Streptococcus agalactiae. Poraďte

adiko
17. okt 2006

ahojte stretli ste sa uz s tym??? dnes mi predpisali penicilin a cipky. trapi ma to. pre bejby momentalne to nie je zle ale pri porode pocas prechodu cez porodne cesty to bude problem ak sa to neprelieci. poradte! ☹

zuz23a
23. jan 2012

Prosim Vas mate niektora skusenost s tym, ze Vam gynekolog povedal, ze tuto bakteriu mate od manzela/ partnera a ze on ma ist na vysetrenie k urologovi?

matka35
24. jan 2012

@zuz23a ahoj.ja to uz mam stvrty mesiac.a nemozem sa toho zbavit! myslis ze je to od manzela?mne nezaberaju ani ziadne antibiotika.mne lekar ani manzela nespomenul,ale ja mam pochybnosti.neviem co uz robit,som zufala.ty mas aku liecbu?

zuz23a
25. jan 2012

Mne dal doktor Ofloxin 200 20 tabliet a k tomu mi poradil Vagilact, ktory mam uzivat sucastne. Ten sa vklada z vnutra. Problem je vsak v tom, ze ten Vagilact mam zacat uzivat 10 dni pred, alebo po MS,ale kedze som mala tesne pred tak cakam na MS, ale ta uz 7 dni meska tak mam az strach, ci nie som tehotna. Pred tym som brala tiez jedny antibiotika nazov si nepamatam, lebo mi tam nasiel mykozu, ale ta tam uz teraz nebola. Vobec tomu nerozumiem. Cely zivot v poriadku a teraz bakteria za bakteriou:( Najhorsie na tom, ze zakazdym ina:(

janinka13
9. júl 2013

@kala dobrý deň, pozerám, že ste v r.2006 mala streptokoka a preliečili Vás, ja som sa môjho dr.pýtala na preliečenie, kedže termín mám o 4 týždne a že až po pôrode, čo mi teda neznie dobre, a ako čítam, tak väčšinu liečili predtým? Lieky Vám nasadil Váš obvodný lekár - ženský, alebo až na poradni? Lebo si myslím, že do pôrodu by ma stihli preliečť. Potom už bolo všetko v poriadku? Ďakujem.

janinka13
9. júl 2013

mne lekár nedal nič, je to v poriadku? stačí teda až pred pôrodom podanie antibiotík? z čoho to človek dostane, celé tehotenstvo je bezproblémové.

kala
9. júl 2013

@janinka13 ahoj dali mi ale preliecná som nebola vôbec nakoľko to dostala moja dcérka pri pôrode porodnymi cestami tá bola týždeň na silných antibiotikách tak ráta s tým ze viac je pravdepodobne isté ze to dostane dieťa pri spontannom pôrode tak mne povedali týždeň bola v inkubatpre preto ze mala vysoké horúčky skús sa. Opýtať aj iného dr držím palce

janinka13
9. júl 2013

@kala ďakujem, no budem sa pýtať na poradni

ariesi
9. júl 2013

@janinka13 mala som, okrem streppt. aj enterokoka. gyn. mi nasadil ATB a potom este pred porodom, uz pocas kontrakcii mi dali infuzne ATB a vsetko bolo v pohode. tak by to malo byt, ale vraj ta infuzka by mala stiect asi tak min 4 hodky pred samotnym finisom porodu, aby stihli ATB zabrat. mne to asi zabralo. inak, vraj tie strept. su pomerne bezne osidlene v organizme, akurat dospelym, pokial sa nepremnozia, nesposobuju nic.

janinka13
10. júl 2013

@ariesi ďakujem, trochu som sa upokojila

fideska
13. júl 2013

Aj mne diagnostikovali pocas tehotenstva pozitivneho streptokoka. Doktor mi povedal, ze minimalne 4 hod. pred porodom musim dostat infuziu s ATB, aby nedoslo k infikovaniu dietata. A tak sa aj stalo, infuziu som dostala, porod prebehol v poriadku, mala sa narodila zdrava.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre