Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

danu
24. jún 2009

lucia10899 • Dnes o 16:01
ahojte.som po porode a chcem si dat odstranit strie z brucha.pocula som ze sa to da laserom.ma niekto skusenosti a vie mi poradit nieco take v presove?

susik77 • 1d, 31tt • Dnes o 16:03
ja som sa o to zaujimala, mne zostali na bokoch a na chrbate...citala som, ze ten zakrok je dost bolestivy, nie je velmi ucinny a cena sa moze vysplhat az na 30 tis. Kc. Tak som sa na to vykaslala. Rok po porode vybledli, teraz ich nie je ani moc vidiet 😉

mywiel • 1d • Dnes o 16:20
Ja som kozmeticka a odstranujeme laserom vrasky, strie je nieco iné ako vraska su to potrhané vlakna, ja by som tomu neverila, mne sa osvedcili u klientiek masaze s esencialnymi olejmi na strie a zabaly z bahna z morskych rias, ale strie sa len zmensili a vybledli no uplne nezmizli a to tiez len kym su tie strie cervené cize nie staré, biele sa podla mna uz uplne vygumovat nedaju... 😒

bibi78
24. jún 2009

mna vobec neupokojuje, ze strie casom vyblednu. aj tak ich je vidiet a zaroven citit na dotyk. takze ak sa raz vytvoria, je to v keli uz na cely zivot a su skarede aj take blede... 😠

antdem
24. jún 2009

S tými striami je to určite o genetike. Ja som si celé tehotenstvo natierala s Elancylom- 6 balení som vystriedala od 3 mesiaca- cena jedného bola cca 750,- Sk. A nestal sa žiaden zázrak ☹

luciarichard
24. jún 2009

ahojte ja som myslela ze ja strie mat nebudem kremovala som brusko 2 krat denne, ale bohuzial v 9 mesiaci mi fajne brusko popraskalo, nastastie len pod pupkom tak dufam si budem kupovat vyssie plavky 😒 . Tiez si myslim ze je to o genetike niekedy mozes kremovat a nepomoze .... Teraz tie strie vyzeraju strasne ale dufam ze ked vyblednu nebude to taka hroza ☹ ☹ ☹

inneska
24. jún 2009

tak sa s týmto problémom pridávam aj ja...prvé tehu som pribrala 22kg a ani jedna stria, ešte pred pôrodom mi PA vraví, že aké mám pekné hladké bruško...a toto tehu, + 16kg a už asi od mesiac mám strie na spodu bruška, tak ako ty lucka 🙂 a sú aj na stehnách z predu...len pár, ale sú tam 🙄

a tiež som mazala a mazala(je pravda, že som mohla aj viac mastiť), ale tiež si myslím, že je to o genetike...jedna kočka z júloviek, poctivo mastila 3x denne skoro celé tehu...a teraz má bruch samá stria...tak neni to len o tom mastení, ale aj o genetike 🙂

ale beriem to ako daň za bábätko..teda ťažkú hlavu si z nich nerobím, ked budem vidieť svoje dieťa šťastné a zdravé, tak všetko toto budú pre mňa maličkosti 😎

pehaka
25. jún 2009

ahojky holky...já mám úplně stejné trápení....mazala jsem se 2 krát denně od 12 týdne a taky mi dole popraskalo bříško boky a stehna... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 takovejch peněz sem za to vyhodila a je to k ničemu. Bohužel moje rodina to má v genech takže nezbývá nic jiného než se s tím smířit. 😒 to je asi úděl nás maminek..je ale nespravidlivý že někomu se to prostě vyhne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bibi78
25. jún 2009

Podla mna strie nezalezia ani od genetiky, myslim, ze je to individualne. Moja mamina pribrala riadne v tehotenstve a nema ani jednu striu. odvtedy pribrala dalsich asi 20 kg a stale ma vsetko bez strii. Ja som schudla asi 5 kg, tzv. detsky tuk po 20-tke a strie mam nielen na zadku a bokoch, ale aj lytkach. Skor si myslim, ze zalezi od kvality/pruznosti pokozky, dostatku tekutin a ja neviem coho este, lebo u nas v rodine nema nikto ziadne strie okrem mna 😠. Aj ked su uz teraz blede, aj tak ich vidiet a pokozka vyzera "mlandrava" 😝 ... Nuz, dane sa musia platit... su aj horsie veci 😉

petka30
15. júl 2009

Čaute baby, určite natierajte, aj keď ma dopálilo že po tej prehnanej starostlivosti (a to som sa do toho dosť nútila, lebo niesom ten typ čo sa o seba prehnane stará) minulý týždeň prasklo brucho a stehná- bez varovania jeden deň nič a na druhý mi manžel vraví, že už je to tam, už som v termíne tak snáď sa malý už narodí, aby sa ešte nezhoršili.

betka1
17. júl 2009

ja mam vela striji na nohach este z puberty, ani neviem preco sa mi urobili. Cakala som, ze pri tehotenstve sa im tiez nevyhnem, lebo som zrejme ten typ a nic. Brucho je uplne OK, iba si nie som ista, ci mi nepribudli nejake nove na stehnach.

andrejusa
17. júl 2009

ahojte 🙂 , aký krémik je najlepší na strie v tehotenstve? počula som o elastine Q, no chcela som sa opýtať, či nestačí aj klasické telové mlieko(nie proti striam) Nepomôže to? lebo niektoré kamošky sa natierali len obyčko krémamy a strie nemali... 😕

luka04
17. júl 2009

ja patrim tiez k tym babenkam, co to maju asi geneticky dane...od sameho zaciatku sa kremujem rano a vecer..a uz mi zacalo praskat brusko 😢 a to som ani nepribrala moc, zatial nejakych 6kg.. poznam jednu babu, za chvilu ide rodit, pribrala 25kg a nema jednu striu!!! nuz....kazda sme ina...ale ked sa malinka ozve, kaslem na vsetky strie a podobne veci 😉 uz aby tu bol, anjelik malicky,,,,

calli
17. júl 2009

andrejusa, ty kámošky by ty strie neměli ani kdyby se nemazali vůbec...ten elastik-q by měl být dobrý, doporučil mi ho doktor, není jen prevencí, ale urychluje "hojení" už vzniklých strií. Ale pokud mám genetické předpoklady je mít, tak je mít budeš, i kdyby ses mazala nevím čím...bohužel ☹

andrejusa
17. júl 2009

hm, to si ma nepotešila, myslela som si, že sa stačí natierať a proste sa neobjavia. Zas som sa v niečom mýlila. 😵

calli
17. júl 2009

tak tím, že se budeš mazat, tak zabráníš tomu, abys jich měla moc, takže aspoň něco 😀

andrejusa
17. júl 2009

a stačí teda hocijaký krémik, alebo musí byť taký priamo na strie?

calli
17. júl 2009

přímo na strie pro těhotné, já používala nějaký obyč a to mi doktor řekl, že to nepomůže, zkus ten elastik-q, neni ani moc drahý

andrejusa
17. júl 2009

ok, dik 😀

calli
17. júl 2009

snad pomůže 😵

andrejusa
17. júl 2009

ja zatiaľ ešte nemám, ale už sa mi príšerne naliali prsia a začína mi tušim rásť bruško, tak by som mala začať s natieraním. KeĎ mne sa nikdy nechce keď vyleziem zo sprchy. 🙂

calli
17. júl 2009

když začneš mazat teď, tak máš docela dobrý základ k tomu, abys je neměla 😉

aeouliana
20. júl 2009

ja som sa pri prvom tehu natierala obycajnym olivovym olejom z potravin a fungovalo. teraz mi nejak nesadol (robili sami svrbiace vyrazky), tak som si kupila v dm-ku olej pre tehule a zatial nic. ale podla mna je to hlavne o genetike a pruznosti pokozky. 🙂

deni26
20. júl 2009

ahojte, ja natieram brusko od druheho mesiaca a tesila som sa, ze ako super, ziadne strie a asi na zaciatku siedmeho mesiaca sa mi zacali potvory ukazovat. Masirujem stale ako diva, vystriedala som drahe, lacne, oleje, kremy a nic. Jednoducho to zavisi od pruznosti pokozky a s tym nic neurobis. Su zeny, ktore sa o seba vobec nestaraju a maju krasne bruska. No proste k nim asi nepatrime, no ale kvoli mimcu nieco obetovat musime. Casom to obelie a nebude to take hrozne.

alexandrah
20. júl 2009

ahojte, ja strie nemam, som v 21 t, ale myslim, ze to je dańe geneticky, a ze fakt nepomoze nic ... nechcem byt pesimista ... ale ked ma niekto psychicky dobry pocit, ze kremy pomozu, nech si dava.

susisus
24. júl 2009

Ahojte, ja mám takú pokožku, že hneď chytím strie a tak sa od začiatku tehu natieram na striedačku babylove prírodným olejom, potom mám z lekárne elasti-q a ešte aj dr.nona solaris krém na jazvy a musím poklopať, zatiaľ pomáhajú, neviem ktorý a tak si dávam všetky tri, každý deň striedam 🙂

luciana21
24. júl 2009

Ahojky,
opravdu to je jen a jen na pokožce.Já jsem sice od začátku taky mazala, ale velmi nepravidelně a teď nemažu vůbec a na břiše ani na bocích nic nemám.ťuk,ťuk..Za to na zadku a na stechnech mám celulitidu jedna báseň.
Takže je to opravdu velmi individuální.
Mějte se krásně a přeju co nejméně takovýchto problémů a krásná zdravá miminka🙂

jankaw
24. júl 2009

Ja tak isto ako Luciana, zo zaciatku som si natierala brucho, boky aj stehna, ale len ked ma to napadlo, nic pravidelne a teraz ked je tak teplo tak nenatieram vobec lebo sa iba viac potim a je mi to neprijemne a ani jedna stria, ale zato celulitidu mam taku ze by som aj reklamu na pomarance mohla ist robit 😀

barny
24. júl 2009

mne sa tiez strie na bruchu ukázali okolo siedmeho mesiaca, aj ked som natierala ako diva od tretieho mesiaca, pritom som nepriberala vela, pekne pomaly, celkom som pribrala 14 kg do porodu, ale u nas v rodine je to asi genetika, mama mala, sestra tiez, proste nepomohlo nic 😖 uz je to teraz celkom ok aj ked je jasne, ze tam uz zostanu, ale nerobim si z toho tazku hlavu, hlavne ze sme zdravi 😉

marticumacek
24. júl 2009

Já jsem právě ve 38.tt a ještě nemám na bříšku žádnou strii.A to jsem zatím přibrala 21 kg 😅 Nevím,čím to je,protože v pubertě mi popraskaly prsa,boky,stehna.Takže jsem si nedělala iluze.Je fakt,že tehdy jsem se ničím nemazala.Teď,v těhu,se mažu asi od 3.měs. vždy 2x denně.Používám přípravky Babylove z drogerie DM.Stojí jen pár korunek (do 50 kč) a jsou výborné-ráno krém a večer olejíček.I teď-2 týdny před termínem-mám pocit,že kůže na bříšku má ještě malinko "rezervu".Není prostě úplně napjatá a tenká jako papír.Fakt nevím,čím to je.Těžko říct,jestli genetika...,protože v pubertě mě strie neminuly... 😕

rubashka
26. júl 2009

Ahoj. Myslím, že to mazání bude mít taky vliv. Já jsem se v prvním těhotenství mazala poctivě dvakrát denně olejem (sezamovým a těhotenským od Weledy) a neuděla se mi jediná strie. Teď jsem to trochu podcenila, nemám už tolik času, a v 8. měsíci se mi najednou ze dne na den objevily v podbřišku. Dost si nadávám, že jsem se víc nemazala, hlavně na začátku. ☹

belanka
30. júl 2009

pri prvom tehu sa mi neurobila ani jedna stria.natierala som sa poctivo pri oboch.ale pri druhom sa mi popukalo brucho asi týždeň pred pôrodom ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre