Stretli ste sa s dvojcievnym pupočníkom?

lyrra
14. okt 2007

Ahojte, potrebujem poradit, lekarovi sa na 3D uzv zdalo, ze mame v pupocniku len dve cievy, nic podrobnejsie mi nepovedal, vraj v neskorsom stadiu tehotenstva by to mohlo byt problem (nedokrvenie maleho), s ostatnymi otazkami mam pockat na svojho lekara ☹ Nemate s tym niektora skusenost? Ako sa to riesi a ake rizika z toho vyplyvaju?

hedunecka
14. okt 2007

ahoj lyrra mozem sa spytat kde si bola na 3D a ci ti hovoril aj nieco ine ze sa mu nezda okrem toho pupocnika?

lyrra
autor
14. okt 2007

Bola som v Hlohovci a vsetko ostatne je podla neho ok. Ale ze do buducnosti to moze byt problem ☹

hedunecka
14. okt 2007

a co ti povedal alebo odporucil dalej?neposlal ta nahodou do ba na specialny uzv?alebo tam mas znova prist na kontrolu?

lyrra
autor
14. okt 2007

Nepovedal mi nic viac, mam sa o tom porozpravat so svojim lekarom, akurat sa divil, ze to lekar uz predtym nezistil... Svojho lekara mam v BA a podla neho mi robil morfologicky uzv v 20 tt najvacsi odbornik na uzv v BA... Ten nic nezistil, ale kedze sa mi venoval asi 5 minut, tazko aj mohol nieco zistit. Tento lekar v Hlohovci mi len povedal, ze mozno ma poslu na dalsie vysetrenia. Moj lekar robi zajtra az od tretej poobede, tak neviem, ako dovtedy v tej neistote vydrzim ☹ inak gratulujem k mesacnym narodeninam princeznicky 😉

hedunecka
14. okt 2007

dakujeme 😉
a ako sa vola ten dr?ja som bola u cunderlika..a inak mozno ze je vsetko ok ze to len ten v hlohovci zle pozrel.

lyrra
autor
14. okt 2007

Bola som v BA u Drobneho. Ja mam skor pocit, ze ma pravdu ten v Hlohovci, ten sa mi venoval a dlho hladal tu tretiu cievu a nenasiel ju. Drobny mi o cievach v pupocniku nic nehovoril, fakt cely uzv trval 5 minut ☹ A ty si tiez mala taky problem?

hedunecka
14. okt 2007

lyrra no ja ti nechcem pisat o mojom probleme pokial ti nic viac nezistil lebo viem ake to je ked ti lekar nieco povie-aky to je zly pocit..a kedy ides k svojmu na poradnu?ono to moze byt ze sa pupocniku moc nevenoval

lyrra
autor
14. okt 2007

Na poradnu mam ist az o dva tyzdne, ale chcem mu zajtra zavolat, co si o tom mysli. Ten lekar v Hlohovci mi to napisal aj do takej spravy, co mi dal, je tam riadok, ze ci su v pupocniku tri cievy a on tam napisal ze nie, tak mi to pripada take definitivne ☹

hedunecka
14. okt 2007

urcite zavolaj zajtra k dokinovi aby ta upokojil..
ja si myslim pokial je vsetko ostatne v poriadku neni sa coho bat a nex ti lekar povie vsetky zapory a klady 😉 drzim ti palceky a hlavne si nic nenahovaraj jo?? 🙂

lyrra
autor
14. okt 2007

No jasne, zajtra budem mudrejsia, dakujem za podporu. Pekny vecer 🙂

hedunecka
17. okt 2007

lyrra no co?co ti povedal dr? 😕

lyrra
autor
18. okt 2007

Poslal ma na uzv do ruzinovskej nemocnice, tam mi dr. povedal, ze on tam vidi jednoznacne tri cievy. Este dnes idem na uzv k svojmu lekarovi, tak uvidim, hadam aj on uvidi tri 🙂

andy.a
18. okt 2007

lyrra,to som rada,že je to OK..
ja keď som porodila dcérku-bola dlhá 5O cm,ale ľahučká-2780 g..,tak mi povedali,že mala veľmi tenučký pupočník-ako malíček-aj som to videla.. 😠 a preto bola taká drobučká..
na 3-D-UZV som bola tiež v HC,tam bolo všetko OK,to bolo tak v 26.tt..
posledné sono klasické som mala robené cca v 35.tt.,aj prietoky,malá bola váhovo v norme,tuším okolo 2,5 kila..potom mi už sono nerobili,že netreba,všetko bolo OK..vraj..ale malá pribrala za 6 týždńov potom len 28O g,čo určite v poriadku nebolo..ten tenký pupočník ju slabo vyživoval,i keď tam boli cievy v norme..teda počet ciev,nie ich hrúbka.. 😠
našťastie teraz je Anetka OK,len je stále dlhá a ľahučká.. 😉

lyrra
autor
18. okt 2007

andy.a to je super, ze to takto dopadlo a mala urcite doberie, co treba. Ja mam stale strach, ktoreho sa uz asi do porodu nezbavim. Zatial je malicky uplne v norme, tak dufam, ze to tak bude aj pokracovat. Nechcem sa este predcasne tesit, uvidim, co mi povie dr. dnes, ale stale dufam, ze keby videl na uzv v 20tt len dve cievy, bol by mi to povedal. Hadam sa ten v Hlohovci myli. A po tvojej skusenosti sa asi radsej budem domahat vysetrenia aj neskor, nech ma malicky vsetko, co potrebuje 🙂

hedunecka
18. okt 2007

jeeej lyrra no vidis ja som ti to hovorila 😉 neboj urcite su tam 3 mozno ix len prehliadol v tom hlohovci..ked ti to potvrdi viac lekarov ze su tam 3 tak to tak bude..
ja som malu zase tak vyzivovala ze dr.normalne nexapal ked mi robil prietoky v 41tt ze to neni mozne ze takto byva vyzivovane babatko skor na zaciatku a a nie uz teraz na konci a preto mala moja princeznicka az 3770g a teraz je taka papacka ze az 😀
drzim palceky 😉

lyrra
autor
18. okt 2007

No tak dr. pre zmenu na uzv nic nevidel, povedal mi, ze v 23tt este nie je mozne s urcitostou povedat, ci su tam dve alebo tri, ze jemu sa zda obcas, ze su tam tri a obcas dve, ale ze tie rozmery su v tomto stadiu tak male, ze sa to neda detekovat☹ ale vysvetlil mi, ze keby tam aj boli len dve, problemy to vyvola asi u 1 % zien a to mozu byt rozne abnormality, na ktore by sa uz bolo prislo a ze maly sa vyvija normalne, tak toto nepredpoklada. A ze vo vyssom stadiu by mohli vzniknut problemy s nedokrvenim a tak ma budu castejsie sledovat. Zatial mam byt kludna a o tri tyzdne prist znova na sono ☹ tak uz to neriesim, lebo asi nic nevyriesim, co uz, a budem kludna, nech nestresujem maleho. Diky za podporu 😉

kadulka
7. sep 2010

ja som mala dvojcievny pupočník a zistili mi to na 3D ultrazvuku až 35. týždeň. Keď som sa opýtala svojho gynekológa čo s tým tak sa mi zasmial do ksichtu, že už s tým nič nenarobíme...a to bolo všetko. deď pred termínom som bola na ultrazvuku v nemocnici kvôli prietokom a tam mi povedali, že bábatko je menšie ako by malo byť a je asi málo vyživované tak ma dali do nemocnice na pozorovanie. za tri dni som po záťažových testoch porodila cisárskym, keďže mi povedali, že mi zlyháva placenta a mohlo by to dopadnúť zle ak by ma neodrodili hneď a normálny pôrod by bábo nevydržalo...ale nikto mi nepovedal či toto všetko vzniklo kvôli tomu, že som mala dvojcievny pupočník... narodil sa mi krásny chlapček s normálnou váhou - 3190 g

klaudia85
11. júl 2011

Ahojte, aj ja som mala pri dcérke dvojcievny pupočník, ktorý nám zistili pri druhom veľkom uzv. Malá sa narodila zdravá s pôrodnou hmotnosťou 3000g.
Tehotenstvo bolo v poriadku, no posledný mesiac v bruchu už nepribrala a lekári to nijak nesledovali a zistila som to až pred pôrodom pri uzv, keď nás už hospitalizovali kvôli tomu, že sa im nezdalo ctg (aj tak som už 5 dní prenášala), tak si asi viete predstaviť, s akým pocitom som išla rodiť, keď povedali, že zaostáva o mesiac.
Narodila sa nakoniec spontánne a všetko dobre dopadlo,
Ak by ste niektorá mali tiež dvojcievny pupočník, tak trvajte na tom, aby vás ku koncu tehotenstva viac sledovali a tým myslím prietoky (uzv), lebo v našom prípade sa na to lekári "vykašlali".

hanetka
9. okt 2011

Ahojte maminy, aj my sme mali s dcerkou dvojcievny pupocnik a dokonca som bola pocas tehotenstva 3x chora. Brala som antibiotika, 2x z toho hned v prvom trimestri. Mala som ale velke stastie a natrafila som na spravnych doktorov. V 21.tt som bola na uzv u MUDr.Holana, je to vyborny odbornik s velmi milym pristupom, vsetkym odporucam 😉 Ten mi zistil dvojcievny pupocnik, ale aj ma ukludnil, ze babo je v poriadku a dvojcievny pupocnik je v mojom pripade len abnormalita.
A co sa tyka kontrol prietokov, cely cas sa o mna staral MUDr. Hrabcak, vyborny lekar, kt. som velmi vdacna 🙂 Posledny mesiac som k nemu chodila velmi casto, vzdy mi kontroloval prietoky a sledoval vahu malinkej.
V mojom pripade vsetko vyborne dopadlo, mala sa narodila zdrava a krasna a mala 3.470g

belasok
17. okt 2012

Ahoj mamičky, ja som bola na morf. uzv. včera, vsetko vyzeralo ok, cítila som sa ako v kine na najlepsom filme aký som kedy videla, nezaujímalo ma ani velmi pohlavie , skor všetko ostatné, no na záver mi tiež zistili dvojcievny pupočník, a mala som čo so sebou robiť,aby som ovládla slzy. No ked som vysla z kliniky, už to šlo... Odporučili mi genetické vyš a na základe toho ak sa rozhodnem amnio. Vaše príspevky ma trochu upokojili. Spatne som si uvedomila, že moja prvá dcerka má rozšírenú obl. panvičku a sme sledovaní na nefrologii a tiež omodrieva pri plači, čo súvisí so srdiečkom, napriek tomu vyzerá zdravo a nebýva chorlavá. Tak si myslím, či som to už nemala aj pri nej, len vtedy mi to nezistili asi aj preto, že po prvýkrát som bola na podrobnomm ultazvuku až teraz. Ktovie. V pondelok idem na genetiku v stredu ma pravdepodobne ččaká amnio, ak nezutekám. Bojím sa, no je to asi na mieste. Tak držte sa a som rada, za vaše príspevky. Držte sa...

milosjanka
21. okt 2012

@belasok mohli by ste mi povedat ako ste dopadla po amnio:???mam podobne problemi. a ja som na amnio neisla bola som v ten čas uz 21tyzden🙂 a vy v ktorom ste teraz tyzdni?dakujem

belasok
25. okt 2012

@milosjanka ahoj milosjanka, amno som absolvovala v stredu 24. a v ten den som bola presne v 21tt, odber prebehol veľmi rýchlo samotný trval asi 5 min. s dprícodom na salu a dezinfekciou a najdením bezpečného miesta pre bábo cca 10 minút. Zobrala som si do konca týždna volno aby som nič neriskovala, hoci nepocitujem žiadne tažkosti. Výsledky budem mat o tri týždne ale dali mi urobit aj zrýchlené tie budu za dva dni. V 21 tt ich uhrádza poistovna tak som si to dala, inak stoja asi 250 e. Uvidím aké budu výsledky a dám vám vediet. Lekár mi povedal že možu byt VVch srdca, obličiek, či ine, ale nemusí. Morfologický ultrazvuk ukázal len dvojcievny pupočník. Zajtra ma čaká ešte nadstavbový uzv., hádam budem mudrejsia.

milosjanka
25. okt 2012

@belasok ....dakujem za odpoved..tak som rada ze to tak dobre dopadlo pri amnio...a este vysledky.---určite budu dobre🙂mne nasli na sone este okrem dvoj.pupočnika...to čo opysujes pri dcerke s tou rozsirenou obl.panvičkou...ze to tam vidi aj nieco malicke na srdiecku ...tak aj by to mohla byt nejaka vyvoj.vada..ale ze nevydi v tom az taky problem..ze to sa da riesit ked sa dieta narodi...no vsetko je v rukach bozich... tak musime len cakat...zatial pekny večer🙂🙂🙂🙂

belasok
27. okt 2012

@milosjanka ahoj, ultrazvuk dopadol dobre, nič patol. nevideli. Môj synček 4,5 roka sa narodil s otvoreným foramen ovale - srdcová vch ale do pol roka mu to zarastlo takže to dopadlo dobre, napriek dramat. porodu kedže o chybe som nevedela, nemal akciu a mohol zomriet,.. teraz už nie sme v evidencii, zvladol to moja dcerka 6 rokov je sledovana na antolskej v nefro ambulancii - rozšírená obl. panvička v 3 rokoch mala zistenu vch, no hospitalizovaní sme oli raz ked v troch rokoch mala zápal a vtedy som sa to dozvedela. Myslím si, že keby som vtedy isla na poriadny ultrazvuk tak by sme to mohli vediet, ..teraz je v podstate bez problémov len raz za pol roka navstevujeme ambulanciu, robia jej odbery a sono...Stav je do 5 mm, čo je v norme, len musíme byt opatrní. V troch rokoch jej zistili to iste čo synovi, ale jej to nezarastlo uplne , no nevnímam žiadne tažkosti, je zdrava, ale sledovaná. Po tých skúsenostiach si myslím, že je lepšie vediet ako nevediet. Na amnio som nechcela, odporučili mi ho viacerí lekári, vzhladom na rod an., a deti tie zrýchlené su na 5 vád- dopadli dobre a nadstavbový ultrazvuk nepreukázal prítomnost pat. zmien al. chýb. Lekár povedal, že je to fajn , donositelné bábo, i ked jedna cieva chýba, hlavné je že má dost výživy a kyslíka, prietoky a ich kontrola je doležitá a tie su ok.Určite odporúčam ultrazvukové vyš. na vyššej úrovni , pretože na vlastnej koži som sa presvedčila, že sa tam dozvie človek viac a vie sa potom zariadit,..vyrovnat, zabezpečit starostlivost pre bábo..., lebo na poliklinike i na uzv. v nemocnici mi dvojcievny nediagnostikovali, ani v minulosti nič patologickéTak prajem len to naj a užívajte si to, aj ja si idem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre