Streptococcus agalactiae. Poraďte

adiko
17. okt 2006

ahojte stretli ste sa uz s tym??? dnes mi predpisali penicilin a cipky. trapi ma to. pre bejby momentalne to nie je zle ale pri porode pocas prechodu cez porodne cesty to bude problem ak sa to neprelieci. poradte! ☹

zuzu13
17. okt 2006

adiko aká je to baktéria? Ja som mala ( amomentálne zase mám) črevné bakt. a vzhľadom na to, že som alergická na PNC radu, tak ma neliečili ale teraz mi dala framikoin. čipky, tiež kvôli tomu aby sa mimčo pri pôrode nenakazilo.

kala
17. okt 2006

adiko, pekne to ber neboj sa bábätku to nijak neuškodí, my sme to mali opačne ja som to nemala preliečené antibiotikami a moja malinká ho dostala ako hovoríš pôrodnými cestami a hneď od narodenia brala ťažké antibiotiká priamo do hlavičky cez niejakú žilku, tak radšej ty ako bábätko boli sme v nemocnici 15 dní a malá bola 12 dní na tých antibiotikách a ť5 dní som ju mala v inkubátore ak máš otázky kľudne napíš

miss
17. okt 2006

adiko- aj mne nasli pri kultivacii nejakeho bacila, možno toho isteho už neviem, antibiotika som brala 3 dni a hotovo, babetku to už teraz nemože poskodit, tiež som sa liekom branila, ale obavy su vraj neopodstanene, vyvoj organov ma babetko už ukoncený takže sa neboj a len ich jedz!nie je to jedine riziko, že s amože nakazit pri porode, može dosjt aj k predcasneho porodu ak by sa dostal zapal ku plodu.

adiko
autor
17. okt 2006

zuzu13- patri to medzi crevne bakterie, ktore sa vraj bezne vyskytuju u tehotnych zien. mali by sa preliecit antibiotikami a preco? kala aj miss dali na to odpovede. BABY dakujem uz som trochu kludnejsia, hned od zajtra to zacnem pekne poctivo papat.
kala- a mala je uz v poriadku?? 🤐

zuzu13
17. okt 2006

ja viem prečo to treba liečiť, ale u mňa to nebolo možné, lebo na tie baktérie zaberá len PNC rada liekov a tie ja nemôžem ☹

miss
17. okt 2006

zuzu- a co tak Summamed? vždy je možnost to liecit širokospektralnymi ATB

adiko
autor
17. okt 2006

zuzu13 a robili ti citlivost na lieky ved hadam sa to da aj nejako inac. podla toho co som sa docitala na nete tak je to potrebne liecit. mne este doktorka povedala ze v najhorsom pripade to bude cisarsky rez. ale to hadam nie. ☹

adiko
autor
17. okt 2006

kala - mozem sa opytat preco ta neliecili? alebo ste to nezistili?? ja ked chodim na vysetrenia vzdy sa tak trochu obavam ze ci vsetko sleduju ako maju.no co prve je prve. a manzel bol pri tom ked mi to hovorila ten bol doplasenejsi este viac ako ja!

csicsi
17. okt 2006

milá adoko, ja mám ten istý problém už 5. mesiac a vieš čo sme vymysleli s gynekológom? Antibiotiká u mňa nezabrali, tehotná síce nie som ale táto baktéria znamená menšie riziko pre baby, lebo sa môže narodiť so zápalom plúc ALE skús sa opýtať gynekológa keď Ti ATB nezaberú aby Ti spravili autovakcínu, robí sa to na imunológii a podajú ti oslabené baktérie a ostatné je už na imunite, to je posledná možnosť čo sa týka vyliečenia, aspoň u mna ale možno že Tebe pomáhajú tie ATB ale som rada že som mohla napísať a podeliť sa s niekým kto má podobné problémy! Držím Ti palce aby ste sa z toho vyliečili!

zuzu13
17. okt 2006

no nie som lekár, a inú liečbu mi nedoporučili, ale teraz to už nezmením. Už len dúfam, že bude všetko OK

adiko
autor
17. okt 2006

dakujem csicsi, ale hadam tie ATB zaberu nerada by som prave teraz experimentovala 🙂 a u teba to teda zabera?

csicsi
17. okt 2006

zatiaľ iba experimentujú, teda je to posledná šanca, ale ešte neviem, to chvílu potrvá, lebo dávkuje sa tá vakcína postupne, ale stretávam mamičky, teda tehulky u toho svojho gynekológa a kedže majú včas zistenú tú baktériu teda ešte pred pôrodom a papajú tie ATB tak pôrod prebieha v poriadku, ide totiž o utlacenie tych baktérií, lebo oni sa bezne nachádzaju v tej mikroflore a ked sa prave pred porodom alebo v tehotenstve reguluje je to v poho ale horsie je ked sa nezisti, bude vsetko v poriadku, musis papat zdravo, nestresovat a oddychovat

csicsi
17. okt 2006

.....ale tá vakcinácia je schválená metóda na potlacanie tych bakterií.....len nepotrebuje tolko ludi

adiko
autor
17. okt 2006

ved sa snazim, papam zdravo a myslim ze aj dost oddychujem ale ten stres. ja totiz ucim a to co sa mi zdalo krasne mi teraz ide na nervy. myslim deti v skole. ucim TV a zistujem ze mi vadi dost hluk. snazim sa nestresovat no ale da sa to??? a zatial kym som v poho tak chcem este chodit do prace. 🙂

csicsi
17. okt 2006

ja som robila na výške s mikroorganizmami, vlastne biochemička som, ale tie potvorky furt zvíťazia 😵 ja sa bojím tiež že s tým budem mať problémy v tehotenstve, prekonala som aj silný zápal vaječníkov, stále ma pobolievajú vaječníky a ešte k tomu aj ten streptokok ☹, obávam sa ale gynekológ to neberie tak vážne, ešteže je taký fajn doktor, a hlavne aj ten stres, u Teba este horsie, niekedy aj ja znásam vsetko, ale niekedy ma vytocia take malickosti, aj ja sa divim 😔

adiko
autor
17. okt 2006

myslim, ze lekar u nas zien zohrava velku ulohu ak mas k nemu doveru a citis sa fajn tak sa to da zvladnut. ono niekedy ked az moc o tom vsetkom vies - teda ako ty, bichemicka tak sa asi moc sledujes 😀 . a neboj mysli ze zeny maju aj vaznejsie problemy a maju deticky. no a moj manzel by vedel hovorit o mijich vytackach 😅

kala
17. okt 2006

adiko naša malinká je v poriadku teda bola hneď ako sme odchádzali z nemocnice po 15 dňoch je to živé striebro čo ti poviem neobsedí ani chvíľku držíme palčeky

adiko
autor
17. okt 2006

idem sa uz ulozit na spanok, dobru noc a hadam zajtra dokoncime debatu 😉

csicsi
17. okt 2006

však presne tak, niekedy si myslim ze by som bola stastnejsiou keby som vedela len tretinu takych veci, uz aj lekara som si menila, lebo iba taral, a myslel si ze tomu vobec nerozumiem a ked som povedala ze mna ucili este inac na tie procesy v ramci organizmu, tak sa zacudoval a este sa pytal ze naco sa pletiem do takych veci ked nie som lekarka, teraz mam druheho ale ten ma pozna aj z odbornej stranky a vsetko podrobne prediskutujeme, sice nema tolko casu ale aspon vie ze som v obraze......moja sestra je tiez ucitelka na základke, 1. stupen-uci deturence ale niekedy aj s maou sa rozprava tak ako s detmi, rozkazuje, nevie potichu rozpravat ale to sme si uz zvykli 😀 😀 😀

csicsi
17. okt 2006

Dobru noc aj Vám buduce mamicky, treba sa poriadne vyspat, spite za 2!!

bibula
29. nov 2006

ahojte maminky.
vcera sm dostala vysledky z vyteru posvy mam pozitivne GBS-je tam nieco "zlate" vraj sa to u tehotnych objavuje,no preco to vysetrenie nerobia kazdej?
citala som posudok dr na to,ze pred porodom je zbytocne podavat ATB,lebo sa to casto objavi znova,dava sa to len jednorazovo pocas porodu,aby babatko neprislo do kontaktu s tym bacilom,kym sa bude tlacit von.vraj dostanem len jednu PNC injekciu do infuzie pocas rozbehnuteho porodu a koniec.
dokonca ani rec o nekojeni a dalsom podavani ATB nebola.somz toho dost zmatena a vylakana.pri prvej dcerke mi to nerobili a je pravdepodobnost,ze to tam bolo. 😒

kila
29. nov 2006

http://www.woman.sk/detail.lasso?ID=ff69bd9e77b...
Baby, toto je o tej infekcii, dúfam, že bude u vás všetko v pohode...

bibula
29. nov 2006

😒 😕 dakujem, som veru z toho trochu vylakana,preco sa to nerobi vsetkym?a preco sa babatka pri tomto ohrozeni nerodia cisarskym ? 😖

zuzula
29. nov 2006

Bibula, teraz som o tom citala clanok ked sa to zanedbalo, nepodali sa pocas porodu antibiotika a babo zomrelo po 36 hodinach...ale pisali tam ze tie antibiotika isto zaberaju a babetko bude v pohode...takze asi preto nie je dovod na sekciu...ale urcite ti tvoja lekarka vysvetli podrobnosti ked jej povies ze ti to robi starosti...
Neboj vsetko bude ok, hlavne ze sa na to prislo 🙂

bibula
29. nov 2006

😖 no,ono ked je to az take vazne,preco sa tak nevysetruju vsetky mamicky?ja mam kamosky,obe max.5 tyzdnov pred porodom,aj sa pytali dr, preco im to nespravil,ked ne to robili-kazda mame ineho dr.-a on povedal,ze to nieje dolezite vysetrenie. 😠
dufam,ze naozaj bude vsetko ok.

zuzula
29. nov 2006

Bibula, ja som v UK a tiez to tu nie je povinne ani hradene poistovnou ale ja som sa po precitani toho clanku rozhodla ze na to pojdem (ten vyter sa robi okolo 35-36tt) a zaplatim tych £30 co kolko...
Vraj v USA sa to uz robi povinne takze mozno casom...

bibula
29. nov 2006

😖 som z toho paf a popravde aj poriadne vytocena. no co uz.

geegee
29. nov 2006

v porodnici so mnou na izbe lezala baba, kora mala streptokoka, nepreliecil jej to doktor...mala sa pri porode napila plodovej vody a streptokok sa jej dostal aj do pluc...2 tyzdne bola v inkubatore na liekoch a na infuziach ☹

mysidlo
29. nov 2006

ja mam tiez nalez na streptokoka, ale doktor ma uistil, ze je to u zien bezne a s tou infuzkou pri porode to pekne vyriesia. Vraj sa nemam coho bat. Ale ked tu tak citam niektore pribehy, nie je mi vsetko jedno...
bibula, mne robili kultivaciu v 36tt, takze mozno to tvojim kamoskam este spravia.

bibula
29. nov 2006

😖 no,praveze jedna ,co ma rodit tak do 2 tyzdnov sa na to cielene pytala apovedal jej,ze to netreba robit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre