Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

miriamka
29. mar 2008

Elanela...a o akom spineni hovoris,jasna krv,alebo tmavo hneda?Ake silne?

elanela
autor
29. mar 2008

nie jasná tmavo hneda neviem teraz som bola na WC a mala som špinavé gatky nie silné

miriamka
29. mar 2008

No a v ktorom tt si?
Vies,nemusi to znamenat vobec nic...ale ja by som na Tvojom mieste isla radsej lekarovi.Ja som mala hnede spinenie v 12tt a isla som radsej hned na pohotovost aby ma pozreli,dali mi lieky na podporu tehotenstva aby som nahodou o mimi neprisla.

lante
29. mar 2008

Elanela. Ja som tiež na začiatku tehu špinila. Nikdy to nebola jasná krv. Vždy také tmavohnedé, ale aj tak mi doki spravil kontrolné sono, či sa niečo nedeje. Ale všetko bolo O.K. a doki povedal, že to môže byť tým, že sa viac prekrvuje krčok a praskajú na ňom cievky. No pre istotu mi nasadil Duphaston, ale ak môžeš zavolaj dokimu či by ti neurobil kontrolné sono.

miriamka
29. mar 2008

Ako pise Lante...mne tiez doky vtedy pre istotu nasadil Duphaston 😉

elanela
autor
29. mar 2008

lante a miriamka a ako dlho ste špinili? bolo to len jeden den alebo dlhšie? dakujem babulky za odpovede uvidím ako to bude prebiehat dnes a zajtra a v pondelok by som skočila k dr.

miriamka
29. mar 2008

No ja som mala viac menej len jednorazove spinenie,ked som si to nasla na toaletaku...nie az na spodnom pradle,a tak som hned na druhy den isla na pohotovost.Tam mi povedali,ze co som neprisla hned...ale spravili mi ultrazvuk,srdiecko bilo a tak mi len dali ten Duphaston a nastastie islo dalej vsetko dobre!

poleva
29. mar 2008

elanela na tvojom mieste idem k lekárovi hned
nikdy nevieš aké to je špinenie, teda od čoho

skrecok
29. mar 2008

Elanela, taktiez by som hned isla k lekarovi nez bude neskoro.

elanela
autor
29. mar 2008

teraz som čítala na tehotenstvo-academy že také špinenie je bežne a aj po pohlavnom styku tak možno to bude tým ved uvidím zajtra držte mi palčeky

gabika24
29. mar 2008

elanela, mne vychadza sono 10. 4., v stredu bolo tiež vidno bublinku. nešpiním, mala som krv pred dvoma týždňami, bola červená, ale iba raz pri utretí. predtým len taká ružová vlásočnica raz za deň. mohlo to byť pri uhniezďovaní. ale môže to byť teraz spôsobené aj tým, že sa naozaj viac prekrvuje krčok maternice a praskajú cievky. no ja by som tiež išla na pohotovosť aj hneď - keď máš tehu potvrdené . ja som ho vtedy ešte potvrdené nemala...
mne síce doktor povedal, že to je možné, že žena krváca a nemusí to nič znamenat. no nikdy nevieš, aký prípad sa týka teba.
ak neprestaneš krvácať, určite choď k doktorovi...
držím palce, nech je všetko ok 🙂

ivonne
29. mar 2008

ahoj ela,ja jsem ted v 18tt.kdyz jsem byla v 7tt,stale jsem chodila do prace,pak to prislo.vyhrkl ze me kybl krve jak kdyz te odspuntuje ☹ a ja si rekla tak,a prisla jsem o mimco 😝 .dala jsem si vlozku a sla do prace.blazen..jenze,je to moje prvni tehu a jsem takova.nevedela jsem..v praci zensky na me ze jsem blazen at jedu okamzite do spitalu.tak jo..jela jsem.tam me udelali ultrazvuk a bylo pro me zazracne slyset pani mudr.kdyz rikala:no,embrio tam zustalo,tluce mu srdicko,ale nechame si vas tu..NO TO JE JASNE!!chtelo se mi kricet radosti ze se prcek udrzel.byla to jen mala tecka,ale moje a ziva!tak jsem musela jen lezet,dali mi utrogestan na udrzeni tehot.a cosi proti krvaceni.tak jsem lezela poctive tyden.dalsi ultrazvuk ukazal ze mimco zije dal a roste.melo 1cm!!!krasa.byla jsem stastna.sla jsem domu jak jsem prestala krvacet.ale doma jsem pokracovala v lezeni cely mesic a pul.jen lezet.max na wc.ale co pro mimci neudelame ze?zacala jsem pomalu chodit az tak ve 14tt.a to jsem kontrolovala kady toaletni papir.mela jsem hrozny strach po te zkusenosti.a jeste nedavno,kdyz jsem mela vetsi namahu,coz pro me bylo jen dopravit se k lekari,jsem trochu spinila.takze opet do postele a klid na luzku.proto chci rict,opravdu stoji za to,vykaslat se na vsechno a setrit se.nic nezvedat,ted je tve mimco strasne ohrozene.nedrzi ho jeste placenta a muze kdykoliv odejit s krvacenim.nechci strasit,ale vydrz to a setri se.ani male spiuneni se nesmi podcenovat.sorry ze pisu tak zdlouhave,ale ja si take cetlakazdou zkusenost me situaci podobnou a byla jsem za to rada.tak se setri.a hodne stesti tobe i miminku.iv

elanela
autor
31. mar 2008

tak dnes som bola u dr. urobila mi sono vraj je to velmi malinké ešte vyzerá to na 5tt ešte mi nedala ani tehotenskú knižku. To krvácanie sa jej nepáčilo vraj to môže byt hroziaci potrat tak mi nasadila duphaston a nejakú injekciu proti krvácaniu. V piatok mám íst na kontrolu dúfam že sa to krvácanie nezhorší a mimčo bude v poriadku.

sandrika
31. mar 2008

elanela gratulujem to je super ja som tiež brala na krvácanie duphaston pomohol neboj vydržíte, krásne tehulkovanie

elanela
autor
31. mar 2008

áno? a všetko bolo ok? ked ti nasadili ten duphaston tak si prestala krvácat? v piatok idem na kontrolu a uvidím či sa bábo vyvíja

sandrika
31. mar 2008

prestala objavilo sa mi to potom ešťe asi 3 x vždy po sexíku trošku, ale duphaston je fakt na toto dobí a ešťe ascorutin som brala.

poleva
31. mar 2008

elanela na tehu knižku je skor, snád ti duphaston pomôže
držím prsty

betina
31. mar 2008

ahoj elanela, holky,

tak taky přispěji se svým krvácením. Taky je to mé první těhotenství, takže jsem ze všeho hodně vyplašená. ve 4tt jsem začala špinit (tmavá krev), tak hedn na UTZ, doktor mi řekl, že je všechno OK, že je to normální (mění se velikost dělohy, plod se usazuje) - taky jsem měla bolesti jako při menstruaci. poslal ěm domů, ať ležím. Pak jsem samozřejmě chodila do práce, dřela jako idiot a najednou jsem šla s bolestma na záchod a mísa krve. Taky jsem si myslela, že je všmu konec (to byl asi 8.týden). Takže znova na UTZ - mimi tam bylo. Dostala jsem Utrogestan na udržení těhotenství a Ascoturin - proti zástavení krvácení. Ale moje milá paní doktorka mě nechala chodt do práce (jen přes vákend jsem měla být doma). Takže opět příští týden podobný scénář - tak jsem šla za jinou doktorkou, ta mě ihned nechala doma a beru léky.

Takže moc držím pěstičky, když špiníš, ještě to neznamená, že se děje něco špatného, na rduhou stranu utíkej k doktorovi, pokud se ti něco nezdá, máš bolesti adt...Já tam běhala taky a bylo mi jedno, co si o mě myslí. Nikdo do mě nevidí a na prvním místě je miminko!!!

Tak hodně štěstí

cokoladka44
31. mar 2008

stale to tu citam az ma to tak ukludnuje a verim ze aj moje babo sa udrzi,mne to uz preslo u doktora mi nepovedali nic nove,takze mi neostava nic len sa setrit a pockat do maja kym pojdeme domkov.Idem si vsak kupit test a urobim si ho este raz,ved keby miminko odislo tak sa to ukaze,nie?Tak dufam ze bude vsetko oki.Drzim palce vsetkym co maju podobne problemiky. 😉

helcah
31. mar 2008

Elanela, nemusíš se bát. I když se to lehce říká, stres Ti teď může ublížit nejvíc. Já jsem měla to samé a špinila zhruba 2 týdny. Pak se to zlepšilo, tak jsem šla vytřít podlahu a začalo to znovu a špinila jsem další týden.
Takže je strašně důležité být hodně v klidu. A těhotenskou průkazku jsem dostala až v devátém týdnu, ještě v 8tt mimi ani srdíčko nebylo vidět, takže kdyby v pátek nic nebylo vidět, tak se ještě zbytečně nestresuj. Já jsem to hodně obrečela a měla jsem z toho i zvýšenou teplotu, a vlastně zbytečně, teď je mimi v pořádku. Přeju hodně štěstí. 😉

elanela
autor
31. mar 2008

tak to si ma Helcah ukludnila ja viem že nemám stresovat ale je to tažké je to moje prvé a vieš mám obavy ešte ked aj dr.mi povie že to špinenie je hroziaci potrat . ale ležím oddychujem začala som užívat ten duphaston a uvidím v piatok na kontrole či mimčo trochu porástlo lebo vraj je velmi malinké

elanela
autor
31. mar 2008

babulky a ešte k tomu ma aj bolí bruško. Bolelo aj Vás čo ste mali špinenie?

helcah
31. mar 2008

mě taky bolelo břicho a vlastně občas ještě pořád bolí, ale není to nic nebezpečného, akorát se musí hodně odpočívat a relaxovat. A hlavně se moc nepozorovat, i když to asi taky jinak nejde.

januli
31. mar 2008

ja som spinila tiez viac krat je to aj tym ze sa babatko uhniezduje.brusko ta moze boliet aj stoho ze sa maternica zvacsuje ja chodim do rizikovej poradny a vzdy som sa na vsetko pytala.Malinke rastie tak tosku to pobolieva vsetko sa vtebe roztahuje.NEBOJ BUDE VSETKO OK!!!!drzim palceky!!!! 🙂

jankaa26
1. apr 2008

baby, chcela by som sa spytat, ani neviem ci to patri do tejto temy, ale... tiez som mala taky spinenie, nejake ruzove, potom ma bolelo brucho, nesmierne moc, mala som zapchy, cim ja nikdy netrpim a podobne priznaky, tak som si spravila test, vtedy ak by som bola tehotna by som bola v nejakom 1 alebo 2 tyzdni, bol negativny a potom o 5 dni neskor ako som mala som dostala menstruaciu, strasne moc silnu, tri dni po jej skonceni som si nasla na toaletaku krv, trochu ale bola tam... u gynekologa som bola tyzden po tom spineni, ci som tehotna mi nepovedal, vlastne sa k tomu ani nevyjadril. Je mozne, ze som tehotna? ze gynekolog na sone nic nevidel ked som tam bola?? vlastne zistil by to keby som bola v 1-2tt? dakujem

verbalinka
1. apr 2008

jankaa26 - je možné, že jsi těhotná. Je to ještě všechno moc čerstvé. Průběžně si dělej testy a radši ještě zajdi za doktorem a zeptej se ho přímo 🙂 Hodně štěstí 😉

jankaa26
1. apr 2008

no ja nemam za nich chut ist, viem som truba, ale ja si s nim nerozumiem☹((chcem ho zmenit, ale zas neviem ku ktoremu

jankaa26
1. apr 2008

prepac, za nim

jankaa26
1. apr 2008

a to som chcela, ta silna menstruacia co mohla znamenat? nikdy som taku nemala a aj to meskanie 5dnove, neni u mna zvykom, nikdy

danka24
1. apr 2008

ahojte takze ja neviem ci som tehotna a mala som hnede spinenie vcera na gatkoch...co to moze znamenat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre