Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

lisetta
16. máj 2010

romea ja ti tiez odporucam ist cim skor zajtra k doktorovi,preto ako pises ja ta nechcem strasit ale ked si mala pos test aj trochu krvacas a na utz nic nevidel, a mas aj bolesti,moze ist aj o mimomaternicove teh.,lebo test ti bude ukazovat ze si tehotna lebo ten hormon sa stale zvysuje.Alebo moze byt aj zahniezdovanie ktore bolo neskor a preto ti nic sa neukazalo na utz,kazdopadne chod na krv aj utr a uvidi doktor na com si.Drzim ti velmi palce a ozvi sa zajtra

romea
16. máj 2010

dakujem vám za radu 🙂 No uvdím, lebo svojmu gynekologovi chodím už jak na klavír a začína mi to liezť poriadne na hlavu. Už si pripadám jak hypochonder ☹(( Keď budem vidieť niečo bližšie hneď sa vám ozvem 🙂

kveta
16. máj 2010

Romea, k dr. by som išla, ale v živote by som už nešla k dr., ktorý Ti po roku snahy o mimi pri pozitívnom tehu teste bez skontrolovania ultrazvukom pichne vyvolávačku menzesu!!! 😠 Začni sa pýtať, čo Ti dr. pichajú a občas protestuj...

smolka
17. máj 2010

romea jednoznacne by som zmenila doktora!!!!!

lulu2407
17. máj 2010

romea: tiez suhlasim s tym, ze ta vyvolavacka bola zbytocna. to ti radsej mohol vziat krv na potvrdenie resp.vyvratenie tehu. Ja som tiez mala pozit.test, aj ked ta druha ciarka bola slabsia. Na sone nic nevidel, iba zvacsenu sliznicu, co moze byt prejavom tehu, ale nic v maternici nevidel, tak mi vzal odbery, ktore potvrdili skore stadium tehu. Cize ma objednal o tyzen, kde uz bola v maternici mala dutinka 😉 Tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a budeme cakat na tvoje info

zuzanockamt
17. máj 2010

romea ... no a nemozes mat // z duphastonu? ... alebo to bolo zacinajuce tehu, no neudrzalo sa 😔 ... skus spravit este test, ci ciarka silnie ... a co sa tyka dokiho, tak asi by som tiez zmenila

romea
17. máj 2010

Ahojte dievčence,
tak doktorovi, idem zajtra ráno, stále bolí brucho a špiním ☹
zuzanocka a lulu - čakala som, že mi doktor zoberie krv už pred dvoma týždňami pri prvom slabom pozitívnom teste. Rozmýšlala som a pravdepodobne zmením doktora. Ak vedel, že už som raz mala Missed a možno mám problémy so žltým telieskom, tak by sa mal správať inak a nie kontraproduktívne, tak aby čiarka silnenala. Som z toho inak poriadne zúfalá, len dúfam že to bude ok.
Hneď sa vám potom ozvem 🙂

lulu2407
17. máj 2010

romea: hlavu hore, snad bude vsetko ok, samozrejme daj vediet ako si dopadla. Ja som tiez mala spinenie na zaciatku tehu a mierne krvacanie, ale preslo to, uzivam duphaston. Ale bolesti som nemala. Neviem ako silne mas bolesti, lebo viem, ze mierne su ok, to sa zvacsuje maternica. Ale tiez viem, ze bolesti ako pri menzese a spinenie k tomu, nieje velmi ok, ale nie vzdy to musi znamenat nieco zle. Tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

smolka
17. máj 2010

ahojte,
tak kramy mi predsa len prisli..no a co je najvacsia "sranda" robila som si OVU test a vysiel mi na dnes teda v den kramov. Jedna ciarka je silnejsia,druha slabsia ale su tam dve. Muz z toho nieje 3krat nadseni,a ja tiez nie fasa 🙄
Prosim Vas ono to ako je,ze pred OVU a po OVU ste ako plodna?

lutsine
17. máj 2010

no....tak to treba vyskusat, ja som otehotnela tesne pred kramami,ked nie presne v ten den....

zuzanockamt
17. máj 2010

smolka ... plodna si len v case ovu ... inak nie ... a niektorym babam vychadza pozitivny ovu test, aj ked su tehu, ale ked ti prisla MS, tak asi nehrozi

smolka
17. máj 2010

jjop dikes 😎

adela27
17. máj 2010

Ahojky holky, jak se prosím počítá těhotenství? otěhotněla jsem zhruba 1.5.- 3.5.2010 a poslední měnstruaci jsem měla 13.-17.dubna. Nevím totiž, kdy zavolat doktorce, aby mě zkontrolovala a neodpálila mě, že je moc brzo.

Taky jsem dneska začla trošku špinit, jezdila jsem celý den v autě, silnice jsou hrozné, lítala jsem ze strany na strany, tak mám strach, aby to nebylo z toho a mimi to nějak nevzdalo. Děkuji za odpověď. A.

zuzanockamt
17. máj 2010

adela ... pocita sa to odo dna poslednej MS ... cize od 13.4. u teba, takze si teraz 5 tt
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php

adela27
17. máj 2010

zuzanockamt děkuji moc, tak jsem si to myslela správně, zkusím zavolat doktorce a uvidím, kdy mě vezme. A.

martinkkka22
17. máj 2010

Romea....ako si dopadla u doktora...by ma to zaujimalo... 🙂 😉

diid
18. máj 2010

smolka, ovu testy funguju inac ako tehu testy. Obe ciarky musia byt rovnako silne alebo testovacia silnejsia, vtedy je ovu test pozitivny.

romea
18. máj 2010

martinkaa: Ahoj, doktor sa nakoniec nekonal, chcela som ísť dnes ráno, lebo včera som špinila už len na papieri. Ale v noci som sa zobudila na silné bolesti a dostala som poriadne silnú mrchu ☹ Takže doktorovi pôjdem až na budúci týždeň po MS, kázal mi prísť, keď nedostanej aj keď dostanem. Je možné, že keď TT ukazoval áno (síce testovacia palička nebola silnejšia ako kontrolná, ale bola tam), že to bolo neúspešné zahniezdenie? ☹
Keď pôjdem dokimu, má pre mňa pripravené papiere do GynFivu. Máte tu v tejto téme niektorá z vás skúsenosti.
Viem, že mi budú robiť hormonálny profil, ale čo keď na budúci mesiac nedostanem MS (ale napríklad až po vyvolávačke).
Robia tam aj také testy na tvorbu protilátok proti vajíčku, spermiám, zrážanlivosť krvi a tak?
Ďááákujéém 🙂

katie28
20. máj 2010

@jankaa26 Ahojky, JAnka. TAk nevahaj a najdi si ineho. Budes spokojna a hlavne kludna. Vies, lebo vsetko sa nam deje v hlave. A ked nie sme v pohode, neprehovorime sa same. Ja som mala tiez zle skusenosti. Hlavne so zenami. Chlapi su fakt jemnejsi.
A k tomu tehotenstvu, v prvych dvoch tyzdnoch v podstate este zena ako tak nie je tehotna. A menstruaciu moze mat zena dokonca aj do tretieho mesiaca. Len na seba davaj pozor. Ja spinim, dvakrat som lezala v nemocnici. RAz tyzden, potom skoro dva. Mam strach za kazdym, ked idem na WCko a to mam byt v pohode. Neviem, ako sa to da. TAkze, urob si este neskor testy, uz Ti to jedna babenka poradila, davaj na seba pozor. A drzim palce. Nielen Tebe. Vsetkym babam...pomaly uz kazda ma problem. Priznam sa, ze necakala som taky priebeh. S velkou radostou prisiel aj velky strach. Nikomu to neprajem. Krasny vecer vsetkym.

bardotka1
25. máj 2010

Ahoj holky 🙂
mám trošku problémek a potřebuji poradit 😎 . Jsem v 11.týdnu - před 14 dny jsem byla na utz (musím až do nemocnice) no a celou dobu mám trošku malinko špinění - jakoby výtok, tedy množství normes, ale jen takové barvy jako bílá káva - na utz mi dr řekla, že nic nevidí, doktor mě kontroloval, že také nic. Měla jsem to tak vždy 1 den ano, pak 2 dny nee a furt dokola...

Až do včera - letěla jsem do města, lítala jak prdlá bo jsem potřebovala vyřídit víc věcí a dojdu dom..už jsem cítila, že výtok trošku větší no a byl a tmavé barvy...Trošku jsem se viděsila a šla si hned lehnout .... Celkem se to klidnilo, pak už nebylo nic....

A teď mám dilema - můj gynekolog má zrovna tento týden dovolenou, tudíž bych musela rovnou do nemocnice.....No a ve čt máme odjíždět do Českého Krumlova na odpočinkovou dovolenou - vše zaplacená, už se těším.... No a teď teda nevím bo mám strach, že když půjdu do nemocnice, že třeba je to jen prkotina a že si mě tam hned nechají a bude po výletu...
Nechci zase hazardovat, to nee........ Nic mě nebolí, tedy krom ranní nevolnosti... 😉
Tak si říkám, že budu v klidu a když to bude ustálené, jak to zatím vypadá, že to nechám být a ve čt odjedu. Když se to zhorší a příjdou bolesti pojedu na pohotovst. Myslíte, že hazarduji? Měla jsem 2 těhu (loňské nevyšlo), ale s výtoky nemám moc zkušenosti.........Co tady čtu, mám pocit, že doktoři lehce straší, ale že je to spíš normální, jakoby čištění organismu - tedy pokud nezačne klasické velké krvácení...
Na kontrolu ke svému dr. jdu v pondělí ..

poraďte mi, prosím? 😉

imiska24
25. máj 2010

Ahojky,
nechci Tě strašit,ale špiněnív těhu fakt normální není.A vůbec do 12tt se může stát cokoliv,a je teda lepší aby Tě viděl Mudr.Já jsem začala špinit cca v 6-7tt,sice slabě,ale šla jsem hned na pohotovost.Byl tam nějakej blbeček,ale to mi bylo ukradený.Hned druhý den jsem šla ke svýmu,a ten mi napsal 3xdenně ascorutin a 2xdenně zavádět utrogestan a klidový režim až do 12tt.A takových 5týdnů jsm fakt špinila.Ne každej den,ale prostě občas tam něco bylo.Může to být prkotina,ale taky nemusí.Myslím že pro svůj lepší pocit by sis měla skáknout k Mudr.Ale neboj......

groka
25. máj 2010

Ahojte
baby

napisem vam moj problem,ja spinim od zaciatku tehu pri tomto dietati,pri prvom tiez,ale to len do 3 mesiacia,tu este aj dnes,na zaciatku je to ozaj dost zle,zena neviem co sa deje a chce mat ostotu ci je babatko ok,ja som tiez lietala po pohotovostiach,no nejako ked je to stara krv a hneda tak som to asi od 4,5 mesiaca neriesila,proste to tak mam byt,no v poslednych mesiacoch to tiez neni buh vi co,pretoze momentalne mam ja hnede ale aj ruzove,co znamena,ze dokimu nejdem na pohotovost,zajtra mam poradnu,ale je jasne,ze keby sa spustila jasna krv,je zle

takze baby sledujte to aky to ma farbu v prvom rade

ak sa jedn o potrat,mate bolesti v podbrusku na ms a hnedu krv nie staru,ale ruvove ci cervene uz,ale jak keby to bolo hnede a sprevadzane krcmi ist k lekrarovi
ja sa modlim kazdym dnom,aby sme dobojovali do konca aspon do 38tt a potom sup maly von a uz dieta nechcem mat,aspon zatial,pretoze taketo stresy v tehu ja osobne nezvladam,strach ci je dietatko ok

ale myslime pozitivne a vsetko je a bude ok

drzte sa

bardotka1
25. máj 2010

děkuji za názor.....No můj dr. mi řekl hned, že pokud bude to těhu trvat - čekáme na výsledk ze screeningu, že i to pidi špinění je ke zvážení na to být doma - to mě zaskočil. No, jak naschvál má dovču!
Ale už jsem začala shánět jednu doktorku v nemocnici, co si se mnou hezky povídala a pamatuje si mě z loni z léta, že bych k ní zašla, jenže oni jsou tak vytížení, že už jsem volala 3x a zas je vizita....

imiska24
25. máj 2010

Bardotka,to má doktor pravdu.Já byla hned doma a užívala si to.A narodilo se mi nejspokojenější dítě 😀 .A to jsme s přítelem oba dost výbušní.
Hele,nechci ti radit,ale já bych šla k Mudr.Nechci Tě strašit,ale teď jsem viděla paní,teda spíš její mimi.Narodilo se jí o 3měsíce dřív,takže je na světě 4měsíce a váží cca 3kg a moje donošená 4m holčička skoro 8kg.A o 3m dřív se narodila proto,že paní měla nějakou infekci v plodový vodě.Od začátku těhu špinila,nikdo s ní nic nedělal a začali až jí odtékala plodovka.Pak teda v Hradci zjistili že má infekci a že mimi musí ven.Už tohle nechci nikdy vidět,ale kloubouk doolů před naší neonatologií a perinatologií.Jsou to fakt machři.Já např. špinila,protože se mi tam malá uvelebovala.Nebo tam může být nějakej hematom,těch věcí je moc a moc.Ale je vždycky lepší,když na Tebe někdo koukne.Přeju hodně štěstí a pohodové těhu,aby pak i mimčo bylo pohodové 😵 .

bardotka1
25. máj 2010

jo, jo já vím, máš pravdu. Už je to vyřešeno - už jsem s paní doktorkou mluvila a prý rovnou ať se sbalím a odpo dojdu ...a mám teda po výletě... No, jo no hlavně, aby to bylo ok.

Loni mi nevyšel screening, tak jsme to malé dali pryč..je mi 36....no já nemožu mít chvilku bez starostí 😎

imiska24
25. máj 2010

bardotka,tak to je mi líto....Hele,já se snažila 4roky,pak jsem byla na IVF a konečně to vyšlo.Pak jsem začla špinit,pak mi vyšly triple testy na DS špatně,takže jsem měla stresy celé těhu aby se něco neposralo....ale zas na druhou stranu,když se má udržet,tak se udrží.Ale už pro svůj lepší pocit si vždycky dojdi i s maličkostí k Mudr.A dej vědět jak jsi dopadla.Budu na tenbe myslet............

jajik25
25. máj 2010

groka - to že při potratu máš i bolesti není až taková pravda.Já byla poprvé těhu před čtyřmi roky.V 7 týdnu jsem začala krvácet ale ne zase tak moc a bolesti jsem neměla žádný,po celou dobu, ale nedalo mi to a jely jsme do nemocnice kde si mě nakonec nechaly.Po několika dnech mi řekly že to nemá cenu a šla jsem na revizi.Toť moje zkušenost
Nechci tím někoho strašit ale jen tak bych to nenechávala a zašla k doktorovi.

vcelaranka
25. máj 2010

Tak já taky svou troškou do mlýna. Já jsem špinila poprvé v 8.tt. na hnědo šla jsem hned k dr. a od té doby jsem na neschopence. Vytvořil se mi tam hematom. V 12 týdnu znovu, ale červená krev, tak jsem se viděsila. 2. čerstvý hematom. Ten 2. za 2 dny ze mě vyšel, ale ten první tam mám pořád. Dr. mi říkal, že kdyby něco, že mám vždycky doběhnout, že to radši ultrazvukem zkontroluje, protože hrozí odlučování placenty.
Chtěla jsem se zeptat, vy co jste nebo byly na neschopence, jak jste měly vycházky?

simisi
25. máj 2010

ahoj,ja som mala hematom, od siesteho tyzdna som bola v nemocnici,o tri tyzdne sa vyplavil ci vstrebal,Som pn a vychadzky mam od 10-12 a od 15-17.hod.

anitta
25. máj 2010

ahojky holčiny prosím o radu

ted jsem byla na wc a na papíre jsem měla hlen naružovělé barvy jako krev ☹ ne nějak moc ale vyděsilo mě to u prvního jsem to neměla myslíte že je to normál je to jako by mi začínala menstruace uf mám strach ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre