Streptococcus agalactiae. Poraďte

adiko
17. okt 2006

ahojte stretli ste sa uz s tym??? dnes mi predpisali penicilin a cipky. trapi ma to. pre bejby momentalne to nie je zle ale pri porode pocas prechodu cez porodne cesty to bude problem ak sa to neprelieci. poradte! ☹

mysidlo
29. nov 2006

to je cudne, myslela som, ze to robia vzdy. 😕

bibula
29. nov 2006

🙂 😉 pisala som jednemu gynekologovi,trochu ma ukludnil,aj ked len trochu.

http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=25037

nic ine nam nezostava,len cakat ,preckat a byt stastne.papa

mysidlo
30. nov 2006

ten gynekolog bol dost strucny, ale snad to staci.
Moj doktor o tom hovoril ako o rutinnej zalezitosti a vraj sa netreba bat. 🙂

adkag
20. feb 2007

Ahojte babenky, mne zistila lekarka streptokoka v moci, som este len na zaciatku tehotenstva a vraj mam ist na vysetrenie k urologovi. mate niekto s tym skusenosti? dost som z toho vyplasena, chcela by som vediet,ci to je nieco vazne alebo sa toho nemusim nejak velmi obavat.

katika1
20. feb 2007

Ahoj adkag.. neboj, nie je to nie hrozné... mne ho našli ešte pred tehu... vtedy mi povedali, že môžem byť kvôli nemu neplodná, ale ako vidíš nie som 😀
A dr. mi povedal, že to našiel aj mnohým tehotným ženám a majú zdravé bábenká... jediné, čo je terab je ho vyliečiť... ale to sa asi počas tehu nedá, nakoľko sa lieči antibiotikami a dosť silnými... ale tesne pres pôrodom Ťa nadopujú antibiotikami, alebo Ti spravia cisársky, nakoľko mimi nesmie prísť do kontaktu s týmto streptokokom..
Ale inak mu to nemôže ublížiť, ak toto spravia... A čo Ti dr povedal???

adkag
20. feb 2007

no praveze dr. mi nepovedala nic, ja som sa len telefonicky pytala na vysledky a krv mam ok, ale v moci toho streptokoka,takze mam ist k urologovi. rozpravala sa so mnou sestricka a ta vravela,ze to nie vazne,ale moze mi to vystupit do mocovych ciest,preto to treba liecit. alebo take cosi,ani z toho soku poriadne neviem 🙂 . ja sa nebojim az tak toho porodu, viem ze vela zien to ma v poslednych tyzdnoch a liecia to podanim ATB pocas porodu, ja sa skor bojim,ci to nemoze mat nejake nasledky na babenku teraz,kedze som len v prvom trimestri.

katika1
20. feb 2007

Adkag nie... Tie baby, čo im to nájdu na konci tehotenstva to väčšinou majú od začiatku... alebo ešte aj dlhšie pred otehotnením to mali... Nemôže to nijak uškodiť..
On sa nemá veľmi ako dostať k bábetku.. Vidíš, my sme ok... 🙂 choď k urológovi.. ja som u neho nebol. Neposlali ma tam.

adkag
20. feb 2007

dakujem katika, si ma ukludnila, k tomu urologovi pojdem urcite cim skor. ale tebe toho streptokoka uz pred tehu preliecili,nie? a mala si ho v moci ci ti to zistili zo steru? lebo vraj aj v tom je rozdiel.

katika1
20. feb 2007

Adkag, mne ho zistili aj z moču aj zo steru..
A chceli ho preliečiť a tak som 3 týždne brala antibiotiká a sme s priateľom držali celibát 🙂 ale nepodarilo sa to vyliečiť.. Po 2 mesiacoch ho tam našli znovu. 😠

adkag
20. feb 2007

aha, takze predpoklad je ze ho tam mas stale? a akoze ti nezabrali ATB? brala si penicilin ci nieco ine? inak ja som zrovna na penicilin alergicka, tak neviem ani co by mi na to dali,ak by sa to potvrdilo, lebo vraj penicilin na to posobi najlepsie.

janickova
6. aug 2008

Ahojte baby, ako je to teraz so streptokokom? Mne lekar povedal, ze ma len prekriju s PNC tesne pred porodom...
bude to stacit?
neviete, aka je umrtnost pri tomto bacile u deti?

janickova
6. aug 2008

- resp. zapaly pluc a ine komplikacie u deti? Myslim percento vyskytu...

sandrika
6. aug 2008

mne na to dieťatko takmer umrelo urobili mi zle ster pred pôrodom a tak sa drobček nakazil dostal otravu krvy, zápaľ plúc, napadlo mu to obličky....no všetko , v piatok som porodila a v sobotu mi povedali že umre ale môj synček je bojovník a vyhral 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😅 😅 😅 😅

janickova
6. aug 2008

sandrika, pre Boha, to nemyslis vazne??????
nepodali ti pocas porodu penicilin?
každú chvilu mam rodit a mam z toho totalnu hrozu... 😢 ☹

snazivazuzi
9. aug 2008

Ahojte,

u mna nasli tento streptococcus a. a chcela by som sa spytat, ci vás bolelo podbrusko? Mali ste najaké bolesti?
My sa totiz snazime o bábo a akurát cakám ms. Minuly tyzden mi dr. oznámil ze nasli strept.a. a dostala som aj lieky. Problem je len v tom, ze lieky nesmiem uzit kym ms nedostanem, lebo ak som tehu tak sa nesmz uzit.
K lekárovi som isla kvoli bolestiam podbruska - bolelo ma hlavne na pravej strane. Chcela by som sa vás spytat ci ste mali bolesti podbruska? Teraz neviem ci ma brusko boli kvoli streptococ.a. alebo kvoli tomu ze som mozno tehu?
Za odpovede dakujem a prijemny dnik vám prajem 🙂

Z.

sandrika
9. aug 2008

janíčkova nie nepodali

mimi26
14. aug 2008

Ahojte,

ja už to mám šťastne za sebou... 😀 ale tiež som mala steptococcusa. Brala som antibiotiká z hor aj zo spodu, ale nezabrali. Tesne pred pôrodom bol ster zase pozitívny. Už mi nenasadili nič, len mi dr. povedala, aby som to potom povedala keď budem rodiť a že mi dajú infúzku Treba ale ísť skôr, a nečakať do poslednej chvíli, aby ste ich stihli vybrať, kým sa pôrod úplne nerozbehne. Ja som stihla 3dávky ampicilínu. Malému potom hneď brali krv na zápalové hodnoty a mal to našťastie v poriadku. Nič mu nehrozilo. Dôležité je prísť včas do pôrodnice a ´hneď na to upozorniť.... Tak držím palce.....

sandrika
14. aug 2008

mimi jasom tam bola 24hod a aj tak minedali nič 😠 😠 😠 😠 😢 😢 😢 😢 😢

waitinka7
14. aug 2008

Ahojte dievcata,
ja som tiez mala streptococcus, ale kedze som prisla do pôrodnica takmer 24 hod pred pôrodom, stihla som vybrat snad 4 davky antibiotik - infuziou. Treba, aby ste prisli do pôrodnice najmenej 4 hod. pred pôrodom, aby vam stihli dat aspon jednu davku (neviem, od coho to zavisi, kolko davok). Len ono to je tazko predvidat, kolko zostava do pôrodu, ze?

snazivazuzi
15. aug 2008

AHojte,

takze cakám bábo 🙂 Lieky kt. mi dr. predpisal tehotné nemozu, tak som zvedavá co mi predpise. Je mozné aby som sa vyliecila a streptococcus uplne zmizol? K dr. idem buduci tyzden, momentálne dovolenkuje 😠

sandrika
15. aug 2008

jasné že je to možné krásne tehu gratulujem

geegee
15. aug 2008

waitinka, mne jeden doktor povedal, ze 4 hodiny pred porodom, iny, ze staci aj pol hodinu pred porodom dat tie ATB...tak to clovek nevie 😠

sandrika
15. aug 2008

no hlavne že váím dajú mne nedali nič 😢

mimi26
15. aug 2008

sandrika, jednoznačne to zanedbala tvoja gynekologička... 😠 asi by som jej to otrepala o hlavu a hľadala si inú... to je hrozné, čo ste si museli prežiť.... ale hlavne že to našťastie dobre dopadlo 🙂 ja som rodila v ZV a moja dr. mala akurát dovolenku, ale ešte stihla odobrať ten kontrolný ster a poznačila mi to aj do materskej knižky a keď som prišla do pôrodnice, tak tam boli taký dôslední a ochotní, že dr. v pôrodnici hneď telefonovala na mikrobiológiu za výsledky a potom mi dali infúzky...

Bože, hlavne že je tvoj maličký v poriadku...!!!!!! Ja som sa toho tiež hrozne bála...

teuflerin
19. sep 2008

ahojte..moezte mi poradit?mne sterom zistiili pred par tyzdnami tohto streptokoka, ale gynekolog mi na to nic nedal, mam to nejako riesit?nie som tehotna ani nic podobne, ale pride mi divne ze to nelieci.dakujem

mouse
19. sep 2008

Ahojte, tiez mi zistili zo steru streptokoka, ojedinele. Doktor povedal, ze on to riesit nebude, ze to vyriesia potom v porodnici... Tak snad tam pridem vcas. Aj ked mam nutkanie ist do nemocnice sa na to popytat, bola by som nerada, keby sa nieco zanedbalo. Teuflerin, zajdi sa informovat k obvodnemu, nech TI nasadi nejaku celkovu liecbu.

geegee
23. sep 2008

pridavam svoju skusenost, uz po porodnu so streptokokom. Do porodnice som prisla v noci o 3, s odtekajucou plodovou vodou, hned som hlasila, ze pri prvom porode som do hodiny od odtecenia vody porodila, a ze mozno to aj teraz pojde tak rychlo a ze mam streptokoka, tak treba dat rychlo ATB. Sestricky spisali vsetky papiere so mnou, dali ma na 20 minut na pasy, este sa ma na pasoch spytali, ci mam bolesti, ze nic neukazuje zaznam, ked preslo 20 minut, a ja som sa uz zapierala na lozku do steny rukou od bolesti, zavolali Dr., ten prisiel, sestricka ma zdvihla z postele a odviedla ku "koze" a ja som na nu nemohla vyliezt - vyliezalo totiz zo mna moje babo. Tak behom na salu, a to fakt behom tak ako sa dalo a bum - ATB zrazu rychlo rychlo. ATB mi tiekli 2 minuty a bolo porodene ☹Nastastie, malemu sa streptokok nijako neprejavil.

pensadorcallisto
23. sep 2008

Ahojky.... Zaujima ma ako sa ten streptokok prejavuje... Da sa to zistit fakt len zo steru, alebo su aj nejake vonkajsie priznaky?

zuzula20
26. sep 2008

Ahojte, aj mne vysiel pozit. streptokok agal. a popritom nemam ziadne problemy. Len by ma zaujimalo, ak mi viete niektora poradit, ci to tento streptokok patri do skupiny B ktore treba pri porode preliecit. Inak aj moj obvodak sa na to vyflakol, spravili mi ster len teraz v nemocnici na kontrole.

baskaj
16. feb 2009

ahojte, takže sa pridávam k tým pozitívnym ☹
už som to tu celé prečítala, aj mne dajú ATB len tesne pred pôrodom...
chcela by som len vedieť, či vám niekto aj vysvetlil, že ako sme to dostali, prečo sme to dostali... ja som sa doktora zabudla spýtať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre