Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

sambucca
1. apr 2010

crawler: mazat hned od prvniho dne zjisteni, to je jasny, a pravidelne. Ja alespon dvakrat denne. Myslim ze jakej krem je jedno, hlavne at je mastnej a dobre se vstrebava. A bez parfemace. Ale stejne si myslim ze genetiku osalit nejde, proste kdyz jsou tam predpoklady, kremama je zmirnit.

lidiab
1. apr 2010

sambucca - presne tak, tomu aby se ty strie udelali moc nezabranime ale pak muzeme prispet k tomu aby byli co nejmin videt 😉 A s tou genetikou je to svata pravda.

crawler - castecne je to pravda, ze je vice ci mene jedno cim se mazes, za predpokladu ze je to neco opravdu mastneho a delas to casto a pravidelne. Ale ty drahe kremy take neco umeji. V puberte mi mamka koupila Biotherm na strie a tim jsem si mazala jen prsa, boky ne, ty jsem mazala klasickou modrou Niveou v takove modre kovove placce, ta je nahodou take super. Strie na prsech jsou opravdu vyrazne slabsi a svetlejsi. A to jsem ty prsa mela fakt desny, jasne modre a hluboke strie a strasne svedely. Je ale pravdou ze mam od prirody, tedy spis po mamce, vetsi prsa a zacali mi velmi rychle rust kolem tech 13 let. Ver mi, pokud bych se tehdy furt dokola nemazala tak bych na tom dnes byla fakt bidne. Ja se ted ale take nicim drahym nemazu, jelikoz jsem doma a muzu se mazat klidne i 5krat denne, ale po porodu si poridim neco drazsiho. Ale ted se klidne mazu i jedlym olejem, olivovym nebo avokadovym.

lidiab
1. apr 2010

Jo a jeste se hodne zapomina na to, ze by tehulky meli pouzivat setrne sprchace ktere nevysusuji pokozku. To totiz take hodne dela. Nejradeji se sprochovat se sprchovym olejem ci kremovym gelem, napriklad Dove. Je pravdou ze obzvlas ty sprchovaci oleje jsou drazsi, ale ja jsem nasla alternativu zase v tom DM, kupuju si detske sprchace Babylove Sensitive, jsou velmi setrne a bez parfemace.

sambucca
1. apr 2010

lidiab: ja se taky sprchuju sprchovym olejem🙂 Balea z DM. Schvalne jsem procitala slozeni i tech drazsich (Nivea, Dove,...) a je to to samy 😝 😀

lidiab
1. apr 2010

sambucca - maji sprchovy olej?? V nasi drogerce jsem ho nevidela, priste se porozhlednu!

terezt
1. apr 2010

lidiab - diky za tip. DM je taky moje oblibena...

gintare
1. apr 2010

Mně přijde v DM úplně nejlepší jejich řada alverde - je to přírodní kosmetika - v obyčejné vysušuje hlavně ta chemie (typu sodium lauryl/laureth sulphate ap.), která se v certifikované přírodní kosmetice používat nesmí. Vyzkoušejte!

sambucca
1. apr 2010

lidiab: jo jo, stoji 70.-czk, vypada takhle: http://www.ciao.de/Balea_Dusch_Ol__698508

medyna
9. jún 2010

ahojte, som v 25tt a doteraz nic.... az dnes som si objavila na brusku prve "lastovicky" strie... 😠 potvory . Doteraz som sa natierala len tel. mliekom kazdy den, ale dnes som zacala pouzivat baby olej od J&J... som zvedava, ako sa to bude spravat dalej.

slavkah
9. jún 2010

ja jsem ted na konci 35 tt od zacatku se natiram pripravky na strie nekolikrat denne, uz jsem vypatlala nekolik baleni , mela jsem oleje od hadka, od weledy, palmers,..... a bricho mi praska kazdej den vic a vic ☹

jenie123
10. jún 2010

ahojte, tak ja som uz na konci tehotenstva 38 tt a zatial nemam na sebe ani jednu striu, co som strasne rada.. natieram sa od zaciatku, nekupovala som ziadne specialne ani drahe kremy, ale vypotrebovala som vsetky kremy co som nasla doma.. 🙂 ak by som to zobrala po genetickej stranke, tak mamina tiez nemala ziadne strie, ale za to sestra ich ma a dost..

zuzanka.j
11. jún 2010

...ja som sa natierala cele tehu, hlavne kremom z DM a v 28tt sa mi urobili 4 male strie. 2 tyzdne sa potom nic nedialo, no potom nastala katastrofa. do konca tehu som tak dopraskala ze hroza. je to des, musim sa s tym zmierit ze vizeram ako zebra. ☹ mam ich vsade - brucho, boky, stehna, zadok. je to asi genetika. 😒 😠

verisek
11. jún 2010

tak ja natirala cele tehotenstvi jak silena drahym kremem a udelaly se mi uplne ke konci na bocich, takze za 2 mesice jdu na laser 🙄
je to pekne hnusny.. zavidim holky, co s tim nemate problem

petzi
12. jún 2010

Veru je to genetika, teda aspon vsetky to na nu zhadzuju 😉 , ja som sa tiez natierala drahymi kremami a olejmi, aj ked som hovorila, ze na co to kupovat, ked nase mami a babky mali obyc.indulonu.No mne popraskalo tetovanie, lebo som ho mala 3krat prerabane, takze koza bola slaba ale teraz v 36tt sa mi brusko tak zvädsilo, ze mi pod popkom vznikaju male trhlinky.Takze tiez sa chystam po porode na laser, nech to ide prec...nebudem sa na to pozerat cely zivot 😠

marky27
14. jún 2010

Zuzanka, nic si z toho nedělej. I já se mazala jak blázen, ke konci těhu i 3x denně, bylo to pořád dobrý, říkala jsem si "super". No a poslední asi 3 týdny mi popraskalo celý břicho. Prostě strie vedle strie 🙄 Beru to tak, že mám na naši Elišku památku. A manželovi to nevadí. Říká, hlavně abych si kvůli tomu nepořizovala jednodílný plavky, ty se mu totiž vůbec nelíbí 😀 Jeho pohled na to je pro mě nejdůležitější, co na to řeknou ostatní lidi, to je mi ukradený. A to břicho neukazuju tak často, max. v létě v těch plavkách.

tutinka81
16. jún 2010

ahojky,ja prakticky cele tehotenstvi-6 mesicu pouzivam krem Biotherm http://www.kosmetika-elnino.cz/biotherm-lait-co... je skvely a krasne voni...kazdopadne jeste mame pres tri mesice pred nama,takze se uvidi

slavkah
2. júl 2010

mate nekdo zkusenost s odstranenim strii laserem? pomaha to?

bibione
3. júl 2010

ja som sa vobec nenatierala,bolo mi zle zo vsetkych kremov,olejov a inych kozmetickych blbosti...a nemam nic,,,ziadne strie 😉 az sa cudujem 😵

raduz06
5. júl 2010

ahojky holky,tak u me to same, mazala jsem se poctive, bonellou, Elasti Q a olejickem od weledy a stejne uz mam strie na brisku. Moje mamina je ma taky, ale moje sestra po dvou detech zase ne a to se ani moc nemazala, tak fakt nevim....je to proste individualni, zalezi na kuzi, na genetice, na pribrani v tehotenstvi atd....ja pribrala jen asi 9 kg a stejne je mam. Dulezite je mazat i po porodu, aby se urychlilo jejich hojeni. Popripade kontaktovat nejake kosmeticke centrum,kde se provadeji nejake zakroky, ale to bude asi celkem i drahe. Jen nechapu, jak vsechny ty modelky, ktere rodi deti, se rychle dostanou do formy a pak po 6. tydenech na prehlidkovych molech maji ukazkova bricha...mam to tak chapat, ze modelkam se strie vyhybaji, nebo co?Tak vsem preju, aby meli hlavne zdrava miminka a se striema se psychicky nejak vysporadali.....na tom taky zalezi, pokud ma nekdo fajn manzela, jako ja....lepe se s tim vyrovnava, ale pokud to chlapovi zacne vadit...tam vidim celkem problem.Mejte se

tatiana1985
5. júl 2010

ako napisal raduz .."je to proste individualni, zalezi na kuzi, na genetice, na pribrani v tehotenstvi atd..."
...ja som sa napr. za cele tehu natrela asi raz, nechcelo sa mi dzabat s tym, ani som na to nemala nervy -natierat sa...a nemam ani jednu...
spoluziacka taka ista vyska , vaha ako ja, mazala sa cele tehu a vyzera ako zebra..strasne ich ma vsade..
😒 😒

norris
7. sep 2010

Ahoj holky🙂.Tedˇ je u nás žhavá novinka z ameriky a to laser Palomar!Ten odstraní zcela strije čerstvé max.3 roky staré a to na klinice Mediest.www.mediest.cz Starší zneviditelní a s korigují-to dokáže i frakční laser ten je skoro na každé plastické estetické.pa

whitelily
7. sep 2010

@norris len co ta novinka asi stoji 😅 to bude zrjme dost

norris
7. sep 2010

Záleží určitě na rozsahu myslím,že od toho se vyvíjí cena.Ty co mají čerstvé-mají šanci mít zpátky opět svou hladkou pletˇ.Horší to mají ty co mají už bílé a staré.Dle mého názoru to stojí za to

sunysara
7. sep 2010

ahoj holky, já mám hrozné strie na prsou na břichu a na stehnách ale fakt hodne a nevím co s tím po porodu hrůza vůbec to nesvetlá

norris
7. sep 2010

Jak to zesvětlá tak už to zůstane,tenké bílé čárky-jizvy

usiko
14. dec 2010

baby,jasom sa nekremovala, iba ked ma napadlo....niekedy len raz tyzdenne a ku koncu tehu uz vobec.....a nemam ani jednu striu...... 🙂

toto pisem preto, aby ste si uvedomili, ze ked strie mate, aby ste sa neobvinovali, zeste nieco zanedbali, alebo aby ste nemali zle srdce na vyrobcov kremov ...pretoze to, ci ich mat budete alebo nie, nezavisi od kremov ale od kvality pokozky, ktoru mate uz pred tehu....od geneticky danej kvality, podporovanej stravou.......mozno cviky na brucho pred tehu tiez pomozu.......ale nie kremy.....

dai
14. dec 2010

suhlasim s usiko...
ja som sa sice natierala, ale tiez som mnohokrat zabudla - mam asi 3 strie, ktore mi vznikli posledny mesiac tehotenstva - jednoducho som za celu tehotnost pribrala 8 kg - z toho 5 posledny mesiac - co sa samozrejme aj prejavilo...
Moje strie inak uz vobec nie je vidiet a sama by som mala problem ich najst...
Tiez myslim ze zial toto suvisi hlavne s pruznostou koze a ako moc priberiete v tehotenstve...
kremy ale uplne nezaznavam - kozu treba urcite vyzivovat a tie na strie su vacsinou kvalitne hydratacne, cize kozi urcite prospievaju - ale ci strie budete mat alebo nie asi moc neovplyvnia...

aknaj
14. dec 2010

ahojte,
ja si tiež nemyslím, že nejaké krémy pomôžu 😢
Konkrétne u mňa nezabralo vôbec nič, ani krém, ani olej, ani emulzie. Pribrala som 8 kg, prvé tri mesiace som skoro nič nepribrala a prvá stria sa objavila už v treťom mesiaci. Hneď som sa začala krémovať a brala som to veľmi zodpovedne. Naozaj som sa natierala skoro každý deň. A strie len pribúdali. Tak som to asi v šiestom - siedmom mesiaci vzdala 😖 .
Asi to máme geneticky dané, aj moja mamina a stará mama majú popraskané brušká 😲

sussanah
14. dec 2010

ono kremovat/nekremovat.. Strie jsou opravdu hodne dane pruznosti pokozky, ktera je pro zmenu dana z velke casti genetickymi faktory. Jsou proste typy, ktere nemusi o mast ani zavadit a zadne strie mit nikdy nebudou a pak ty, ktere se muzou mazat od rana do vecera a bude jim to prd platne. Ja za sebe rikam kremovat, pokud si nejsem jista, ze patrim do te stastne skupiny, kterym strie nehrozi 🙂 Ono to promazavani kremy udela tu pokozku pruznejsi, tj strie budou mensiho rozsahu nez kdyby se pokozka nepromazavala, ale pouze ve srovnani sama se sebou. Jinak super drahe "protistrijove" kremy jsou opravdu jen marketing, dulezity je jakykoliv radne promastujici a zvlacnujici krem (idealni bambucke maslo apod)

alexandrah
15. dec 2010

ja si tiez myslim, ze kremy su nanic, ja som nekremovala ani jedno tehotenstvo, a nemam strie, teraz teda zatial, klop klop, nepribrala som vela, ale aj tak ... ale ak to niekomu psychycky pomoze ... ja tomu neverim ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre