Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

janka_fr
20. feb 2008

Ahojte ja som dost pribrala, zatial je to 19 kil ☹ , a to do 27 tyzdna boli len 4 kila ale potom sa to nejako rozbehlo 😠 . Nemam ziadne strie ale pouzivam krem, ktory tu uz digysa spominala. Vola sa MUSTELA, natieram sa nim rano a vecer a naozaj mi velmi pomaha. Odporucam.

martinka79
20. feb 2008

lubka: já to měla při dceři také a žádné krémy mi nepomohly proti a pouze na promaštění já tedy používala přírodní olej ato do dnes. v lékarně přímo nalejvaný pro mimi je dosti dobrý. ovšem zabránit sriím se nedá. Někdy to ta pokožka nezvládne. ☹

eva.konczynova
21. feb 2008

ahojky holky, dá se olej Weleda koupit i v lékárnách, nebo jen ve specializovaných obchodech?

martinka79
21. feb 2008

i v lékárně

l.i.l.a.
21. feb 2008

i v DM drogérie

danka86
21. feb 2008

aj vam pomaha? resp pomahal? Ja ho mam a na prsiach strie mam.. na brusku zatial nie a dufam, ze to tak aj ostane.. ale tych poslednych mesiacov sa dost obavam, lebo teraz mam brusko este malinke a ked to tak vystreli... 😒 a inac dnes som bola utz a ze babenko je velke na svoj "vek" 🙂 ze to bude velka baba 😎

katinka0000
21. feb 2008

ahojte! ja zatial ziadne strie nemam, no ved som este len v 15 tt. ale mam velke obavy, ze ma to postihne, pretoze aj moja sestra aj moja mamina mali po porode strie. tak si myslim, ze je to asi rodove. natieram sa sice kremom ecy... uz som zabudla ako sa to vola, tak dufam, ze mi to trosicku pomoze. ak nie smola, budem sa musiet s tym zmierit.

danka86
21. feb 2008

este mas cas na strie🙂 u mna do 6mes ani nevedeli, ze som tehotna, lebo som este aj schudla..🙂

katinka0000
21. feb 2008

ja by som bola rada, keby som na ne cas mala do konca zivota. jedna baba mi odporucila, ze aby som si dala v lekarni namiesat nejaky kakaovy krem, ktory je velmi mastny. vraj jej to uzasne pomohlo. tak sa skusim spytat.

danka86
21. feb 2008

no neviem... mastny je aj olej, napr ta weleda o ktorom sa tu pise.. ale ja som striam na prsiach aj tak nezabranila.. nechcem byt pesimista, ale kto to ma vrodene s tym nic nespravi 😒

many
21. feb 2008

mně se zdá,že ten obyčejný děcký olejíček je super 😀 a stojí 14,- někde i míň 😀

danka86
21. feb 2008

ved to.. podla mna staci obycajny detsky olejcek.. ja som si kupila ten weleda, stal 400sk a podla mna je to to iste akurat, ze detsky vonia krajsie 🙂

otrivinkajanka
21. feb 2008

ja som strie nemala do 7 mesiaca kazdy den som sa pravidelne kremovala specialnym kremom urcenym na strie a aj detskym olejom a ako som bola v osmom mesiaci tak mi kompletne dopukalo brucho aj prsia

danka86
21. feb 2008

a vela si pribrala?

otrivinkajanka
21. feb 2008

no do 7 mesiaca to bolo v pohode ani nebolo vidiet,ze som tehotna,ale dcerka mi v tom 8 mesiaci strasne narastla a brucho som mala ako keby som cakala dvojcata a vtedy mi vsetko popukalo

danka86
21. feb 2008

ja mam tiez male brusko a buduci tyzden zacinam 8.mes. ale dnes mi doki povedal, ze je krpana velka, co som sa divila.. Tiez sa obavam toho, ze zachvilu do vystrely jak balon 🙂 a vyzera to strasne po porode??

otrivinkajanka
21. feb 2008

ako co ma vyzerat strasne?stri?no mas ich fialove a potom ti zblednu a su biele

danka86
21. feb 2008

aha, takze oni nakoniec vyblednu.. ale asi ich je stale vidiet, ze ? Ja mam prsia uz teraz popraskane.. 😝

otrivinkajanka
21. feb 2008

ano vyblednu ale vidiet ich bude aj cez leto je to zle lebo ked sa opalujem tak som hneda a strie su biele tie sa neopalia

martina21
autor
21. feb 2008

mne zacali strie az v deviatom mesiaci a vobec to nechapem ale len ja jednej polke burcha, su hnusne fialove a dost velke, asi sa mi maly tlaci na jednej strane ked mi len ta dopraskala, nechapem to 😅

otrivinkajanka
21. feb 2008

no asi to bude tym neboj martinka oni zblednu aj ked sa ich uz nikdy nezbavis

katinka0000
21. feb 2008

danka86: to iste si aj ja myslim, ze kto to ma vrodene, nic s tym nenarobi. ja uz som sa s tym zmierila, ze ich urcite budem mat.

valsik
21. feb 2008

Evi, v některých lékárnách se koupit dá. Ale taky se dá welleda koupit v pohodě na internetových obchodech... 😉

katinka0000
22. feb 2008

ja som bola dnes v 2 lekárňach a ani v jednej Welledu nemali. tak kde to mam zohnať?

lienockaa
22. feb 2008

katinka0000- vy máte v TO taký obchod, že tehotka..tiež ponúkajú welledu, možno to budú mať tam..majú aj web stránku...www.tehotka.sk
skús to..🙂

danka86
22. feb 2008

ja som ten olej kupila v DM drogerie

noangel
22. feb 2008

ja stridam weledu s mandlovym a dynovym olejem a zatim nikde nic, ale neni vsem dnum jeste konec jak tu vidim

jinak weleda.sk

leila.sayy
22. feb 2008

Ahojky já používám krém proti striím od oriflamu. Na bříšku žádné nemám a doufám že to tak zůstane ale na zadečkz a trochu na stehnách, bohužel jsem občas zapoměla namazat...ale říkám si aspon mám památku...jsou i horší věci... 🙂

lenulin
22. feb 2008

Já teď používám bonelu je levná slyšela jsem že je taky fajn a před tím jsem měla elastin-Q ale myslím, že je ještě brzy hodnotit protože mi bříško začalo teď pěkně růst,tak uvidíme jestli to pomůže jsem teď 24+4

katinka0000
22. feb 2008

lienockaa dik za info. pozerala som na stranke a tam to maju, tak sa niekedy musim stavit v predajni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre