Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

luciask1986
23. feb 2008

ahojte baby mne sa strije objavili na stehnach asi tak v 17 tyzdni a postupne na prsiach aj bruchu aj napriek tomu ze som sa natierala pravidelne ale nevadi kamaratky mi hovorili ze aj oni mali ale ze po porode sa im stije stiahli a vybledli a myslim si ze to nieje az take strasne

sofik
24. feb 2008

Ahojte! Mne sa počas tehotenstva neobjavila ani jedna stria, poctivo som si celé telo mazala olejčekmi od 3 mesiaca a aj po porode. Telo mám ako predtým. Odporúčam len mazat a mazat. 🙂

lenulin
25. feb 2008

A jak často jsi mazala já mažu 2x denně.Tak doufám že to pomůže.Protože se mi zdá, že rostem docela statečně.Tak si nedokážu domyslet jak budu velká na konci 😀

katinka0000
25. feb 2008

ahojte! bola som si kupit ten olejcek weleda. takze sa natieram aj tym. dufam, ze to nieco pomoze. ak nie, tak budem mat aspon dobry pocit, ze som preto nieco urobila.

karamelinka
25. feb 2008

ahojte ja som si dnes kupila mandlovy olej...kolko vas vysiel ja som ho kupovala v lekarni ma 100ml a stal 123sk inak je super mam po nom perfketnu pokozku 😀 do kelu a na nejakej ceskej stranke-lekarni maju zlavu na eucerin olej z 380 na 250 😒

karamelinka
25. feb 2008

kati kolko stala ta weleda?

lenulin
25. feb 2008

Já jsem začala používat Bonellu a ta stojí 200ml 98kč což je pěkná cena.Ta weleda se mi zdá dost drahá.Prý je dobrý i panenský olivový olej.

karamelinka
25. feb 2008

lenulin a ta bonela je krem vsak?ja pouzivam elasti-q som spokojna ale chcela som aj olej lenze som nic nezohnala tak na rady som si kupila dnes ten mandlovy olej a je paradny 😀

makinka.1
25. feb 2008

Ahoj,ja pouzivam Weledu,ale po te,co jsem prikoupila mliko Babydream od Rossmanna,tak mam pocit,ze se ten olej nejak rychle vpije a brzy mi prijde brisko zase suchy,narozdil od toho mlika,.Po nem mi zustava kuze takova vlacna.A navic je tam znacnej rozdil v cene! 😉 Kazdopadne,strie jeste zadna,takze to takhle zkusim stridat az do konce!!! 😀

sofik
25. feb 2008

stači natierat 2 krát denne ale može byt aj detský olej. 🙂

makinka.1
25. feb 2008

Weleda stoji okolo 300 Kc.

katinka0000
26. feb 2008

karamelinka ta weleda stala 410 sk. ale skusim si kupit este nejaky normalny olejcek /detsky/ a budem to kombinovat.

avanka
26. feb 2008

ja som zase pocula, ze niekedy nepomoze natieranie ani 10 krat denne, kto ma sklon k striam, ma smolu
Ja som v polke 6. mesiaca a zatial nemam strie, mazeme sa vzdy vecer, ale brusko mi zatial narastlo len trosku, takze ma to mozno este len caka

danka86
26. feb 2008

aj mna vysla weleda nejakych 400sk.. avanka, nechcem plasit ale to este fakt nic neznamena, ze este nemas strie 😒 ani ja ich este nemam, ale viem ze to pride.. aj kolegyna vravela, ze do 8mes ani striu a v 9mes si ju to pockalo.. je to nefer, ale je to tak 😖

katinka0000
26. feb 2008

avanka to mas urcite pravdu. ale ked sa nenatieras vobec a potom sa ti urobia strie, tak nevies, ci si tomu nemohla zabranit. ak sa mi tie strie urobia aj napriek tomu, ze sa natieram, tak budem mat aspon dobry pocit, ze som preto nieco urobila.

dukie
26. feb 2008

Krásný večer přeji všem přítomným. 🙂

Kolegyně mi radila, že je nejlepší vykašlat se na všechny přípravky a mazat se pravidelně obyčejným vepřovým sádlem, páč je svým složením nějak nejblíž jakýmsi látkám v kůži... prd tomu rozumím. Ale faktem je, že ona to tak prý praktikovala... a když se jí kouknete na bříško, tak tam nemá ani jizvičku. Tak nevím, no... 😎 Zatím jsem ale neměla odvahu se tím mazat, začaly se mi dělat zboku na prsou. ☹ Nic jiného mi zatím neroste. 😀 Al

katinka0000
26. feb 2008

danka86: nejaka baba tu pisala, ze jej znama nemala pocas tehotenstva nic a po porode sa jej urobili hrozne strie. to je fakt nefer.

miminkoo
26. feb 2008

Ahojte babulky. Ja som sa pocas tehotenstva tiez natierala a tesila som sa, ze ani jedna stria, nic, ale po porode, ako sa brusko nazad zacalo stahovat sa mi koza dotrhala jedna radost.

karamelinka
26. feb 2008

moja kamoska nemala strie az do porodu a pocas porodu sa jej porobili takze je to fakt o stasti... 🙄 a to ma stve lebo sa snazim mzat a mazat...

anngie
26. feb 2008

ahoj holky, tak jestli se můžu vložit do diskuze, tak já jsem zatím bez jediné strie. Mažu od 3.měsíce ElastiQ Original a jsem moc spokojená. Ale věřím že tak trochu je to i dědičné. Takže jsem zvědavá jestli popraskáme nebo ne 🙂

karamelinka
26. feb 2008

ann to je skvele...ja sa tiez mazem elasti-q tak ma vzdy tesi ked niekto napise ze je spokojny... 😉 ale mse len v 19tt 😉

kiwuska
26. feb 2008

suhlasim ze je dobre mazat, ale tie potvory sa mozu vytvorit aj v posledny tyzden. ono je koza sice elasticka, ale neda sa natahovat donekonecna. a ak to presiahne tu hranicu, nizsia vrstva sa potrha ☹ preto natierajte aspon pre dobry pocit. nie je to velmi povzbudive, ale je to tak

karamelinka
26. feb 2008

kiwuska dakujeme za povzbudenie 😀 ja sa budem natierat aspon pre ten pocit...

kiwuska
26. feb 2008

karamelinka ved aj ja som to robila, aby som si nevycitala 🙂

janaboris
26. feb 2008

Používám asi od 15TT,kdy mi začalo růst bříško krém proti striím Bonella,po každým koupání a zatím nemám ani jednu strii a to jsme už v 28TT,ale do konce těhu je daleko.Zatím jsem přibrala okolo 7kg.Tak uvidíme.

karamelinka
26. feb 2008

kiwuska no presne tak 😀 😀

janka tak drzim palce nech sa neobjavi ani len naznak

katinka0000
27. feb 2008

miminkoo: a aky kremik si pouzivala? mozes nam nieco poradit?

katinka0000
27. feb 2008

karamelinka: a ty si uz tehotna, alebo sa snazite otehotniet? pretoze v profile mas stale, ze sa snazite o babatko.

lienockaa
27. feb 2008

baby, tak ja som od dnes 37tt a zatiaľ ani jedna stria..ale fakt si myslím, že to môže počkať až do pôrodu..hoci som tiež nepribrala na sloniu veľkosť..jednoducho sa ešte neteším, tešiť sa budem až keď ani po pôrode nenájdem ani jednu..
tie, ktoré ste 30tt a bez veľkého bruška, tak ja nič v zlom, ale najväčší náfuk bruška za celé tehu je posledný mesiac, takže ešte sa tiež netešte..tiež som v 30tt nemala veľké bruško..a teraz..no, koža sa napína a napína..takže uvidíme.. 😵

sveva
27. feb 2008

Ahojte baby. Tak ja som sa natierala detským olejom a začiatkom 9 mesiaca mi trošku popraskalo bruško. Kamarátka používala Elasti Q a už má hrozne popraskané bruško.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre