, si zlata. Aj ja tomu verim, nabuduce sa to podari. drzkaj sa

veva82
16. feb 2011

@chinchilla ja som 2krát potratila,takže viem ako ti je.Držkaj sa aj ty a my sa tiež snažíme a dúfame že nám to do tretice vyjde 🙂

uhlopriecka
16. feb 2011

@veva82 dakujem! ono, myslim ze kazda z nas je na zaciatku v strese, obchadzaju nas choroby, niektore beru antibiotika bez toho ze by vedeli ze su tehotne a potom prezivaju az do konca strach...no ked sa to mimino narodi, zacneme sa strachovat este viac 🙂
veva, co je to "serkláž"?

@chinchilla drz sa!

veva82
16. feb 2011

@uhlopriecka no ja som presne tak bola pri druhom nevydarenom tehu....mala som 40ky horúčky asi 3 dni...podrobila som sa RTG a aj ATB som brala a o 5 dní nato mi baby test ukázal dve čiarky.Bola som aj na klinickej farmakologii či lieky nemohli ublížiť bábu.Odpoved bola nie a môžem pokračovať v tehu no o týždeň som o bábo prišla...príroda vedela čo robí.A teraz som v 9tt po 2,5mesiaci po kyrete a som šťastná a verím že budeme ok.Serkláž je zašitie krčka maternice

uhlopriecka
16. feb 2011

@veva82 aj ja veriiim!!!! a presne tak isto ako si povedala to treba brat - ak to prirodzene odide, je to preto ze je to lepsie pre mna 🙂
a na tu serklaz mas zrejme diagnozu.... to ti zistila gynekolozka na vnutornom ultrazvuku?

veva82
16. feb 2011

@uhlopriecka mne minulý rok robili letzzku krčka maternice bo som mala zlé HPV.A serkláž preistotu kedže mám 2 potraty za sebou.O týždeň vo štvrtok mi majú merať krčok na UTZ

lucatko87
17. feb 2011

@veva82 ahoj.chcem sa spytat krcok maternice ti zasivali kvolu potratu ci??

veva82
17. feb 2011

@lucatko87 ešte mi nezašívali ale len majú v 16tt.Takže si na to počkám ešte 6-7 týžd§ov kedže teraz som v 9-10tt

veva82
17. feb 2011

@lucatko87 ešte mi nezašívali ale len majú v 16tt.Takže si na to počkám ešte 6-7 týždňov kedže teraz som v 9-10tt

chomik
18. feb 2011

Ahojte, ja by som sa chcela spýtať, či ste špinili aj popri Duphastone? Ja užívam Duphaston 3krat1 už asi 4 dni, ale to špinenie úplne neprestalo...

bosoriak
18. feb 2011

@chomik Ja som brala Duphaston asi 10 dni, kym mi spinenie prestalo. Ale co som tu citala, boli aj kocky co ho brali niekolko tyzdnov a stale spinili. Takze hlavu hore, nohy hore a klud. Drzim palce.

chomik
18. feb 2011

@bosoriak vďaka moc, i tak dúfam, že to čoskoro úplne prestane 😢 v ktorom tt si prestala špiniť Ty?

bosoriak
18. feb 2011

@chomik Ja som spinila v 8,tt a potom to po cca 10 dnoch prestalo (ale na 2. den som aj krvacala). Nikto nevidel ani hematom ani ziadnu inu pricinu. Duphaston som brala do 15. tyzdna.

lucatko87
18. feb 2011

@chomik ahoj ja som teraz v 8 tyzdni stale spinim beriem aj duphaston aj ascorutin pomaly sa to zlepsuje ale stale spinim...lekarka na sone vravela ze malicke je v poriadku tak uvidime,,,ty ako pokracujes spinis vela??

chomik
19. feb 2011

@lucatko87 Nespinim vela, niekedy si sama nadavam, ze sa tolko sledujem a potom zrejme aj zbytocne stresujem, je to len par kvapiek na wecku...

lucatko87
19. feb 2011

aj ja si uz nadavam ze vsetko vela prehanam ani ja nespinim vela len sem tam..hlavne rano...

lucatko87
19. feb 2011

@chomik aj ja si uz nadavam ze vsetko vela prehanam ani ja nespinim vela len sem tam..hlavne rano...

ajkask
19. feb 2011

Ahoj babenky.
Som v 14tt a v stredu som zacala spinit :( Bol to taky tmavohnedy vytok. Hned som bezala k svojej doktorke.Spravila mi sono no tam je vraj vsetko v poriadku babatko sa ma vraj tiez k svetu a aj srdiecko bije tak ako ma. Spinenie sice trvalo len 2dni no dnes som dostala hnacky. Prosim moze to s tym dako suvysiet? Mam sa strachovat ? babatko ktore cakam je uz sice 4te ale v prvych troch som ziadne taketo problemi nemala :( Pozerala som aj vase dalsie prispevky v ktorych pisete ze ste brali nejake lieky mne ziadne lieky lekarka nepredpisala ...prosim poradte moc dakujem za kazdu odpoved

lucia00123
19. feb 2011

@ajkask ahoj ja som v 19 tt a asi v 16tt som tiez spinila hnedasty výtok trval dva dni bola som na pohotovost kazali mi len lezat a nic nerobit taktiez som nemala ziadne lieky tak sa neboj ak je dieta v poriaku hlavne nic nerob

ajkask
19. feb 2011

Dakujem .Snad to bude ako pises 🙂 V pondelok idem na kontrolu tak dufam ze dopadne dobre 🙂

veva82
19. feb 2011

@chomik ja som prestala špiniť až po 2 týždňoch a to som brala ascorutin 2x1 a duphaston 3x2

veva82
19. feb 2011

@ajkask ahoj ked ti doktorka povedala že ste ok a viac nešpiníš tak sa nestresuj.Hnačka so špinením nesúvisí asi si niečo zjedla.....daj si banány a zavolaj doktorke ak ti to do zajtra neprejde že aké lieky si na hnačku môžeš dať.....alebo čo máš robiť.. 🙂 a viac oddychuj a vylož si nohy.Treba veľa ležať a nenamáhať sa,nebrať nič ťažké

bosoriak
20. feb 2011

@ajkask Lieky, ktore spominas, sa predpisuju v prvych troch mesiacoch tehotenstva. Maju pomoct vtedy, ak sa predpoklada, ze zlte teliesko nevylucuje dost hormonu na udrzanie tehotenstva. Tebe by teda boli zbytocne.
Ak je podla ultrazvuku vseko ok, nestrachuj sa.

ajkask
20. feb 2011

Dakujem vam vsetkym za odpovede a podporu 🙂

ivcak333
22. feb 2011

ahojte, chcem sa opytat, vytoky su normalne pri tehotenstve alebo nie, nie spinenie,ale vytoky.
Vdaka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre