Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

stastenka42
22. okt 2013

@matuliatko1 ahoj,ja som tiež špinila od začiatku tehu až do nejakého 13tt...potom to odrazu prestalo...pričina bola zrejme to že mi praskali cievky v maternici ,pretože sa zvačšovala a babatko rastlo...

matuliatko1
23. okt 2013

@zabka79 aaaach, tak to ma naozaj veľmi mrzí ☹ práve tohto sa ja najviac obávam. Mňa lekárka okamžite poslala do nemocnice, ale lekar na pohotovosti povedal že z jeho pohľadu je všetko ok. Že mám ísť domov a mať dva týždne šetriaci režim a za ten čas buď potratím alebo sa plod udrží. Že aj keby som len ležala a mám potratiť, tak nič tomu nezábrani. Ale na odporúčanie mojej Dr som dva týždne iba ležala, ale pomaly už začínam aj chodiť. Ďalšiu kontrolu mám o týždeň, tak uvidíme.. snažím sa na to už nemyslieť.

matuliatko1
23. okt 2013

@stastenka42 a mala si šetriaci režim? lebo mne lekarka nakázala iba ležať. Dva týždne som poctivo ležala, sle zistila som že aj keď trocha chodím, tak sa mi to nezhoršuje. Teraz už dva dni nešpiním a už mi doma šibe. už by som aj išla do práce na pár hodín a niečo doma porobila, ale zase na druhej strane sa bojím ☹ toto čakanie je peklo ☹

stastenka42
23. okt 2013

@matuliatko1 Ano,radsej to vydrz to ti predsa za to stoji...a nedali ti aspon ascorutin na spevnenie cievok a utrogestan alebo duphaston na udrzanie plodu?

zabka79
23. okt 2013

@matuliatko1 takže robíš všetko čo je v tvojích silách, aj si pod pohľadom lekárov, isto to dopadne dobre 🙂 Mňa nikto do nemocnice neposlal, nikto ma nesledoval, nezisťoval príčinu, ani som neležala...Držím palce 😎

matuliatko1
23. okt 2013

@stastenka42 ano dostala som ascorutine 3x1 a duphaston 3x1, tak dúfam že to bude vporiadku ako v Tvojom prípade 🙂

matuliatko1
23. okt 2013

@zabka79 ďakujem 🙂 To je inak dosť čudné že si nebola sledovaná a lekárka ani neodporúčila hospitalizáciu. A inak Ty si mala normálne všetky tehotenské príznaky aj keď už plod nežil? necítila si že by niečo bolo zrazu iné?

stastenka42
23. okt 2013

@matuliatko1 tak to vsetko co ti mohli dat,pekne oddychuj a bude vsetko ok...ked sa mimi narodia uz si neoddychneme tak to vyuzi😉😉😉

zabka79
24. okt 2013

@matuliatko1 prestalo mi byť zle, prestali ma bolieť prsia a zmenšili sa mi na pôvodnú veľkosť, nedalo sa to v zrkadle prehliadnuť ...a iba som chudla a chudla...brucho nerástlo ani som nič necítila. Áno moja doktorka bol jeden veľký omyl, ktorý čoskoro napravím výmenou lekára 😠 Nechcem na ňu válať vinu, ale faktom je že kašlala na to a nestarala sa 🤐

lucii_eri
3. nov 2013

Zdravim vas devcata jsem tu nova a asi budeme bohuzel neco spolecne dnes jsem byla na pohotovosti a dostali jsme 3x1 ascorutin a 3x1 utrogestan.... jak jste nyni devcata na tom zlepsilo se???

@matuliatko1 ahojky jak jste nyni na tom je vse v poradku? Pomohl klidovy rezim?

matuliatko1
3. nov 2013

@lucii_eri Ahoj. tak ja už asi týždeň nekrvácam-nešpiním(klop klop klop). Zajtra idem na kontrolu, tak verím že všetko bude ok. Ja som poctivo tri týždne ležala.
Určite odporúčam ležať veľa oddychovať, nič nezdvíhať a malo by to ustáť. V ktorom si týždni?

lucii_eri
3. nov 2013

@matuliatko1 dekuji za odpoved mesicky jsem posledni mela 24.9 v 28.10 jsme zjistili ze jsme tehotny. Takze to vychszi asi na konec 5 tydne. Vcera jsem zacala spinit i krvacet jako na zacatek mesicku. A dnes jsme sli na pohotovost a za tynen mam jit na kontrolu zda se nam mimisek zvetsil ze pry na 5 tyden jsme mali ale ze to muze byt tim ze mam ovulku pozdeji nez je zvykem...
To jsem rada ze je vse oki a urcite bude budu drzet pesti a vse co pujde🙂

mikar
4. nov 2013

Caute baby, ja som spinila pocas celeho prveho semestra a dokonca som aj 3x krvacala. Slubila som si, ze ked sa mala narodi, tak tu napisem a povzbudim ostatne baby. Zacala som spinit hned, ako sa mi ukazal pozitivny tehotensky test. Uz na prvom utrazvuku mal vak netypicky tvar. Doktorka mi dala Duphaston a kludovy rezim. To pre mna znamenalo ziaden sport a stres, ale nelezala som bez pohnutia. Potom som mala riadne krvacanie asi v 7.tyzdni- to som si nestihala menit vlozky 😢 . Bola som hospitalizovana a lezala som s velkym hematomom, ved nic ine sa nedalo v takom tyzdni robit. Lezala som doma cely prvy trimester. No teda skor oddychovala som, lebo chodila som aj na kratke vzdialenosti... Potom som slabo krvacala este 2x. Ale urcite treba ist pri krvacani hned k doktorovi. Vyzeralo to so mnou zle a nakoniec sa nam narodilo dievcatko. Jednoducho to nevzdavajte 🙂 . Drzim palce 🙂 .

johanna
5. nov 2013

Ahojte baby, takže dnes som aj ja začala špiniť, zatiaľ len tak mierne - hnedý výtok. Mala by som byť okolo 5 tt ☹ Aj HCG stúpa pomaly včera 50 U/I Lekár mi povedal že mám byť doma, že buď potratím čo je vraj istejšie alebo sa uchytí ☹ Hrozný pocit, ale nádej umiera posledná. ☹

lucii_eri
7. nov 2013

@matuliatko1 ahojky, tak jak pak si dopadla na kontrole? doufam ze je vse v poradku a ty i mimi jste oki:o)

lucii_eri
7. nov 2013

@johanna ahojky, teda tak to neni hezke slyset ja jsem zvedava co si zitra vyslechnu jdeme na kontrolu jako muzu vam rici ze se mi to nelepsi, doktorka mi v pondeli rekla ze mam lezet a v klidu byt (volala jsem ji ze uz nespinim ale krvacim) a prvni co se me zeptala zda tam nemam hematom - ale o tom me na pohotovosti nikdo nic nerekl tak cekam ty hodiny se strasne vlecou ... Kdyz to vezmu od pondeli do ted jen krvacim - mesicky podle me kdyz jsem se bavila s kamaradkou tak ta mi rekla ze mela mesicky do 3 mesice :o/ to by me zajimalo jak to obhajuji doktori - to je normalni jev i to se stava...

Jedine co muzu rict nemysleme na nejhorsi...

matuliatko1
7. nov 2013

@lucii_eri Ahoj. Ja som dopadla na kontrole super. všetko bolo vporiadku mimi rastie videla som už aj pohyby, tak sa velmi teším 🙂
Pokiaľ krvácaš čerstvú krv bež hneď na pohotovosť a nečakaj na lekarku. Mne lekarka vždy vravela že pokial mám hnedú krv a iba málo tak je to ok, ak by som začala krvácať čerstvou krvou mám okamžite isť na pohotovosť! Ja by som na Tvojom mieste nečakala pokiaľ sa Ti to nezlepšuje. V každom prípade Ti držim palčeky a verím že aj Ty budeš vporiadku. Daj vedieť ako si dopadla

johanna
7. nov 2013

Mne povedal lekár, že mám potratiť sama doma a až potom prísť ☹ Takže asi to tentokrát nevyšlo a začíname pracovať na druhom.

olivia80
7. nov 2013

Ahojte. Tak sa pridávam aj ja do debaty. V piatok pozitívny test, včera popoludní som začala slabo krvacat tak sme hneď išli na pohotovosť. Doktor ma vysetril, urobil sono a povedal, že je to 50:50.. vraj to vyzerá na potrat. ☹. Pichol mi dve inj-jednu na zastavenie krvacania a druhu na udrzanie..Podľa všetkého som 4 max 5 tt..Dnes som bola u svojej lekárky, tá ma trošku upokojila vraj má dobré skúsenosti s Inofolicom aj čo sa týka udržania mimi - brala som ho pol roka aby som otehotnela - takže ma poslala domov oddychovať, nič nerobiť a ležať. Nasadila mi Duphaston. Po tej včerajšej injekcii som krvacat prestala, dnes cez den nič, tak som sa uz trošku upokojila ..no teraz som začala slabo krvacat opäť.. :-/ a teraz neviem, či mám ísť na urgent, kde bude zasa iný lekár ako včera, alebo skúsiť počkať do rána...
Každopádne, stále verím, že to dopadne dobre. Je to prvé tehu a veľmi, veľmi vytúžené. .
Tak nám všetkým držím silno palce 🙂

barborynka
9. nov 2013

@lucii_eri koukám že máš uplně stejný problém ale já se bojím toho nejhoršího.měsícky sem měla uplně stejně a mám delší cykly taky mi říkaly že mimi je moc malinký a že se uvidí

lucii_eri
9. nov 2013

ahojky, bohuzel my jsme o mimi zarodek prisli a dostala jsem pokyny o vitaminech a utrogestanu jak brat abych mela pripraveny pelisek a o mimi se muzeme hned snazit.. nemusim jit na zadnou revizi delohy takze pockam az skonci 16. DC budu jist prasky do 25DC a kdyz by se zadarilo tak ho budu jist celou dobu... bohuzel priroda to tak chtela je mozne ze mohlo mit gen vadu a lepsi takto nez treba pozdeji.... budu ti drzet vseco pujde hlavne budte v klidu a budu verit ze mimi vam vyroste a bude vse oki;)
@barborynka
@matuliatko1

jarmilad
12. nov 2013

ahojte, ja mám tiež problém s krvácaním a tvrdne mi bruško som v 17 týždni beriem Dycinone , Utrogestan a magnesiove tabletky. Včera som sa vratila z nemocnice bola som tam 2 týždne a dnes som zasa začala krvácať. Musim teraz stále ležať. Doktori mi nevedia povedať príčinu.
Ktorá má podobný problém s krvácaním v 2 trimestri, a ake lieky beriete?
Dakujem

ined77
28. nov 2013

Dobrý den těhulky a maminky 🙂 ,

do naší vznikající Wiki knihovničky byly právě přidány články https://www.modrykonik.cz/spineni-v-tehotenstvi/ a https://www.modrykonik.cz/krvaceni-v-tehotenstvi/.
Budu moc ráda, pokud se podělíte o své zkušenosti a rady i s ostatními těhulkami a maminkami, pro které je tato situace nová a právě hledají informace o této problematice.
Své zkušenosti a prožitky můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenost s ...".

Mockrát děkuji a přeji všem krásný den🙂.

@jarmilad @lucii_eri @barborynka @olivia80 @matuliatko1 @mikar @stastenka42 ..a další 🙂

tinky09
29. nov 2013

baby chcem sa aj ja opytat som na zaciatku tehu HCG je iba 64 mrchu mam dostat az o 13 dni ale dnes mam cely den spinenie raz silnejsie raz slabsie je to hnede a brucho ma boli ako ma mrchu aj kríze, myslite, ze je to uhniezdovanie, alebo potrat. 3 anjeliky mam uz hore.
ovu som mala 3.11. testla somsa pred mrchov a na teste bola len / cierka. mrcha prisla 17.11. ale milovali sme sa 16.11 myslite, ze by som mohla ostat tehu z toho? bojim sa aby to nebolo mimomaternicove na krv mam ist az o 2 tyzdne.

rerycha
8. dec 2013

Zdavím,jsem v 7 tt a teď jsem při předehře začala spíš slabě krvácet.byla to tmavá krev,ke styku už nedošlo,to samé se mi stalo taky minulou neděli ale z ničeho nic.a to sem šla na kontrolu a bylo vše ok ale napsala mi radsi utrogestan,tak teď nevím,co to zase bylo,a jestli mám jít zitra zase na kontrolu,nebo počkat a jít až přiští pondělí,kdy jsem obědnaná,včera měi dost píchalo břicho.díky za odpověď.nechci aby si myslela,že jsem nějaká hysterka ☹

ejmi25
8. dec 2013

Ja dom v 16 t začala krvácať dr zakázal prísn. Klubový režim dal duphaston ascorutin vraj hornatom buď sa streľbe alebo vytlači mimi no nakoniec sa mi narodila krásna bábika

jessinocka
10. dec 2013

Ahojte dievcata, tiez pridam svoj pribeh, mozno niektorej pomoze tak ako mne pomohli vase pribehy. Zacala som spinit v 6tt, o par min to uz bola tmavohneda krv, ltela som na pohotovost s do hodiny som lezala v nemocnici. Nasdili mi duphaston, magnezium, ascorutin, robili kontrolne sono. Krvacanie uz na druhy den nebolo vobec, dalsich par dni len slabnuce spinenie, na 6ty den uz bez spinenia. Vacok sa udrzal, akurat cakame ci sa vyvinie plod tak ako ma(mam opozdenu ovulaciu, tak tyzden podla pm nesedi). Ale co je dolezite, v nemocnici mi sestricky a doktori hovorili ze urcite treba hned v zaciatkovh spineni ist rovno do nemocnice, ani nie na obvodnu pohotovost, ze to je len strata casu, ale hned tam kde sa da aj lezat...a aj ked to vyzera vselijako, nic nemusi byt stratene 🙂

jarmilad
2. jan 2014

Ahojte, stale krvacam. Uz som v 24 tyzdni, aj mi uz hrozila transfuzia, jedla som cucoriedky a ko sa zlepsil. Velmi sa bojim o babo. Uz som hospitalizovana 6 tyzdnov. Infuzie uz moc nezaberaju.

amonda
3. jan 2014

@jarmilad Drzim palce, 6 tyzdnov v nemocnici je zaberak na psychiku, ale tes sa, ze si stale tam a mas sancu 🙂 Co ja by som za to dala... ja uz mam len anjelikov. Tes sa z kazdeho dalsieho tyzdna, v ktorom moze babo rast v brusku 🙂

bobaska6
4. jan 2014

Zdravím mamičky a tehuľky, ja špiním od štvrtku som v 8tt, hneď som letela na pohotovosť , dr. povedal , že bábo je ok, srdiečko bije, žiadny nález nenašiel, predpísal mi ascorutin , povedal mi len že to možno preto, že v tomto čase by som mala mať meštruáciu, ale už je to 3deň a neprestáva to, mám vydržať do utorka do poradňe alebo to mám riešiť zase na pohotovosti? a čo hovoríte na pohlavný styk v takomto stave áno či nie ? za všetky rady a názory vopred ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre