Štítna žľaza a váha plodu v tehotenstve.

simona966
12. sep 2019

Dobry den chcela som sa spytat len na nazor... Alebo skusenost nejakej zvlast... Som tehotna prvykrat a som v 9 mesiaci tehotenstva... Som liecena a beriem leiky na stitnu zlazu euthyrox 125... Moja otazka znie ci moze obplyvnovat moja cinnost stitnej zlazy vahu plodu babatka... Pytam sa preto lebo v 36 tyzdni mi vysla ze mala vazi 3400 gramov co je dost vela je pravda ze muz ma dva metre a ja skoro 180 takze genetika nepustí... Ale vrta mi to v hlave a doktorobi idem az o tyzden

pininka1
12. sep 2019

Presne tak, genetika nepustí. Nemám nič so štítnou žľazou, ale mám 178 a môj prvý syn mal pri pôrode 4650g.

slavuska1506
12. sep 2019

Myslim, ze nie. Skor tehotensky diabetes. Ja som zaciatok 35tt a mala ma 2,3kg. Ja mam 167cm a partner 175cm. Aj rodicov (okrem mojho tatka) mame mensich (moja mama dokonca len 154cm). Ja mam Euthyrox 75.

veronikaszabova
12. sep 2019

@simona966 nie je to vela. ;)
1 syn - narodeny v 38tt 3.5kg, 2 syn - 40tt 4kg

yanni
12. sep 2019

@simona966 nie, ak si liecena, tak nie. A dokonca ani tu spominana tehotenskla cukrovka. Ak je, samozrejme, vsetko podchytene vcas a liecene. Ja som mala v poslednpm tehotenstve asi vsetky neduhy sveta. Hned na zaciatku tehotenstva zle vysledky stitky, takze nasadili najmensiu davku L-thyroxinu. Na zatazovom teste zase zle vysledky. Takze ma vyzbrojili inzulinom a musela som merat cukor. Nastastie sa vsetko podchytilo vcas a nemala som nijake problemy a dokonca po porode mi diabetologicka povedala, ze po spätnom hodnoteni na zaklade mojich vsetkych merani, som ja pravdepodobne cukrovku ani nemala. Zo zaciatku som drzala fakt prisne dietu ale po case mi to zacalo totalne liezt na nervy, lebo to nemozes zjest, hento nie a tamto nie, tak som skusala a dala si aj to aj hento a hodnoty stale v norme. Dcera sa narodila donosena, v termine, uplne zdrava, ziadne naznaky nicoho, ziadne vykyvy ci uz cukru alebo inych hodnout. AGPAR 10-10-10. 51 cm a 3050 g, cize uplne ze modelečka a je nou aj doteraz. Ma 8,5 mesiaca, zje, co nezje ju, je stale este kojena, ma takmer 80 cm a rovnych 7 kg. Cize dlha spagetka. ja mam 167 cm a pred tehu normal 59-60 kg, muz 180 cm. Takze genetika tam vo vasom pripade zavazi velmi. mam tu susedu, chlapec je o 2 tyzdne starsi ako nasa najmladsia a je takmer o hlavu vyssi a sice nie tucny ale omnoho pevnejsi. vyzera ako dvojrocny🙈 Aaaale otec 2 metre a mama 185 cm. Ja sa pri nej citim obcas ako trpaslik.

simona92101
12. sep 2019

@simona966 moze aj nemusi,ja som mala opacny pripad,kvoli stitnej zlaze moja dcerka mala zo zaciatku nizsiu vahu,kym mi nastavili spravne lieky na stitnu,kedze po prvotnych davkach som v sebe neudrzala vela potravy..ak ale mate predispoziciu,tak babatko moze mat vyssiu porodnu vahu.

klejkaez
12. sep 2019

@simona966 Ťažko povedať.
Moja známa ma 178cm, jej manžel 190cm ...obaja su robustnejšiej postavy.
Rodila v 40tt aj nejaké dni. A malý mal 49cm, a do 3000kg ...

simona966
autor
13. sep 2019

@pininka1 v 36 tyzdni nam vypocitali priemer hlavicky 94 mm co doktorka tvrdila ze to bude velky plod... Trochu ma naplasila sekciou... Vy ste rodila prirodzene syna?

pininka1
13. sep 2019

@simona966 nie, všetky tri deti sekciou. Práve pre veľký plod a tesne pred pôrodom aj vyssi krvný tlak ktorý mám inak nízky. Tretie dcéra mala tiež cez 4kg, prostredny sa narodil o viac ako dva týždne skôr a mal 3350g

simona966
autor
13. sep 2019

Dakujem vam velmi pekne za odpovede vsetkym... Hlavne nech su deturence zdrave to je najdolezitejsie... Mna velmi naplasila doktorka to som prvorodicka a hned bamna kukla ze ste dost siroka ale neporodite si dieta takze som toho bola taka mimo dva dni som preplakala

eliska13
13. sep 2019

@simona966 niekedy by si mali zakusnut do jazyka a nie vyplašiť prvorodicku.ta váha a priemer hlavičky vôbec nemusí sedieť aj mňa plasili, že dieťa veľké a mal ledva 2,7 kg

simona966
autor
18. sep 2019

@eliska13 vcera mi namerali na konci 38 tyzdna ze mala ma 3700 gramov a priemer hlavicky 98 mm... Ze bude velka to som ratala len sa bojim ci su to normalne rozmerx s ci je v poriadku... Srdiecko a prietoky mala v poriadku ale mam sttach za ten priemer hlavicky kolko to vychadza ako obvod uz som asi mimo 😑 bojim sa doktor povedal ze sa vidime o tyzden na poradni lebo sa vobec neotvaram.... 😑

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre