Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

majcik
11. jan 2008

Mne sa dlho strie nerobili vobec, ale tento tyzden som si ich nahodou objavila na spodku brucha ... som v 28 tt. Som zvedava, ze ci sa bude dat toho nejako zbavit.... asi tazko, ze?

martina21
autor
11. jan 2008

no to teda hej, pokial viem tak zostanú ale vyblednú a zmensia sa...ja dufam ze ma to bude nadalej obchadzat tak ako do teraz moja mamka mala popraskane cele brucho, brr...aj pouzivas nejake kremy?

majcik
11. jan 2008

Ja mam aj popraskane brucho naspodu, aj tie strie.
Natieram sa niveou - telovym mliekom na citlivu pokozku. Nic specialne som zatial neskusala.

jastericka
11. jan 2008

Ahojte dievčence. Mne sa v puberte tiež urobili strie na stehnách a dokonca na takom neobvyklom mieste, na kolenách, to ako som prudko vyrástla.
Teraz zatiaľ nič na brušku ani prsiach, chvalabohu, ale od začiatku tehu sa poctivo natieram špeciálnym krémikom Elasti-Q z lekárne, natieram si bruško 2x denne a aj prsia a boky stehien. Myslím, že to pomáha, pokožku mám prekrvenú a pružnejšiu. Uvidíme posledné mesiace, keď sa mi bruško vyhupne dopredu. Ale ja si myslím, že to aspoň trochu pomôže. Odporúčam ten krém, je fakt dobrý, dobre sa rozotiera a pekne vonia.

simus
11. jan 2008

holky mazat mazat mazat a ve vaně masíroavt lufou nebo neším. já mám strije snad všude ale na pupíki ani jednu. mazala jsem od začáku 2-3 denně a poslední 3 měsíce i 6x denně čímkoliv a na noc Weleda olejem . celkem mě ta sranda stála asi 3500kč ale výsledek stál za to. hlavně mazejte me pupík narost až pořádně v 8 měsíci:_)

many
11. jan 2008

tak mně se zatím nic nedělá a doufám,že ani neudělá 😉 maže se ráno a večer krémem od Dermacolu přímo pro těhulky 😀 prsa,břicho,zaked a stehna 😀

arabeska
11. jan 2008

ja som mazala ako blazon a aj tak ix mam,na bruxu hnusne bordove,pri prvom som mala na prsiax...kto ma na to nabeh tak tomu nezabrani 😔 a baxa na vec bruxo najviac praska v 8-9 mesiaci...ozaj mne sa zda ze tato tema tu uz niekde je

marcela22
11. jan 2008

Ahojte, ja mám pol roka po pôrode a strie mi ešte stále nevybledli, sú len o niečo bledšie ale stále sú do fialova. Našťastie ich mám len 6 takých krátkych, po dve na kazdej strane brucha dole vedľa panvových kostí a po jednej na každom boku stehna. A okrem jednej pod bruškom sa mi všetky spravili až po pôrode. Natierala som sa spevňujúcim gélom na bruško od Oriflame, potom stehná, boky a zadok anticelulitídnou emulziou od Avonu a prsia krémom na prsia od Avonu, ten odporúčam, je super. Ale časom tie strie určite zblednú každej žene - ja som nejaký divný prípad, lebo mne ešte nezmizla ani tá linea negra, čo má zmiznúť po 6-nedelí 😀 Takže zo strií si nič nerobte, veď oni vyblednú a budete pekné ako predtým 😉

marse
11. jan 2008

pri prvej dcerke mi popraskali velmi prsia, ale brusko nie, natierala som sa elastinom Q a teraz v tom pokracujem tak snad to ostane len pri tych prsiach 🙂

krista
11. jan 2008

Ahojky,
tak jsem včera psala to nějakýho tématu o striích, ale koukám že tohle to nebylo 😀

No já jsem neměla ani jednu prasklinku do 30tt a teď se mi začly dělat, je to jako mor, každý den jich tam mam víc a víc, nejhorší je, že jsem se mazala jako pitomá, třeba 6x denně, ta sranda mě taky stála spoustu peněz a usílí a teď nevim jestli už se na to nemám vyprdnout, vypadá to šíleně 😖 Měla jsem Elasti-q, Enju od Dermacolu, Johnsons olejíčky ... prostě všechno možný, nic nepomohlo 😉 Záleží určitě na dispozicích, vím o lidech co se na to vyprdli a nemaji nic 😒

crysmile
11. jan 2008

ahojte.. no mne sa zacali tvorit v 25tt.. natierala som sa Elasti-q, ale ja myslim ze je to dane hlavne geneticky.. tiez som myslela ze ked sa budem natierat, tak sa im vyhnem, ale mam ich rovnako ako moja mama a starka.. zacalo to malymi prasklinkami a tie sa teraz viac a viac praskaju.. takze uvidime co bude, ked brusko este narastie..

avion
11. jan 2008

mne popraskalo brucho a zadok 5 dni po porode 😒 . citila som to ako take palenie

kristina_tvb
11. jan 2008

ahoj holky, tak sa k vam pridavam. Ja som sa tiez natierala, natierala a natierala, od zaciatku a strie sa mi porobili tak ci tak. Zospodu bruska, z vnutornych stran stehien ale i na bokoch. Dalej si nevidim, a ani nechcem ☹
Inak pouzivala som celkom fajn kremik, teraz naposledy som si kupila ako Krista pise tu Enju od Dermacolu, ale na tu som asi alergicka alebo co, koza na brusku sa mi uschla a akoby jemne popraskala, ale hrozne a svrbi to straaasne. Skusam teraz detske olejicky a tak, ale nejak to nezabera. No neviem co to je.

zuzik03
12. jan 2008

holky, jak pise avion, chce to mazat se i po porodu, svagrove se strie udelaly taky az po nem, hlavne na prsou.

elise
12. jan 2008

ja som sa tiež dosť natierala a aj avirilom aj krémom proti striam, olivovým olejom......ale nepomohlo to urobili sa mi v 6 masiaci. v tehotenstve začať sa mazať je už neskoro je dôležité sa mazaž aspon rok pred tehu.

weroni
12. jan 2008

baby ja som som v 18-tom tyzdni a asi pred dvoma tyzdnami som si v lekarni kupila krem pre tehulky Elasti - Q presne na prevenciu strii - mna totiz zacala tahat koza na brusku ako rastie a ten krem mi velmi pomaha, natieram sa s nim vsade - na brusku, prsiach, stehnach, zadku, dvakrat denne, niekedy ked citim ze pocas dna musim natriet brusko tak si ho natriem aj tretikrat - mam aj sprchovy gel na spevnenie pokozky Enja tak to kombinujem a verim ze to bude fajn s pravidelnym natieranim 🙂
No a ako tu niekto spominal - myslim si ze aj olejcek nie je zly napad kedze je este mastnejsi ako krem.

eva4444
12. jan 2008

mne cez tehu ziadne, ale ked prislo mliecko mi popraskali didiny 😠 a dost, uz to vybledlo ale vidno to 😔

petasllov
12. jan 2008

Mne sa strie a poriadne urobili na brušku, začali sa tvoriť v 35tt, ako začalo malé naberať viac na váhe. Ani napriek niekoľkonásobnému natieraniu rôznymi prípravkami počas dňa (natierala som si brucho od začiatku tehotenstva) nič nezabránilo ich vytvoreniu. Nikde inde ich nemám, len na tom bruchu. A je ich stále viac a viac a svi..ky svrbia, ako keď sa vám urobí jazva a hojí sa. Nič nerobím, len si v kuse cez tepláky škrabem brucho. Nič mi na to svrbenie nepomáha. 😖

certica
12. jan 2008

ja som presvedcena, ze je to min. z 90% otazka predispozicie + o kolko brusko, prsia atd. zvacsia svoj objem. kremy, oleje, masaze - to uz je len taky doplnok pre dobry pocit, ze som pre to aspon nieco spravila. nemusia pomoct, ale zas urcite neuskodia

elise
12. jan 2008

ja som za tehu pribrala iba 6 kg a bruško mi začalo až v 6 mesiaci a mý sa dosť tlačil dopredu tak som vyzerala ako keby som čakala dvojičky, krém preventívny nezabráni aby sa strie spravilo ale aj taj to na bruchu už vybledlo a v pohode môžem vystrčiť bruško do plavie dvojdielných 😎 😎 😀

rinuska
13. jan 2008

Certica, u nás siroko daleko nikto nemal strie a nechcite vidieť aké mám po pôrode brucho. Koža mi začala praskať už koncom piateho týždňa a do konca tehotenstva som bola ako spiderman. Natierala som sa všetkým možným , predtým som športovala, bola som vždy pevná , pružná o celulitíde som nemala ani páru a potom zrazu prásk, prásk a už sa s tým nedá nič robiť. Ale nejak ma to netrápi, už si ani neviem predstaviť , že som niekedy mala normálne brucho.

digysa
16. jan 2008

certica: tak mne ten "doplnok" ako to Ty nazyvas pomohol a riadne..... 😉 Aj tak dobre 😵
Moja mama a sestra maju strije po celom bruchu a paraaadne....
Ja som pri prvom synovi mala na bruchu 1 striju velku asi 2cm....ale mam ju dost hlboko, vzdy sa mi da zakrit plavkami alebo nohavickami...

A teraz, tusim som v 33tyzdni, nemam ani jednu novu striju.

Krem, ktory pouzivam sa vola MUSTELA, je to francuzsky vyrobok. Pouzivala som pri prvom tehotenstve a aj teraz a jeho konzistencia je hned na dotyka velmi odlisna od ostatnych kremov, ktore mi odporucali.

certica
16. jan 2008

digysa, tak to je super 😎 , aj ked... tazko posudis, kedze nevies porovnat s tou "bezdoplnkovou" alternativnou situaciou 😉

matinka
17. jan 2008

moja kmotricka nemala ziadnu striu, az tyzden pred prorodom otrasne popraskala, teraz je 5 rokov po porode a stale je to rovnake. A natierala sa 3x denne 😒

lienockaa
17. jan 2008

baby, ja natieram, zatiaľ nemám ani jednu striu..ale na ElastiQ mám alergiu, takže som sa vrátila k enji..myslím, že základom je naozaj genetika, nehovorím, že to ovplyvní na 100%, ale je tam predispozícia..moja mamina strie má, čiže možno sa tomu nevyhnem..zatiaľ však používam takýto doplnok, že krémiky a masáže..🙂no a ďalšia vec, čo si myslím, že to veľmi ovplyvní je to, koľko priberieme a ako rýchlo..koža to jednoducho nestihne.. 😉

certica
17. jan 2008

lienockaa, presne to si myslim aj ja. je aj dolezite, ci to priberanie je postupne a pozvolne pocas celeho tehu alebo niekto priberie narazovo vela

maso
17. jan 2008

Baby, ja som prisla o baby v siestom mesiaci a potom sa na mna doki vykaslal a nedal mi lieky na zastavenie laktacie a prsia mi za jeden den narasti asi o dve cisla, mala som tam zapal apod. samozrejme, ked som letela do nemocnice, dali mi antibiotika a lieky proti laktaciia a asi za tri dni sa mi zmensili. Od zaciatku tehu som sa kremovala Elastiqom, Weledou a Palmersom. Po tom uchvatnom zazitku s prsiami sa mi na nich urobili dost velke strie a natieram si ich mliekom s obsahom kakaoveho masla Palmers (vyrobene v USA - mam ho z Metra). Je urcene na strie po porode a po znizeni hmotnosti. Manzel vravi, ze sa mi to lepsi, ale neviem ...

rinuska
17. jan 2008

Viem , že na strie trochu pomáha liečba laserom , ale to len tesne po pôrode. Inak si myslím , že už nepomôže ani svätená voda. Sú to proste jazvy.Ak má niekto iné skúsenosti, sem s nimi.

ella1
17. jan 2008

ja mám tiež.urobili sa mi v puberte,ked som rýchlo vyrástla.tak na zadku,stehnách.v tehotenstve na bruchu,len dve čiarky,aj to len preto,lebo sa mi tam spravil malý exzém.no a potom trošku na prsiach.

fakt nepomôže nič.možno prípravky len trošku zmiernia,alebo urýchlia blednutie.

jedine plastika.tuším leserom alebo sa to zbrusuje.ale nie je to lacná záležitosť a tiež je to náročné časovo.
mne osobne nevadia.nie je to také hrozné.

digysa
17. jan 2008

certiza: ale zase ...ja nie som po mame 😀 Ja sa podobam do ocovej rodiny a moja sestra je cela mama, okrem vlasov...takze mozno nieco na tom bude....ale kremu sa pre istotu aj tak nevzdam! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre