Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

simona444
30. júl 2009

ahojte,ja som strie nikdy nemavala,teraz ked som tehu tak si brusko pocitvo natieram 2-3krat denne no stehnam a zadku som sa moc nevenovala a asi sa to vypomstilo teraz posledny mesiac zadok a stehna sama stria a na brusku ziadna,tak neviem ci to tym kremom..skoda ze som si myslela ze ja ich mat nebudem ☹ mozno keby sa cela natieram tak by neboli..ale sak svet sa nezruuti ,to babenko stoji za to 🙂

miroslava89
1. aug 2009

mne sa prve strie na bruchu spravili len nedavno..a to sa poctivo kremujem natieram...ale tak pribrala som extremne rychlo takze to preto asi 😔

calli
1. aug 2009

Ahojky, já ač se mažu od začátku, tak někdy po 6. měsíci mi začlo prasat bříško ☹ Jsem z toho nešťastná, ani opalovat se kvůli tomu nemůžu, aby to nevystouplo víc než to je...
Ale doktor říkal,že ten, kdo k tomu nemá genetické předpoklady se nemusí namazat ani jednou a ten, kdo ty předpoklady má se může mazat, jako o život a stejně se mu ty strie udělají ☹ Já jsem ten druhý případ ☹

radkatom
1. aug 2009

Ahojte,

ja si myslím, že kto má predispozície ku striám ich bude mať, nech sa krémuje o 106... Ja mám strašné strie asi od 26 tt. Krémujem sa od začiatku tehotenstva 2x denne. Ráno a večer. Vyskúšala som Vichy, Bonelo, olej od Hipp, olej od Weledy a teraz mám olej z Eucerinu...
Nič sa nelepší... Na druhej strane si ale myslím, že keby som sa nekrémovala takto poctivo, tak sú strie ešte horšie. ☹ . Najdôležitejšie je, že bábo je OK nie?

Pekný víkendík Radka

chymenitta33
1. aug 2009

Ahojte

Suhlasím s Radkatom napr. ja som sa kremovala vždy po kupaní a sprche čiže každý den a to nie poctivo 😅 teda nie nejako extra som mastila alebo čo a nemám ani jednu, zato kamarátka tiež všetko možné vkuse aj cez den a ma také brušenko 😒 celé..takže je to o pokožke 😉

slovakia13
1. aug 2009

ja sa tiez natieram a strie vybehli na zadku 🙄 a brusko a prsia su zatial ok,tak uvidim ako to pojde dalej.....
inak moja mama nemala ani jednu

sssimi
1. aug 2009

Ahojte. Ja som krémovala, olejovala zo začiatku 2x denne a od 7 mesiaca a 3-4x. Strie mám na zadku, z vnútornej strany stehien a aj pod kolenami. Prsia mi popraskali málinko a brucho zo spodu hlavne na mieste kde mám jazvu po slepaku-to som aj čakala pretože porušené tkanivo kože praská ľahšie (napr. aj keď má žena pred tehotenstvom pirsing na pupku)

natinka228
12. dec 2009

ahoooj mne zacali strie už asi v 4 mesiaci....je to velmi skareda a sa bojim že po porode mi to zostane a budem sa hanbit.....hanbim sa dokonca aj pred mojim priatelom a to som snim tehotna a dlho sa pozname....mam ich po celom brusku od hora až po prsia.....suu cervene a skarede....

veronikaprostenika
12. dec 2009

Ahojte, chtela jsem se zeptat, jestli ma nekdo zkusenost s Bioptronovou lampou? Mamka ji ma doma a ja uvazuju, ze ji pak budu pouzivat jako prevenci. Pisou, ze se muze svitit brisko, jako prevence proti striim, ale ja jsem porad neduveriva, jestli je to bezpecny. 😅

garonka
12. dec 2009

natinka ja mam strie od prveho trimestra ja som sa nenatierala vôbec som lajdak ale keď som to doma na brušku zbadala no des, inač su baby ktore sa natieraju pravidelne a strie sa im urobia to zaleží od pokožky, ja mam dokonca aj na stehnach a po pôrode veľmi malinko vyblednu ostanu ale nebudu take viditeľne ako v tehu 🙂 a aj po pôrode sa treba natierať, no keby tie kremy neboli drahe 😠

nikush4
12. dec 2009

natinka.. ja mam tiez strie sa mi zacali robit od 5-teho msiaca aj napriek tomu ze som sa odzaciatku dobre ze nekupala v oleji kazy den a nekupovala si kremy.. ktore niesu teda fakt najlacnejsie..ale aj som to cakala..lebo uz v puberte sa mi urobili takze sa to dalo cakat.. a teraz mam strie na stehnac z predu zo zadu.. az po kolena.. z vnutra stehien po bokoc a v oblasti krizov.. a aj na prsiach..no krasa.. vyzeram ako mapa..ale pevne verim ze sa to trocha aspon zlepsi.. lebo teraz je to strasne take cervene a velmi viditelne 😖

garonka
12. dec 2009

baby ja si musím poklopkať našťastie na prsiach nemam ale tak ako vraví nikush i ja som sa dobreže v oleji nekupala a nič z toho teraz mam olej pre tehotne z DMky Babylove smrdí ako umelina ale čo už strie prežiť nejako musíme ☹

natinka228
12. dec 2009

noooo prave too ja sa natieram stale každy boži den a nic....mamm kamaratky ktore už porodili alebo su tehotne a tie nic nemaju a nikdy sa ani nenatreli žiadnym kremom....je to nefeer...tak ale asi to bude dan za malicke stvorenie.....no len dufam že to trosku ason vybledne diky za rady

barbina182
12. dec 2009

nikush4 - ja mam tiež strie ale iba na prsiach take hnusne žilky..natieram sa 2xdenne kremamy Bonella,oliv.olej..a množtvo a nič...ty mas ake kremy?

nikush4
12. dec 2009

barbina.. ja som pouzivala najpr elasiq ten mi odporucili v lekarni..ale zaroven som pouzivala olivovy olej kozmeticky..co je zevraj aj tak najelspie.. a neni ani taky drahy ako tieto kremy.. no ale pomaly to vzdavam.. uz mam len mozno par tyzdnov..aj menej.. tak len ten olivovy olej pouzivam.. aby sa nepovedalo

barbina182
12. dec 2009

no aj ja tam,olivovy najviac,,tak uz to vidržis ja mam trosku viac tt

katka22r
12. dec 2009

babenky oni troska vyblednu vsimnite si moje....ale co uz cakala som to

katka22r
13. dec 2009

a premna je dolezita malicka striam uz aj tak nezabranim ta co uz

vladkaz1
13. dec 2009

elasticq stoji za nic .. natierala soms a pri malej cele tehu a mam ajstak strie asi 5 na bruchu jak sa roztahovalo ..zbledlo to ..
A teraz pouzivam olej pre mimi ,netaha ma brusko asi nesvrbi 🙂

katka22r
13. dec 2009

ja puzivam teraz olej s aloe vera a tiez prestalo svrbiet 🙂

crawler
13. dec 2009

holky a v kterém týdnu se vám cca ty strie začaly dělat? já k tomu tedy genet.dispozice mám, takže si nedělám žádné iluze, ale mažu i tak poctivě - 2x denně...ale asi zkusím brzy mazat i častěji...třeba to pomůže...

katka22r
13. dec 2009

no mne vyskocili v 32 tyzdni aj som olejovala ale nic mi nepomohlo

crawler
13. dec 2009

jejda - až takhle ke konci? a to ti najednou víc vyrostlo bříško, nebo jsi přibrala? já myslela, že když má začít praskat tak už tak v 6.měsíci...:-/

misicka455
13. dec 2009

Tak u mě to bylo podoně pořád nic nic tak jsem sí říkal super já striemít nebudu, ale za poslední tři týdny mě pěkně vyskočily a mám je po celém spodním břiše 😒 A to jsme mazala každej den někdy i dvakrát či třikrát .

jaruska74
14. dec 2009

tak aj ja som si myslela ze nebudem mat strie, a uz mam na nohach...hruuuza no

crawler
14. dec 2009

týjo, tak to mě moc nepotěšilo - zdá se, že se to nedá moc ovlivnit - mazat či nemazat?...No, možná, že kdybys (misicka) nemazala, tak by to bylo ještě horší....:-/
jaruska: a to ti ztloustly nohy? člověk by řek, že nejrizikovější je to bříško - na něm nemáš a na nohách jo? to je teda pech :-/

hanaharris
14. dec 2009

Ahoj, ja mam nachylnst ke striim geneticky a i kdyz mazani tomu uplne nezabrani, tak se to alespon minimalizuje, udelaly se mi zatim cca 2 na bocich ne moc velke, ale jsem si jista, ze kdybych se nemazala, tak to bude horsi. Akorat neverim moc reklamam a kremy celkem casto stridam, no mam jeste par tydnu, tak uvidim. jak na tom budu na konci 🙂

hypo
14. dec 2009

ahojky ja taky mazu a mazu a to jak bricho tak prsa a stehna (na stehnech jsem mela strie uz pred tehu takze se moc neda poznat zda je tam neco noveho), bricho mam bez jedine jizvicky ale prsa nejak popraskaly a to je mazu stejne jako to bricho..... takze jen o mazani a nemazani to asi nebude 🙂

lila794
14. dec 2009

Veru, nebude, ja som pri prvom mazala o 106 a aj tak brucho popraskalo a poriadne. Mala som ho strasne velke a pokozka to nezvladla. A urcite to je aj o genoch. To iste moja mama ☹ Inak, popraskalo mi az na konci tehu, cely cas som sa tesila, ze sa tomu hadam vyhnem. Nastastie si to odnieslo "iba" brusko.

katka22r
14. dec 2009

u nas nemala strie ani mamka ani sestra a mna to pochytilo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre