Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

carmenn
19. dec 2009

Holky jake mate zkusenosti se striemi a solariem?Jsem tri tydny po porodu a asi jeste nezesvetlaly,no uz bych mela hupsnout do solarka anevim jestli mi nemuzou zpigmentovat,nebo jestli vubec zesvetlaji??

myzma
19. dec 2009

u mna to vyzeralo, ze striam sa vyhnem, i ked som dosti nabrala na vahe (viac ako 15 kg mam na sebe), poctivo som mazala, nivea body lotion Q10, az do 36. tyzdna bolo vsetko ok, ale minuly tyzden som ich zazrela 😠 boli tam (nastastie len na bruchu) 🤐 snad sa budu po porode tvarit nenapadne 😅

lila794
19. dec 2009

Myzma, ved u mna to iste, tiez len na bruchu, ale mam ich strasne 😝

katka22r
21. dec 2009

pridavam sa ale co uz ☹

biba12
21. dec 2009

Mne sa spravili okolo 7 mesiaca na zadku na pravej strane a to sa mi boky zvacsili asi o 3 cm. Oproti bruchu, ktore narastlo ovela viac, je to nic a spravili sa na zadku. Ale ked mam plavky tak to vidno len trochu a baby nepotesim Vas nezmizli. Myslim, ze to solarko je uplne zbytocne,pretoze ono sa to vyriesi len opticky, opali sa pokozka bude to menej vidiet, ale ked vyblednes, tak to tu mas znovu. Okrem toho zo solarka starne plet, vidiet to hlavne okolo oci. Mam kamosku, co chodievala do solarka dost casto, teraz bude mat 33, ma 2 rocne dieta a na okoli oci to solarko zanechalo dost vyrazne stopy. Samozrejme aj to vstavanie k dietatu nieco robi, nevyspis sa atd, ale solarko to podla mna dorazilo.

monima
25. jan 2010

Ja som na tom podobne cele tehu som sa natierala s ElasticQ 🙄 a vobec nezabral brusko mam dopraskane fialovymi striami od polky brucha smerom dolu, je to otrasne... ☹ako keby ma niekto bicoval...
Zacalo to asi v 6 mesiaci teraz mam tyzden do porodu a teda vobec to ani len nebledne...po porode asi skusim krem Strivectin SD vraj ten by mal pomoct ale je dost drahy...uvidime ak to nezaberie kaslem na to...na leto asi budem musiet kupit cele plavky, lebo inde ako na bruchu strie zatial nemam.

sunysara
25. jan 2010

Ahoj holky potřebuju trochu poradit. ted mi asi během měsíce naskákaly strie zevnitř stehen takový červený praskliny a hodně a pak ještě na břichu ze spod a to mazu tím elastiQ je něco na to aby se ty strie třeba trochu zatáhly nebo aspon zbledly?

garonka
25. jan 2010

suny strie ti už zostanu a po čase len vyblednu krem nepomôže
ja mam na brušku a stehnach a som zmierena, že plavky si tak skoro neoblečiem
ak maš na spodku bruška tak sa ti pekne roztiahnu ako ti bude bruško rasť, je to hruza ale koža je nevyspytateľna

klara.t
28. jan 2010

Tak já už mám po porodu a strii ani jednu. A to jsem měla megapupek podle mě.

Já tak od 3. měsíce každý večer po koupání namzala břicho a boky tím modrým olejíčkem na děti od Aviril a při tom jakoby štípala. Prostě jsem vzala kus "špeku", kde to šlo a jakoby ho mezi prsty promnula. Sice mě to nebavilo, ale tu kůži jsem tímto způsobem vždy natáhla. Myslím, že je to důležitější, než jen mazat. Za celé těhotenství jsem vypotřebovala asi 3-4 olejíčky po 16 Kč.

V pubertě jsem vyrostla a myslím i přibrala a udělaly se mi strie na bokách a na stehnech (ted už jsou tak světlé, že nejdou vidět), takže si myslím, že dispozice k nim mám, ale díky tomu štípání, jsem se jim v těhu vyhnula.

Takže ŠTÍPEJTE !!!!!!!!!!!

vejula
28. jan 2010

klara ako štípeš kožu normálne na brušku , no ja som to skušala a nejako sa mi to nedá, ved tá koža je total natiahnuta a zoštipnuť sa mi moc nedá...

monaberuska1
29. jan 2010

ahojky holky, mazal jsme břicho hned od začatku 3x denně a jsme popraskaná všude ☹a opravdu pravidelne me manza mazal, zalezi jako moc mate silnou kuzicku, me bricho skakalo, jako ze mi nerostlo postupne al byl klid anajednou hop a povyrostlo a tim mi to asi popraskalo 😎 😒 co nadělam nic, hodne mi pak pomohl po porodu od avonu na strie od anew je to drahy jak potvora ale opravdu pomáha, a jinak nejlepší na to bylo opalování 🙂 🙂

shaarka
30. jan 2010

ahojte,
ja tym drahym kremom s elasti.. neviem cim a Q-ckami velmi neverim... stavila som ako klara na aviril a na obycajnu mastnu niveu v plechovke, ktorej vypotrebujem hodne len na jedno natretie. no a po natreti drzi aj 12 hodin, dokonca nevadi, ze som oblecena. citim na kozi, ze je poriadne premastena a nielen na 10 minut, ale fakt niekolko hodin. sice sa mi trosku porobili vyrazky (asi od mastnoty), ale na to kaslem.
som 26tt a potom sa ozvem, ako som dopadla 😉

antuanet
30. jan 2010

ahojky,
tiez pouzivam len detsky olejcek a zatial nic...akurat strasne svrbi to brusko...a kamoska mi radila hlavne neskrabat nechtami, lebo ta napata koza moze popraskat aj od toho...takze mastit a neskrabat 😉

xpetka1x
31. jan 2010

baby ja som pocula ze najlepsi je olivovi olej..poculi ste to uz??

vejula
31. jan 2010

baby no tak včera som si všimla že sa mi dali na spodnu stranu prs ☹ Ale je prevda že som ich asi trochu zanedbávala... Bruško som natierala poctio a zatial je OK... No len tie prsa... Niesu nejaké moc velké ale su tam...

klara.t
31. jan 2010

no tam, kde jsem měla nějaký tuk v podkoží (špek) tak tam štípat šlo v pohodě. To bylo spíš v podbřišku nebo na bokách, ale nad pupíkem jsem to skoro mezi prsty nechytla. Ale když jsem se nahrbila, tak to trochu šlo. důležitý byl hlavně podbřišek a boky, tam se to trhá nejvíc. prostě, jsem to vzala mezi palec a ukazováček a promnula a povytáhla. je to nudný, ale zabralo to.

tea.bosorka
9. feb 2010

Ahoj, mně se taky udělaly naspodu prsou, a to už takhle brzo.. 😒 Vůbec mi to nedošlo, když ty prsa tak svědily 🙂 takže bacha na ně
bříško jinak zatím dobrý, mažu olejem Antistri od Saloos a je to dobrý, i příjemně voní

stojdulka
9. feb 2010

ahote...možno sa budem opakovať ale máte niektorá skúsenosti po opakovanom tehu čo sa deje so striami...pri prvom som nemala žiadnu ale pri druhom sa mi urobili a teraz ked som znovu tehotná tak mam obavy čo sa bude diať 😒

juliakocka
9. feb 2010

..ahojte...tak ja len z vlastnej skúsenosti....moja mamka pri mne ako prvorodička pribrala 16 kg a vraj nemala strie, ale aj mastila poctivo....ja som sa cele tehotenstvo tešila, že určite som zdedila geny a tak som nejak nenatierala až od 7 mesiaca som začala natierať všetkými možnými telovými mliekami ktoré som mala doma (aspon som ich všetky spotrebovala 🙂 ...ale v poslednych tyzdnoch sa mi porobili na zadku, vnútornej strane stehien, na podbrušku, jemne nad pupčekom a tiež na bokoch, a pár na prsiach a to som si mastila všetko tak poctivo veľakrát denne aj v noci, ked to svrbelo....používala som aj olivový olej, aj aloe vera.....a prt....ono sa tie strie spravia aj tak.... a to som pribrala 16 kg, čo si myslím že nie až tak moc....a už som to vzdala, vyzeram jak fialova roztrhana babka a vobec si nepripadam sexy aj ked mangelovi sa pacim....takže dievčence - počkajte na týždne 36 a vyšššie a uvidíte že strie sa zrobia...v 35 som mala fakt pekne brusko a o 4 tyzdne nato je to desne :(

jaruska8
9. feb 2010

Baby, natierať sa vraj má najneskôr od 3. mesiaca, takže možno aj to zaváži, ale ja si myslím aj tak, že kto ich má mať, tak ich bude mať. 😒 Som zvedavá na seba, lebo ja som nikdy ani veľmi nepribrala ani nijako extra v puberte nevyrástla a mám ich na stehnách, síce nie veľa, ale mám. 😠

lienkad
9. feb 2010

ahojte pridavam sa.Ja si tiež pravidelne natieram bruško no sice len po sprche a do piateho mesiaca to bolo fajn pribrala som len 3kg no za mesiac som pribrala 4kg a strie mam take že mam s toho nervy...No teraz si natieram aj 3krat za den..

juliakocka
9. feb 2010

...ale vam to nepomoze natierat ani od prveho tyzdna, brusko rastie a hlavne bábo na konci tehotenstva, takze je jedno ci zacnete od prveho mesiaca natierat, alebo od piateho.... ale hlavne ze babatka budu zdravucke a muži nas lubia tak ci tak....ten moj na zaciatku chodenia ani nevedel co su to strie 😀 a tak zistil, ze aj on ma na stehnach take biele pasiky a ze to su strie 😀

norikk
9. feb 2010

mozte mi poradit,kedy by som si mala nieco uz kupit a zacat pouzivat a hlavne aky krem? :D

adelka89
9. feb 2010

ahoj holky myslim, ze strie jsou velice zavisle na dedicnosti. Moje mamca rodila trikrat a nema ani stopu po striich, ja jsem uz pribrala taky nejakych 13 kg a zatim nemam zadne strie a nemazu se vubec pravidelne, max jednou denne a to jeste vubec ne pravidelne asi to je fakt dedicne a ne kazdy se jim vyhne, no ☹ ale nebojte po porodu fakt zesvetlaji a nejsou skoro videt, kamaradka ma mesic po porodu, ke konci tehu se ji udelali docela velke strie na brisku a ted tam ma jen svetle carky, ale fakt jsou skoro neviditelne.

sambucca
30. mar 2010

ahoj holky, tak ja jsem 14+2tt a i kdyz od zacatku mazu pravidelne, dneska rano jsem objevila strie zespodu na prsou ☹ je mi to moc lito, hlavne manzelovi 😀 hned rekl ze malo mazu a malo masiruju ze se o to bude starat on 😀 Stridam Eucerin olej, ElastiQ a olivovy olej, no delam co muzu... Utesuju se trosku myslenkou ze delam maximum a zbytek je proste dedicnej 😅

lidiab
30. mar 2010

Ahoj, ja jsem 19tt a nova strie zatim ani jedna, ale zatim jsem i nepribrala. Mazu se kazdy den, ale nicim drahym. Koupila jsem si olej z DM a jsem moc spokojena, v nemeckem ÖKO testu vysel stejne dobre jako petkrat drazsi Hipp. Krem ze stejne rady je take moc prijemny. Bohuzel jsem ale v puberte strie mela na prsech a bocich a zustali po nich stopy. Doufam ze se prave na tech mistech neobjevi nove, ale moc s tim teda nepocitam, vlohy ke striim zrejme mam. Dermatolozka mi rikala ze se tomu nejspis nevyhnu a tak mazu o 106 abych to alespon trochu zmirnila. Dulezite je pry mazat i aslespon mesic po porodu, aby se kuze dobre stahla.

sambucca
31. mar 2010

lidiab: to rikala i lekarnice me, a uz tri kamaradky nezavisle na sobe rikaly, ze po porodu je nejlespi mazat se ABCderm zpevnujicim kremem od Biodermy. Je teda drahej, ale fakt ucinnej. Pry se brisko krasne zatahlo a zpevnilo, stejne tak zadek a stehna. No ale to je jeste za chvili🙂

verisek
31. mar 2010

ahoj holky, ja se taky mazu od zacatku, 2 krat denne, za kremy jsem dala majlant, pouzivala jsem Elancyl a Palmers, minuly tyden se mi na obou bocich udelaly 3 strie 😠
a to jsem si rikala, ze se mi vyhnou..

terezt
1. apr 2010

No, ja ted mazu jenom obcas. Ale chtela bych vam poradit, abyste nezapominali na zadek. Mne se udelali strie na zadni strane boku nahore. Pravda - neni to moc videt, jsou uz svetle - ale jsou jedine, ktere mam. Bricho, prsa nic - ty jsem promazavala...

crawler
1. apr 2010

holky je to v něčem jiném než jen mazáním a navíc podle mě nemá smysl utrácet za ty krémy...např. já mám dost citlivou kůži a strie na bocích se mi udělaly už v pubertě, když jsem přibrala pár kilo...a teď z těhu - ZATÍM nemám ani jednu...mažu naprosto čímkoli - celou dobu to střídám a vyplácávám všechny krémy, co jsem měla doma - od nivei a hlavně tělový mlíka od avonu - takže žádná kdovíjaká extra kvalita, prostě krémy spíš za pár korun, ale začala jsem mazat asi v 8.tt nebo prostě hodně brzy - defakto po potvrzení mudrou, že jsem fakt těhu...dost možná se strie ještě vyloupnou, ale třeba to aspoň nebude tak dramatický...takže já za sebe doporučuju mazat hned, i když bříško ještě neroste a já mažu ráno a večer...ze začátku jen večer...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre