Štikutka plodu, štikutka u bábätka. Môže z toho byť reflux?

babulka123
7. júl 2009

ahojte.. babulky chcem sa spytat, neviete nahodou aka je spojitost medzi tym ako casto ma babatko stikutku v brusku , ked sa narodi, popripade ci to moze znamenat ze budde mat reflux.. niekde som to poocula a zacinam si robit obavy , lebo to co mava moj zazrak v brusku tak to je vazne sila.. stikutku ma tak 5-6 x denne niekedy 10 min, niekedy aj hodinu.. bojim sa ze mu to ostane aj po porode.. popripade ze sa mu/jej z toho vyvinie reflux..

dakujem ..

nada.hope
7. júl 2009

babulka nasa Ninka mala v brusku stikutku stala, mava ju aj po narodeni do st casto, aj ked teraz sa to trochu ukludnuje,.................
co sa tyka refluxu mame, ale ako nam povedala doktorka reflux ma kazde dietatko, akurat ze niektore mensi a niektore vacsi. Neboj aj ked budete mat reflux vacsi zvladnes to nemusis mat strach, reflux sa do konca 1 roka zivota vacsinou u deticiek upravi, iba 1 percentu deticiek zostane reflux aj po 1 roku, ale nie je to nic strasne neboj.
dolezite je aby bolo babatinko zdrave,......reflux neries, my vraciame stale a co uz akurat periem dvakrat denne pidi vecicky 😀 😀 😀

biancarv
7. júl 2009

môj syn tak isto straaaašne veľa štikútkal v brušku, ale ked sa narodil tak sa to nejako upravilo a už neštikútkal, len minimun, asi tak ako hociktorý bežný človek 😀

mauzos
7. júl 2009

babul moji obidvaja stikutali v brusku ostosest a reflux ma len Tomi. Je pravda ze aj Lukimu sa obcas stikuta, ale nevracia, ani ho nepali zaha, tak nepredpokladam, ze by mal reflux. S nim sme neboli na gastre, takze potvrdene to nemam. Ale tu teoriu o stikutani v brusku a refluxe citam prvy krat 😕

andykov
7. júl 2009

malá v bříšku skoro neškytala a teď docela dost, hlavně skoro vždycky když si říhne, tak pak škytá. Menší formo refluxu taky máme, dost ublinkává, ale není toho moc, jen trošky 🙂

prasiatko30
7. júl 2009

dcera dost stikutkala aj v brusku aj ked bola mala a reflux sme nemali - dokonca si prve mesiace ani moc neodkrckavala po nakojeni - podbradniky sme mali akurat tak na ozdobu - 😉

kvietocek7
7. júl 2009

babulka nemyslim si,ze reflux sa vytvori na zaklade stikutania babetka este v brusku. Skro su to mamkine stresy a nepokoj, ktory moze ovplyvnit vyvoj babatka. Nasa mala mala tiez stikutky v brusku ale z refluxom po narodeni sme nemali docinenie. Skor kamosky co chodili do prace do vysokeho stadia tehu viem, z ich skusenosti,ze dlho 6mes bojovali s refluxom. A mali fakt co robit.Teda je to urcite individualne,ale urcite zavisi od prezivania tehotenstva 🙂

monkula
7. júl 2009

aj môj jarko v brušku stále štikútal, ale reflux nemal....

susisus
7. júl 2009

Moje štikúta tak raz - dva krát za deň, ale ja mám skôr pocit, že od únavy - lebo sa mu čká väčšinou po kotrmelcoch a intenzivnom kopkani 🙂

blumka
7. júl 2009

terezka stikutala kazdy vecer v brusku, aj teraz sa jej casto stikuta a reflux sme nemali

zuzula25
7. júl 2009

tiez maly stikutal v brusku aj niekolkokrat denne a niekedy sa mu zadarilo aj polhodinku vkuse.po narodeni stikutal este aj teraz skoro kazdy den a reflux sme nemali

babulka123
autor
7. júl 2009

babulky veeeelm pekne vam dakujem za nazory.. moc mi to pomohlo..
reflux je svina a tak som len chcela vediet ze ako ..
uvidime.. sak o chvilku budem vediet na 100 percent ze co .. heeh e

pemar
7. júl 2009

tak aj my prispejeme do statistiky : nasa Julka stikutala v brusku stale, a reflux sme bohuzial mali
toto druhe babo nestikutalo zatial vobec, tak o 2 mesiace uvidime, dufam ze nas reflux obide, ale aj keby nie, uz trochu vieme ako na to...

luciiaa23
7. júl 2009

Ahojte tehulky,niečo také čítam a počujem prvýkrát,a to znamená,že keď mi mimi v brušku štikútka od nejakého 32tt,tak može maŤ ten reflux?čo to vlastne presne je?je to až tak nepríjemné,keby to po porode malý dostal?ĎAKUJEM za odpoveĎ.Krásny večer.

emily3
8. júl 2009

babulka nie, je to uplne normalne ze babo v brusku stikuta aj hodinu, nema to s refluxom nic spolocne..
a babatko ked sa narodi tak do troch mesiach grcka tiez je to uplne normalne, keby ti nahodov nepriberalo, neprospievalo potom to treba riesit, inak je to normalne. to slovo reflux sa zacalo pouzivat len nedavno...a robi sa z toho velke halo...
moj najmladsi grckal preve tri mesiace ( mama tomu hovorila ze sa prepil a vylieva sa to z neho ako zo zbanika 😅 ) ale som to nejak neriesila, davala som mukvapky sabsimplex...a po troch mesiacho sa mu to ustalilo...sice dr. mala narazky ( isla som s nim do poradne a predtym som ho nakojila a ona ako ho polozila n abrusko, tak mali sa vygrckal.) a hned ma chcela posielat na nejake vyzetrenia...ale mne sa to nezdalo predmetne, maly prospieval,priberal ( az moc) a nechcela som ho trapit nejakymi vyzetreniami a na koniuec by mi povedali ze to prejde.

nika251
8. júl 2009

Ahoj. Starsi stikutal v bruchu niekolkokrat za den, po refluxe ani stopy- len ked sa moooc najedol (tyzdnove babo 70ml 😉 ) tak si trosku ale len snad pol malej lyzicky grckol- sem tam. Ale tot vsio.
Mladsi- stikuta veeela ale vysledok zatial neviem 😀
Pocula som ze to je tym,ze sa nahlta plodovej vody a potom stikuta- mne napr. po sladkositach stikutali obaja, po zmrzke a po melone 😝

lienka79
8. júl 2009

takl o takejto spojitosti ja teda nic neviem
Moj maly v bruchu neustale stikutkal...aj 4x do dna, aj ako novorodenec dlho a casto stikutal....takmer po kazdom jedeni...a reflux nemal... 😀

lubkaaa
9. júl 2009

aj moja lea v bruchu strasne casto stikutala-par krat denne a po porode v pohode, ani tak casto nestikutala ani nemala reflux

dzio2
9. júl 2009

no moje babo v brusku stikuta stale prosim vas co je to reflux?neako ste ma vylakali dakujem za vysvetlenie

janka79
9. júl 2009

nas maly stikutal v brusku skoro stale a ked sa narodil ak tiez dost velmi, ale s grckanim nemal vobec problem...negrckal skoro vobec, dokonca ani odgrgnut casto nepotreboval

tinus20
9. júl 2009

moj maly mal v brusku stikutku stale,aj 5x za den,po narodeni sme s tym tiez bojovali dost dlho a vlastne bojujeme este stale ale uz menej,co sa tyka refluxu,tak sme mali uz je to dobre a stalo sa nam to ze maly sa nadychol mlieka a mal to v plucach,skoro schytal zapal pluc ako 2mesacny,ale nastastie to dobre dopadlo a teraz mu nic neni 🙂

betka1
9. júl 2009

my sme v brusku stikutali casto a s refluxom neboli absolutne ziadne problemy. Odkedy sa mala narodila, tak nestikuta skoro vobec.

snezienka07
28. jún 2011

moja babulka stikutala v brusku od 7 mesiacov pravidelne aspon 3krat denne a ma reflux a uz ma skoro 7 mesiacov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre