Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

prasiatko30
29. jan 2009

mne sa velmi osvedcila studena sprcha - teda najprv sa osprchovat teplou vodou normalne a nakoniec striedat so studenym prudom vody - v prvom tehotenstve som to kombinovala s kremom a teraz som este nezacala s kremom ale studene sprchy su uz dennou sucastou mojho zivota - a to som poriadne zimomrava 😖

petreva
29. jan 2009

Tak mi to nedalo a musela jsem zkouknout bříško...fakt je mám taky...ty jo, každý mi říká, že mám malé bříško a stejně se mi udělali...ani nemám nijak extra napnutou kůži a stejně...asi se tomu nedá vyhnout... 😔 😔 😔

ditka1
29. jan 2009

baby natierajte sa od zaciatku tehu a strie potom nehrozia,ja sa 2x denne natieram kremami na to urcenymi Elasti Q alebo Bonella nie su drahe do 10Eur a vydrzia aj mesiac jeden krem.
nemam ani jednu striu,dokonca na stehnach som mala nejake este pred tehu a aj tam si natieram spolu s bruskom a aj tam mi miznu. 😉 taktiez po porode si treba natierat lebo bruska sa zmensuju a tiez mozu praskat,PREVENCIA. 🙂

macka23
29. jan 2009

Baby,
ja myslim ze treba olejovat, natierat...minimalne 2x za den...ja som mazala jak o dusu a ani jedna stria 🙂

muriel293
29. jan 2009

ja som tiež poctivo mazala a mažem každý deń aj to fungovalo,vyskočilo mi len zopár malinkých aj to na bokoch kde som ich ani nečakala ale teraz ako mi začalo padať bruško už dolu tak sa mi objavili na spodku brucha a na stehnách!!!!!!! Skorom som dostala infarkt! že stehnáááá!!! vrrr 😠

wali
29. jan 2009

tak ja sa tiez poctivo natieram, vsak radsej, ako si potom hlavu trieskat, ze som to mala robit 😝 . ale chcem sa opytat tych mamin, ktore maju 2 alebo viac deti - ak sa vam strie neurobili pri prvom tehu, spravili sa vam pri druhom, ci nie? pri prvom sa mi spravilo par strii na prsiach, ale nie moc, lenze uz teraz sa desim, kedy prip. kde sa mi objavia. keby opat na prsiach, stvalo by ma to, ale uz som na to trochu pripravena, lenze ak to bude inde, tak 😠 😠

prasiatko30
29. jan 2009

ono je tam aj nieco genetiky alebo teda ci mas nejaku predispoziciu lebo ja som sa pri prvej natierala ale najviac ten prvy trimester potom som to aj obcas flakala a naozaj sa neda povedat ze by som si natierala brucho 2x denne - len rano po osprchovani a stehna uz vobec nie. a nemam ani jednu striu ani na bruchu ani na stehnach 😅 skor som si potrpela ku koncu na striedanie studenej a teplej vody pri sprchovani a nepribrat prilis - max do 10kg

bibi78
30. jan 2009

Suhlasim s prastiatkom. Ja som na strie nachylna a tak predpokladam, ze pocas tehu to bude este horsie... Mne sa vytvorili v pocetnom mnozstve este okolo 20-25ky na bokoch, zadku a lytkach! a to som schudla len nejakych 5 kg. Su zeny, ktore chudnu a priberaju ako jojo a strie nemaju vobec. Moja mama ich nema a to pribrala dobrych 20 kg, ked bola tehotna. Ale pre istotu som si kupila krem od Vichy proti striam... Najhorsie je, ze aj ked vyblednu, su vidiet, su to proste jazvy, ktore sa nedaju nijako skryt... 😠

ivkka
30. jan 2009

Ja som sa v prvom tehu tiež natierala o dušu a urobili sa mi strie, také jemné okolo pupka ale po čase naštastie zmizli.A teraz zatiaľ nič.

wali
30. jan 2009

stehna si ani ja nekremujem, len prsia a brucho. tychto partii sa obavam. ale vyskusam aj tu striedavu sprchu, aj ked to bude trochu boj (zvlast ta studena voda). inak som so striami problem nikdy nemala, len pocas prveho tehu si to trochu odniesli uz spominane prsia.

deathy
30. jan 2009

Tu sprchu studenou-teplou bych teda nezvládla. Mě stačí trochu studený vody a už skáču z vany 😀
Já se mažu celá, střídám krémy, prostě co chytnu, to natřu. Jak už sem psala, zatím se mi udělaly nový jen okolo pupku, takový malý, ale sou tam. Pár sem jich našla na prsu...jednom 😠 což taky nechápu, protože se mi nijak prsa od začátku těhu nezvětšily, nezmenšily..prostě nechápu. No a pár těch, asi dvě, co už mám od puberty na bocích se jakoby rozrostlo o centimetr. Tak nevim, ale je to fakt pruda, ještě když člověk ví, že se toho nezbaví. To je fakt hnus.

prasiatko30
30. jan 2009

deathy - vyskusaj najprv co najhorucejsiu vodu a potom postupne zmensovat teplotu - najprv je to o drzku ale clovek si zvykne a v lete je to parada lebo ked sa zobudis do 30º rana tak ta studena sprcha je to najprijemnejsie co existuje 😉

nikollette
11. feb 2009

Je to viac v genoch ako v kremoch...
Niketo sa nenatiera ani obyc telovym mliekom, priberie aj 30kg, a ani jedna stria..
Nikedo sa maze kazdy den aj 3x,drahymi kremamy priberie do 10kh, za cele tehotenstvo a ma kopec strií..
Poznam osobne kopec pripadov...

Ja sa tiez natieram pre istotu, zatial ani jedna stria,a dufam ze uz ani nestihne, za 6dni idem na vyvolavacku, ak dovtedy sama nezacnem.. tak uvidime.. 😅

gabii83
11. feb 2009

kamaratke posledne dni sa vytvorili strie na brusku

ja som sa tiez natierala hlavne brusko, co som mala dost velke aspon to tvdili viaceriiii co ja viem..

a prsia ale menej - a tam mam strie na brusku ziadne a este vnut. strana stehien, co som si nemyslela, na nohy stehna som pribrala minimalne, si myslim ze nic, ale asi predsa nieco ked tam mam strie, mam fotku ako som vyzerala 2 dni pred porodom 😀 kuknite ak xete 😉

co sa da robit s tymi striami nic treba vediet s nimi naucit zit, ale pri druhom si budem natierat aj stehna aj cecky 😀
trosku to pomoze

fibi
13. feb 2009

neskúšali ste niekto šípkový olej? Malo by to pomáhať ako prevencia strií a vraj to lieči aj keloidy a staré jazvy... Neviem, ja som pri prvom tehotenstve strie nemala, ale aj tak nad tým rozmýšľam že si objednám...

mami.sk
7. mar 2009

mne sa urobili strie na bruchu hneď v 2. mesiaci ☹ a to som sa odo dňa ako som sa dozvedela, že som tehu poctivo natierala ráno aj večer olejom Eucerin , kt. mi odporučili v lekárni / asi preto že bol najdrahší zo všetkých prípravkov/.
potom som skúšala aj Elastic Q ale úplne najlepší bol olivový olej 😉
odkedy som ho začala používať tak ani jedna stria sa už neurobila. začala som ho používať okolo 5.mesiaca a to som nemala dovtedy skoro žiadne brucho.
a okrem bruška sa mi neurobili nikde, chvalabohu ani na prsiach 😉
a je na tom určite aj kus pravdy , že veľa závisí aj od génov. moja mamina má po pôrodoch strie takmer všade.

katka1981
7. mar 2009

mami, dakujem za tip aj ja zacnem s olivacom.

mami.sk
8. mar 2009

katka, ja som s oliv.olejom veeeľmi spokojná, dokonca aj teraz nepoužívam nič iné 😉
po pôrode som sa trochu obávala, že keď sa prsia nalejú hneď mi popraskajú ale vďaka tomu oleju ani jedna stria 😀
mne ho poradila moja sestra - farmaceutka, že vraj nič lepšie nepozná a ostatné prípravky na strie sú len zbytočne drahé.
škoda, že som sa s ňou neporadila skôr ☹

silvia.t
6. máj 2009

ahojte baby asi po akom case tie strie vyblednu??? ja ich mam kazdym dnom viac a viac 😢 uz sa nemozem ani do zrkadla kukat

terezka044
6. máj 2009

silvi ahojky, ja tiez ☹
tiez by ma to zaujimalo.. popr. ci je tu niekto kto si to daval vyhladzovat v centre? 😕 😕

terezka044
6. máj 2009

a teda s tymi tipmi ze natierat natierat... ja natieram od zaciatku 2-3x denne, striedam sprchu, masirujem, kremujem jak blba... no a prd z toho 😠

silvia.t
6. máj 2009

ja sa natieram tiez od 3mesiaca poctivo 3x a mam doma asi 5druhov kremov dokopy ma to stalo uz asi 100eur aj ten olivovy som skusala ale nic...a strie mam vsade kde sa robia ☹ stehna,brucho,boky a aj prsia...

inffinity
6. máj 2009

Holky, já jím od začátku canola oil od fy Herbalife a on elastikuje pokožku stojí nějakých 262sk na 1měsíc a nemám nikde ani čárku 🙂 ale k tomu se i mažu olejem co je na bříška..a jsem spokojená, je to fakt super..

perla200
6. máj 2009

baby a ten nový eucerin olej - je to nejaká novinka mate to niektorá?

aurecon
6. máj 2009

silvia: Mě začaly blednout zhruba po roce.
inffinity: Já jsem v tvém týdnu taky neměla ani jedinou strii na břichu. Všechny se mi začaly tvořit až od 36. týdne ☹

silvia.t
6. máj 2009

perla20 ja mam ale krem... a je na milu jarmilu....a drahy
zatial co som vyskusala nepomohlo nic...mala som hipp,eucerin,dermacol,elastik q a obycajny olivovy olej z lekarne

silvia.t
6. máj 2009

Vzniknuté strie nie je možné stopercentne odstrániť, napriek tomu sa vám vyplatí venovať im pozornosť. Správnou starostlivosťou sa dajú ich prejavy zmierniť či ich učiniť takmer neviditeľnými. Pri výbere liečebných metód je potrebné prihliadnuť na vek strií. Čím je prasklina mladšia, tým je liečba ľahšia a výraznejšia. Berte do úvahy, že v tomto prípade čas hrá proti vám. Metódu, využívanú pre liečbu strií, predstavuje biostimulačný laser. Využíva biostimulačný účinok laserového lúča.

Aplikácia laserových lúčov sa robí 2-5 x týždenne. Postihnuté partie sú počas tejto doby ošetrované špeciálnymi kozmetickými prípravkami. Laser by mal strie zmenšiť a urýchliť ich vyblednutie. Ak ste odhodlaná bojovať proti striám všetkými možnými prostriedkami, môžete vyskúšať dermoabraziu. Jedná sa o odstránenie hornej vrstvy pokožky obrúsením, vďaka ktorému sa strie javia plytšie a menej nápadné. Ďalej vyskúšajte masáže lufou, ktoré majú pozitívny účinok i v boji proti celulitíde. Prospešné sú vitamíny C,B a E, ktoré môžete prijať do tela v podobe potravy, alebo ich aplikovať obsiahnuté v kréme priamo na strie. Ďalším pomocníkom v maskovaní praskliniek je opálenie, ktoré viac, či menej strie maskuje.

terezka044
6. máj 2009

mne sa zacali robit v 34tt.. a myslim ze ked ma na to niekto fakt nabeh a tak, tak ziadne premastovanie nepomoze - je super, ze niektorym to pomoze, kto vie, akoby to bolo bez premastovania. v kazdom pripade je to dobra prevencia aspon pre elasticitu koze, ze sa potrha menej - ale ze nebudete mat strie, vam nikto nezaruci.
bohuzial.

inffinity
6. máj 2009

☹ máme my to úděl..co to musíme všechno vydržet 😉 a kolikrát to chlapi ani neocení jak se snažíme, co? 😖

petra1985
6. máj 2009

ah mne sa urobili na zadku.. na jednej a na druhej polke na tom istom mieste.. vyzera to hrozne 😠 ale akurat pod plavky.. nikde inde nemam len tam.. v zivote by ma nenapadlo, ze sa mi spravia na zadku..pocitala som s bruskom na brusku sa mi nespravilo nic.. a jedneho pekneho dna ked som to zbadala myslela som, ze odpadnem 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre