Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

lentilienka
27. jún 2008

Ahojte babiky. Ja som spinila malicko od 6 tt. A hned som sla k lekarovi. Nasadil mi Duphaston a Ascorutin. Zostala som na PN a len polihovala. Napriek tomu mi v 9 tt lekar skonstatoval, ze dietatko sa prestalo vyvyjat a ja som mala zamlknuty potrat. Teraz som po kyrete uz 2 tyzden. Takze sa len priklanam k dievcatam, ze aj ked mozno zbytocne, ale treba ist k lekarovi hned.

zuxana
27. jún 2008

to mi je luto ;o( a spinila si vela? Ja som si nasla vcera 3-4 kvapky hnedeho vytoku ... znamena to uz nieco?

mili1
27. jún 2008

Ahojte baby. Ja sa pripájam k vám tiež a súhlasím s lentilienkou. Viem to z vlastnej skúsenosti. Som po druhom m.a., síce prvý krát som trocha špinila a do nemocnice som už prišla neskoro. Druhý krát ani trocha - dokonca mi lekár hned nasadil duphaston a o bábatko som prišla.
Ako píše lentilienka - aj ked možno zbytočne ale treba ísť k lekárovi hned.

villka
28. jún 2008

ahojte babenky mam taky divny pocit..........2x som mala ms uplne na den presne no slabsiu...myslela som ze tehu byt nemozem kedze som aj mala vsetky tie priznaky a pocity tehotnej no ked mi ms prisla tak ze mi prejdu aj tie pocity............no oni stale pretrvavaju pobolieva ma brusko v oblasti pupka a akoby sa mi tam nieco roztahovalo..........a ms mi prisla bez akychkolvek pms.....len tak a ani som nemala nejake bolesti len asi taku hodinku ma pichalo v lavom vajecniku........a tiez aj minulu ms mi to slo len z lavej strany(inak sa mi vzdy striedali lava prava) no a ked nemam ms tak ma pobolieva na pravo ako pri ms(mimo cyklu).........tak ja vazne neviem ci mozem byt tehu alebo nie:(

veva1
28. jún 2008

vilka a co spravit testik?

malalady
28. jún 2008

ahojte.. no ja zase nemam ms.. a mam len výtok a všetky príznaky tehotenstva test mi ale neukazal, že som tehotna tak v pondelok idem ku gyn. že čo a ako. bo ani pri prvom tehu mi test hned neukazal až ked mi pichol vyvolavačku a ms mi neprisla ani o týžden čo mi vždy prisla tak spravila test a bola som tehu hned som za nim prisla a vtedy som bola v 7tt.. tak ja neviem či mám testu verit abo tým pocitom.. a už nemam ani pocity na ms mam len výtok

villka
28. jún 2008

vevi ja na testy neverim lebo raz mi vysiel pozitivne potom negativne potom zas machula a stale dokola....... ☹

zuzana1710
29. jún 2008

ahojte babule..asi to sem nepatri,ale skusim sa vas opytat ci nahodou neviete ci sa mozu pouzivat tampony v tehu..chcem sa ist kupat a mam silny vytok(streptokoka) a nechcem zazit hanbu..je naozaj silny.tak by som chcela pouzit tampon... 😖

junovka
29. jún 2008

1.tampony sa v tehu nesmu uzivat
2.ani kupat by sa uz asi nemalo v tehu, a hlavne nie vo verej.bazenoch a prir.jazerach....a hlavne , ak mas neaky problem 😎 😉

zuzana1710
29. jún 2008

junovka,ale ja som bola na mori a to prave odporucaju...a tampon som nepotrebovala..prezila som to...ja som sa dr pytala ci sa mozem kupat v mori a vraj to je jedine miesto,kde sa tehula moze kupat...a vie,ze mam streptokoka...do bazenu by som nikdy nesla a na jazero uz vobec nie..tak pevne verim,ze mi to neuskodilo... 😉

uk.ok
30. jún 2008

Ahojte. Jaký je váš názor.
9.6.-15.6. jsem měla silnější a delší menstruaci než obvykle. Ovulace podle hlenu byla 23.6. (od té doby jsem si měřila i BT). BT začala stoupat. Předevčírem jsem měla špinění i včera (slaho hněhé) a dnes ráno i trochu krve. HA neberu už 10 měsíců a tento měsíc jsem měla tokový pocit, že mi mastartoval na plno ciklus a že to mohlo vijít. Ale to špinění a krvácení mě zmátlo. Myslíte že sem mohla potratit v 3tt?

uk.ok
30. jún 2008

Jo a BT mi stále neklesla.

adulkababulka
30. jún 2008

hmmm, a nemohlo to byt len spinenie pri uhniezdovani vajicka? alebo to krvacalo velmi? tehotensky test si neskusala? ja by som to zvedavostou nevydrzala a bezala do lekarne pre test....
ja si myslim ze bud mimi so spinenim odislo alebo to bolo spinenie pri uhniezdovani - pretoze ak BT neklesla, tak skor si myslim ze ta druha varianta 🙂

vesi
30. jún 2008

ja ked som bola tehu, som mala špinenie 2 dni v čase ked som mala dostať menzes 🙂 mimochodom otehotnela som prvý krát 3 dni pred ovulkou a druhý 3 dni po ovulke 😀

baby.
30. jún 2008

Ahojte holky, tak jsem dnes byla na kontrole a jsme ok a bije nám srdičko 😀 , ale co se tyče lekařky, vubec nic mi neřekla, žádne info ohledně těhotenství a když jsem se začala ptat na screening, tak pry mi vše řeknou za dva týdny a to už dostanu průkazku, tak nevim, kdyby si člověk informace nesháněl, tak nic neví. Jak jste na tom byly vy?
Uk.OK, určitě zkus testík!!!

junovka
30. jún 2008

Baby. este pred 6 rokmi neboli tolko info ako je teraz a prezila som to, a somnou aj ine babenky, a nase deticky su tu.Je pravda, ze vsetko ohladom tehu , starostlivosti o babo uz robim uuuuuplne inak, ako pri prvom.Teraz je straaaaaaaaaaaaaaaasne vela info o vsetkom, co len chces.Ach, ☹ ...co ja by vsetko za to dala, keby som mala tolko info vtedy 🙄 😔

campi
30. jún 2008

Baby: mam uplne stejny pocit - nejvíc jsem se dozvěděla od recepční, že mi budou někdy brát krev a pošlou mě na vyšetření. Dr. se podívala, zasmála a řekla, že mám přijít za 14 dní! Těhu průkazku dostanu až ve 12tt.

junovka
30. jún 2008

ja som tiez dostala tehu preukaz az v 12 tt.Oni cakaju, keby nahodou 😖 ...

adulkababulka
30. jún 2008

baby, ja som dostala tehu preukaz v 8tt, ale moja lekarka je taka stara skola, nema ani sono v ordinacii a vzdy mi len urobila prednasku ze do toho 12 tt dochadza k potratom a tak... velmi pozitivne 😀 bolo mi vzdy do placu, ked tu baby na koniku pisali, ze uz v 5 tt im lekar robil sono a videli ze mimi tam je.... to ja som bola len cela vystresovana od lekarkinej prednaske o potrate.... nakoniec som sla na sono na specialnu kliniku, videla som bit srdiecko a bola to nadhera! lekarku chcem zmenit, som objednana k novej tento tyzden, tak snad robim dobre. co myslite?

baby.
30. jún 2008

Čekají, kdyby náhodou, jenže když je to v pořádku, tak ani neřeknou, na co si třeba dávat pozor, co nejíst, nepít, že je duležitá kyselina listová atd., myslím, že by stačilo v minutě říct alespon to nejduležitější, aby ženská cítila, že maji o ni alespoň zájem. Adulkobabulko myslím, že jsi udělala dobře!!! 🙂

adrioska
30. jún 2008

Adulka, urcite je velka vyhoda, ked ma doktorka sono v ordinacii, ale nie je to jediny ukazovatel profesionality doktora. Ale snad robis dobre, to zistis casom.ak su na tu novu dobre referencie, tak by si sa asi nemala coho bat. Drzim Ti palce, aby vsetko dobre dopadlo s Tvojim tehulkovanim, uzivaj si to! 😉

adulkababulka
30. jún 2008

adrioska - presne ako hovoris, kolkokrat dobre stroje nerobia lekarku profesionalom - ale ta moja lekarka je des, mne povedala len tolko ze do 12 tt mam zit normalnym zivotom, ze nech moje tehu oznamim az v 12 tt, ze fakt su tie potraty a tak.... ohladom vitaminov, vyhybania sa jedal kde by mohla byt listeria mi nic nepovedala... koza!

uk.ok
30. jún 2008

Ahojte. Nevydržela jsem to a skusila jsem testík. Sice nebyl z raní moči. Byl negatyvní. Ale do ms mám ještě 9 dní tak snad.
Obvodní mě taď posílá na rengen a ptala se jestli nejsem těhu 😒 . Myslíte že gynekoložka by to mohla zjistit s určitostí již teď?

junovka
30. jún 2008

uk.ok podla mna na gynde este nic nezistia, jedine keby ti mozno zobrali krv 😕 ...a nemozes si RTG prelozit o 2 tyzdne??

uk.ok
30. jún 2008

Snad to pujde přeložit. Mám problémy s krční páteří a na základě rtg mě chce poslat na rehabilitace. Asi si zítra či pozítří zajdu na gyndu a poptámse.

adulkababulka: to krvácení bylo jen slabunké a jen po ránu.

bershka
30. jún 2008

ahojte. ja som dnes začala špiniť. dr. mi dal duphaston a nejaké čípky na bolesť a krče. nebola to krv, bolo to len trošku hnedého výtoku. nechal ma na PN. myslíte, že to bude ok?

adrioska
30. jún 2008

Bershka, oddychni si a nepretazuj sa...drzim palce, aby to bolo dobre a nic zle sa Tvojmu miminku nestalo. Ja som mala tie iste priznaky, len 1. den tam bola aj cerstva krv. Aj ked sa to lahko hovori, ale nestresuj sa zbytocne, mysli pozitivne! 😉 drzim Ti prstiky! 😉
Adulka- no tak verim Ti, inak ja som spokojna so svojou doktorkou, ale tiez mi toho vela nepovedala, akurat tie vitaminy spomenula, ostatne povedala, az ked som sa spytala. Neviem preco, ci sa ponahlala alebo co. No ale uz je to jedno, ked nieco chcem vediet, tak si vzdy pripravim otazky a pytam sa, ked uz sama od seba nepovie. Inak vzdy ochotne povie, len sa musim pytat...No a co sa mam vyhybat, mi povedala, ze alkoholu a cigaretam, ze ostatne mozem vsetko. Esteze je tu modry konik, na ktorom som sa tolko veci dozvedela a tak si za to davam pozor...

adulkababulka
30. jún 2008

urcite 🙂 hlavne je to, ze mas super lekara! ja ked som zacala spinit, tak mi lekarka urobila prednasku o potratoch do 12 tt - takze super 😠 o duphastone a PN ani reci, len Ascorutin, ktory je volne predajny....

neboj, budes ok 🙂

bershka
30. jún 2008

babušky. snažím sa myslieť pozitívne. kopec babám to zabralo, tak prečo mne by nemalo. dr. nepovedal vyslovene, že mám ležať s nohami hore, ale snažím sa čo najviac.

adulka: super začala. mne to tiež povedal, ale s tým, že musíme dbať na všetky možné riziká.

adrioska
30. jún 2008

baby a este tolko, ze ked spinite teraz, tak ziaden sexik...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre