Streptococcus agalactiae. Poraďte

adiko
17. okt 2006

ahojte stretli ste sa uz s tym??? dnes mi predpisali penicilin a cipky. trapi ma to. pre bejby momentalne to nie je zle ale pri porode pocas prechodu cez porodne cesty to bude problem ak sa to neprelieci. poradte! ☹

katka1981
3. máj 2009

Kocky mna by zaujimala taka vec. Minuly tyzden mi robili kultivaciu na streptokoka, dajme tomu, ze vysledok bude negativny. Co ak nahodou dostanem streptokoka neskor o tyzden alebo o 2 a nikto to nezisti? Ved kultivacia sa robi v 36.tt., mne robili na konci 35.a do porodu je este niekolko tyzdnov.

raona
3. máj 2009

baskaj, ja to mam tiez, Atb dostanem tiez az tesne pred porodom, ked som sa lekara pytala, ze ako som to mohla dostat /bo napr. ja som si najskor myslela, ze to moze byt len z pohl. styku, ale ten zial pre rizikove tehu mam zakazany/ a on povedal ze to ma 60percent obyvatelstva, ze to je vsade naokolo, no a bud sa to v nas prejavi, alebo nie.. najrizikovejsie su tehulky a ked mas oslabenu imunitu, tak to chytis velmi lahko...
no a idem si precitat ci sa nieco nove dozviem z tejto diskusie.. idem od konca 😉

katka1981
3. máj 2009

Mne sestricka povedala, ze to bezne mozno chytit zo vzduchu. Tak som zvedava na vysledky.

kaskya
4. máj 2009

Ahojte tehulky 🙂. Počas prveho tehu som to mala aj ja. Zena je viac nachylna na streptokoky počas tehu ako pred nim. Takze mala som to aj ja. Brala som cipky, preslo to na par dni. Zas sa to objavilo, zas som brala tie cipky. Ale ten bacil tam stale bol. Tak sme to nechali tak, nemala som ziadne ine problemy - ani svrbenie ani nic podobne, ALE! zacal sa mi koli tomu skracovat krcok maternice. mala som vytok, krcek maternice presiakal. V siedmom mesiaci ma museli podsivat. Doktor je presvedceny, ze to bolo tym streptokokom sposobene.

Momentalne som druhy krat tehu, este mi nerobili vyter na streptokoka, ale coskoro budu. Nemajte obavy, syncek sa mi narodil zdravy, hned po porode ho preockovali proti tomuto bacilu a bolo to ok. nebol chory az do roka, kedy mal len zapalene hrdlo. tak sa nebojte 😉

sashka.mst
4. máj 2009

mne ho zistili a napriek tomu som rodila bez akehokolvek podaneho lieku a dietatko bolo a je maximalne zdrave

mneme
4. máj 2009

sashka, to je super, ze tvoje babo je take odolne. nie som velky fanda liekov, ale kazdopadne by som to v ziadnom pripade neriskovala bez antibiotik, najma v pripade skoreho odtecenia plodovej vody. niekde som citala, ze u 1% matiek s pozitivnym nalezom na streptokoka moze bez podania antibiotik dojst u babatka k sepse, ale urcite nepotesi ani zapal pluc alebo nejaky ten soplik pri vstupe do zivota. takze baby, radsej ziadnu paniku, ale ai podcenit to netreba 😉

katy2
21. máj 2009

Ahojte,
chcem sa spytat, moze sa babo nakazit streptokokom bez podania ATB, ked sa narodi sekciou?

babulka123
21. máj 2009

katy myslim ze nie lebo streptokok je len v porodnych cestach.. ale ak ho mas tak ti asi ANTB aj tak daju.. mozno kvoli tomu aby si sa ty nezapalila potom .. prevencia..
inak ja som mala streptokoka 3 roky, akurat v case ked sme riesili IVF.. no hroza.. a dost masivneho.. a teraz ked som tehu tak zmyzol.. ked mi volala sestricka ze ho nemam tak som sa jej pytala ci nahodou nezamenila vysledky lebo to nieje mozne.. hehehe h

ivkka
22. máj 2009

Ahojte,mne tiež zistili streptokoka pri prvom tehu a pred pôrodom som dostala asi dve infúzie.Teraz sme druhýkrát tehu a mudr. mi tvrdí že je pravdepodobné že ho budem mať aj teraz,tak neviem či sa to nedalo liečiť skôr?Čoskoro mi budú robiť ster tak som zvedavá,problémy našťastie nemám žiadne ale aj tak sa už obávam. 😢

icejane
1. jún 2009

ahojte..mne zistili pozitivneho streptokoka a nestihli mi podat ATB pred pôrodom /napichli mi infuzku asi 10 min pred porodom/ a maly sa nakazil...pichali mu ATB kazdých 6 h 5 dní 😨 ...takze to netreba podcenovat..nech su deticky zdrave

majkas
12. jún 2009

ahojte,

ja som sa dns dozvedela ze mam tiez pozitivny vysledok zo steru.... ☹ a to necitim ziadne kompliakcie, doteraz som malabezproblemove tehu.
doki sice povedala ze to nie je vazna komplikacia ale aj tak mi nie je vsetko jedno. aj ked sa tu pisala ze treba prist aspon 4 hodky pred porodom, ako budem vediet ako rychlo porodim?
ak mi tie ATB pocas porodu daju, tak sa babo na 100 % nemoze nakazit? zabera na to aj nieco ine ako penicilin kedze som na nho alergicka?

ada085
13. jún 2009

riziko nakazy je po podani antibiotik minimalne. a ak si alergicka na penicilin, daju ti nieco ine. na streptokoka zabera vela druhov antibiotik. ked si prvorodicka, je malo pravdepodobne, ze by si rychlo porodila, takze neboj, urcite stihnes prist do nemocnice. Jediny pripad ked je velmi vysoke riziko nakazy je, ked ti odtecie plodova voda. iba vtedy prestava byt babatko chranene, vtedy treba rychlo utekat do nemocnice.

majkas
14. jún 2009

adka dik

zrzulka
19. máj 2010

babulky to znamena ze vas napichli na infuzku s Atb hned po prichode do porodky????Ci ako to robia? to znamena ze ste vlastne nemohli ist ani do sprchy... sakra mne prave sprcha velmi pomohla pri porode malej....

danabel
20. máj 2010

zrzulka, konečne niekto tohtoročný v tejto téme. Ja mám tiež streptokoka a beriem už druhý krát antibiotiká, volajú sa Zinnat 500 a po dobratí mám zase odniesť moč. Som zvedavá ako to zas dopadne. Ja som ani netušila, že to môže byť také vážne. Viem len, že môj doki zvážnel, keď uvidel výsledky a to sme predtým srandovali vo veľkom.
No a keď píšeš o tej sprche, tak na to som sa ja tiež spoliehala, lebo chem rodiť v B.Štiavnici a terapia teplou sprchou mi pripadala super na tíšenie bolesti.

mamina7
2. sep 2010

@danabel Ahoj dievcata, ja som tiez streptokok pozitivna. ☹ Neda sa to uplne vyliecit u velkej casti nakazenych. Aj po vylieceni sa mozete za par dni znova nakazit. Moj lekar mi povedal, ze dokonca skor, ako pridu vysledky zo sterov - tusim to trva dva dni - (to je v tom pripade, ak uz ste raz boli pozitivne). Preto teraz neberiem ziadne lieky, je totiz toho nazoru, ze by som si zbytocne zatazovala organizmus. A antibiotika su zvlast svinuchy, mozete ostat na ne rezistentne, pokial ich beriete pricasto. Pri prijme mam na to personal upozornit, mam to aj zaznacene v tehotenskej knizke. Pred porodom mi daju do zily injekciu (nie su len infuzie s antibiotikami), takze tolko casu vam to nezaberie. Po nej mozete bezat do sprchy. Prve osetrenie vasho drobca, by malo zahrnat dokonalejsiu ocistu celeho tela a pravdepodobne bude aj viac sledovany. Tak drzme si palce, aby tie nase deticky boli zdravucke.

mandm
3. jan 2011

ma niekto skusenosti s tymto druhom streptokoka aj pred otehotnením? Mne ho zistili pred niekolkymi mesiacmi a ATB nezaberaju ☹

adka_r
18. máj 2011

Ahojte, ma niekto skusenost s bacilom streptococcus agalactiae u predcasne narodenych babatkach? Moja dcerka sa narodila predcasne s nizkou porodnou hmotnostou. Z nemocnice nas pustili z dost velkymi "soplikmi" Doktorka nam robila vysetrenia a zistili ze ma mierne masivny streptococcus agalactiae. ☹

lemge
25. jún 2011

caute.mne robili ster na streptokoka v 32tt,bol nagativny.robi sa tento ster este raz? 😕 ved odvtedy ubehlo dost casu,teraz som uz 39tt.nemali by mi ho urobit este raz?

marulik
10. aug 2011

Ahojte,tiež by som sa chcela poradiť,ja som v 10tt. a zistili mi nejakého masívneho streptokoka a predpísala mi dr.ATB Augmentin a Candibene vaginálne,všade čítam že stačí antibiotika užívať až pred pôrodom,tak sa obávam či nieje zbytočné a nebezpečné užívať ATB v prvom tr.som po dvoch potratoch a babo ešte nemáme.Tak neviem čo je viac nebezpečné ATB alebo ten streptokok.Ked máte niektorá skúsenosti tak mi prosím poradte,pretože beriem tie lieky s takým strachom,pretože som čítala že v 10tt.sa bábu vyvýjaju nejaké dôležité veci v mozgu,nemôže to ATB mať na ten vývoj vplyv.Ďakujem za radu

zuzanka169
16. aug 2011

Ahojte dnes na poradni mi doky zistil tieto bakterie ale nedal mi ziadne ATB a ani nic,,,,len povedal ze ked pride porod mam to ohlasit dopredu a ze mi to pred porodom viliecia penicilinom. je to podla vas v poriadku? da sa to tak rychlo viliecit?
Dakujem vam za vase rady 🙂

dany1986
16. aug 2011

@zuzanka169 ano je to o.k , len im to oznam ak uz budes v nemocke 😉 ak budes rodiť vaginálnou cestou, preto pred pôrodom intra venózne -cez žilu, dostanes jednorázové antibiotiká

zuzanka169
16. aug 2011

@dany1986 dakujem upokojila si ma .... a ked mi odide pl.voda aj vtedy to stihnu?

dany1986
16. aug 2011

@zuzanka169 Stihnu lebo po odteceni pl.vody hned neporodis :-]

zuzanka169
16. aug 2011

@dany1986 no dufam bo nechcem aby mala mala nejake komplikacie.....tak pri prvom mi pl.voda neodtiekla tak to este nepoznam 😝

dany1986
16. aug 2011

tu je clanok kt.som nasla ja som to nemala iba kamoska tak som ti dala info ....Lieky sa podajú na začiatku pôrodu, prípadne po odtoku plodovej vody. Pri odtoku plodovej vody u ženy, ktorá mala pozitívny výsledok na streptokok skupiny B, sa neotáľa s vyvolávaním činnosti maternice, aby pôrod prebehol čo možno najskôr. V prípade, že pôrod prebehne tak rýchlo, že sa nestačí podať adekvátna dávka liekov, v liečbe novorodenca sa pokračuje po pôrode. Liečba u ženy po pôrode už nie je nutná.

lucinka1104
17. aug 2011

môj synček takmer umrel na ťažsku sepsu kôli tomuto svinstvu takže ja odteraz bez ATB nerodím aj keby som si ich mala zaplatiť

frogoo
18. sep 2011

Ahojte, ja mam o 10 dni termin a zistila som, ze mi nebol pravdepodobne robeny ster na streptokoka... teda aspon som ho nenasla v tych papieroch z vysetreni od mojho dr...ster mi robil asi pred mesiacom ale o streptokokovi tam nebolo nic! (ja som to totiz ani nepozerala -brala som to ako samozrejmost ze mi ho robil, sestricka mi povedala ze vysledky boli ok, tak som si ten papier len zalozila do knizky) terz chodim do nemocky na poradne....co sa robi pokial ten ster nie je spraveny alebo do porodu nestihnu prist vysledky??? pri prvom tehu som tohoto bacila nemala ... ale teraz sa trosku zacinam bat...dufam ze to bude ok ☹

lucinocka
10. okt 2011

ahojte, ako ste sa zbavili toho streptokoka vy netehotne? vybrala som davku ampicilinu aj mm, ale stale tam je, musime zase.. a mam strach, ze tak skoro sa ho nezbavime :( dost nam to zdrzuje snazenie :(

matka35
18. jan 2012

ahojte.baby ja nie som teh.pred styrmi mesiacmi mi zistili streptokoka agalakcie.mam dost velke problemy ohladom palenia.nezaberaju mi ani antibiotika.uz som zufala.poradi mi niekto co robit?dakujem 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre