Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

danka86
17. jan 2008

ja pouzivam olej Weleda, ale priznam sa ze to dost flakam. natieram sa nim len vecer. ale zatial mam len jednu malu striu na prsniku.. uvidim ako dopadnem..

biba12
17. jan 2008

Mne sa strie urobili na zadku na lavej polke. A to sa mi zadok prizvacsil len o 3 cm! Pribrala som pocas celeho tehu 14 kg, ostali mi este schudnut 3kg. Inak treba sa natierat aj pocas chudnutia, pretoze kamoske sa spravili pocas chudnutia. Na brusku a prsiach nemam nic, poctivo sa natieram. Chvalabohu.

lumah
18. jan 2008

majcik v lekárni sú dostať krímy proti striám, ale treba si natierať brucho do začiatku tehu - nivea má aj telový olej, ten je hádam aj lepší ako krém. Alebo tiež má telové mlieko aj telový krém s koenzýmom q10. Ja som si teraz objednala v lekárni elasti-Q. http://www.mojalekaren.sk/elasti-q-200ml/

alionuska
18. jan 2008

Ahojte kocky.Ja som po dvoch detoch a nemam ani jednu striu...a to som pribrala pri kazdej asi 25 kg.Natierala som sa iba s detskym olejom.Moja mama mala 5 deti a ja som este aj z dvojiciek a tiez nema ani jednu striu.Niektore dievcence ich ziskaju uz v puberrte,ked rychlo priberu,alebo schudnu.Podla mna to zavisi od elasticity pokozky. 😖 Ale natierajte sa,lebo tym nic nepokazite. 😉

danka86
19. jan 2008

no to fakt zavisi aj od genetiky.. pocula som x pripadov ked sa "milion krat denne" natierali a popraskali aj tak a aj take, co sa ledva natreli a pokozku maju ako predtym..

januskaababoo
19. jan 2008

Cus maminy!

Strie mam od svych 12 let! Na zadkovych castech, tehu=mela jsem obrovske brisko a nic! Byla jsem lenoch a nemazala to! Zalezi na elasticite pokozky, genech, pitnem rezimu...a leckdy dobre indulone, drahe kremy nee, vetsinou za to trpi spousty zvirat a stejne to nezabere!!!

Jo a holky, tem co popraskalo brisko, nebo boky pri tehu, budte na to pysne! Sousedky co maj deti to pochopi, ty co nemaj a nelibi se jim vase strie, vam za to nestoji a chlapi si nedovedou ani z bla predstavit cim jste v tom tehu vsem prosly! Takze, se nestydte!

Striim zdar a tem tehotenskym zvlaste!

sisstin
19. jan 2008

no holky...já mazala celý těhu, před těhu..po těhu...a jsou tam 😠 navíc jsem zhubla na svou původní váhu..ale ta kůže se nevrátila zpět..takže mám vychrtlý břicho a na tom visící kůži 🤐 🤐 je to fakt o tý elasticitě..někdo má...někdo nemá 😒

danka86
19. jan 2008

aj ste nejak cvicili pocas tehu?

krista
19. jan 2008

Danka v těhu necvičim, docela bych ráda, aspoň nějakej těhotenskej tělocvik, ale mám to zakázaný, doufám, že po porodu se do něčeho dokopu 😝

maca793
19. jan 2008

mne sa začalo "rozpadávať" brucho, boky a zadok hlavne pri dvojičkách a to asi 1,5mesiaca pred pôrodom. bola som samá stria aj na prsiach sa mi porobili, ani sa nečudujem, z 1 narástli vtedy na 4-5 veľkosť. nepomáhalo ani krémovanie, masírovanie.
teraz strie vybledli, problém s nimi nemám, ani v lete.

zdenka26
19. jan 2008

já se nemazala,jen klasickým těl.mlíkem a strie nikde,jen ten zadek není co býval 😝 toho zadku si už všimnul i maža,takže na sobě začínám makat ☹

maca793
19. jan 2008

ale tu ide aj o to, kto koľko pribral, ja som pri dvojičkách pribrala vyše 80kg!!!!!!!!!!!!!! 😵
takže strie boli "naporiadku" 😀
šťastné sú tie ženy, čo ich nemajú.
mne starosti nerobia,

mysinka
20. jan 2008

Mně popraskaly prsa...a to jsem je mazala stejně poctivě, jako bříško ☹ Na břiše nemám zatím nic, jen boky, ale tam se mi rozlejzají spíš ty strie z puberty 😉 A tisíce jsem do toho neinvestovala...nejdřív jsem dopatlala, co bylo doma, a pak jsem koupila v DM krém a olej Babylove Mamma a uplně super 😉

jitka711
20. jan 2008

Já se mazala hned od začátku, jak jsem zjistila, že jsem těhotná. Myslela jsem, že se mi to vyhne. Před měsícem mi začaly praskat prsa a před týdnem, jsem zjistila, že se mi začaly dělat strie i na břichu. Jediný co mě snad může uklidnit, že to mám za ,,pár'' a snad se to víc nezhorší. I když moje známá popraskala až po porodu.

anza
20. jan 2008

Ahoj, mně se strie udělaly všude možně, ale to bylo dáávno v pubertě, když jsem hubla a zhubla - nezdají se mi tak ošklivý, lesknou se jako stříbro 🙂 Určitě to tu už někdo psal: ale není nejdůležitější, čím se mažete, ale nejdůležitější je masírovat, prej aspoň dvakrát denně 5 minut. Dr. Pařízek (porodník od Apolináře, možná znáte jeho stránky porodnice.cz) doporučuje Dove tělový mlíko a sprcháč, tak mám to (jestli to ovšem není jenom reklama pro sponzora, dneska člověk nikdy neví). Pokud ovšem necvičíme a nehýbeme se, je i masáž na zpružnění kůže málo ☹ Já se teda moc nemažu, nebaví mě to 🙂 Ale asi zítra poctivě začnu 😀

krista
21. jan 2008

Koukám, že probíráte i kolik kdo přibral 😀 No já jsem přibrala zatím 3kg, takže to bohužel nemám na co svést, prostě se mi udělat chtěly 😝

gaba3
21. jan 2008

ahoj holky 🙂 tak já nemám zatím ani jednu prasklinku a to si pupíka skoro vůbec nemažu (trpím totiž na ekzém v horní části těla a olejíčky na strie mi nedělají vůbec dobře) ☹ tak to asi ještě přijde co? jinak jsem přibrala skoro 8kg 😀 a koukám, že to může vyskočit až po porodu-bojím bojím 😅

janeette
25. jan 2008

strie?tie mám od 8 mesiaca tehu skoro všade...po celom bruchu komplet po vnutri stehien,z druhej strany kolien na prsiach,nad pazuchami a ešte aj nad zadkom...hrozné...nuž čo,ked raz človek nemá elasticku pokožku,nič nenarobí,ja som používala od 3 mes.tehu Garnier na spev.pokožky žltý.Striám som sa zapáčila a bolo.Ešte dobre že na tvári sa nemožu urobiť lebo by som ich mala aj tam.Ale zvykla som si na nich a mužovi niesom onič škaredšia.Aj moja mama má cele brucho ako ja ale ona iba brucho 😕 Ale niesme same baby ved strie maju aj muži 😉

rinuska
26. jan 2008

Maca 793 , to myslíš vážne tých 80kg? To sa dá? Ako si to potom zhodila? Ja som pri prvom pribrala 22 a tiež som samá stria. Pri druhom 12 a už sa mi žiadne nové nevytvorili.

skrecok
26. jan 2008

Ahojte baby, prosim poradte mi kedy sa ma zacat pouzivat krem proti striam? Uz hned na zaciatku tehotenstva, alebo az na zaciatku druheho trimestra ked zacne babatko rast?

andilek
26. jan 2008

čím dřív, tím líp, ale nevím jestli ti to pomůže, souhlasím s januskaababoo, já mám strie na prdeli taky od puberty a tehdy jsem to vůbec nemazala a teď po těhu je mám akort na kozách a na bocích, břicho mi třeba vůbec nepopraskalo a to jsem se vůbec nemazala, jsem na to lenoch 😝

skrecok
26. jan 2008

Ja uz mam od puberty na bokoch, nastastie nie su take viditelne. Takze si skusim, aj ked som tiez taka lenivucka 😀 .

janeette
26. jan 2008

ak je to genetický dané,nepomôže ani gél za 20.000.- 😔

digysa
26. jan 2008

maca793: to musis zartovat....ved to si pribrala dalsieho cloveka na seba. To si neviem predstavit, to si musela skoro 10kil za mesiac pribrat....zaujimave...

Inak ja mam od puberty strije na stehnach od pribratia...

olivia.a
27. jan 2008

Od kamarádek jsem dostala spoustu různých krémů na strie apod, ale měla jsem pocit, že to není ono. Nějak mi to v tom těhotenství všechno smrdí a připadá moc chemické. Zkusila jsem olej od Weledy, ale ta cena 😢 Nakonec jsem si v lékárně, ale myslím, že to jde i přes internet, objednala od firmy Topvet mandlový olej, cena super, mažu 1 až 2x denně, zítra rodím a bříško super. Ten samý olej používám i na masáž hráze.
Jinak z puberty mám strie na zadku a stehnech, takže u mne to bříško bez strií genetikou asi nebude.

mikula
27. jan 2008

Já jsem od začátku těhotenství používala Elasti Q a na břiše se mi strie neudělali vůbec,jen trochu na bocích ale ty jsem tam měla už před tím,protože jsem hodně zhubla,takže mi během těhu jen zčervenaly a jsou víc vidět.Ale myslím si,že je to opravdu hodně dědičné a záleží jak kdo má kůži pružnou.Ale pro ten pocit jsem se mazala 😀

janeette
27. jan 2008

maca 793,a ja sa sťažujem,že som pribrala cez tehu 30kg...... 😲 80kg,to si musela byť samá voda.Ako si to schudla?Ja som schudla 5 kg ubohých... ☹

skrecok
27. jan 2008

Mne by sa zisli kila aj po porode nech nejake zostanu... Som velmi stihla, takze by som bola stastna keby som konecne mala normalny BMI.

janeette
27. jan 2008

skrečok ja ti kludne darujem svoje ale potom darované sa už nevracia!!! 😵

lubkam
20. feb 2008

ahojte, ja som sa zoznámila so striami na tele asi pred 2.týždnami.dovtedy som ich nemala, t.j. až posledný mesiac t.
teraz som v 39tt. a bruško mám hrozne dopraskané, bolavé. stále si ho krémujem, ale to už ani nie kvôli tomu aby mi zmizli, ale aby som sa neškrábala. budím sa i v noci, ako ma to boli. túto časť tehotenstva - považujem asi za najhoršiu, opuchy, krče, bolest chrbta a trpnutie ruky sa dalo, ale toto..., no nech už je krpec vonku, a bude po probléme ked bude plakať v postielke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre