Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

denisa87
6. máj 2009

ja sa natieram od zaciatku tehu ale moje brusko tak nevyzera,je to samá stria!!dufam ze po porode to troska vybledne 😖

terezka044
6. máj 2009

na tu dermabraziu sa asi opytam, mozno mi to pomoze aj s inymi problemami... cena je cca 63eur ako to pozeram orientacne

terezka044
6. máj 2009

no presne, a este sa ti chlapi potom obzeraju za inymi, krasa nie je vecna, a oni si myslia ze budu mat doma naveky nejaku kocku z plagatu alebo co 😝 😔

katka1981
6. máj 2009

aj mne sa od 30.tt. urobili 4 pod pupkom.

denisa87
6. máj 2009

katka1981 ze 4 😀 ja ich mam okolo 40 ...

silvia.t
6. máj 2009

no ja keby ze to mam vsetko spocitat tak aj 400 by ich bolo 😢

bmmz
6. máj 2009

ja zatial strie nemam skor sa mi na bruchu pekne roztiahla jazva z operacie slepaku..
ale pouzivam stary babsky recept najskor natriem alpou nech sa koza na bruchu prekrví a potom natieram mliekom

ela222
7. máj 2009

No baby, to som v prekvapená, že natierať sa má už od začiatku. Ja som myslela, že stačí až keď začína bruško rásť. Tak to som už asi prešvihla. Hneď utekám do lekárne pre nejaký krémik. Inak ten olivový olej, to môže byť čistý panenský olivový olej? Mám doma na šaláty taký, priamo z chorvátska za studena lisovaný. Ten by mohol byť? Bojím sa, že budem mať strie, lebo aj mamina má celé brucho popraskané. Ale vraj vtedy jej nikto nevravel, že sa treba poriadne natierať. To bola iná doba.

terezka044
7. máj 2009

ela natieraj sa preventivne, od toho 12tt je to akurat, vtedy sa prave zacina viac roztahovat maternica, hoci brusko rast este nemusi.. aspon myslim ze tak niekedy 😅
olivovy olej skus radsej z lekarne (d'oliva), popripade su na to urcene kremy ElastiQ alebo Bonella, ktore su prave na tehotenstvo a natieranie, tak skus tie, tiez ich najdes v lekarni a stoja par eur 😉 mna osobne po elastiQ svrbelo brucho, mam citlivu pokozku, tak zacervenalo..ale pri bonelle nie.
A teraz pouzivam krem proti striam (ha ha 😀 ) a bambucke maslo, to mozes pouzivat namiesto tych kremov napr. ale je drahsie

belanka
7. máj 2009

mne sa pri prvom tehu neurobila ani jedna a pri druhom zopár malých až tesne pred pôrodom,keď som sa vytešovala,že je to ok ☹ .čo už ale chcem po dvoch deťoch.natierala som sa poctivo.pri prvom tehu som používala olivový olej.ten bol dobrý

bibi78
7. máj 2009

Ja sa natieram kakaovym maslom proti striam, ale neviem... brucho mam zatial ciste, ale skor sa obavam, ze sa mi urobia na prsiach... uz sa mi tam tusim nejake biele ciarocky rysuju... 😖 .. fuuuj... 😝 ... Kamaratka mi davala rady, aby som sa neprestala kremovat ani po porode, lebo aj ked kila idu dole, resp. kazdou zmenou hmotnosti sa koza prisposobuje. Jej sa prave zo schudnutych poporodnych kilach urobili strie na bokoch... a to cez tehotenstvo nezaregistrovala ani jednu striu...

terezka044
7. máj 2009

no super, sa mozem tesit, ze budu dalsie. achboze 😔 😀

saska73
9. máj 2009

kamoška mi poradila natierať si prsia a bruško olivovým olejom z lekárne - že jej to pomohlo a neobsahuje to ani žiadne chemické látky, čo by mohli prechádzať cez kožu

leniccka
9. máj 2009

baby, ja mam zatial strie asi len na prsiach... asi preto, ze podla svetla tam raz su a raz tam nie su, no tak neviem, ale mozno ma to len strasi aby som sa viac mazala a potom zmiznu, mam ich na vonkajsej strane cize to az tak vidno nebude, ani v plavkach ani v spodnom pradle 😉
a na tych kremoch aj pisu ze sa odporuca mazat kremom proti striam aj daky ten mesiac-dva po porode, ked sa koza dava dokopy 😉 tak uvidime ako dopadneme

leniccka
9. máj 2009

joj a este kamoska mi odporucila, aby som si mazala tehu kremom aj chrbat - hlavne zboku (na tych miestach co nam vykukaju z bedrovych nohavic 😅 ), pokial si rukami dociahnete, ako keby ste si krize masirovali same 😉 a aj zadok a stehna aspon do polovice 😉

wiskas
9. máj 2009

ja som pouzivala olej pre tehotne proti striam a bol fantasticky,nelepil sa na oblecenie,nemastil.akurat som si mastila len brusko a na prsia som zabudla ☹ na brusku som nemala nic,horsie to je s prsiami.niekde som pocula ze tie by sa mastit nemali aby sa tam cez bradavky nedostala nejaka infekcia,ale po mojej prvej skusenosti,si ich po druhy krat urcite kremujem 🙂

katka1981
9. máj 2009

Baby mrzi ma ze mate vela strii aj tie moje ma trapia, lebo jedna ma asi 3-4cm a siroka ako jazva ☹ Natierat sa treba hned ako zistime ze sme tehu a ja sa budem aj pol roka po porode, lebo aj po porode sa zvyknu robit ☹

ela222
13. máj 2009

ahojte, toto nie je otázka celkom tu striam. Ale možno mi budete vedieť poradiť. Mám na brušku od dectva znamienko, kúsok od pupka. Má priemer asi 5 mm. Budem si ho musieť dať vybrať, teraz keď mi začína rásť bruško? Alebo sa normálne zväčší s bruškom? Neviete niektorá náhodou.

berus222
13. máj 2009

ahoj ela. myslis sosovicu alebo len hnedy fliacik? lebo ak sosovicu (hrcku) tak asi nie. teda aspon ja ju mam. a do konca jednu aj v pupku. len mi zhnedli a tusim trochu narastli. mozno sa len natiahli.inak nic

ela222
13. máj 2009

berus222, myslím šošovičku, ale nie moc vypuklú.

berus222
13. máj 2009

spytaj sa doktora, ale pochybujem, ze by ti teraz odporucil vyberat ju.

ela222
13. máj 2009

myslím len, že či to nebude nejako vadiť, keď bruško rastie.

berus222
13. máj 2009

mne nevadili, len trosku svrbia teraz pred koncom

terezka044
13. máj 2009

ela tiez mam na brusku matersk.znamienko, a nevadi vobec 😉 😉

apolis
13. máj 2009

mne ostali po prvom porode a to som sa na tierala a zistila som ze ich mam az ked som porodila.teraz som 2x tehotna tak uvidim ako dopadnem . 🤐

leniccka
13. máj 2009

baby to je najhorsie ze cez to velke brucho si ani nevidime ci sa nam strie robia alebo nie 😀 😀 😀
ja som tiez zvedava co si na brusku objavim ked pridem z porodnice splasnuta 🙂

reni7
13. máj 2009

ahoj-tak já sem si dnes našla první strii 🙄 a to se mažu od začátku těhu 2krát denně,do postele chodím jak škvareček namazaná 😅 ale já knim mám předpoklady,mám už strie od puberty na bocích,no sem zvědavá až břuch splaskne jestli tam něco bude

jeudi
13. máj 2009

ahojky cekam druhe mimco a brisko mam hladke bez strii ani jsem se nak moc nemazala ale na bokach tam joo 😠

saska73
14. máj 2009

Ahojte, neviete, kde sa dá kúpiť krém Elastik Q Ďakujem

jeudi
14. máj 2009

v jakekoliv drogerii myslim,ne??treba DM

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre