Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

veva82
8. mar 2011

@elebe ved som sa ho pýtala či ma operuje,a iba sa pousmial......v piatok idem na sono tam mi majú krčok merať a ešte neviem aké parametre a v utorok k nemu.Ja chodím totužto ku 2 gynekologom.Obvodnému a k onkogynekologovi....a k obvodnému idem v piatok a u onkogynekologa som bola dnes.Som zvedavá čo mi obvodák v piatok povie

elebe
8. mar 2011

@veva82 a načo chodíš k tomu onko?

veva82
8. mar 2011

@elebe operoval mi krčok pred rokom...a snažil sa bábätko zachrániť ked ma prial do nemocnice v novembri...ale nepodarilo sa vtedy.A som mu sľúbila že hned ked otehotniem on bude prvý-to bola naša dohoda.Tak chodím aj k nemu a je to super človek takisto ako môj obvodák.

elebe
8. mar 2011

@veva82 tak neboj....keď máš dokonca dvoch doktorov,tak už niečo poriešia 😉 určite to bolo len bububu a všetko bude Ok 🙂 silno držím palčeky a ozvi sa potom....

veva82
8. mar 2011

@elebe ja som rada že mám oboch,lebo oni sú kamoši a povedia si.Dúfam aj ja že to bolo len bububu...v piatok sa ozvem po sone.Ozaj a ty si ako na tom?

elebe
9. mar 2011

@veva82 al euž v poho,snažilkujeme sa každý deň aj 2x....už od seba odháňam drahého 😀 a asi som už mala aj plodné dni,podľa všetkého, ale nejako skoro....však uvidím čo povedia ďalšie dni.....a ozvi sa určite 😉

ruzovaopica
11. mar 2011

Ahojte snazilky.Chcem sa spytat co si myslite o mojom pripade.Poslednu menzes som mala 16/02/2011.S priatelom sme sa pomilovali 03/03/2011.Vcera vecer a dnes rano som mala zaspinene nohavicky do bledo hneda.Predmenstruacny syndrom nemam.Myslite si ze je to priznak mozneho tehotenstva?Dakujem

janicka
11. mar 2011

ruzovaopica ahoj, no teotreticky to je mozne, ale najlepsie bude pockat do terminu menstruacie a potom si spravit testik 🙂 . Kazdopadne ked si to ale takto nikdy nemala, je mozne, ze tehotna si...

ali08
19. mar 2011

ahojte, prosim vas poradte mi som asi 4tt ale vo stvrtok mi začal hnedastý výtok a dnes-sobota uz je ružovo-cerveny, co to moze znamenat, ku doktorke mam ist az v piatok lebo zatial na sone nebolo nic vidiet ale testy vysli pozitivne.dakujem

mirka7582
19. mar 2011

@ali08 bezkaj na pohotovost

janicka
19. mar 2011

ali08 veru, utekaj na pohotovost... tam ti povedia. A daj nam vediet,, ako si dopadla.

ali08
19. mar 2011

dakujem ale musi ist az zajtra,nemam kde nechat syna,manzel je prec a teraz uz trochu krvacam cervenu krv ako pri menstruacii

marissenka
19. mar 2011

@ali08 ahoj. mne sa stalo to iste, a v 5tt- bohuzial. ☹ a tiez mam maleho chlapceka.ten mi dodal sily. inac by som to asi nezvladla! ale co som citala, tak kopec bab krvacalo a babo bolo ok. tak treba verit! drzim palce.!

manka
19. mar 2011

ali drzim palce, aby ti to dobre dopadlo. urcite necakaj do piatku a chod hned ako sa ti bude dat. mna sa prve pytali, ci nemam mat v tom case menstruaciu. a ci to bolo po niecom napr. po styku alebo spontanne a pod. moze to byt len prasknuta cievka /2 pripady v mojom okoli/ ale v kazdom pripade to musi posudit doktor. a dovtedy kludovy rezim

werulik
19. mar 2011

Zdravím všechny snažilky, těhulky, zoufalky.všechny, kdož jsou ochotni si přečíst můj příspěvek. Potřebuju se konečně někam vypsat, protože čas se vleče - ale s tím má každý vlastní zkušenost. Stále nevím, zda jsem těhotná nebo ne. Nebylo to v plánu, ale bohužel jsem zapoměla užít 1 pilulku. To by samo o sobě nevadilo, až na to, že jsem se zpozdila i s tou druhou a všimla si tedy přebývající pilulky po 29 hodinách, až kdy jsem chtěla vzít další. 4 roky beru prášky prakticky bezchybně. Vynechala jsem v prvním týdnu. V den vynechání jsem měla s přítelem styk. Hned po víkendu jsem letěla na gyndu. Doktor chtěl vyvolat MS 4 prášky + 4 za 12. hod. Jakmile jsem ale přišla domů, začala jsem špinit. Po telefonu mi Dr řekl, at necham volně MS. Jenže další den kde nic, tu nic...MS začala až po dvou dnech a trvala jen den a půl (což se mi nikdy nestalo). Za týden jsem šla na kontrolu. Víkend před tím zácpa, pak průjem a zvracení, citlivost bradavek...Dr raději udělal UTZ, zjistil že mám naběhlou a zvětšenou dělohu...tak mi v ordinaci udělal test z moči (ale uprostřed dne) a ukázal se jako negaivní. Mám počkat, jestli MS přijde nebo ne...Ale nevím, zda počítat řádnou MS před stykem, nebo tu kratouckou...Poslední dny si dělám testy, ale porad ukazuji neg. Je mi psychicky nebyvale vyborne, akorat mam pichani v podbrisku i nastranach, jako pri delsim behu..objevil se vytok, co 2 hodiny litam curat a mivam hlad (nekruci mi v brise, ale mam pocit hrozne prazdnoty v zaludku). Mam ocividne nafoukle podbrisko a trochu jakoby ztuhle. Hodne jsem toho cetla o testech a hcg ale tady asi pomuze jen cas...nemuzu poradne spat i kdyz jsem unavena, ale porad se budim hlady nebo potrebou na wc. Tehotenstvi by byla strasna nahoda protoze vim, jak je to vsechno pracne, jak je tezke trefit se do urcitych hodin i kdyz na to clovek mysli...ale vzhledem k tomu ze ja jsem vzesla jako prvni pohlavni styk me maminky (ktery jeste navic nebyl dokonan), mame nahodu v rodine...Moc se omlouvam za ten roman, ale musela jsem to nekam ventilovat, tak se nezlobte a kdo chce, at mi sem neco pisne, budu rada. Mejte se, hodne stesti vsem..pri vsem 😔

marissenka
19. mar 2011

@werulik a vyvolaval ti dr. ms alebo nie? nerozumiem. to spinenie mohlo byt uhniezdovanie vajicka. alebo to mas len neaky silny predmestruacny! tazko takto. treba cakat.

werulik
19. mar 2011

to Marissenka: dekuju za precteni o odpoved...vynechala jsem v sobotu (to byl i styk) a vzala si az v nedeli po pulnoci..v pondeli jsem byla u dr, chtel mi naordinovat ty prasky, ale protoze jsem dopoledne slabe spinila, rekl ze je brat nemusim a ze mam nechat ms volny pruchod..v utery uz jsem ale ani nespinila...ms zacala slabe ve ctvrtek a normal v patek..pak uz nic..takze jsem na vazkach. Teoreticky uz by to mel test zachytit, protoze kdybych se ridila prvni MS (a nepocitala tu kratkou), tak mam zitra MS dostat. ale testy zatim neg. (pokud se budu ridit podle te kratoucke, mam jeste 10 dni cas)

marissenka
19. mar 2011

@werulik hmm. no ja som anti nebrala, ale mala som to takto isto. kratka ms, dosla asi 2tt po normalnej. tiez trvala asi den aj neco. no a bol z toho moj 16 mesacny synator! 🙂

werulik
19. mar 2011

to marissenka: No my sme mimco planovali az tak za 2-3 roky..protoze letos statnicuju, muj konecne sehnal praci (po vic jak roce, no je krize...) ale tim ze jsem jeste nepracovala by byla nase financni situace nic moc...to je tak jedine co by nas jakozto zodpovedne rodice trapilo...navic byt ve kterem bydlime je jen napul nas. Pulka se ma vyplacet pritelove sestre. Takze cas na mimco je celkem spatny a radovali bychom se z neho tak polovicne, nez z planovaneho...coz je skoda. 😨

ali08
20. mar 2011

ahojte, dnes som bola na pohotovsti, sranda je ze zo sonom cez spodok doktor videl nieco aj nevidel, nevedel to rozoznat, tak mi dali spravit krvne testy, vyslo mi cislo 55 co povedal dr.ze som tehotna ale nevie ci zije alebo uz je mrtve,krvacam stale ako pri menstruacii ale ze je to obcas bezny stav ale mam ist v utorok znova na testy aby zistili ci mi hodnota stupa alebo klesa podla toho budu vediet ci to male zije.
chcem sa opytat moze to babo m´byt male koli tomu ze mozu byt dvojicky?
poslednu menst.som mala 1.02.11 ale nemam pravidelnu, vzdy mi meska tyzden, lebo doktor povedal ze by to na sone malo byt vidno ale on to ledva videl,
dakujem za podporu

marissenka
20. mar 2011

@werulik tak este nevies ci si alebo nie. a nikdy neni tak zle, aby nebolo horsie. vsetko sa da zvladnut. kamoska tiez otehotnela na vs, a aj porodila, a aj skolu zmakla! a poznam takych viac!

werulik
20. mar 2011

@marissenka to ja taky 🙂 a nastesti uz stejne v cervnu koncim..ale porad to ve me hloda...no zenska je tvor zvedavy a tak zitra zajdu na odber at mam pokoj a muzu to pustit z hlavy. pritel mi na to dokonce prida 😀 asi je taky napul zenska ze se nemuze dockat 😀

marissenka
21. mar 2011

@werulik tak daj potom vedet ako.

werulik
21. mar 2011

tak jsem rano merila bazalni teplotu (klasickym rtutakem 3-5 minut) a byla presne 37,0...prouzkovy test ukazal dinou vec..neni to duch ale jakoby byla videt pata carky uspoda (neni protahla az nahoru ale jde urcit, kde by asi byla)..na krev mam volat po obede tak cekam..a cekam...a cekam :roll: (ale jestli to vyjde pozitivni, budete svedky velkeho zazraku 😀 )

werulik
21. mar 2011

zázrak se nekoná, hcg je 1,2 - takze je to jasne. test byl asi fakt vadny, tomu jsem vahu nedavala (ono to vypadalo pofiderne, asi nejaka rozpita barva...a ty vselijake priznaky se mi mohly objevit kvuli vysazeni ATK. psala jsem priteli..cekala jsem reakci jakoze "jeste ze tak" a opet prekvapil, ze uz se zacal celkem i tesit na mimco 😀 to bych necekala ale myslim ze za dva roky se budeme tesit jeste o to vic! a uz se holky moc tesim, ze se tady za ty dva roky sejdeme! mejte se moc krasne, ja si jdu udelat ty statnice 🙂

marissenka
22. mar 2011

@werulik tak drzim palce, nech vsetko vide podla planu!

werulik
22. mar 2011

@marissenka dekuju..ale diky tehle nahode jsme se shodli, ze si mmi poridime driv nez jsme puvodne planovali (chteli jsme splatit byt a zacit stavet domek - prali jsme si roubenku) ale nez by se vsechno udalo (a jestli by se udalo...) ono to pujde i s mimcem..sice slozitej, ale chci stihnout obe planovane deti do triceti a na tom si trvam takze ci driv zacneme tim lip 🙂

ali08
24. mar 2011

ahojte, vcera som bola po vysledky 😒 bohuzial hcg ni kleslo na 35 tak doktorka povedala aby so vysadila duphaston a ze mi nabehne normalna menstruacia,ale ked to tak boli,sice to bolo malinke ale bolo to nase ☹

elebe
24. mar 2011

@ali08 ahoj...tak to je mi veľmi ľúto ☹ ☹ ja som toto prežívala min. mesiac a dobre som si doma poplakala ☹ ja som potratila doma na wc,bola som sama doma a prišlo to a bum....a to som mala len 2dni mrchu a ajtak mi miminko odišlo. k dokymu som išla až potom a potvrdil mi to,že bolo to tam,ale už bohužiaľ nie je ☹ ale utešovala som sa tým,že takto lepšie,ako potom kyret alebo ešte horšie.....už mi je lepšie,myslím pozitívne a tento mesiac vytrvalo snažilkujeme 😀 😀 ajkeď ešte stále neprebehla ovu...a tak veľmi dúfam že prebehne a moje malinké sa ku mne vráti 😉

ali08
25. mar 2011

elebe držim ti palce, my sme to mali bohuzial neplanovane a manzel zatial terayź nechce tak sa snažit nebudeme,mam doa este 3 rocneho syna tak aspon ten nam dava radost, ja este stale krvacam, uz je to týzden,ide ma slak trafit a to mi este doktorka povedala ze este len zacnem krvacat,ved so mna odide vsetka krv.je to smutne ale i my sme sa napokon tesili,drzim ti place nech vam to opat vyde.pa a dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre